PDA

Zobacz pełną wersję : Ma ktośpiecyk C.O. Termetu???



Richard_S
01-07-2003, 20:35
Witam...

Czy ktoś z forumowiczów ma w uzytku piec Termet o mocy 19,8 kW???

Czy taki piec nadaje sie do ogrzania 220 m2 powierzchni???

A przy okazji.. czy nie mają Panstwo problemów z termoregulatorem pokojowym???

Czy działa on bez zarzutów???

Czy nie jest to jakaś lipa Termetu???

Sąsiad ma i w ogóle nie może się połapac o co w tym regulatorze chodzi.. nie dział tak jak piszą w instrukcji.. i chce zminić piec.. aj go urabiam że to kiła i sam bym kupił ten piec...:)

tylko chętnie bym isę czegoś o tych piecach dowiedział..:)

dzięki...
i pozdrooooo

ketiso
01-07-2003, 21:39
Właśnie taki kociołek użytkuję już od 7 lat. Nie widzę żeby można mu cokolwiek zarzucić.Po 6 latach użytkowania ,tylko i wyłącznie ze względu na złą wodę(bardzo zażelaziona i twarda co spowodowało przegrzanie na wylot rurek nagrzewnicy) byłem zmuszony wymienić nagrzewnicę co kosztowało około 500 złotych i kociołek jest znowu jak nowy.
Termoregulator pokojowy -żadnych zarzutów,oczywiście nie posiada wyświetlacza i jest manualny,ale działa OK.
Tym kociołkiem ogrzewam powierzchnię ,na której mieszkam tj 80 m2,ale cały dom ma około 300m2,gdzie np rury w piwnicymają 2,5 cala(jak kiedys policzyłem moja piwnica to równowartość temiczna piętra).
Inne piętra grzeję na powyżej 0 stopni.Zatem faktyczna ogrzewana powierzchnia z temperaturą + 20 wynosi około 150m2.
Myślę ,że trudno jest odpowiedzieć ,czy ten piec ogrzeje Ci 220m2 powierzchni .Jeżeli Twój budynek jest OK pod kątem strat ciepła to tak.
HEJ!

Richard_S
01-07-2003, 21:48
Ale jak Pan ustawia ten termoregulator gdy chce Pan uruchomić piecyk???

ketiso
01-07-2003, 21:58
Szanowny Panie termoregulator ustawia Pan tak jak Pan chce byle tylko przy uruchomieniu Kociołka temperatura pomieszczenia była niższa niż ustawiona na termoregulatorze, a pokrętło regulacyjne na kociołku było ustawione na pracę termoregulatora.
HEJ!

Richard_S
01-07-2003, 22:01
Hmmm,... to pewnie dlatego nie chciało działac w ząden sposób.. bo dzis było gorąco... co prawda 27 stopni nie było (górna granica regulacji) ale może to właśnie to był proble,m..

A gdzie na piecyku jest ustawianie pracy na termoregulator pokojowy???

To ten szronik na wyświetlaczu sterownika?

Dzięki że się odezwałeś i mnie oswiecasz pomalutku:)