PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka oczyszczalnia ścieków?



bartxm
01-06-2007, 22:59
witam

Czy ktoś ma doświadczenia z użytkowaniem przydomowych oczyszczalni ścieków
firmy Bioires z Rzeszowa i Avitech z Krakowa?
Jestem na etapie wyboru rodzaju oczyszczalni. Proszę o opinie.
pozdrawiam :wink:

Sasha
01-06-2007, 23:02
Jak chyba zdecyduję się na poliplast - polskie to cudo i ma certyfikaty.

Arko
04-06-2007, 14:01
Mój sąsiad założył drenaż 3 lata temu i teraz wykopywał od nowa i założył reaktor biologiczny z dryn i ma święty spokój.
To że ma certyfikaty to bardzo mało znaczy, oczyszczalnia ma chodzić a ty nie powinieneś wąchać smrodów i wkurzać się podczas pór deszczowych.
Drenaże też mają atest i co po 5 latach są do wymiany, atest zawsze można podłożyć lub kupić
Facet który mu to przeabiał naprawdę czuł temat, wezwany nie widżąc obiektu powiedział co dolega i zgadł w 100 %
TRZEBA wzywać ludzi do montażu takich obiektów fachowców a nie firmy które mają w ofercie kolektory, pompy itd i przy okazji POŚ
Wbrew pozorom POŚ to nie taki prosty temat, trzeba znać rozkład poszczególnych związków i sposób neutralizacji oraz parametry dopływu i ładunki niesione ze ściekami.
Jeszcze raz powtarzam że ja też korzystam z porad gościa i wezmę go na pewno bo facet na prawdę czuje temat i przy tym nie jest drogi.
Jak ktoś chce to dam namiar na priv.
Bioeko z Rzeszowa jest po prostu za mała na okresowy duży dopływ ścieków tak słyszałem

Sasha
04-06-2007, 17:56
a co sądzisz o poliplast ?

Arko
05-06-2007, 09:07
Na pewno lepszy od bioeko gdyż każdy zbiornik ma inną funkcję i większy bufor lecz zbiorniki do oczyszczalni powinny być wykonane z betonu tak jak na całym cywilizowanym świecie. Najnowocześniejsze oczyszczalnie przegrody mają zrobione z betonu i drewna akacjowego

Bioeko jest po prostu za mała.

bartxm
07-06-2007, 13:24
Właśnie odnośnie Bioiresu, zbiornik wydawał mi sie za mały, natomiast oczyszczalnia z firmy Avitech
http://www.avitech.lap.pl/oczyszczalnie.html jest to produktem niemieckim i w zależności od wariantu składa sie z dwóch lub trzech zbiorników połączonych, myśle że ten wariant bedzie bardziej efektywny , koszt dla rodziny 4 osobowej ok 9tys . Może ktoś uzytkuje ten model?

Narazie jestem na etapie badania geologicznego i czekam na wynik, ale z tego co widziałem u mnie zda egzamin tylko studnia chłonna.

FREDY
07-06-2007, 21:57
Ja tylko przezstrzegam przed Delfinem - u mnie zbiornik się dosłownie zapadł.

WM 08
08-06-2007, 01:38
Bez drenażowe są przydatne wtedy, kiedy mamy dokąd odprowadzić wodę, lub miejsce na studnie chłonną (a co zimą przy dużych mrozach?). Żeby po 3 latch drenaż był niesprawny? To znaczy, że źle został wykonany. Z betonem też się nie do końca zgadzam. Moja koleżanka 5 lat temu założyła oczyszczalnię ze zbiornikiem betonowym i od tej zimy po roztopach lub deszczach musi opróżniać zbiornik bardzo często, beton zaczął przepuszczać. Ja mam warszawskiej firmy Ekoserwis i jest OK.

sebo8877
08-06-2007, 08:30
Właśnie odnośnie Bioiresu, zbiornik wydawał mi sie za mały, natomiast oczyszczalnia z firmy Avitech
http://www.avitech.lap.pl/oczyszczalnie.html jest to produktem niemieckim i w zależności od wariantu składa sie z dwóch lub trzech zbiorników połączonych, myśle że ten wariant bedzie bardziej efektywny , koszt dla rodziny 4 osobowej ok 9tys . Może ktoś uzytkuje ten model?

Narazie jestem na etapie badania geologicznego i czekam na wynik, ale z tego co widziałem u mnie zda egzamin tylko studnia chłonna.

Bioeko, bioires, ekoprogres - wszystkie te Oczyszczalnie mozna łaczyć w moduły.

Sebo8877

mclear
09-06-2007, 20:49
Ja tylko przezstrzegam przed Delfinem - u mnie zbiornik się dosłownie zapadł.


jak to zapadł? Ale to chyba był pusty w śrosku tzn nie było wody?
Ile cm. wartwy ziemi go przysypałeś?

Fido__
13-06-2007, 16:56
Właśnie odnośnie Bioiresu, zbiornik wydawał mi sie za mały, natomiast oczyszczalnia z firmy Avitech
http://www.avitech.lap.pl/oczyszczalnie.html jest to produktem niemieckim i w zależności od wariantu składa sie z dwóch lub trzech zbiorników połączonych, myśle że ten wariant bedzie bardziej efektywny , koszt dla rodziny 4 osobowej ok 9tys . Może ktoś uzytkuje ten model?

Narazie jestem na etapie badania geologicznego i czekam na wynik, ale z tego co widziałem u mnie zda egzamin tylko studnia chłonna.

Wygląda fajnie. Mam ten sam problem i też ratuje mnie tylko studzienka chłonna. Całe szczęście badania geologiczne wypadły pomyślnie i mogę ją sobie postawić. Skąd wziąłeś cenę 9 tys? To wartość brutto, czy netto? Czy firma montuje oczyszczalnie, czy też przywozi klamoty i radź sobie sam?

aero
13-06-2007, 17:56
a co zrobić jeśli się nie chce szamba, a woda gruntowa na wiosnę jest na poziomie 50 - 60 cm., :evil:
słyszałem, że można robić jakieś nasypy itp, czy jest to prawdą?

bartxm
13-06-2007, 20:36
Kwote 8,9tys podał mi przedstawiciel handlowy w rozmowie telefonicznej, zresztą i tak musi przyjechać na wizje lokalną , co do wykonania to dół pod oczyszczalnie i przyłącze jest w gesti inwestora, montaż i uruchomienie wykonuje firma.
Podobno można otrzymać dofinansowanie z gminy z funduszy unijnych do 50% wartości inwestycji.

wiorek
13-06-2007, 21:19
Ja mam oczyszczalnię Nevexpol z Tomaszowa Maz, jeden pojemnik 2 000 l, bez żadnych bajerów - prosta, żeby nie powiedzieć prostacka. Działa już 10 lat, wybieramy raz na 2 lata, dodajemy dobre drożdże i jak do tej pory jest OK. Montowaliśmy ją sami, ale wg instrukcji producenta. Śmierdzi z kominka odpowietrzającego tylko wtedy, gdy zapomnimy w terminie wsypać drożdże :D
Dodam jeszcze, że mam "chłonny" grunt - 6 m piachu ...

marak
26-08-2007, 14:14
Właśnie odnośnie Bioiresu, zbiornik wydawał mi sie za mały, natomiast oczyszczalnia z firmy Avitech
http://www.avitech.lap.pl/oczyszczalnie.html jest to produktem niemieckim i w zależności od wariantu składa sie z dwóch lub trzech zbiorników połączonych, myśle że ten wariant bedzie bardziej efektywny , koszt dla rodziny 4 osobowej ok 9tys . Może ktoś uzytkuje ten model?

Narazie jestem na etapie badania geologicznego i czekam na wynik, ale z tego co widziałem u mnie zda egzamin tylko studnia chłonna.

Wygląda fajnie. Mam ten sam problem i też ratuje mnie tylko studzienka chłonna. Całe szczęście badania geologiczne wypadły pomyślnie i mogę ją sobie postawić. Skąd wziąłeś cenę 9 tys? To wartość brutto, czy netto? Czy firma montuje oczyszczalnie, czy też przywozi klamoty i radź sobie sam?

Firma Avitech wykonuje całą inwestycję kompletny montaż z przyłączem, studnią chłonną itp. W zależności od sytuacji Inwestor może sam wykonać wykop,ale najczęściej oni wszystko robią ewentualnie Inwestor może wynająć koparkę jak ma lepsze możliwości u siebie w okolicy. Jedyną rzeczą jaką inwestor musi choć nie koniecznie przygotować to piach do obsypki. Generalnie kwestia ustalenia z firmą jak chcesz możesz nic nie robić oni wszystko załatwią.

FREDY
26-08-2007, 21:48
Ja tylko przezstrzegam przed Delfinem - u mnie zbiornik się dosłownie zapadł.


jak to zapadł? Ale to chyba był pusty w śrosku tzn nie było wody?
Ile cm. wartwy ziemi go przysypałeś?

owszem opróżniałem go - ale to przecież jest normalne, kiedys trzeba to zrobić. Zapadł się tak naprawdę ten zbiornik długo po jego opróżnianiu.
Jak pomyślisz logicznie to woda będąca w zbiorniku czy też jej brak praktycznie nie ma wpływu na ciśnienie parcia ziemi - to ułamki promila.
Woda lub jej brak ma wpływ na ewentualną możliwość wypłynięcia zbiornika.
Nad nim było około 40-50cm ziemi.
Tu są fotki:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=83866&highlight=delfin

pkoziol
19-11-2008, 14:39
Ja zakupiłem oczyszczalnie ekoprogres od jego przedstawiciela tj. firmy Bioeko z Sanoka
Sama oczyszczalnia bardzo mi się podoba i nie mam do niej większych zastrzeżeń, ale niech cię nie podkusi kupować ją z firmy Bioeko.

