PDA

Zobacz pełną wersję : LODÓWKA, wybór lodówki - watek zbiorczy: modele, opinie, przydatne funkcje



Strony : [1] 2 3

zuzka
24-07-2002, 08:49
Słyszałam różne opinie na ten temat - także negatywne.
Czy ktoś wie o co chodzi?

Alanta
24-07-2002, 14:04
Chodzi o wentylację lodówki, która wpływa na jej bezawaryjną pracę. Lodówka wydziela dużo ciepła i trzeba się go pozbyć a w zabudowie czasem jest to utrudnione (bo np. jest za mało otworów wentylacyjnych w obudowie, albo źle rozmieszczone)

iga99
25-07-2002, 00:10
Ja mam w zabudowie i lodówkę i zamrażarkę. Od 6-ciu lat. Do tej pory wszystko działało bez zarzutu. Kiedy montowałam kuchnię zapewniono mnie w salonie, że to sprzęt pod zabudowę. Między innymi ze względu na tę wentylację właśnie. Pech, miesiąc temu poszła zamrażarka. Fachowiec zaśpiewał sobie ok 300 PLN (nowa to 600,00). Na dodatek pocieszył mnie, że pewnie pójdzie agregat niedługo. Nie wnikałam dlaczego... Wybór byłby prosty, gdyby nie fakt, że żadna firma nie produkuje takich małych zamrażarek( 2 szuflady), a producent starej upadł niedawno. Przeszukałam już chyba wszystkie hurtownie w Polsce. Kuchnia jest tak zbudowana, że za skarby świata nie włożę tam nic innego(chyba,że kolejną porcję garnków). Mam teraz pustą szafkę, zepsutą zamrżarkę i zero nadziei na lód w środku lata.
Moja rada, przejrzeć katalogi znanych firm i wybrać coś obrzydliwie typowego, by tak jak w moim przypadku nie zostać z ręką w nocniku. Zabudowany sprzęt jest o wiele estetyczniejszy ale w wypadku awarii czy zachcianki wymiany na inny może być problem.

Maco
25-07-2002, 00:23
W zabudowie raczej ładniejsza bo się komponuje z resztą mebli kuchennych.
Czy lepsza ?
Muszę przyznać, że nawet się nie zastanwiałem jak montowałem kuchnię w mieszkaniu 4 lata temu... Ale pewnie można przeczytać w papierach lodówki do zabudowy jakie parametry wentylacyjne musi spełniać do poprawnego działania.

dziuba
25-07-2002, 10:08
Wybrałam lodówke wolnostojącą bo kolekcjonujemy magnesiki z różnych naszych wypraw. Od pierwszego zobaczenia w sklepie zakochałam się w Electroluxie w kolorze granatowo-stalowym. To ta z drewnianą rączką i super półką na butelki.
Tak jak mi ktos powiedział w sklepie z meblami kuchennymi, jest to podobno najlepsza lodówka tej firmy i można ją obudować szafkami z każdej strony, bo wentylacje ma od frontu na samym dole.

helism
25-07-2002, 12:55
Lodówka do zabudowy jest na pewno droższa. Trzeba też wziąć pod uwagę wymienione wyżej mankamenty (+koszty zabudowy). Ja zastanowiłabym się najpierw jaki chcę wystrój kuchni: rustykalny czy nowoczesny. Do rustykalnego rzeczywiście trudno dobrać lodówkę wolnostojącą, ale jeżeli nowoczesny, to w sklepach jest naprawdę duży wybór i można potraktować lodówkę jako element dekoracyjny.

RYSZARD
22-01-2003, 02:13
Czy warto kupowac lodowke z dwoma agregatami, a jezeli tak to jakiej marki. Na co najbardziej zwracac uwage przy wyborze.
Pozdrawiam

Sonja
12-02-2003, 14:22
mam nadzieję, że nie zgrzeszę, jeśli odeślę Cię na forum gazety wyborczej - dom, tam wejdź w wyszukiwarkę i wpisz słowo lodówka, ten temat przewijał się tam naprawdę tyle razy. Polecam.

Monika B
09-01-2007, 14:45
Po długim wczytywaniu się w informacje na forum zakupiłam kuchenkę i okap Candy, z których jestem NIEZADOWOLONA.
Teraz boję się kupić lodówkę! Ma być wolnostojąca, no frost (chyba takie najlepsze?) z 3 szufladami do zamrażania i komorą 0c. Proszę polećcie jeśli taką macie i jesteście zadowoleni. Jest tego wszystkiego na rynku tyle, że osiwieję zanim wybiorę,a moje paroletnie Gorenje cieknie ( nie polecam absolutnie!)

mojave
09-01-2007, 14:50
to ja polecę taka jaka mam bo jestem z niej bardzo zadowolona, a zakupilam ją bo tez mi min. polecano ja na tym forum :D

LG 459 QLQA

tu masz linka jak chcesz poczytac o niej:
http://www.maximedia.pl/?c=lodowki&p=lg_gr_459qlqa

Monika B
09-01-2007, 14:51
No to pierwszy!
A ile ją użytkujesz?

Mufka
09-01-2007, 14:52
Wiesz co ja mam elektroluxa, genialnia jesli chodzi o poziom halasu (nie slychac jej wcale) i super jesli chodzi o swiezosc przetrzymywanych w niej produktow.
ALE.... co jest w niej okropnego, wstretnego i doprowadzajacego mnie do szalu... Ma kretynskie zabezpieczenie, gdy sie ja otworzy na kilka chwil i zamknie ponowne otwarcie natychmiastowe jest niemozliwe, zasysa sie (dla oszczednosci a+ i czort wie jeszcze dlaczego...)
To jest idiotyczna funkcja, bardzo denerwujaca, wyobraz sobie poranek, malo czasu wyciagasz maslo z lodowki jogurt pach zamykasz lodowke, przypominasz sobie o mleku a tu kuku musisz czekac ... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Nie polecam!

mojave
09-01-2007, 14:52
rok

Monika B
09-01-2007, 14:57
Ma kretynskie zabezpieczenie, gdy sie ja otworzy na kilka chwil i zamknie ponowne otwarcie natychmiastowe jest niemozliwe, zasysa sie (dla oszczednosci a+ i czort wie jeszcze dlaczego...)

Dzięki! To cenna informacja. Jak pracuję w kuchni to bez przerwy trzaskam drzwiami i nie wyobrażam sobie stania pod nimi i czekania, aż mnie wpuszczą :o
Wystarczy, że na pralkę trzeba czekać, aż łaskawie się odblokuje :evil:

Mufka
09-01-2007, 15:00
Monika :lol: bo w sumie patrzymy na to czy jest cicha czy oszczedna jak wyglada i chyba pod tym wzgledem nie ma za duzych roznic, zas ta funkcja jest bardzo wkurzajaca bo przeciez z lodowki nie korzysta sie jednorazowo! to musial wymyslec jakis facet :wink: .

kasia w
09-01-2007, 15:14
Po długim wczytywaniu się w informacje na forum zakupiłam kuchenkę i okap Candy, z których jestem NIEZADOWOLONA.
Teraz boję się kupić lodówkę! Ma być wolnostojąca, no frost (chyba takie najlepsze?) z 3 szufladami do zamrażania i komorą 0c. Proszę polećcie jeśli taką macie i jesteście zadowoleni. Jest tego wszystkiego na rynku tyle, że osiwieję zanim wybiorę,a moje paroletnie Gorenje cieknie ( nie polecam absolutnie!)

