PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki klej



02-07-2003, 07:25
Ściana fundamentowa posmarowana jest Dysperbitem 2x. Na to przychodzi styropian 8 cm i folia.Jakiego kleju mogę uzyc do przyklejenia styropinu.Czy zwykłego np .Atlas do ociepleń ( styropian do muru)? Ściana jest dość wysoka, więc przed zasypaniem muszę czymś "złapać" ten styropian do muru. Gosia.

02-07-2003, 09:33
O rety! Nikt nie przyklejał styropianu do dysperbitu ? :(

tom soyer
02-07-2003, 10:42
ja przyklejalem klejem "Skala" ale tylko do fundamentow. Ponad ziemia styropian na klej z kolkowaniem. Bezproblemowo

EiP
02-07-2003, 11:49
U mnie konczą murowac ściany fundamentowe i właśnie rozważamy jak zrobić izolacje pionowe (w projekcie nie mam żadnej izol. pion.). Przeważa w.w. opcja, czyli: dysperbit - styropian - dysperbit lub folia. Mój majster mówi, że nie przykleja sie styropianu do dysperbitu...
W składzie powiedzieli mi, że można to skleić Styrbitem. Twierdzą też, że sam styrbit może służyć za hydroizolację pionową, czyli nie trzeba smarować murów dysperbitem. Czy ktoś tak robił?
ela

02-07-2003, 12:21
A jak majster zamierza ułozyć (przytrzymać) styropian na ścianie - domyslam się,że przed zasypaniem.

Olmiś
03-07-2003, 18:52
Można kleić Styrbitem lub Styrbitem2000 ale obydwa preparaty są dosyć drogie (6-8 zł/kg). Styrbitu W w-wie i okolicach sie nie kupi...

Ja mam ten sam problem - w poniedziałek ocieplam fundament. chyba spróbuję zwykły klej (Alpol, Atlas, Skała) - w gruncie to nawet niech trzyma na aby-aby - ziemia dociśnie.

Ale jak ktoś ma doświadczenia z klejeniem styropianu do dysperbitu - to niech się nimi podzieli.

dorkasz1
03-07-2003, 19:17
Ale jak ktoś ma doświadczenia z klejeniem styropianu do dysperbitu - to niech się nimi podzieli.

Dzielę się :D
Styropian przyklejaliśmy bezpośrednio do bloczków betonowych klejem do docieplen PREFIX (nic nie wiem na temat jego jakosci), byl tani,bo 25kg worek kosztowal 18,30 brutto. Na to siatka do styropianu i znow klej. Dopiero na to 2 warstwy dysperbitu i dolozylismy jeszcze po wierzchu folię kubełkową. Może trochę tego dużo, ale na fundamentach postanowiliśmy nie oszczędzać.
Pozdrawiam

04-07-2003, 06:42
To znowu ja Gosia.iI problem sie rozwiązał.Zwykły Atlas wystarczył.Już zasypują :)