PDA

Zobacz pełną wersję : zjazd z drogi a pozwolenie na budowę



aleksandra1
04-06-2007, 06:14
Czy projekt zjajdu z działki na drobę gminną i związane z tymuzgodnienia śa wymagane w dokumentacji do pozwolenia na budowę? Chodzi mi o to, czy nie można tego załatwić później?

radoslav
04-06-2007, 06:59
musisz miec uzgodniony zjazd z drogi publicznej. Mojej przyszlej sasiadce nie wydali pozwolenia wlasnie z powodu braku zjazdu i dopiero jak to zalatwila wydali jej pozwolenie.

piotrm74
04-06-2007, 07:06
Czy projekt zjajdu z działki na drobę gminną i związane z tymuzgodnienia śa wymagane w dokumentacji do pozwolenia na budowę? Chodzi mi o to, czy nie można tego załatwić później?

Miałem to samo. W Warszawie udałem się z podaniem do ZDM-u (zjazd mam na drogę powiatową) o wydanie oświadczenia o możliwości połączenia zjazdu w drogę powiatową. Czekałem tydzień. :lol:

pozdrawiam

PiotrM
Warszawa-Białołęka

ms.
04-06-2007, 07:20
Uzgodnienie zjazdu jest konieczne. Jeśli to droga gminna trzeba wystąpić do gminy, jako zarządcy drogi.

wenus
04-06-2007, 08:22
Jestem ciekawa

Ile wam sie każą odsunąć od drogi gminnej, jeśli chcecie zgłosic do gimy.

W moim przypadku wjazd na działkę jest od drogi służebnej, ale gmina chciała zebym sie odsuneła od drogi gminy 3 m.

Ciągle sie zastanawiam nad tym posunięciem, bo z jakiej racji.

Grzegorz Saczek
04-06-2007, 08:28
Czy projekt zjajdu z działki na drobę gminną i związane z tymuzgodnienia śa wymagane w dokumentacji do pozwolenia na budowę? Chodzi mi o to, czy nie można tego załatwić później?
U mnie tj. w gm. Czosnów do wniosku o PnB dołączyłem podanie o wydanie warunków włączenia do drogi gminnej. Otrzymałem je wraz z pozwoleniem. Projekt będę robił w trakcie budowy tak aby zdążyć do odbioru ;-)

ANNNJA
04-06-2007, 08:45
Mi Gmina wydała w powtórnym planie zagospodarowania 8m. odsunąc się od drogi Gminnej (w I-szej wersji planu nie było powiedziane ila mam się odsunąć)

A co do zjazdu - NIE wiem jak to będzie....
wolałabym aby się nie czepiali, słyszałam że jeśli to droga gminna to nie trzeba.......

hm...opowiem za pare tygodni co z tego wynikło

trafyc
02-01-2010, 08:47
Mozna odswieżyć temat, czy musieliście mieć projekt zjazdu do pozwolenia na budowe??? Chciałem go tylko zaznaczyc w planie zagospodarowania terenu.....a może można projekt zjazdu odsunąć w czasie np. do odbioru budynku, a potem "zapomnieć"???
A może iść w ogóle w zaparte i go nie robic, mam waska małą uliczke na której jezdzi pięć aut dziennie, w dodatku tylko przy mojej dzialce brak utwardzonego chodnika, jest tylko kraweznik i trawa, moze najpierw powalczyc z UM o zrobienie utwardzonengo chodnika, tak jak inni sasiedzi maja, a przy okazji zrobią mi zjazd?? :roll:

aadamuss24
02-01-2010, 19:35
Ja dostałem z gminy nakaz wykonania zjazdu w dokładnie określonym miejscu (plan zagospodarowania ) a i tak musiałem wystąpić do gminy o zgodę na taki zjazd :) pozdr adam

trafyc
02-01-2010, 21:08
Ja dostałem z gminy nakaz wykonania zjazdu w dokładnie określonym miejscu (plan zagospodarowania ) a i tak musiałem wystąpić do gminy o zgodę na taki zjazd :) pozdr adam

a nie chcieli wydac pozwolenia na budowe, bez tej zgody?

retrofood
02-01-2010, 21:11
Ja dostałem z gminy nakaz wykonania zjazdu w dokładnie określonym miejscu (plan zagospodarowania ) a i tak musiałem wystąpić do gminy o zgodę na taki zjazd :) pozdr adam

a nie chcieli wydac pozwolenia na budowe, bez tej zgody?

NIE!!!!!!