Cześc Monika!
Ja mam lodówkę z firmy LIEBHERR - wolnostojąca z dwiema szufladami do zamrażania.
Jestem z niej bardzo zadowolona. Jedzonko zawsze świeżutkie, nic nie śmierdzi (w przeciwieństwie do lodówki Candy moich teściów), mam ją dwa lata i chodzi bardzo cichutko - w sumie w ogóle jej nie słychać :) :) :)
Tu link do strony tej firmy.
http://www.liebherr.pl/liebherr/sw_chz.php

Pozdrawiam kasia

r2r
09-01-2007, 16:27
Ja mam na oku Samsung'a RL36SBWS. To nasz (moj i zony) wybor, ale niestety nie znamy opinii na temat lodowek tego producenta :( A moze ktos tutaj wie cos na ten temat?

pozdr.

Monika B
09-01-2007, 19:38
Kasiu! Jaki masz model? Jakoś nie widzę z komorą 0c. Nie znalazłam też cen. Próbuję czytać, ale cos mnie dziś wywala z netu :evil: Może mam tu na wsi za słabą przepustowość :roll:
Mufka - tak to niestety jest, że faceci w zapale twórczym mało słuchają, bo tak tworzą i tworzą, że teraz mam 10.000 lodówek do wyboru :lol:
Mojave - wstępnie mi sie ta lodówka podoba, nie powiem! Muszę ją zobaczyć na żywo. Śmieszny tylko ten sterownik na drzwiach. Potrzebny i wygodny, czy bajer?

Monika B
09-01-2007, 19:39
Kasiu! Jaki masz model? Jakoś nie widzę z komorą 0c. Nie znalazłam też cen. Próbuję czytać, ale cos mnie dziś wywala z netu :evil: Może mam tu na wsi za słabą przepustowość :roll:
Mufka - tak to niestety jest, że faceci w zapale twórczym mało słuchają, bo tak tworzą i tworzą, że teraz mam 10.000 lodówek do wyboru :lol:
Mojave - wstępnie mi sie ta lodówka podoba, nie powiem! Muszę ją zobaczyć na żywo. Śmieszny tylko ten sterownik na drzwiach. Potrzebny i wygodny, czy bajer?

agnieszkakusi
09-01-2007, 21:08
Moi rodzice kupili taką samą lodówkę jak Mojave. Mają ją ponad rok. Są bardzo zadowoleni.

igor1980
09-01-2007, 21:10
liebherr uwazany jest za najlepsza z firm jesli chodzi o chlodnictwo. nie wiem czy wiece ale to wlasnie liebherr robi lodówki dla miele. jesli chodzi o no frosta chyba najlepszym wyborem bedzie lg. to wlasnie ta firma opatentowała ten system. jesli chodzi o elektroluxa tez jest wiodaca firma w chlodnictwie, lecz ma jakoby tylko polowke no-frosta, tzw. frost free. chlodzenie powietrzem jest ale tylko w zamrazalniku, natomiast w chlodziarce wymiana ciepla odbywa sie przez tylna scianke. w lg masz 3 termostaty, i regulujesz sobie temp w chlodziarce, zamrazarce i komorze zero. goraco polecam lg gr 469 blja:
http://www.maximedia.pl/?c=lodowki&p=lg_gr_469blja
jest to jeden z najwyzszych modeli lg ale warty ceny, zwlaszcza ze jeszcze pol roku temu kosztowal ok 3,5 tys, teraz ceny przedstawiaja sie bardziej ludzko :D

Adalo
09-01-2007, 21:34
Cześc Monika!
Ja mam lodówkę z firmy LIEBHERR - wolnostojąca z dwiema szufladami do zamrażania.
Jestem z niej bardzo zadowolona. Jedzonko zawsze świeżutkie, nic nie śmierdzi (w przeciwieństwie do lodówki Candy moich teściów), mam ją dwa lata i chodzi bardzo cichutko - w sumie w ogóle jej nie słychać :) :) :)
Tu link do strony tej firmy.
http://www.liebherr.pl/liebherr/sw_chz.php

Pozdrawiam kasia[/quote]

Potwierdzam. Mogę także polecić Liebherr to klasa sama dla siebie, jeśli chodzi o lodówki. Zresztą agregaty ich produkcji bierze większość europejskich producentów, w tym Miele. Produkują też np. koparki :) Ja mam Liebherra od 3 lat, działa bezobsługowo, komora biofresh to rewelacja. Poza tym design bardo mi się podoba - stal nierdzewna - to celowo jedyny niezabudowany element w kuchni.

kasia w
09-01-2007, 22:15
Kasiu! Jaki masz model? Jakoś nie widzę z komorą 0c. Nie znalazłam też cen. Próbuję czytać, ale cos mnie dziś wywala z netu :evil: Może mam tu na wsi za słabą przepustowość :roll:


Monika mój model jest tutaj:
http://www.liebherr.pl/liebherr/_szczegoly.php?id=cu27210

Dwa lata temu zapłaciliśmy za nią ok. 1300zł.

Pozdrawiam kasia

mojave
10-01-2007, 07:18
[b]Mojave - wstępnie mi sie ta lodówka podoba, nie powiem! Muszę ją zobaczyć na żywo. Śmieszny tylko ten sterownik na drzwiach. Potrzebny i wygodny, czy bajer?

Jesli chodzi o ten sterownik to jest wygodny a oprócz tego fajnie wyglada (przynajmniej mi sie podoba)
na ta lodowke decydowaliśmy sie wlasnie dlatego, że miała wszystkie potrzebne nam funkcje i fajny wygląd. Dodatkowym plusem jest to, że nie widać na niej odciskow palcow jak na wielu innych.

Po roku uzytkowania lodowki no frost nie kupiłabym juz żadnej innej.

Monika B
10-01-2007, 07:43
Bardzo Wam dziękuję! Idę na wojnę... tzn. biorę się za zakupy :wink: Daję sobie tydzień na poszperanie i przypatrzenie się Waszym propozycjom. Wstępnie LG lub Lieb. Jakby ktoś jeszcze coś chciał dodać - zapraszam!

mojave
10-01-2007, 08:17
to później napisz jaki łup na tej wojnie zdobylas ;)

Monika B
10-01-2007, 08:23
OK Zdam sprawozdanie z atestem na działanie sprzętu :)

krzysboron
10-01-2007, 23:47
Mufka ! litości !
to ze sie "zasysa" świadczy o tym że jest szczelna i tyle. Zasysanei bierze się stąd, że ciepłe powietrze które dostało się do lodówki po jej zamknięciu obniża swoją temperaturę(T) i objętość(V) zgodnie ze wzorem P*V/T = constans, za zmianą objętości idzie z kolei zmiana ciśnienia.
Jezeli nie chccesz aby się zasysała to jest na to sposób: można wyciąć kawałek izolacji, :)
Co do Libhera to mam takową i bardzo polecam, po 3 latach jak nowa.


