PDA

Zobacz pełną wersję : podjazd z kamienia?



agnieszkakusi
30-05-2007, 19:32
Czy ktoś z Was ma może zrobione podjazdy i dróżki z drobnego kamienia? Zastanawiamy się z czego zrobić dojścia do domu i podjazdy pod dwa auta. Kostka odpada. Chcieliśmy kostkę granitową. Dziś przez przypadek zobaczyliśmy jak układają ją u znajomego. Nie podoba się nam. Zastanawiamy się na d drobnym kamykiem. Nie wiem tylko jak to sie sprawuje w praktyce? Czy nie ma problemu z zapadaniem się pod ciężarem auta? U nas podłożem jest piasek. Ma ktoś coś takiego zrobione? Jakieś fotki? A jeśli nie kamień to co innego na podejścia i podjazdy?

Barbossa
31-05-2007, 08:27
z miła chęcią odpowiem tak zaangażowanej Forumowiczce:
1. sam piasek nie wystarczy, kamyczki zostaną "wprasowane" w piasek i dalej w ziemię
2. albo twarda podbudowa (jakiś anoryktyczny beton) albo geowłóknina (taką, co używają drogowcy)
3. rozważ jak to będziesz odśnieżać

Krisker
31-05-2007, 09:20
z miła chęcią odpowiem tak zaangażowanej Forumowiczce:
1. sam piasek nie wystarczy, kamyczki zostaną "wprasowane" w piasek i dalej w ziemię
2. albo twarda podbudowa (jakiś anoryktyczny beton) albo geowłóknina (taką, co używają drogowcy)
3. rozważ jak to będziesz odśnieżać

To w moim przypadku zadecydowało o odrzuceniu drobnego kamienia jako materiał na podjazd.

agnieszkakusi
31-05-2007, 09:26
Barbossa, dziękuję :lol:
Jakiej grubości powinien być ten beton? Czy 4-5 cm wystarczy? Uzbrajać go prętami? A ta geowłóknina od drogowców od takiej ogrodowej różni się grubością? Można ją normalnie kupić?
A z tym odśnieżaniem...no cóż...to trzeba jeszcze przemyśleć :wink:

Barbossa
31-05-2007, 09:41
Barbossa, dziękuję :lol:
Jakiej grubości powinien być ten beton? Czy 4-5 cm wystarczy? Uzbrajać go prętami? A ta geowłóknina od drogowców od takiej ogrodowej różni się grubością? Można ją normalnie kupić?
A z tym odśnieżaniem...no cóż...to trzeba jeszcze przemyśleć :wink:
1.jeżeli beton to dałbym nawet z 10-15cm (najsuchszy i najchudszy jaki ktokolwiek ukręci) wtedy nalezy też wyprowadzić jakieś spadki, aby woda nie zalegała pod żwirem, na to żwir (pewnie też tak z 15cm)
zbyt cienka warstwa betonu popęka; kwestia co po tym będzie jeździć

2. geowłoknina - jest mocniejsza od tej ogrodowej, do kupienia spoko, ile kosztuje nie wiem. czyli tak podbudowa (piasek, który masz, zagęszczony najlepiej z dodatkiem cementu) geowłoknina i żwir, ale więcej tak z min 20cm (bo będzie się wszystko "układało" i trzeba dać więcej)

oczywiście dookoła obrzeża/krawężniki na jakimś betonie

chyba...

agnieszkakusi
31-05-2007, 09:46
Barbossa, zadziwiasz mnie :wink:

niktspecjalny
18-08-2015, 11:43
Ja polecam Ci zrobić podjazd z kostki np brukowej. Ja do swojego podjazdu użyłem kostki kamiennej z zakładu polecanego przez kumpla, t nie żadna tajemnica tobie też mogę polecić: http://www.kamieniarski.pl/page/oferta-kostka (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.kamieniarski.p l%2Fpage%2Foferta-kostka) przystępna cena i dobre wykonanie bo trzyma się jak trzeba :D

Miała już czas na zrobienie ..............i to 8 lat.Źle się zareklamowałeś.:yes: