PDA

Zobacz pełną wersję : czy mozna reklamowac slabe cisnienie wody?



monieq
02-06-2007, 18:28
w moim mieszkaniu na 3 pietrze prawie od poczatku maja zanika cisnienie zimnej wody
w dzien jest jako tako ale tragedia jest od 22/23 do 5/6 rano
kiedys wstalam o 5tej - woda prawie w ogole nie leciala a czesto myje sie ok 22/23 to po prostu nie ma sensu uzywac przysznica bo leci strumyczek

w spoldzielni twierdza, ze z innych blokow tez sa zgloszenia, ale tlumaczy to tym, ze ludzie podlewaja ogrodki w czasie upalow - mieszkam pod W-wa
sasiadka z dolu tez narzekala swego czasu
w zakladzie melioracyjnym, czy jak to sie tam nazywa, wciskaja mi kit z tymi ogrodkami
a ja sie wkurzam
i mam pytanie - czy jest na nich wszystkich jakis bat i czy moge sie ubiegac o rabat w ramach reklamacji - czy w umowach z zakladami sa zagwarantowane jakies parametry dostarczanej wody - cisnienie np
place ciezka kase za ta wode, ktora jest drozsza niz w innych miejscowosciach i naprawde nie satysfakcjonuje mnie tekst pana z zakladu, ze place tylko za wode wykorzystana przeciez, wiec on nie wie o co mi chodzi

sanipro
03-06-2007, 09:35
Sprawę ciśnienia wody wypływającej z punktów czerpalnych w mieszkaniu reguluje ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (Dz.U. 2002 nr 75 poz. 690)

§ 114. 1. Ciśnienie wody w instalacji wodociągowej
w budynku, poza hydrantami przeciwpożarowymi, powinno
wynosić przed każdym punktem czerpalnym nie
mniej niż 0,05 MPa (0,5 bara) i nie więcej niż 0,6 MPa
(6 barów).
2. Jeżeli minimalne ciśnienie, określone w ust. 1,
nie może być uzyskane ze względu na występujące stale
lub okresowo niedostateczne ciśnienie wody w sieci
wodociągowej, należy zastosować odpowiednie urządzenia
techniczne, zapewniające wymaganą jego wielkość
w instalacji wodociągowej w budynku.

Brak wymaganego przepisami ciśnienia, to jest niedotrzymanie wymaganych standardów.

monieq
03-06-2007, 10:48
dzieki wielkie, przesledze to i zareklamuje
zobaczymy jaki skutek to odniesie

pozdrawiam

Irma
27-05-2009, 14:36
podciągnę i zapytam
co zrobić jeśli przy wodomierzu(na dole w kotłowni) mam niecały 1 bar(czyli wymagania ustawy są spełnione), ale jak odkrece wodę na górze to ona nie leci...Nie mówiąc już o tym, żeby włączyć jednocześnie pralkę i np. umyć ręce... :evil:

zbigmor
27-05-2009, 14:53
podciągnę i zapytam
co zrobić jeśli przy wodomierzu(na dole w kotłowni) mam niecały 1 bar(czyli wymagania ustawy są spełnione), ale jak odkrece wodę na górze to ona nie leci...Nie mówiąc już o tym, żeby włączyć jednocześnie pralkę i np. umyć ręce... :evil:


Jak odkręcisz kran na górze to woda nie leci, ale bez włączonej pralki możesz umyć ręce? Tak wynika z Twojej wypowiedzi.
Problem może być ukryty w wadach instalacji. Przejrzyj całą.
Jeśli jesteś pewny, że to problem ciśnienia zasilania to podjedź do dostawcy i popytaj jak to wygląda bo pewnie nie tylko ty masz taki problem.

sanipro
27-05-2009, 18:16
Myślę, że może to być wynik dławienia. Dla przykładu zasuwa na przyłączu jest tylko częściowo otwarta. Przed wodomierzem jest filtr mechaniczny (sitko). Być może jest zanieczyszczony zanieczyszczeniami jakie znajdują się w wodzie. w wodzie. Inna możliwość, to co pisze zbigmor - jakieś dławienie w wewnętrznej instalacji.

Irma
28-05-2009, 11:42
dzięki, ale sąiedzi też mają kiepsko, czyli to chyba nie jest wina instalacji...
oczywiście trochę zagmatwałam i przejaskrawiłam
ręce można umyć na górze, ale wziąć prysznic to już nie bardzo.
dzwoniłam do dostawcy mówił, ze to wina słabej(starej?) przepompowni...

zbigmor
28-05-2009, 12:23
dzięki, ale sąiedzi też mają kiepsko, czyli to chyba nie jest wina instalacji...
oczywiście trochę zagmatwałam i przejaskrawiłam
ręce można umyć na górze, ale wziąć prysznic to już nie bardzo.
dzwoniłam do dostawcy mówił, ze to wina słabej(starej?) przepompowni...