[quote="......
ALE.... co jest w niej okropnego, wstretnego i doprowadzajacego mnie do szalu... Ma kretynskie zabezpieczenie, gdy sie ja otworzy na kilka chwil i zamknie ponowne otwarcie natychmiastowe jest niemozliwe, zasysa sie (dla oszczednosci a+ i czort wie jeszcze dlaczego...)
To jest idiotyczna funkcja, bardzo denerwujaca, wyobraz sobie poranek, malo czasu wyciagasz maslo z lodowki jogurt pach zamykasz lodowke, przypominasz sobie o mleku a tu kuku musisz czekac ... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Nie polecam![/quote]

Monika B
11-01-2007, 07:15
...ciepłe powietrze które dostało się do lodówki po jej zamknięciu obniża swoją temperaturę(T) i objętość(V) zgodnie ze wzorem P*V/T = constans, za zmianą objętości idzie z kolei zmiana ciśnienia.
Nie ważna przyczyna, ważny skutek :lol:
Jednym słowem zbyt dobra izolacja też może utrudnić życie,a lodówka przestaje być fajna :-?

mbz
11-01-2007, 09:58
Nie ważna przyczyna, ważny skutek :lol:
Jednym słowem zbyt dobra izolacja też może utrudnić życie,a lodówka przestaje być fajna :-?

Bez przesady, ja mam wlasnie taka lodowke, mnie to w ogole nie przeszkadza, bo i wcale nie jest tak, ze trzeba czekac nie wiadomo ile, zeby ja znow otworzyc. Sa inne wazne czynniki decydujace o tym, ze jest dobra.

Monika B
11-01-2007, 13:04
Sa inne wazne czynniki decydujace o tym, ze jest dobra.
Na przykład rzadkie korzystanie z funkcji otwórz-zamknij :wink: :lol: :lol: :lol:

mbz
11-01-2007, 15:03
Z tej funkcji to ja akurat tez czesto korzystam i wcale mi to zycia nie utrudnia, a moze mam wiecej sily w lapach? bo i tak sie da otworzyc :)

Mufka
11-01-2007, 20:26
Mufka ! litości !
to ze sie "zasysa" świadczy o tym że jest szczelna i tyle. Zasysanei bierze się stąd, że ciepłe powietrze które dostało się do lodówki po jej zamknięciu obniża swoją temperaturę(T) i objętość(V) zgodnie ze wzorem P*V/T = constans, za zmianą objętości idzie z kolei zmiana ciśnienia.
Jezeli nie chccesz aby się zasysała to jest na to sposób: można wyciąć kawałek izolacji, :)
Co do Libhera to mam takową i bardzo polecam, po 3 latach jak nowa.



:lol: :lol: obawiam sie ze strace gwarancje na lodowke jesli bym w niej zaczela cos wycinac, dokladnie nie pamietam jek ten system zabezpieczenia sie nazywa, ale dziekuje za checi.

Mufka
11-01-2007, 20:29
...ciepłe powietrze które dostało się do lodówki po jej zamknięciu obniża swoją temperaturę(T) i objętość(V) zgodnie ze wzorem P*V/T = constans, za zmianą objętości idzie z kolei zmiana ciśnienia.
Nie ważna przyczyna, ważny skutek :lol:
Jednym słowem zbyt dobra izolacja też może utrudnić życie,a lodówka przestaje być fajna :-?
Dokladnie :evil: akurat mnie doprowadza do szalu silowanie sie z lodowka, oczywiscie sa bardziej extremalne rozwiazania np zamrazalka mojej znajomej daje nawet sygnal kiedy mozna ja spowrotem otworzyc :o , w kazdym razie moge poszukac gdzies w instrukcji obslugi jak to sie nazywa, byc moze zasada dzialania tego paskudztwa jest piekielnie prosta (dziwne, ze w innych lodowkach tego nie mialam) w kazdym razie jest to wkurzajace :).
Edit:
to sie nazywalo "system domykania drzwi"

danap
12-01-2007, 19:25
nie wiem co prawda jaką lodówkę polecic, ale wiem jedno
NIE GORENJE (czyli zgadzam sie z autorem tematu :D )
moja 3-letnia lodówka juz raz była naprawiana, a teraz znowu zaczena cos cieknąć- wyglada pięknie ale nie idzie to niestety w parze z jakoscią

Monika B
16-01-2007, 14:47
Jestem po wstępnym rekonesansie w sklepach i... ogólnie totalna posucha. Praktycznie żadnego z modeli, które wybrałam nie da się obejrzeć LG mnie nie zachwyciło - przy wysuwaniu szuflad najbardziej się łomoce. Dostałam info, że Wasze nie, więc może ten model był taki. :roll: bo tego, który chciałam nie ma. Liebheer odpada, bo ceny modeli w tej pojemności to makabra. Jakby ktoś chciał coś jeszcze podrzucić to chętnie.
W końcu pewnie kupię w ciemno to Wasze LG :-?

r2r
16-01-2007, 20:05
hmm... mam ten sam problem. zwiedzilem juz wiekszosc sklepow w okolicy i niewiele odpowiada moim wymaganiom... a to co odpowiada estetyka, to podobno jakosciowa porazka :| Ja jednak nie ograniczam sie tylko do sklepow ale szukam tez w internecie na www.skapiec.pl i www.ceneo.pl

powodzenia

Monika B
17-01-2007, 10:15
Ja treż szukam w necie, ale koniecznie chcę zobaczyć to co wybiorę na żywo!!!! Fajne są lodówki Sharp, ale maja zamrażalnik u góry. :(((

mbz
17-01-2007, 10:35
Ja polecam Electroluxa, cichutki, pojemny, zamrazalnik 3-komorowy na dole, wszystko swiezutkie. Co do tego "zasysania" drzwi, ja tego w ogole nie odczuwam, tym bardziej, ze jak juz pisalam, mnie sie i tak otwiera. Najlepiej sprawdz ja w sklepie, czy Ci ot bedzie przeszkadzac, czy nie.

piejar
17-01-2007, 10:38
Ja mam Samsunga 36sbms - nie mam wyświetlacza tylko 5 LED-ek. Charakterystyczne jest to, że grzeją mi boki a nie tył (jest całkowicie płaski i kompletnie zimny). Jeżeli chodzi o wrażenia to ogólnie są pozytywne. Mogłaby być trochę cichsza - pierwszy egzemplarz wrócił do sklepu po jednej nocy właśnie z powodu hałasu. Dobra rada: zostawcie sobie ustrojstwo włączone na 1-2 doby bez ładowania żywności. Jeżeli będziecie niezadowoleni to nie ma kłopotów ze zwrotem. Zauważyłem, że strasznie sztorcują się jeżeli w lodówce była już żywność. No forst objawia się tym że w środku jest suchutko - lodowka usuwa nie tylko wodę ale też wilgoć z produktów. W zamrażarniku nie ma żadnego lodu, jest czysty tak, jak pół roku temu po zakupie. Fajna jest ręczna kostkarka do lodu. Trochę badziewne są szuflady i pojemniki na drzwiach z pleksi. Są sztywne przez co bardziej narażone na pękanie (jeszcze nic nie pękło). W starej Ardo miałem kosze druciane w zamrażarce a półki na drzwiczkach były z bardziej elastycznego plastiku. Oprócz tego były takie elastyczne wąsy które zapobiegały suwaniu się produktow w drzwiczkach. ARDO nie polecam, podobno najgorsze lodówki (moja taka była) Za Samsunga dałem 1700 PLN.

nmaniek
17-01-2007, 11:07
A jak byście polecili lodówkę do zabudowy tak do 1800 zł?

