PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z migdałkiem



krzysztofh
01-06-2007, 18:09
Nie wiem co może być przyczyną kondycji mojego migdałka.
Sprawa ma się tak, że pędy na młodych przyrostach (po cięciu po zakończeniu kwitnienia) mają pozwijane listki. Wszystkie listki skręcają się i zwijają dość mocno. Nawet nie w ruloniki ale w niekształtne kształty.Mszycy szukałem nawet z lupą i chyba jej nie ma bo liście suche, a samych robaczków nie znalazłem. Żadnych innych osobników też.
Zastanawiam się czy może to byc efekt oprysku Decisem, takiego zapobiegawczego, bo na sąsiednim jaśminowcu była mszyca i Decisem ja załatwiłem. Drugi migdałek rośnie w odległości ok 15m i nic mu nie jest, przyrosty ładne i listki też.

tola
02-06-2007, 00:06
Krzysztofie, nie jestem ekspertem, ale u siebie podejrzewam to samo.
Spryskałam tym świństwem wierzbę od mszyc i teraz listki są poskręcane.
Jeśli to sprawa Decisu, to pytanie, czy roztwór za mocny, czy nie powinnam była pryskać w słoneczny dzień, nie wiem :roll:

bigmario4
02-06-2007, 06:32
Ja miałem takie coś na brzoskwini.W ogrodniczym opisałem to coś i dostałem preparat do zwalczanie robala(bo to jakiś robal tylko nie pamiętam nazwy)I po robalu!!

Anna K.
02-06-2007, 11:17
A ja bym sprawdziła,czy korzeni nie podgryzają pędraki.

Ostatnio zeżarły mi pnącą białą różę-przy korzeniu było 5 szt największych robali i 2 szt małych. Korzenie miały ok 5 cm długości- nie wiem jakim cudem nie przechyliła się-może wiatru nie było. :o Walczę z tym tałatajstwem już kilka lat i chyba nic mnie już nie zdziwi-co potrafią pędraki zjeść.

krzysztofh
02-06-2007, 18:49
Rztwór dałem wg ulotki i raczej słabszy niz wymagany.
Podejrzewam, że to może być Decis, skoro i Wy macie podobne objawy na swoich roślinkach. Na pędraki raczej nie stawiam, bo zauważyłem, że pojawił się kilka nowych przyrostów jakby zdrowych.
A ja głupi wczoraj jeswzcze raz mojego migdałka tym Decisem, bo pomyślałem sobie że boże jednak są w tych zwiniętych listkachjakieś robaczki. W końcu wszystkich nie rozwijałem.Teraz żałuję, zobaczymy co będzie dalej.
Może jeszcze się ktoś wypowie. :cry: