PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzęt kuchenny do zabudowy a duża ulga...



ArtMedia
02-07-2003, 10:36
Witam.

Wczoraj sprzedwaca stwierdził, że wystawi mi fakturę na płytę do zabudowy, bo można odliczać?!? Korzystam z dużej ulgi jeszcze sprzed zmian...
Pierwsze słyszę, ale może sie mylę?

Sebastian

tdxls
02-07-2003, 10:50
Płyty możesz spokojnie sobie odliczyć (w końcu jest materiał budowlany), ale gotowych mebli już nie.

Wowka
02-07-2003, 10:58
Z tego co wiem to możesz odliczyć obudowę zlewozmywaka oraz wywietrznika-pochłaniacza.
Być może ktoś odliczył całość ale tylko chyba przez nieuwage lub beztroskę urzędnika US.
Pozdrawiam

zuzka
02-07-2003, 11:35
A czy to ma coś wspólnego z zasadą przyklejone-odliczone?
Jak z wykładziną, czy szafą - można odliczyć jeżeli jest w trwały sposób połączona z podłożem/ścianą?
Można się teraz zastanawiać co by tu przykleić (i odliczyć).

A co ze sprzętem? Np lodówka do zabudowy? Zmywarka?

Wowka
02-07-2003, 11:49
A czy to ma coś wspólnego z zasadą przyklejone-odliczone?
Jak z wykładziną, czy szafą - można odliczyć jeżeli jest w trwały sposób połączona z podłożem/ścianą?
Można się teraz zastanawiać co by tu przykleić (i odliczyć).

A co ze sprzętem? Np lodówka do zabudowy? Zmywarka?

Bardzo uproszczone rozumowanie. Bo czy zamiast tapety można na ścianę przykleić ramę z obrazem Matejki (a malował duuuuże obrazy :P )

A tak na poważnie to wykaz tu: http://podatki.interia.pl/ulgi2/remontowa?aid=13961&s=2

Co prawda dotyczy on ulgi remontowej ale mo zna się nim posiłkować przy dużej uldze budowlanej.

Klaudia
02-07-2003, 13:13
Co kraj to obyczaj. Na przykład w moim urzędzie pani powiadomiła mnie, że ona honoruje tylko zabudowę kuchenki i szafkę pod zlewozmywak. Natomiast znajomi Odliczyli w innym urzędzie całą zabudowę.
Niestety wykaz powyższy nie wyczerpuje tematu, ponieważ nadal są to tylko ogólniki.