ArtiW
17-01-2007, 11:35
Ja mam podobna do tej co w ponizszych linkach, tylko model starszy. Uzywam ja 6 lat. Jest REWELACYJNA!!! Wielka. I to jest jej najwieksza zaleta

http://www.maximedia.pl/?c=lodowki&p=lg_gr_652jtpk
http://www.maximedia.pl/?c=lodowki&p=lg_gr_652jvpk

Monika B
18-01-2007, 10:25
AriW - rzeczywiście wielka, a poza tym inne zalety są :wink: Cicha? Jak szufladki? Trochę zniechęca mnie wypowiedź Piejar co do Samsunga. Do tego badziewne pojemniki? Ja mam wrażenie, że LG ma bardziej badziwene niż Samsung - te modele, które oglądałam mają szufladki raczej lekko telepiące i mam wrażenie - ze średnio plastycznego plasyku :wink: Dlatego właśnie rozważałam Samsunga, mimo wcześniejszego nastawienia na LG. Dużym utrudnieniem jest brak możliwości obejrzenia towaru w sklepie.

ArtiW
18-01-2007, 11:44
AriW - rzeczywiście wielka, a poza tym inne zalety są :wink: Cicha? Jak szufladki? Trochę zniechęca mnie wypowiedź Piejar co do Samsunga. Do tego badziewne pojemniki? Ja mam wrażenie, że LG ma bardziej badziwene niż Samsung - te modele, które oglądałam mają szufladki raczej lekko telepiące i mam wrażenie - ze średnio plastycznego plasyku :wink: Dlatego właśnie rozważałam Samsunga, mimo wcześniejszego nastawienia na LG. Dużym utrudnieniem jest brak możliwości obejrzenia towaru w sklepie.

Ja mam LG. Naprawde jestem bardzo zadowolony. Jej jakosc jest bardzo dobra. Oczywiscie nalezy ustawic kryterium oceny, a o to dosc trudno.
Szuflady? Nie zawiodly mnie. Z prewnoscia nie telepia.
Czy cicha? Jak to lodowka. Czasem ja slychac, ale nie jest to uciazliwe.

Te nowe modele LG (z pojemnikiem na wode i bez) sa w niektorych Media Marktach.
A propos pojemnika na wode. To jest niepotrzebny gadzet. Nie uzywamy. Woda niestety "przechodzi" zapachem tworzywa. Wybierzcie wiec bez pojemnika na wode zyskujac troche objetosci.

piejar
18-01-2007, 13:29
Trochę zniechęca mnie wypowiedź Piejar co do Samsunga.
No dobra, jeżeli miałbym kupować jeszcze raz, to też kupuiłbym tego Samsunga. Ale bardzo cichy to on nie jest :wink:

Monika B
18-01-2007, 14:10
Bardzo Wam dziękuję.
Będę w końcu musiała podjąć jakąś decyzję :-? Ale po tych wszystkich decyzjach budowlanych chyba moja niezdecydowana natura kobieca wzięła górę. Marudzę i sama nie wiem czego chcę, chyba najbardziej, żeby ktoś zadecydował za mnie :o :o :o

AndrzejHH
18-01-2007, 17:10
............Amerykanska dwudrzwiowa ...moze byc firma LG.

pozdrawiam :wink: :wink: :wink:

ArtiW
18-01-2007, 17:33
............Amerykanska dwudrzwiowa ...moze byc firma LG.

pozdrawiam :wink: :wink: :wink:

Ja akurat jestem ich przeciwnikiem. Sa waski i glebokie. Uzywalem taka przez kilka lat i niezbyt mi pasuje. Wole szerokie.

Co prawda, pewnie rynek zbytu na nie jest, skoro ostatnio rozne firmy "wypuscily" kilka nowych modeli.

r2r
18-01-2007, 19:33
Bardzo Wam dziękuję.
Będę w końcu musiała podjąć jakąś decyzję :-? Ale po tych wszystkich decyzjach budowlanych chyba moja niezdecydowana natura kobieca wzięła górę. Marudzę i sama nie wiem czego chcę, chyba najbardziej, żeby ktoś zadecydował za mnie :o :o :o

To co Piejar powiedzial i tak bylo delikatnie na temat Samsunga :) Niestety slyszalem gorsze opinie... z drugiej storny w IMHO jej stylistyka jest jedna z ciekawszych na rynku i dlatego jej nie skreslam ostatecznie. Obecnie rozwazam nastepujace pozycje:
Electrolux (http://central.pl/produkt/7827/index.html#)
Gorenje (http://central.pl/produkt/1530/index.html)
LG (http://www.neo24.pl/produkt/Lodowka_LG_GR-399SNQ,32233.html)
samsung (http://www.neo24.pl/produkt/Lodowka_SAMSUNG_RL36SBMS,32640.html)

pozdr. i zycze udanych wyborow :)

Tedii
19-01-2007, 00:43
Zanussi-NIE.
Padła krótko po gwarancji.
Nienaprawialna,poszła na złom.

sosenka29
19-01-2007, 11:03
zamierzam kupić lodówkę LG GR-419QLQA i pralkę Siemens WS 10X46OPL
http://e-janki.pl/go/_info/reviews.php?id=793&item=4#menu http://e-janki.pl/go/_info/?id=738
jeśli ktoś użytkuje w/w proszę o opinie :roll:

ArtiW
19-01-2007, 11:56
zamierzam kupić lodówkę LG GR-419QLQA i pralkę Siemens WS 10X46OPL
http://e-janki.pl/go/_info/reviews.php?id=793&item=4#menu http://e-janki.pl/go/_info/?id=738
jeśli ktoś użytkuje w/w proszę o opinie :roll:

Lodowki nie znam.
Na pralce nie zawiedziesz sie.

sosenka29
21-01-2007, 22:38
ArtiW
dzięki za kropkę nad i
już zamówiłam praleczkę i lodóweczkę też :P

kolia
22-01-2007, 01:25
To ja się podłącze pod temat...
Interesuje mnie CICHA lodówka, ale nie bardzo wiem ile powinna mieć max decybeli żeby była cicha.
Np. w modeul który ma Piejar jest napisane cicha praca (41 dB) a akurat do tego on ma zastrzeżenia, no i bądź tu człeku mądry.

