PDA

Zobacz pełną wersję : Stropy styropianowe - czy warto?



Anonymus
01-07-2003, 20:11
Rozważam możliwość zastosowania szalunków styropinowych. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie? Bardzo chętnie odczytam wszystkie uwagi i CENY!!!

Tommco
01-07-2003, 22:01
Szalunki styropianowe...? Moze Ci chodzi poprostu o strop styropianowy. Styropianowa czesc jest ta, ktora zastepuje bloczki np z Terivy. To moze byc fajna sprawa, ale jest to jednak drozsze od tradycyjnych. Mozesz wejsc na strone firmy Sukiennik - lodzka firma, ktora to produkuje.
Pozdrawiam

02-07-2003, 01:36
tak ale one są bardzo drogie a robota jak z teriwą trzeba stemplować mostki są jak w innych szerokość belki tam jest styropianu 2 cm a jak to wyciszyć koszmar bylem na budowie po zalaniu stropu wszystko bębni najdroższy szalunek ze styropianu jaki można kupić

02-07-2003, 03:51
Sam mam taki strop i jestem bardzo zadowolony. Po pierwsze szybkość wykonania , po drugie kondygnacja jest wytłumiona i docieplona. Z tym
"dudnieniem" nie mogę się zgodzić , bo Sukiennik produkuje różne grubości stropów , w zależności od rozpietości. Wiąże się to również z grubością nadbetonu ( 4 - 6 cm ). Cena początkowa porównywalna z innymi stropami , ale zalety takie jak opisałem powyżej. Mam doświadczenie ze stropami żelbetowymi i koszt tych drugich jest nieporównywalnie większy , nie mówiąc o czasochłonności.

02-07-2003, 22:43
Ze zdumieniem czytam niektóre opinie na temat styropianowych szalunków do kształtowania stropów gęstożebrowych.
Jest przecież oczywiste, że ich cena jest piramidalnie wysoka a fatalne właściwości akustyczne styropianu sa powszechnie znane już od lat.
Ponad to w czasie pożaru styropian nad głową stanowi olbrzymie zagrożenie. Nawet cienkie kasetony styropianowe o grubości kilku milimetrów w czasie pożaru wydzielają toksyczne gazy w ilości mogacej doprowadzic do zatrucia, a co dopiero kilkadziesiąt centymetrów.
A topiący się i płonący styropian !!! Styropian jest samogasnący _

02-07-2003, 22:52
Ze zdumieniem czytam niektóre opinie na temat styropianowych szalunków do kształtowania stropów gęstożebrowych.
Jest przecież oczywiste, że ich cena jest piramidalnie wysoka a fatalne właściwości akustyczne styropianu sa powszechnie znane już od lat. Wystarczy popukać w elewację budynku ocieplonego styropianem a usłyszymy jak to działa. :P
Ponad to w czasie pożaru styropian nad głową stanowi olbrzymie zagrożenie. Nawet cienkie kasetony styropianowe o grubości kilku milimetrów w czasie pożaru wydzielają toksyczne gazy w ilości mogacej doprowadzic do zatrucia, a co dopiero kilkadziesiąt centymetrów.
A topiący się i płonący styropian !!! Styropian jest samogasnący _ owszem, ale jak próbujemy go zapalić zapałką nie w czasie pożaru. Sprójcie wrzucić kawałek styropianu do ogniska.