PDA

Zobacz pełną wersję : Jak podeprzeć spód okna balkonowego w ścianie 3-warstwowej?



02-07-2003, 11:26
| |
|o|
|k|
wewnątrz |n|
|o|
| |__
---------------------- |_| |
szlichta | ? | | zewnątrz
--------------------------| |
styropian | |
--------------------------| |

Czy okno balkonowe może wisieć na samych kotwach? Montażyści proponują podłożyć pod próg okna bet. komórkowy, ale boję się mostka termicznego, bo byłoby: szlichta-b.k 12cm-bk 12 cm-zewnątrz. Z kolei kotwy od dołu mocowane do szlichty i tak się wygną pod obciążeniem pionowym :(
SW

02-07-2003, 11:33
Ale rozsypał się "rysunek".
Może go opiszę: Okno balkonowe mocowane kotwami w ściane 3-warstwowej (wewnątrz-b.k.24- styr.12 -b.k. 12- zewnątrz) w warstwie środkowej ma pod sobą styropian z izolacji podłogi. (szlichta kończy sie tak jak b.k.24). Na czym oprzeć okno, bo przy wychodzeniu na balkon mozna stanąc na jego progu i chyba mocownie kotwami to za mało?

SW

pchelek
02-07-2003, 11:57
Są do tego specjalne kotwy progowe - taka długa "łyżka" mocowana do ściany wewnętrznej - na płask, końcem wystaje nad szczeliną izolacji i ma na górze [na tym końcu] regulowany zaczep mocowany do spodu okna[/list]

Szaruś
02-07-2003, 12:44
Czy możesz dać jakieś namiary (linki) na te kowty?

03-07-2003, 07:44
Czy 2 kotwy z boków wystarczą w przypadku szerokich drzwi balkonowych dwuskrzydłowych? Po środku będzie się uginać.
Może podłozyć klocek drewniany?
I po bokach też, (bo kotew których pisał pchelek nie mogę namierzyć)?

SW

pchelek
03-07-2003, 09:12
Namierzyłem te kotwy w piśmie niemieckim, które otrzymuję. Napisałem o tym kiedyś i jest to do przekazania. W Niemczech jest to w zasadzie nowość. Jak wrócę dziś do domu to pogrzebię w tym piśmie i odnajdę stronę internetową, lub zrobię kopię skanerem i wam prześlę. Można wtedy zrobić takie kotwy samemu.
Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe powinny mieć po cztery kotwy z boków z każdej strony. Co najmniej jedną na dole i jedną na górze - w środku szerokości.

03-07-2003, 23:32
Kotwy?
Pod próg należy wlać twardą dwuskładnikową pianę poliuretanową. Znakomicie zaizoluje i bardzo mocno połączy nie tylko drzwi ale i obie warstwy muru, a na próg bedzie można skakać bez obawy.
Pianka dwuskładnikowa jest powszechnie dostepna w wygodnych aplikatorach.

pchelek
04-07-2003, 10:33
Tylko, że w piance nie zakotwisz tego progu drzwi a musi być bo inaczej będzie "chodził". Owszem są tacy "fachowcy" co w piankę wpuszczają dyble. Ale to tylko "fachowcy".

Szaruś
04-07-2003, 10:42
Namierzyłem te kotwy w piśmie niemieckim, które otrzymuję. Napisałem o tym kiedyś i jest to do przekazania. W Niemczech jest to w zasadzie nowość. Jak wrócę dziś do domu to pogrzebię w tym piśmie i odnajdę stronę internetową,
(...)

Znalazłeś tę stronę internetową?

pchelek
04-07-2003, 14:04
wrzuć www.fenster.de albo wejdź na www.oknonet.pl i następnie masz tam odnośniki do materiałów montażowych, w tym kotew - napewno coś znajdziesz.
Napisz też www.illbruck.com.pl [może www.illbruck.pl] - to jest firma specjalizująca się w montażu okien. Illbruck ma przedstawicielstwo w Krakowie - przez oknonet ich znajdziesz. Zadzwoń i popytaj się mówiąc, że masz taki problem. Z pewnością Ci doradzą.
W Polsce ich materiały rozprowadza MARWAL - też coś podpowiedzą.

Szaruś
04-07-2003, 21:03
Oknonet jest super :D !!!!

Szaruś
04-07-2003, 21:28
Dla niemieckojęzycznych, bardoz dobra strona http://www.fensterberater.de -> Montage.

Może to to, o czym wpsominał pchelek

05-07-2003, 14:30
Nie miałem na myśli pianki do uszczelniania przestrzeni między ościeżnicą a ścianą.
Pianek poliuretanowych jest cała gama, są nawet takie, których używa się stabilizacji do stabilizacji górotworów w kopalniach a co dopiero drzwi balkonowych.