Mam kuchnię otwartą na salon i zależy mi na cichej pracy lodówki, więc jeśli takie macie proszę napiszcie jakie i jaką mają głosność, a tak przy okazji w opisach lodówek Liebherr w ogóle nie mogę nic znaleźć na temat pozoimu głośności.

piejar
22-01-2007, 06:43
41 dB to na dzisiaj żadna rewelacja. Potwierdzam, że lodówkę słychać a pierwszy egzemplarz (wymieniony) słyszałem na drugim końcu mieszkania - dlatego wrócił do sklepu. Sprzedawcy pieprzą (sorry) że po pół roku lodówka robi się cichsza ale ja bym im nie wierzył. Jeżeli w sklepie hałasuje to w domu też będzie. Ta lodówka oczywiście pojedzie z nami do nowego domu a my też mamy kuchnię otwartą na jadalnię i salon. Póki co trzymam się dwuletniej gwarancji. Jak będzie źle to wołam serwis na pomiar hałaśliwości.

Monika B
22-01-2007, 09:02
Po obejrzeniou Samsung na razie odpada. Ma komorę fresh nisko i gary z zupą trzeba podnosić trochę za wysoko dla tekiego kurdupla jak ja. A już byłam zdecydowana. Zostaje LG QLQA. Qurcze - bez oglądania, bo u mnie nie ma gdzie :o Chyba, że pojade do W-wy. Może polecicie gdzie można zobaczyć?

kolia
22-01-2007, 12:42
Mufka - jaki Ty masz model tego Elektroluxa?
Znalazam 2 modele które mają 38 dB i jednego Wirpoola o takim samym poziomie głośności. Cichszych nie widziałam.

Mam teraz Amicę i to jest porażka jak się włączy to chodzi jak traktor, jak ją kupowałam nie zwracałam na to uwagi, miała być duża i niedroga i te założenia spełniała, a nauczka dla mnie na przyszłość że poziom głośności to istotna sprawa jeśli tylko nie mam jakiejś spiżarki czy innego pomieszczenia gdzie można zamknąć lodówkę. A najgorsze jest to, że nie wiem ile ma decybeli i nadal nie mam poziomu odniesienia.

fobi
22-01-2007, 22:41
radzę przemyśleć 3 razy zakup "egzotycznej" koreańskiej lodówki, serwisowanie tego sprzętu w razie awarii jest drogie i sprawia jeszcze problemy serwisantom. Polecam lekturę forum elektroda.pl
Bezpieczniejsze i dobre zakupy to Bosch, Elektrolux. Jak ekskluzywniej i drożej to Liebherr, Vestfrost.
WAŻNE wg serwisantów : lodówka ma pracowań na gazie R600a

darek63
22-01-2007, 23:29
Mam pytanie do posiadaczy chłodziarko-zamrażarek firm:
Liebherr, Elektrolux, Bosch, .......
Jakie macie tempertury wewnątrz chłodziarki. Ja w Elektroluxie (150 cm) na 50% "mocy" mam od+8 do +10 oC na środku środkowej półki (ciepło, prawda ?!)
Chciałbym wiedzieć jak sprawują się innym modele z oddzielnym zamrażalnikiem (do wysokości 160 cm). Poszukam chyba nowego sprzętu.
Nieleniwym za fatygę i podanie wyników z góry dziękuję :)

piejar
23-01-2007, 07:59
radzę przemyśleć 3 razy zakup "egzotycznej" koreańskiej lodówki,
Popieram. Ostrożnie również z egzotycznymi samochodami typu: Daewoo, Kia, Toyota, Mazda, telewizorami Samsunga, LG itd :wink:

Monika B
23-01-2007, 08:24
Z tym serwisem macie rację. Najbliższy mam chyba w ... Krakowie. Z Lublina to trochę daleko :o
Idziemy do Elektroluksa i Bosha :lol:

Mufka
23-01-2007, 08:36
Mufka - jaki Ty masz model tego Elektroluxa?
Znalazam 2 modele które mają 38 dB i jednego Wirpoola o takim samym poziomie głośności. Cichszych nie widziałam.

Mam teraz Amicę i to jest porażka jak się włączy to chodzi jak traktor, jak ją kupowałam nie zwracałam na to uwagi, miała być duża i niedroga i te założenia spełniała, a nauczka dla mnie na przyszłość że poziom głośności to istotna sprawa jeśli tylko nie mam jakiejś spiżarki czy innego pomieszczenia gdzie można zamknąć lodówkę. A najgorsze jest to, że nie wiem ile ma decybeli i nadal nie mam poziomu odniesienia.
Oj w pracy jestem to ci nie powiem jaki to dokladnie elektrolux ma 38 dB i Spacecostam (czyli taka lekko wypukla) klasa energetyczna a+ no i oczywiscie system domykania drzwi :wink: :o 38 dB naprawde jest ok

piejar
23-01-2007, 12:53
Z tym serwisem macie rację. Najbliższy mam chyba w ... Krakowie. Z Lublina to trochę daleko :o
Idziemy do Elektroluksa i Bosha :lol:
A ja mieszkam w Rybniku i najbliższy mam w ... Rybniku.

darek63
23-01-2007, 12:57
Opisze swój przypadek.
Moja lodówka to Electrolux ERD 2340. Dlatego, że musiała być niska (wysokość 140 mm) nie ma bajerów i elekronicznej regulacji temperatury. Jest "kapilara" w ściance + termostat + pokrętło pozycje 0-6 (zazwyczaj ustawiam na poz. 3 do 6). Na poz. 3 wg Electroluxa miało być poniżej +5 st.C (a jest 8-12 oC), na poz. "6" temp. 6-10 oC, ale zamrażalnik "głupieje" (od-10 do-32 oC). Pomimo problemu nie oceniam źle Electroluxa, jest cicha, estetycznie wykończona, ale myślę, że kupiłem "felerny" egzemplarz.
Reklamację uznano (no nie bez oporów) :lol:
Dlatego radzę: jesli model podstawowy to kupować lodowki z opisanymi przez producenta temperaturami. Z tego co dowiedzialem się nie ma normy na "prawidłowe" temperatury w lodowkach; lub z elektroniczną kontrolą temperatur wewnątrz.

Teraz myślę o nowym sprzęcie. Po lekturze postów biorę pod uwagę: Electrolux, Liebherr, Bosch (choć jest zbyt wysoki), LG no frost.
www.topmarket.pl/lodowki/ELECTROLUX_ERD_2350.php
www.topmarket.pl/lodowki/LIEBHERR_CT_24210.php
www.topmarket.pl/lodowki/LIEBHERR_CU_22210.php
www.topmarket.pl/lodowki/BOSCH_KGV_26_V_00.php
www.topmarket.pl/lodowki/LG_GR-262SQ.php
Lodówki typu "no frost" trochę się obawiam, bo jak ją wymyć za tym panelem z otworami wentylacyjnymi (tam może rozwinąć się prawdziwa "bomba biologiczna").
Czy za tym panelem też naprzemian rosieje i szronieje tylko tego nie
widzimy ? Jeśli tak to w kroplach wody mogą "pracować" mikroogranizmy.
Ze względu na wysokość do 150 cm jestem chyba skazany na "podstawowe" modele bez precyzyjnej kontroli "chłodu".
Zależy mi, żeby w chłodziarce było ok. +2/+6 st.C.
Jesli ma ktoś prostą lodowkę do 150 cm i niskie temp. prosze o podanie modelu.

