PDA

Zobacz pełną wersję : Studzienka odpływowa w garażu - czy instalować?



Marek13
02-07-2003, 21:38
Jak poradziliście sobie np. z topniejącym śniegiem w garażu? Czy polecacie studzienkę odpływową i odpowiednio wyprofilowaną podłogę?
Czy też nie stanowi to problemu i dać sobie spokój?

02-07-2003, 22:39
WYKONAC SPADEK W KIERUNKU BRAMY OK. 1 % NA CAŁEJ DŁ. GARAŻU BEZ KRATKI ŚCIEKOWEJ
Jan Zaremba
www.zaremba.com.pl

03-07-2003, 06:54
Nie mam kratki w garażu i....
W lecie nie ma problemu, nawet jak pada deszcz to ilość wody wwieziona do garażu jest znikoma. W takim przypadku nawet wyprofilowanie na zewnątrz jest raczej bezcelowe, no chyba, że na służyć w razie rozlania czegoś w garażu a to raczej nie czesto występuje.
Co do zimy to spadek na zewnątrz jest złym pomysłem. U siebie na w miarę płaskiej posadzce zostają kałuże po stopionym śniegu który przyczepił się do samochodu (raczej błocie śnieżnym). Przy profilu na zewnątrz miałbym albo przymarznięte drzwi albo ślizgawkę na podjeździe. W moim nowym garażu na pewno założę kratkę.

Jasiu
03-07-2003, 07:37
W garażu zawsze robi się spadek do bramy około 1%

To za mało aby woda ze stopionego śniegu sama spływała pod bramę, ale wystarczy, żeby łatwo utrzymać garaż w czystości za pomocą np.: myjki.

Kratka w garażu jest potrzebna, jeśli się planuje w nim robić jakies mokre prace - np.: mycie samochodu zimą.

_ZBYCH_
03-07-2003, 11:39
Ja mam u siebie zaplanowaną kratkę 50 x 50 cm na środku garażu i chcę tam zamontować taką metalową wycieraczkę, ale chyba będzie problem z zamontowaniem syfonu. Generalnie wszelkie kratki w podłogach w domu mają jedną zasadniczą wadę: jak wyschnie w nich woda, to w pomieszczeniu śmierdzi szambo :( . Najlepiej zrobić na środku, wzdłuż garażu rynnę odwodnieniową i podłączyć ją do osobnej studzienki wodę opadową.
Kratka w garażu przydaje się nie tylko do mycia samochodu (ja szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie mycia samochodu w garażu), ale głównie do sprzątania i w zimie do odprowadzania wody po śniegu opadającym z samochodu.
Kolega ma garaż ok. 80 m2 i w nim dwie małe, plastikowe kratki (takie 15 x 15) w których otwory są na 1/3 powierzchni. To zdecydowanie nie wystarcza do odprowadzania wody z garażu, a o śniegu nie ma co mówić.

I jeszcze jedno, jeśli planujecie w garażu położenie płytek, to dobrym pomysłem jest zakończyć je w garażu ok. 15 - 20 cm przed bramą. Na zewnątrz przed i pod bramą garażową powinna być kostka lub beton. W przeciwnym razie, jeśli płytki wychodzą przed bramę, kończy się to ich pękaniem i oddzielaniem się od podłoża (woda i mróz robi swoje).

Pozdrawiam

ZBYCH

Marek13
04-07-2003, 07:34
Dziękuję wszystkim za porady. Teraz czas na podjęcie decyzji.