PDA

Zobacz pełną wersję : działka przy lesie



kiedam
01-06-2007, 21:38
Witam
Na początek chciałem się przywitać jako nowo zarejestrowany, ale już oczytany użytkownik forum. Jestem na etapie poszukiwania działki pod budowę domu, i chciałbym zapytać co sądzicie o możliwości zabudowy działki o długości 28 m i szerokości ok 50 m, na krótszych bokach granicząca z jednej strony z lasem iglastym, a z drugiej strony pasem drzew o szerokości ok 10 metrów (jest to jakby pas szerokości 28 metrów wycięty w lesie). Wiem że las jest traktowany jako sąsiedztwo łatwopalne, a tym samym granica zabudowy przesuwa się o 50 % od granicy działki (czyli jak myślę do 6 metrów), ale nie wiem jak traktowany jest ten pas drzew, czy tak samo jak las?. Dodam jeszcze że wzdłuż lasu musi być wytytczona droga dojazdowa do kolejnych działek (nie wiem jakiej szerokości, tu również prosiłbym o pomoc).
Szkic sytuacyjny znajduje się na:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/332c114f8f859cbe.html
Działka ma znakomite położenie, i z tego względu mi na niej zależy. Prosiłbym o pomoc, czy uda się na niej zbudować coś sensownego, czy nie będzie za wąska?
Pozdrawiam, kiedam

xwing
02-06-2007, 17:21
Myślę że bez kłopotu można wybrać coś fajnego (projekt) na tą działkę, nawiet widziałem odtatnio dom już wykończony na takiej właśie płytkiej a szerokiej działce.
A co do drogi to typowy pas drogowy ma 8 m a taka droga wew bez chodników to nawet 6 m (info o drogach sprawdź dokładnie w gminie).

Poza tym sąsiedztwo lasu to super sprawa - ja też mam las z 2 stron.

KAS01
02-06-2007, 18:04
Moja dzialka graniczy z dzialka lesna (i oznaczona na mapach jako las), a dom stoi 3m od granicy dzialki.
pozdrawiam
Konrad

raffran
02-06-2007, 19:21
Ja bym dokladnie sprawdzil odleglosci w WZ.
W mojej okolicy jest nie 50% wiecej,ale az 10m.

KemorW
03-06-2007, 09:16
Witam. Również posiadam działkę z lasem. Sytuacja wg prawa wygląda następująco:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r.
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z póź. zm.
Rozdział 7 Usytuowanie budynków z uwagi na bezpieczeństwo pożarowe
§ 271.

8. Najmniejszą odległość budynków ZL, PM, IN od granicy lasu należy przyjmować, jak odległość ścian tych budynków od ściany budynku ZL z przekryciem dachu rozprzestrzeniającym ogień.

Oznacza to że najmniejsza odległość od lasu wynosi 12 m!
Proszę przeanalizować te zapisy, bo mogą być kłopoty
Pozdrawiam.