PDA

Zobacz pełną wersję : wiata śmietnikowa



tukaj
05-06-2007, 16:26
Witam,

Mam problem, a raczej wyzwanie - szukam projektu wiaty śmietnikowej w linii muru , ogrodzenia, powiększonej o pomieszczenie gospodarcze na sprzęt, narzędzia ogrodowe, mały ciągniczek (kosiarka, spychacz), całość pod jednym dachem. Niestety nie mogę znależć żadnego projektu, może ktoś z forum ma jakieś rozwiązanie, jeśli tak to proszę o podpowiedzi.

pozdrawiam

Darek

tukaj
06-06-2007, 08:09
ja mam taka wiatę, wykonana bez projektu stoi i sie nie przewraca, sprecyzuj co potrzebujesz bo ja za bardzo nie wiem czego pragniesz

Witam,

Jedyny dostęp do mojej działki stanowi droga dojazdowa będąca współwłasnością trzech osób ( między innymi moją). W związku z tym, że nie mogę wybudować wiaty w drodze, chcę cofnąć bramę na odległość około 2m w głąb swojej działki, a w rogu utworzonym przez to cofnięcie planuję wybudować wiatę. Od strony drogi byłby dostęp do części śmietnikowej, a za murkiem dzielącym wiatę na dwie części mógłłby być składzik na narzędzia itp, z dostępem z przeciwnej strony. Jeśli nie jest to dużym utrudnieniem dla Ciebie, to proszę o zamieszczenie zdjęcia swojej wiaty na forum.

pozdrawiam,


Darek

Senser
06-06-2007, 09:43
Autorowi prawdopodobnie chodzi o kompleksowy projekt "wiaty" połączony oraz architektonicznie spójny z ogrodzeniem??
Bardziej o to, niż kto z czego ma wiatę...
Ja mam podobny zgryz. Też bym chciał mieć w przyszłości coś takiego...
Mam kominek, i potrzebuję "ciutek" miejsca na 25 m3 drzewa + miejsce na potencjalne brykiety....+ inne graty... :-)
Ale to na przyszłość...

tukaj
11-06-2007, 10:59
Witam,

Dzięki za odpowiedź, ale chciałbym zobaczyć wiatę po całkowitym wykonaniu, łącznie z pokryciem dachowym, jak to się komponuje w linię ogrodzenia?

pozdrawiam :D

Darek

remx
11-06-2007, 13:48
Cholera, jednak kompleksowy projekt

Senser
12-06-2007, 08:38
Cholera, jednak kompleksowy projekt
Możesz to rozjaśnić?? :lol:

himlaje
28-08-2009, 23:04
Mi za chwilę będa robić ogrodzenie i m.in altanke smietnikową. jakie wymiary powinna mieć taka wiata by można było w niej swobodnie trzymać kosz na smieci i się nim wygodnie posługiwać (wkaldac, wyjmować, wyrzucac smieci) i nie poobijac przy okazji siebie, smietnika i tej altany? Bardzo by mi pasowało by główna furtka miala nie więcej niż 100 cm między słupkami klinkierowymi. To by oznaczało, że w środku było by ok 130 cm szerokości. Jeśli chodzi o głębokośc to nie mam tu ograniczeń i mysle, że ok 150 cm było by ok. Głównie zastanawiam się czy główna furtka szerokości 100 cm to troche mało. Co Wy na to?
Z grubsza wklejam rysunki poglądowe

http://images50.fotosik.pl/189/5a6050b88eda1cb4med.jpg (http://www.fotosik.pl)

i rzut z góry z wymiarami
http://images40.fotosik.pl/185/ffe9bcc4b1426934med.jpg (http://www.fotosik.pl)

gonzo93
29-08-2009, 08:05
Witam
himlaje - czy sąsiad się zgodził na śmietnik w rogu? bo jeśli nie to trzeba go odsunąć o 2m od płotu. No chyba, że sąsiad też ma śmietnik w rogu.

anetabo
29-08-2009, 10:52
Teraz takie rzeczy możesz dawać przy samym ogrodzeniu i nikogo o zgodę nie musisz pytać.

himlaje
29-08-2009, 10:58
Od strony ogrodzenia jest droga dojazdowa do innej działki, więc chyba nikogo nie musze pytać. A co z tymi wymiarami?

sSiwy12
29-08-2009, 11:00
Teraz takie rzeczy możesz dawać przy samym ogrodzeniu i nikogo o zgodę nie musisz pytać.

