PDA

Zobacz pełną wersję : ILE KOSZTUJE YTONG???



kocza
01-07-2003, 22:23
Bardzo proszę Forumowiczów o pomoc. Rozpoczynam budowę domu.
Chcę budować z betonu komórkowego. Rozważam, co lepsze: Ytong, czy polski biały komórkowy (Solbet, Żelisławice ...) co o tym sądzicie?
Czy warto dołożyć do oryginału???

A tak wogóle pytanie: ILE AKTUALNIE TRZEBA (PO DOBRYCH NEGOCJACJACH) ZAPŁACIĆ ZA M2 YTONGA 36,6 PW (400), A ILE PO TAKICH SAMYCH NEGOCJACJACH ZA SOLBET, CZY ŻELISŁAWICE???

Pomóżcie!

Jakie są Wasze opinie nt. ścian jednowarstwowych z bk? Czy w nich rzeczywiście jest ciepło i miło (jak dodają niektórzy)? Czy polski biały na klej (ściana 1 warswowa) to dobry pomysł?

kocza
01-07-2003, 23:04
Czy na prawdę nikt nie wie ile obecnie TRZEBA zapłacić za m2 Ytonga?

Pomóżcie!

Bartt
02-07-2003, 08:33
Kocza - wstukaj BK lub ytong w funkcji szukaj - sam/sama zrozumiesz powód :)

04-07-2003, 00:01
Nie wiem ile trzeba zapłacić za Ytonga po negocjacjach, ale z pewnością zbyt wiele.
Ytong to przecież gazobeton, jeszcze kilkanaście lat temu był w Polsce synonimem biedy. Co może zdziałać profesjonalna reklama?
Ilu ludzi uwieżyło, że za spienioną mieszaninę piasku z wapnem
/ najtańsze surowce z wszystkich materiałów budowlanych/ należy drogo płacić.
A za Ytonga trzeba dużo płacić bo przecież reklama jest bardzo kosztowna.

mariusz07
04-07-2003, 07:35
Kupiłem Solbet 36 odmiana 400 na PW za cenę 93 zł z transportem i rozładunkiem (transport do Skierniewic). Niczym nie różni się od Ytonga, jest równiuttki i super zapakowany. Do tego za darmo klej. Podczas rozładunku nic się nie uszkodziło. Najpierw przyjechał jeden dźwig, ale kierowca stwierdził, że tym nic nie zdziała, bo może uszkodzić bloczki. Drugi był już super. Znalazłem sprwdzonego wykonawcę , który weźmie po negocjacjach 17 zł/m2, ale muszę dać dwóch swoich pomocników (teść i znajomy).
Postawienie m2 ściany wyniesie mnie ok. 115-120 zł, co chyba nie jest wygórowaną ceną. :D
Wykończenie ściany też będzie tańsze, bo ściana będzie równiutka.

04-07-2003, 15:34
za duzo...
ha ha :evil:

tgb
04-07-2003, 17:04
My zdecydowaliśmy się na Ytong głównie dlatego, że poznaliśmy opinie ludzi, którzy już mieszkali w takim domu. Praktycznych opinii od mieszakńców jednowarstwowców z polskiego BK po prostu nie znaliśmy.
Ostatecznie przesądziła... cena. Udało nam się wytargować (w poprzednim sezonie) 23 lub 25% (dokładnie nie pamiętam).

Tomek

Jezier
04-07-2003, 17:16
Ja w kupowałem ytong w marcu i za bloczki płaciłem 250 zł (netto) za 1m3 odmiany 400.

Aleksandryta
04-07-2003, 17:49
Ja nie bardzo na tym sie znam, ale od wielu osob slyszalam, ze wysoka cena Ytonga bierze sie z jego dobrej jakosci, choc na pewno koszty reklamy tez na to wplywaja. Nie wierze w to ze jakosc byle BK o polowe tanszego jest rownowazna jakosci Ytonga. A przy scianie jednowarstwowej na pewno wzielabym Ytonga. Budowa jednowarstwowo wedlug mnie to jest ogromne ryzyko i wymaga niesamowitej precyzji oraz bardzo dobrej jakosci bloczkow, tak jak przy budowie szkieletowej drewna suszonego komorowo. Dla moich klientow dom sprzedawany na rynku wtornym, zbudowany z Ytonga jest o wiele wiecej wart, niz taki sam dom zbudowany ze zwyklych bloczkow (pisze caly czas o scianie jednowarstwowej). Zapewniam Was, ze pierwszym pytaniem chcacego kupic dom jest z czego zbudowany jest dom. A Ytong wsrod bloczkow wygrywa, gdyz cena domu z Ytonga jest wyzsza o jakies 30 000 PLN.

tgb
04-07-2003, 18:08
Zapewniam Was, ze pierwszym pytaniem chcacego kupic dom jest z czego zbudowany jest dom. A Ytong wsrod bloczkow wygrywa, gdyz cena domu z Ytonga jest wyzsza o jakies 30 000 PLN.

O kurcze, to mam kolejny argument za Ytongiem (wprawdzie po fakcie). Szczerze mówiąc - nie pomyślałem o tym aspekcie. Swoją drogą ciekawe, kto z budowlanych zapaleńców myśli teraz o sprzedaży domu :o.
Aleksandryta, dzięki za nowe (dla mnie :D ) spojrzenie.