Monika B
23-01-2007, 13:09
W no-frostach jest sucho, lata chyba tylko powietrze :wink:

fobi
23-01-2007, 23:23
radzę przemyśleć 3 razy zakup "egzotycznej" koreańskiej lodówki,
Popieram. Ostrożnie również z egzotycznymi samochodami typu: Daewoo, Kia, Toyota, Mazda, telewizorami Samsunga, LG itd :wink:

hmm.. żarty tak ? :)
DU,Lg - unikać, reszta jest OK

piejar
24-01-2007, 06:16
Tak fobi. To żarty. :D

mikolaj1
24-01-2007, 16:20
http://preview.mmikolaj2.photosite.com/~photos/tn/8010437_1024.ts1169651585000.jpg

Czteroletnia gwarancja się skończyła i zaczęła rdzewieć . (a miała być nierdzewna)
Firma Ariston nie polecam

Monika B
16-02-2007, 10:45
Zgodnie z obietnica melduję, że zakup dokonany - Samsung RL 44 ECIS. Na poczatek jest super! Mrozi, nie hałasuje, pojemny, wygodny - wow!
Zaczęłam od LG, ale wybranego modelu nie mieli nawet w fabryce :roll: a serwis dopiero gdzieś pod Krakowem :roll: Z informacji jakie zebrałam to w tej chwili LG koncentruje się na hipermarketach no i to ostatecznie zadecydowało o zmianie koncepcji. Samsung jest też bardzo porządnie wykonany :lol:

kolia
16-02-2007, 11:40
Monika - a jaki poziom głośności jest tej lodówki? I jakiego modelu LG nie mieli w fabryce? Ja właśnie chcę LG GR-469BLQA - widziała na żywo i mi się podobał.

Monika B
16-02-2007, 12:50
LG gr 459 QLQA

Nie widzę tu głośności Samsunga :roll:
http://www.topmarket.pl/lodowki/SAMSUNG_RL_44_ECIS.php
http://www.maximedia.pl/?c=lodowki&p=samsung_rl_44ecis

Sama sie akurat tym paramenterm nie kierowałam. Może zadaj pytanie do serwisu. Odpowiadają :wink:

AmberWind
16-02-2007, 16:45
Czy ktos ma doswiadczenie z lodowkami Bosch'a? Jesli tak, prosze o opnie :-)

3241mirek
08-06-2007, 11:51
Witam. Powoli koniec "męczarni" z wykończaniem domu. W związku z tym chciałbym kupić lodówkę do domu ( zapowiadają gorące lato i trzeba mieć gdzie chłodzic piwo i nie tylko). Jaka waszym zdanie jest najlepsza? Którą kupilibyście lub kupiliście. Oczywiście w rozsądnej cenie.


Bosch
Amica
Elekrolux
Indesit
Ardo
Whirpool
Polar

Sail
08-06-2007, 12:25
Ja polecam LIEBHERR :wink:

uranos
08-06-2007, 13:13
LIEBHERR ??

to chyba lodówka z wy.ższej półki a nie w rozsądnej cenie - tylko jaka jest ta rozsądna cena dla pytającego??


podaj kwotę jaką chcesz przeznaczyć

Grzegorz Saczek
08-06-2007, 13:15
Ale często rozsądek mówi - kup najlepszą na jaką Cie stać.

Sail
08-06-2007, 13:22
LIEBHERR ??

to chyba lodówka z wy.ższej półki a nie w rozsądnej cenie - tylko jaka jest ta rozsądna cena dla pytającego??


podaj kwotę jaką chcesz przeznaczyć
Ja tam nie wiem, ale jak kupowaliśmy 6 lat temu, to była promocja i była w cenie całkiem przyzwoitej. :wink:
I żeby nie było - do domku pojedzie z nami :wink:

3241mirek
08-06-2007, 13:27
Taka rozsądna cena to do 1800 zł.

uranos
08-06-2007, 14:54
Moim skromnym zdaniem można zaufać Bosch i Electrolux.

Pracowałem 5 lat jako sprzedawca AGD i z tymi firmami było najmniej kłopotu

Grzegorz Saczek
08-06-2007, 14:56
Najmniej kłopotu ze sprzedażą czy serwisem?

uranos
08-06-2007, 15:18
z serwisem oczywiście z naszego punktu widzenia to jest najważniejsze

Grzegorz Saczek
08-06-2007, 15:23
Mh... zdawało mi sie że z punktu widzenia sprzedawcy to najlepszy towar z którego sprzedażą nie ma kłopotu. A serwis to kłopot producenta.

FREDY
08-06-2007, 22:02
Ten Bosch który teraz jest oferowany w sklepach to już nie to co kiedyś.
Kupiłem całe wyposażenie kuchni Boscha tj Zmywarka, piekarnik, mikrofala płyta grzejna i lodówka. Użytkuje 2 rok jak dotychczas bilans jest tai że:

-piekarnik był wadliwy (wydostawała się z niego para -wymieniono go na nowy ,niestety zniszczył mi meble :x )
-zmywarka często źle myje bo się blokuje górny wiatrak ( w starej dawali tam metalowe tuleje - teraz wszystko jest z tandetnego tworzywa i się wyrabia)
-piekarnik ma zegar który ciągle się kasuje ( wystarczy chwilowy zanik napięcia i już jest zero ) - nie ma podtrzymania napięcia - porażka.

Ogólnie jestem zawiedziony i tego sprzętu już nie polecam.

rusek007
08-06-2007, 22:14
Moim skromnym zdaniem można zaufać Bosch i Electrolux.

Pracowałem 5 lat jako sprzedawca AGD i z tymi firmami było najmniej kłopotu
Bez urazy Uranos, ale co ma piernik do wiatraka? od kiedy jak popsuje się pralka czy lodówka klient leci z tym do sklepu a nie serwisu??!!
Ja jestem zwolennikiem i to wielkim, naszej firmy Amica. Tania, niezawodna, estetyczna i bezawaryjna i tak: pralka-2 lata, lodówkozamrażarka- 6lat, kucheka gazowo-elektryczna ok 8lat i okap ok 7lat. Ani jednej usterki!!!

M_Wiewiórek
08-06-2007, 22:44
A co myślicie o sprzęcie Samsunga, ostatnio oglądałem lodóweczki i powiem, że są niczego sobie za cenę około 2000zł można kupić całkiem konkretną, a podejrzewam, że jak wszystko, co japońskie będzie chodziło bez problemów

08-06-2007, 22:46
płyta gazowa Bosch - iuzytkuje blisko 2 lata i nie wiem że ją mam.
Zmywarka Bosch - uzytkuje 2 lata i nie wiem ze ją mam, za wyjatkiem momentów kiedy subtelnie mruga do mnie oczkiem ze juz wszystko pieknie zmyła.
Lodóweczka Bosch - uzytkuje od grudnia albo listopada, jestem zadowolony wszystko sie ładnie przechowuje, zamrozi...

