PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja gazowa za płytami GK



kachus
06-06-2007, 11:31
Majster w trakcie remontu mieszkania mi podpowiedzial, ze rury gazowe moga isc w tzw. suchej zabudowie. Poniewaz kładłam płyty gk z wełna pod spodem to rury poszły pod płytami. W miejscu gdzie sa łączenia rury, na kolankach, mam wyciete i zaslepione otwory w płytach. Płyty do tego sa tak polozone ze w razie nie daj boze problemów wyłamuje tylko paski pod którymi sa rury. Pan ze spoldzielni kazał mi rozebrac cała konstrukcje twierdzac, ze rażaco naruszyłam prawo budowlane i naraziłam na niebezpieczeństwo wszystkich wkoło. Czy on ma racje?

zarka
06-06-2007, 11:55
Przypuszczam, że rury od gazu powinny być na wierzchu żebyś czuła smrodek w razie nieszczelności a jak rury są zakryte to może ten gaz się tam gromadzić a później buuum. To są moje sugestie a co na to prawo budowlane to niech jakis fachowiec sie wypowie. :)
Pozdrawiam

kakaowy
06-06-2007, 16:46
PB Art. 165 ust. 2


Przewody instalacji gazowej w piwnicach i suterenach należy prowadzić na powierzchni ścian, natomiast na innych kondygnacjach dopuszcza się prowadzenie ich w bruzdach osłoniętych nie uszczelnionymi ekranami lub wypełnionych - po uprzednim wykonaniu próby szczelności instalacji - łatwo usuwalną masą tynkarską, nie powodującą korozji przewodów. Wypełnienie bruzd, w których są prowadzone przewody z rur miedzianych jest zabronione.

kachus
08-06-2007, 10:22
Dokładnie o to mi chodziło :) Bardzo dziekuje :) Tylko gdzie moge dokładna tresc poszukac bo w przepisach prawa budowlanego artykuły kończa sie na 108 ?

kakaowy
08-06-2007, 13:25
Przepraszam :oops: To nie jest z prawa budowlanego. To jest "Rozporządzenie min. infrastruktury ws. warunków technicznych jakim powinny odpowiadaç budynki i ich usytuowanie" (Dz.U. 2002 nr 75 poz. 690)

kachus
10-06-2007, 13:22
Nie przepraszaj - jestem bardzo wdzięczna za informacje :) Dziękuje :)

rogacek
13-06-2007, 13:38
ja mam za suchą zabudową rury miedziane. gość z gazowni nie miał żadnych ale. dostęp do rury jest przez rewizję pod piecem CO więc da się sprawdzić czy gaz się nie ulatnia.

kachus
13-06-2007, 14:20
Dlatego mowie, że facet ze spoldzielni sie czepia bo ja mam 3 rewizje ( srednicy 4cm w kazdym miejscu łączeń rury gazowej)
Poza tym wg rozporządzenia o którym pisał Kakaowy to ja te rury mogę zatynkowac nawet. A sprawdzic to je sprawdzilam dla swojego swiętego spokoju.