Niestety współpraca z tą firmą kończy się w chwili zainkasowania za nią gotówki.

Niestety po niedługim czasie zepsuło się sterowanie oczyszczalni - mogło się zdążyć w końcu to urządzenie elektryczne - tak myślałem, ale:

Określenie Pani Patrycji Drwęgi ( przedstawiciela firmy ) jako osoby nieprofesjonalnej dalece nie odpowiada słowom, które cisną mi się teraz na usta.

Proces reklamacyjny trwa już ponad miesiąc.

Do firmy Bioeko dzwonie po kilka razy dziennie, codziennie pod wszystkie nr. podane na stronie. Piszę SMSy, maile.
Ani razu nie udało mi się z nimi skontaktować.

Dopiero interwencja w samej firmie Ekoprogres przyniosła jakiś skutek, ale niestety nadal oczyszczalnia jak nie działała tak nie działa

Jeśli usunięcie usterki nie nastąpi do końca tygodnia złożę wniosek do sądu. Mój prawnik jest pełen optymizmu, ale za serwis niestety będę musiał zapłacić innemu przedstawicielowi firmy ( zwrotu tych kosztów również będę dochodził przed sądem ).

Reasumując - oczyszczalnia firmy Ekoprogres - TAK, ale nigdy z tej firmy.
Przedstawicieli w Polsce na szczęście mają wielu.

Pozdrawiam

pepi
06-12-2008, 15:38
Potrzebuje porady w sprawie POŚów z drenaż(Wobet-Hydret) Wspomnianą oczyszczalnie użytkuje już 5lat i ostatnio za obserwowałem podwyższony poziom ścieków w rurach, zdarzało się tak wczesną wiosną, ale teraz było już tak latem. Mam wrażenie że pozapychały się rury drenarskie, co z tym zrobić, jest sposób na przeczyszczenie rur.
Dzięki za pomoc

pepi
06-12-2008, 17:46
To super, zadzwonie tylko, czy uwzględnią to, że sam montowałem i rozkładałem drenaż.

pepi
07-12-2008, 11:09
Tego to można było się spodziewać, ale może mają na to jakieś antidotum. Napisze co wyniknie z rozmowy.

pepi
17-12-2008, 22:30
Poradzono mi abym kupił dodatkowe bakterie do studzienki rozdzielczej, ma zadziałać przez dwa miesiące. Wrzuciłem w zeszłym tygodni, obserwuje ale cudów jak narazie nie widze. Poczekajmy.
Dla zainteresowanych:
http://www.allegro.pl/item498166932_preparat_bio_7_drenaz_udraznia_oczys zczalnia.html

Martinezio
09-01-2009, 15:50
Czy jest może wśród forumowiczów ktoś, kto użytkuje oczyszczalnię Aqua Champ z firmy Bio-Nova z Wrocławia?
Jeśli tak, to b. proszę o uwagi i spostrzeżenia co do użytkowania :)

klimaw
10-01-2009, 18:25
Ja mam z Bioires z Rzeszowa.
Pracuje 4 miechy i jest OK , poz tym , że raz padł sterownik.
Co chcecie o niej wiedzieć?

anetik
04-02-2009, 10:41
Muszę przyzna ze ta oczyszczalnia AVITECH zapowiada się ciekawie. czekam na wycenę z firmy ( i z innych też )
Ma ktoś taką oczyszczalnie ?? Jak ona się sprawuje???

Martinezio
04-02-2009, 16:05
Uff... Ostatecznie zdecydowałem się na oczyszczalnię JPR Fil d'Eau z dodatkowym zbiornikiem na wodę użytkową.
Przeważyła cena za kompleksową usługę z urządzeniami i montażem, oraz bliskość do potencjalnego serwisu producenta :)
Jak tylko będę montował to cacko, to na pewno pojawią się wpisy w moim dzienniku, do którego lektury zapraszam serdecznie :)

karolboron
02-01-2010, 15:53
Poradzono mi abym kupił dodatkowe bakterie do studzienki rozdzielczej, ma zadziałać przez dwa miesiące. Wrzuciłem w zeszłym tygodni, obserwuje ale cudów jak narazie nie widze. Poczekajmy.
Dla zainteresowanych:
http://www.allegro.pl/item498166932_preparat_bio_7_drenaz_udraznia_oczys zczalnia.html
Mam pytanie a na jakim poziomie jest woda gruntowa od powierzchni gruntu a jak głęboko są położone dreny? Robiłeś badania gruntu?