Stara, czy nie powinna być utrzymana w dobrym stanie technicznym. Prawdopodobnie jest za słaba bo gdy była budowana to odbiór był sporo mniejszy. Niech wszyscy męczą odpowiedzialnych za przepompownię o modernizację. Jak nikt nie narzeka to nikt nic nie będzie robił.
Jak ciśnienie jest rzeczywiście tak słabe to latem pod wieczór powinno momentami wody brakować (kąpiele, podlewanie) i to trzeba reklamować.

Irma
28-05-2009, 13:00
dokładnie tak jest
latem jest zdecydowanie gorzej niż zimą

newbie
07-01-2011, 10:58
Ale pytanie moje jest takie: czy te min 0.5 bara należy przemnożyć przez ilość punktów poboru wody? Bo tak mi się to wydaje - przecież 0.5 bara na całe mieszkanie to jest tak jakby w ogóle wody nie było.
W związku z tym jeśli mam 6pkt poboru wody (zmywarka, dwa krany, pralka, kibel i kabina prysznicowa) to mam prawo żądąc ciśnienia na wejściu przy wodomierzu min 3bar?

Zainstalowałem sobie niedawno hydrofor w piwnicy. Mieszkam w 2-piętrowej kamienicy. Ciśnienie wody na dole na całą kamienicę (3 mieszkania) jest mniejsze jak 2bary! Po zainstalowaniu hydrofor podwyższa je do 4-5bar ale wynikł nagle problem, że sąsiad z parteru skarży się, iż mój hydrofor dławi jemu ciśnienie. Od jednej rury doprowadzającej wodę idą dwa piony - jeden tylko do sąsiada na parterze i do niego nie jest podłączony hydorofor i drugi pion do dwóch mieszkań wyżej wspólny (podpięty pod hydrofor). W związku z tym czy istnieje jakaś możliwość podłączenia tego by sąsiadowi to nie powodowało kłopotów?

Ponadto jeśli zgodnie z zacytowaną ustawą z Dz. U. "zapewniłem sobie urządzenie techniczne " itd. to czy wspólnota mieszkaniowa może mi zarzucić nielegalne zamontowanie hydroforu? Czy w ogóle tu coś może być nielegalnego?

Proszę o odp bo nie wiem jak mam sobie z tym poradzić. Nie po to wydałem ponad 2 tysiące by to mi rdzewiało bezczynnie w piwnicy i nadal męczył się z brakiem ciśnienia.

crab
07-01-2011, 16:56
pytanie moje jest takie: czy te min 0.5 bara należy przemnożyć przez ilość punktów poboru wody? Bo tak mi się to wydaje - przecież 0.5 bara na całe mieszkanie to jest tak jakby w ogóle wody nie było.
W związku z tym jeśli mam 6pkt poboru wody (zmywarka, dwa krany, pralka, kibel i kabina prysznicowa) to mam prawo żądąc ciśnienia na wejściu przy wodomierzu min 3bar?


Odpowiem pytaniem.... Mam cztery łazienki/toalety średnio po 4-6 punktów (spłuczka, bidet, prysznic/wanna, zlew/dwa zlewy etc) , dwie kuchnie (zlew, zmywarka, lodówka), pralnię, garażową umywalnię i cztery punkty poboru na ogródku. Jakieś 30-40 punktów poboru wody. To mam prawo żądać na wodomierzu ciśnienia minimum 15-20bar?


W teorii uznaje się, że zakład wodociągowy powinien dostarczyć wodę dla mieszkań do 4-5 piętra.... ale teoria a praktyka to dwie różne sprawy. Jeśli brakuje Tobie ciśnienia to sam musisz sobie radzić stosując hydrofor.... tak gdzieś było zapisane w przepisach.

newbie
08-01-2011, 14:33
Odpowiem pytaniem.... Mam cztery łazienki/toalety średnio po 4-6 punktów (spłuczka, bidet, prysznic/wanna, zlew/dwa zlewy etc) , dwie kuchnie (zlew, zmywarka, lodówka), pralnię, garażową umywalnię i cztery punkty poboru na ogródku. Jakieś 30-40 punktów poboru wody. To mam prawo żądać na wodomierzu ciśnienia minimum 15-20bar?


W teorii uznaje się, że zakład wodociągowy powinien dostarczyć wodę dla mieszkań do 4-5 piętra.... ale teoria a praktyka to dwie różne sprawy. Jeśli brakuje Tobie ciśnienia to sam musisz sobie radzić stosując hydrofor.... tak gdzieś było zapisane w przepisach.

No dobrze - więc zastosowałem hydrofor a teraz wspólnota na mnie z tzw. "mordą" że nie mam pozwolenia, że wodę zabiera innym itp. Czy mam się tym przejmować? Nawet mi zarzucili, że ja sobie nielegalnie to zamontowałem.