Okap wzielismy Amici bo Bosch dawał mało funkcji za 2500zł ale jest spoko

08-06-2007, 22:48
Praleczka Ariston - 3 lata uzywania intesywnie bo małe dziecko i także nie mam jakis problemów....

zeby sie nie zaczeły tfu tfu

batory
08-06-2007, 22:52
Mam Samsunga, polecam bardzo fajna lodóweczka,za ta cene (1800),ma elktroniczne sterowanie no i obieg powietrza .
Inne bardziej znane marki z tymi funkcjami kosztują coś koło 2500 a tak i tak agregaty produkuje 3-4 producentów elektronika też pewnie na podzespołach tych samych firm

rusek007
08-06-2007, 22:54
A co myślicie o sprzęcie Samsunga, ostatnio oglądałem lodóweczki i powiem, że są niczego sobie za cenę około 2000zł można kupić całkiem konkretną, a podejrzewam, że jak wszystko, co japońskie będzie chodziło bez problemów
A Samsung jest japońską firmą??? :wink:
Fakt, lodóweczki mają nawet-nawet i nie tylko lodóweczki.. :lol:

M_Wiewiórek
08-06-2007, 23:14
A co myślicie o sprzęcie Samsunga, ostatnio oglądałem lodóweczki i powiem, że są niczego sobie za cenę około 2000zł można kupić całkiem konkretną, a podejrzewam, że jak wszystko, co japońskie będzie chodziło bez problemów
A Samsung jest japońską firmą??? :wink:
Fakt, lodóweczki mają nawet-nawet i nie tylko lodóweczki.. :lol:

A fakt, Samsung pochodzi z Korei tak samo jak LG, drobna pomyłka he he

Sasha
08-06-2007, 23:29
tylko nie iwestujcie w sprzęt AGD firmy LG

miałem taką piękną lodówkę - 2m wysokości, wszystkie systemy - co to myć jej podobno nawet nie trzeba było. Miała jedną wadę - nie chłodziła i serwis nie potrafił jej naprawić. Ponieważ gwarancji już nie było rozstałem się bez żalu. Szkoda kasy i nerwów kiedy jedzonko się psuje.

renia70
09-06-2007, 16:59
Polecam samsunga mam od roku jestem bardzo zadowolona bo i lodóweczka fajna i cena przystępna

JoShi
09-06-2007, 17:17
Jeśli chodzi o lodówkę to z czystym sumieniem polecam boscha. Ze siedem lat temu kupiliśmy taką z dużym zamrażalnikiem i dwoma agregatami i jestem z niej zadowolona do dziś.

Chociaż może należy wziąć pod uwagę, że producent mógł zjechać z jakością :o

m&k
09-06-2007, 20:20
LG

marta1210
10-06-2007, 10:40
ja polecam electrolux

mamy 2 w rodzinie lodowki- bardzo ciche, pracuja bez problemow

a z amici- odradzam pralki, mechanizm wlaczajacy szwankuje

darek63
16-06-2007, 21:56
Electrolux
Liebher
Bosch, Siemens
.................
pozostałe


Przed kupnem upewnić się czy w instrukcji napiasali jakie temperatury ma utrzymywać. Moja "chłodziła" do 8-10 oC, a w instrukcji było "jak wół" 5 oC - więc zareklamowałem, wymieniłem na "sprawniejszą".
Osobiście doradzam wolę sprzęty proste, bez "wodotrysków" i przesadnej elektroniki - mniej awarii i napraw.

Beotia
17-06-2007, 08:01
Amica - mam ponad 3 lata, żadnych kłopotów.
Jeśli przy zakupie następnej będzie mnie stać, kupię sobie Liebhera, bo jest b. energooszczędna i tania w eksploatacji w związku z tym. Kupił sobie ją mój teść - mega-sknera ;) i jest bardzo zadowolony.

chopinetka
17-06-2007, 19:38
Witam

Teść wiedzieł co robi :wink: ja mam Liebherra już z 8 lat i jest bezawaryjna. W mojej rodzince już wszyscy powymieniali agregaty z swoich Polarach Amikach i różnych tam podobnych a ja nie! I to mi sie podoba. Nie szkodzi,że jest trochę droższa niż inne :D

pozdrawiam

magpie101
17-06-2007, 22:07
Z wymienionych firm najlepszym sprzetem chlodniczym cieszy sie elektrolux.
Co do lodowek amiki to poza ladnym wnetrzem (tym wlasnie przyciagaja) nie sa to lodowki godne polecenia.

Nie byly wymienione lodowki gorenje, a mozna je kupic w rozsadnej cenie, sa dobrej jakosci i maja niskie zuzycie energii.

marta1210
17-06-2007, 23:27
moim zdaniem rowniez elektrolux doskonale sie sprawdza

sa u nas 3 w rodzinie i jestesmy zadowoleni

Aga - Żona Facia
18-06-2007, 00:51
Co do lodowek amiki to poza ladnym wnetrzem (tym wlasnie przyciagaja) nie sa to lodowki godne polecenia.
Mam wolnostojącą lodówkę Amica od 10 lat. No cóż, nie polecam tego g... nikomu.

Teraz chce mieć w zabudowie. Podoba mi się Liebherr ICUS 30130 cena też przystępna ok. 2000.
A może Elektrolux ?

3241mirek
18-06-2007, 16:12
Dzięki wszystkim za informacje na temat lodówek. Zakupy już zrobine i wybór padł na elektroluxa ERB3445X.
A tak ona wygłąda. :D
http://images11.fotosik.pl/83/acaeaf26e68b6842med.jpg

lukasz123
23-08-2007, 08:50
Witam , zepsuła mi sie lodówka po 5 latach - firmy polar no i szuka m cos na jej miejsce, co mozecie polecic bo mam straszny metlik w glowie po przejsci kilku sklepow, jedni polecaja jedne firmy inni nie i na odwrot.

d5620s
23-08-2007, 13:56
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=109897
Pozdrawiam

jonbob
28-08-2007, 15:26
witam .
mam dylemat ,muszę kupić lodówkę do 2 tysięcy zł. ale nie wiem jaką.co sądzicie o firmie indesit i ariston. chcę aby taka chłodziarko zamrażarka chodziła wiele lat no i żeby był przyzwoity serwis. może wiecie jaka firma najlepiej się specjalizuje w lodówkach. napiszcie jakie macie i czy jesteście z nich zadowoleni.
zależy mi też aby lodówka miała system no frost i powłoke antybakteryjną.
pozdrawiam.

stach_past
28-08-2007, 16:07
przerobiliśmy Indesit z jednym agregatem (zepsuła się po 6 latach- nikt nie chciał naprawić poniżej 500 zł)
kupiliśmy Electrolux z dwoma agregatami (działa super)
i co... i w miedzyczasie znalazł się pan, który naprawił Indesita za 220zł i hula jak burza...
a na poważnie dwa agregaty są po to, żeby nie chłodziła co chwilę zamrażarki jak otwiera się tylko lodówkę oraz łatwo jest umyć bo jedno działa drugie się myje. aha, i żeby lodówka miała samorozmrażanie, ale to już chyba standard.