Tomek

Aleksandryta
04-07-2003, 18:27
Bo u nas jest tak: Wypruwamy pieniadze z czego sie da, zeby zbudowac dom, cieszymy sie jak dzieci jak dach zawisnie nad glowa. I przez ta milosc do tych "ciezko urodzonych dzieci" zapominamy o jednym. Domy tak jak kazde dobro, ktore jest nasza wlasnoscia (oprocz zon i mezow :D ) jest potencjalnie do spylenia. Nie teraz, jak gdybym przylozyla kazdemu inwestorowi pistolet do glowy i powiedzila zycie albo sprzedaz mi dom, to wybrali by bohaterska smierc. Bo teraz sa w euforii. Statystycznie maja dwojke dzieci w wieku ok 5-10 lat i ani im w glowie, ze kiedys stwierdza: "Kurcze dzieci wyprowadzily sie, a dom jest dla nas za duzy spylamy go i budujemy dla siebie maly, ale jary" (wlasnie ja jestem w takiej sytuacji). I zacznie sie kolomyja ze sprzedaza. Zawolaja posrednika (czyli mnie :D ) i poprosza: nikt nie chce kupic od nas tego domu, co my zrobimy :roll: . A ja wtedy spytam tak: Z CZEGO ZBUDOWANY JEST TEN DOM? bo moi klienci preferuja: 70% max, 20% wlasnie YTONG, ale dwuwarstwowy, 5% BK. A reszta to badziewie. A oni odpowiedza z BK. A ja spytam ale JAKIEGO BK, bo moi klienci to nie buraki tylko nowobogacka YNTELIGENCJA. I co odpowiem wlascicielom tych badziewiastych domow, ze moga go sprzedac, ale za polowe proponowanej ceny.

tgb
04-07-2003, 19:08
Temat wydaje się ciekawy i chyba niezbadany. Zapraszam zatem do ankiety (bo od Ytonga to już trochę odeszliśmy): http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=12292

Tomek

kocza
04-07-2003, 20:02
Zamierzam budować jednowarstwowo. Myślę o Ytongu, ale musiałbym kupić go w rewelacyjnej cenie. Nie wiem, czy jest to obecnie (w końcu sezon) możliwe.

Jeżeli cena nie będzie niższa (obecnie po negocjacjach Ytong proponuje mi odm. 400 36,5 PW za ok. 97 zł z transportem, klejem i rozładunkiem, to będę rozważał polskie betoniki. A tak wogóle czy to dobra cena???

Ile kosztuje BK z Żelisławic odm. 400 36,5 PW za m2???
Jakie macie zdanie nt. BK z Żelisławic???
Czy BK z Żelisławic różni się od innych polskich BK np. Solbet'u?

Aleksandryta
04-07-2003, 20:34
A tak na marginesie. Wlasnie wrocilam ze spaceru z psem i nieopodal mnie budowany jest dom z BK bialego (na opakowaniu - 240/590) PREFABET? nie wiem co to znaczy. I te paczki tego BK dymily :o Czy to jest normalne "zachowanie" BK?

Jezier
04-07-2003, 20:49
Myślę, że mógłbyś zejść do 90 zł.

kocza
04-07-2003, 20:56
potrzebuję około 200 m2

Chętnie kupiłbym Ytonga, jeżeli różnica nie będzie powalająca, to wybieram oryginał.

KrzysiekMarusza
05-07-2003, 06:46
Do kocza
BK 400 z Zelislawic kosztowal wg cennika 238 zl/m3, ale osiagalne rabaty chyba sa
na poziomie 20 %. Natomiast slyszalem ze Ytong kupil Zelislawice.
Nie wiem co sie stalo ze strona Zelislawic, tzn www.ahg.prebet.com ?
Moze ktos cos wie ?

Krzysiek

06-07-2003, 10:32
Kto mi odpowie??
O ile procent jest lepszy taki np. Ytong od takiego np. BK Skawina, no i oczywiście w czym jest lepszy.
Tylko proszę nie piszcie że jest np. równiejszy itp.(to akurat mnie nie interesuje, ja tego nie będę układał od tego jest ekipa), bo np. załóżmy że jest lepszy w 15-20% , czy te 20% na jego korzyść usprawiedliwia jego cenę o ponad 500% wyższą od np. Skawiny, i nie mówcie że co jest drogie to jest tanie albo jakość musi kosztować bo akurat w tym przypadku to się nie chyba sprawdza.
No ale może się mylę.

06-07-2003, 22:12
Wysokiej ceny Ytonga z pewnością nie usprawiedliwiają parametry ściany.

Wysoką cenę Ytonka tłumaczy sposób obsługi klienta, wysokie koszty reklamy, konieczność dawania znacznych opustów i długich terminów płatności dużym odbiorcom. Zdobywanie rynku dużych budów rekompensują sobie klientami indywidualnymi płacącymi dużo i to gotówką.
Po prostu znają się lepiej na handlu niż nasi producenci.

jedrek11
07-07-2003, 00:05
W czerwcu kupiłem Ytong 36,5 400 za 92 brutto z transportem i rozładunkiem - mogłem jeszcze trochę powalczyć z ceną

07-07-2003, 09:20
no to niezły rozrzut cen
jeden gościu pisał ze zapłacił 250zł netto :o za metr a drugi 92zł
chyba ten pierwszy czytając to ma niezły zgryz :D

KrzysiekMarusza
07-07-2003, 09:49
Xanx - ten pierwszy zaplacil 250 zl za m3 BK, a ten drugi za m2 sciany :-)

Krzysiek

07-07-2003, 10:48
no to całe szczescie :)

musze zareklamować efekty kursu szybkiego czytania :) :)