Rozumiem, że razem z tym zapisem przesłałeś do zainteresowanego swoje namiary, abyś mógł pokryć, ewentualne koszty wynikające z zastosowania się do tej porady - chyba, że ogrodzenie postawione jest w odległości większej niż 2m od granicy działki, bądź jest w lini rozgraniczającej od strony drogi.

himlaje
29-08-2009, 11:28
Czytalem, że jak śmietnik sąsiaduje z ulicą to nie potrzeba żadnych zgód. W moim przypadku od frontu mam droge asfaltową a z boku (tam gdzie jest ogrodzenie na rysunku) bedzie droga dojazdowa do dzialki za mną, choc narazie jest tam ugór, ale ma takie przeznaczenie. Za ta drogą jest dopiero następna dzialka gdzie bedzie się (zapewne) ktoś budował. Wiata będzie miala tylko od frontu slupki murowane klinkierowe jako element frontowego ogrodzenia. Reszta boków to będzie konstrukcja stalowa, z tym, że tez zakotwiona w betonie. Czy w takim przypadku tez musz emieć czyjąś zgode lub musze zglaszac gdziej taką inwestycje?

A co z tymi wymiarami? Nie macie u siebie wiat śmietnikowych? Nie znacie ich wymiarów i nie macie żadnych refleksji?

sSiwy12
29-08-2009, 11:41
Śmietnik a w zasadzie jego „obudowa” jest obiektem małej architektury i nie podlega obowiązkowi zgłoszenia ani PnB.

Może być zlokalizowany w liniach rozgraniczających ulicę, nawet jeśli jest to granica działki.

Wymiary wyjdą same, jak będziesz wiedział jakie „kubły” będą tam stały.

Zgłoszeniu podlega natomiast wykonanie ogrodzenia od strony ulicy (drogi).

himlaje
29-08-2009, 12:09
Może być zlokalizowany w liniach rozgraniczających ulicę, nawet jeśli jest to granica działki.
No to te warunki spełniam :D

Wymiary wyjdą same, jak będziesz wiedział jakie „kubły” będą tam stały.
I weź tu bądź mądry. Nie wiem jakie kubły. Jakiś normalne, zunifikowane, dla średniostatystycznej polskiej rodziny

Zgłoszeniu podlega natomiast wykonanie ogrodzenia od strony ulicy (drogi).
Tego nie zgłasząłem, ale... jest jeden szczegół. Ogrodzenie aktualnie robie... jakby to powiedzieć, miedzy własnymi działkami. Dlatego, żę między drogą a moja główną działką jest jeszcze działka, tez obecnie moja, ale przewidziana pod wykup przez gmine pod poszerzenie drogi. Dlatego budowane ogrodzenie będzie zlokalizowane ok 4-5 metrów od aktualnej lini drogi.
To w takim przypadku chyba nie musze tego zgłaszać?

anetabo
29-08-2009, 12:28
Rozumiem, że razem z tym zapisem przesłałeś do zainteresowanego swoje namiary, abyś mógł pokryć, ewentualne koszty wynikające z zastosowania się do tej porady - chyba, że ogrodzenie postawione jest w odległości większej niż 2m od granicy działki, bądź jest w lini rozgraniczającej od strony drogi.

Ja Twoich smętów nie komentuję, pomimo, że zaraz po swoich zgryźliwych uwagach dopisujesz to samo co właśnie skomentowałaś swoją "mądrością" o odpowiedzialności forumowej. Ale cóż ten typ widać tak ma.
Śmietnik w ogrodzeniu może se zrobić gdzie mu się tylko podoba, dopóki będzie to na jego działce.

sSiwy12
29-08-2009, 12:56
Śmietnik w ogrodzeniu może se zrobić gdzie mu się tylko podoba, dopóki będzie to na jego działce.
No to posmęcę jeszcze :lol:

Fakt, że nie podlegają zgłoszeniu, ani że nie ma już „instytucji zgody sąsiada”, nie jest równoznaczny z tym, że można wszędzie je stawiać.


§ 23. 3. W zabudowie jednorodzinnej, zagrodowej i rekreacji indywidualnej dopuszcza się zmniejszenie odległości określonych w ust. 1 od okien i drzwi do 3 m, od granicy działki do 2 m, a także sytuowanie zadaszonych osłon lub pomieszczeń na granicy działek, jeżeli stykają się one z podobnymi urządzeniami na działce sąsiedniej bądź też przy linii rozgraniczającej od strony ulicy.

sSiwy12
29-08-2009, 13:00
To w takim przypadku chyba nie musze tego zgłaszać?

Moim zdaniem - nie musisz zgłaszać zamiaru wykonania ogrodzenia.