Rav
28-08-2007, 16:23
przerobiliśmy Indesit z jednym agregatem (zepsuła się po 6 latach- nikt nie chciał naprawić poniżej 500 zł)
kupiliśmy Electrolux z dwoma agregatami (działa super)
i co... i w miedzyczasie znalazł się pan, który naprawił Indesita za 220zł i hula jak burza...
a na poważnie dwa agregaty są po to, żeby nie chłodziła co chwilę zamrażarki jak otwiera się tylko lodówkę oraz łatwo jest umyć bo jedno działa drugie się myje. aha, i żeby lodówka miała samorozmrażanie, ale to już chyba standard.

Tutaj nie do końca się zgodzę. Jeszcze kilka lat temu ludzie tak myśleli. Dwa agregaty to coś! Jedno się myje i/lub rozmraża, drugie w tym czasie działa itd.

Teraz odchodzi się już od chłodziarko-zamrażarek dwuagregatowych. Wystarczy prześledzić najnowsze modele dobrych producentów: Miele, AEG, Bosch lub nawet Elektrolux. Mają jeden agregat.
Dlatego, że inne systemy zastosowane w tych lodówkach powodują takie udogodnienia, że drugi agregat tylko zbytecznie generuje większy pobór prądu oraz jest potencjalnym źródłem awarii .
Wszystkie najnowsze urządzenia dobrej klasy mają no frost, samorozmrażanie i pozwalają na bezproblemowe umycie jednej komory bez opróżniania drugiej. I to nawet z kompletnie wyłączonym agregatem i bez poboru prądu utrzymując zadaną temperaturę tej drugiej komory jeszcze przez wiele godzin...

beton44
28-08-2007, 16:32
mnie siem najbardziej podobają Miele

/z wyglądu/...

czandra
28-08-2007, 16:54
Ze sprzętu w normalnej cenie polecam siemensa lub boscha. Miele to zdecydowanie wyższa półka cenowa. Indesit i Ariston to ten sam producent, z tym, że Ariston jest produktem z trochę wyższej półki niż Indesit. Mamy też lodówkę Electroluxa i nie polecam jej specjalnie. Jej głównym mankamentem jest praktycznie brak możliwości ponownego otwarcia po wcześniejszym zamknięciu. Trzeba chwilę odczekać. Mnie osobiście to denerwuje. W Boschu nie było takich problemów. Super sprzęcik.

chopinetka
28-08-2007, 18:22
Witam

A ja nieustannie polecam Liebherra, lepiej zainwestować trochę więcej na początku ale później mieć spokój na wiele lat. Sama jestem posiadaczką takowej i do tej pory musiałam w niej wymienić jedynie rączkę i to za sprawą mojego dziecka :wink:

pozdrawiam

Lew2
28-08-2007, 20:26
Miele jest super, tylko o jedno zero za dużo.
A co na temat Whirlpool?

pablitoo
28-08-2007, 21:16
mnie siem najbardziej podobają Miele

/z wyglądu/...

Liebherr - mnie natomiast Liebherr :lol:

Pozdrawiam

pablitoo
28-08-2007, 21:17
Witam

A ja nieustannie polecam Liebherra, lepiej zainwestować trochę więcej na początku ale później mieć spokój na wiele lat. Sama jestem posiadaczką takowej i do tej pory musiałam w niej wymienić jedynie rączkę i to za sprawą mojego dziecka :wink:

pozdrawiam

O tak - o tak - mnie moja też bardzo się podoba :)

Pozdrawiam

B.Art
28-08-2007, 21:26
Nie polecam Aristona. Mnie skusił naprawdę ładny design, energooszczędność i niezła pojemność. Niestety w ciągu 4 lat lodówka zepsuła sie poważnie 2 razy. pierwszy raz mieśiąc po dwuletniej gwarancji - po awarii zasilania lodówka rozmroziła się i aluminiowy parownik sie rozszczelnił i wyciekł czynnik chłodzący. W serwisie zaofeowano mi .. wymiane całego "tyłu" czyli ze starej lodówki zostałyby mi tylko drzwi - koszt około 1600pln . Ale znalazłem fachurę co zrobił mi parownik (kilkanaście metrów rurki) z miedzi. Niedawno znowu był wyciek z innej niewymienionej części.
Mam taką dwumetrową lodówkę i cały czas głośno chodzi i słychać że sie cos tam przelewa i bulgocze. Drugi raz Aristona/indesita nie kupię.

pozdrawiam

jonbob
29-08-2007, 00:07
a co sądzicie o tej lodówce, mam zamiar ją kupić.

http://www.maximedia.pl/?c=lodowki&p=siemens_kg_39_nx70

tylko że nie wiem jak jest z serwisem na terenie szczecina. czy ta firma ma dobry serwis ?

Sako
29-08-2007, 00:40
A co na temat Whirlpool?

Osobiscie mam lodowke wlasnie tej firmy Whirlpool. Wybralem glownie ze wzgledu na 7 lat gwarancji, popsula sie po 4 latach (nieszczelnosc w kompresorze), wymienilem na nowszy model, bo tamtych juz nie bylo. 7 lat spokoju jest nie do pogardzenia. Wnetrze estetyczne, wygodne i solidne. Niestety zdaje sie ze juz nie daja tak dlugiej gwarancji, a szkoda. Na temat nowych modeli (aktualnie dostepnych) niestety nie moge sie wypowiadziec.

JACKIE P
29-08-2007, 00:50
osobiście polecam privilleg - droga, ale bezobsługowa, warto się rozejrzeć po niemieckim quelle -do kupienia za dobre pieniądze z europejską gwarancją

Tedii
29-08-2007, 01:08
Zanussi padła zaraz po gwarancji w sposób nienaprawialny (albo za ciężką kasę).
Przyglądałem się lodówkom Beko.
Miały najmniejsze zużycia energii (klasa A+).
Jedna rzecz mi podpadła: wyprodukowano w Rumunii.
Ale.... w końcu te inne "firmowe" też już robią byle gdzie.
Póki co głaszczę moją ruską Mińsk.Wygląda na to że przeżyje wszystkie inne.
Niestety moja małżonka nie chce wpuścić jej do nowego domku. :(

JACKIE P
29-08-2007, 01:11
podobno beko robią w turkei

czandra
29-08-2007, 08:26
a co sądzicie o tej lodówce, mam zamiar ją kupić.

http://www.maximedia.pl/?c=lodowki&p=siemens_kg_39_nx70

tylko że nie wiem jak jest z serwisem na terenie szczecina. czy ta firma ma dobry serwis ?

Bardzo dobry wybór. Będziesz zadowolony/a. Koncern BSH to jedna z lepszych firm w tej branży. Dotyczy to także rynku polskiego.

SAVAGE7
29-08-2007, 08:32
siemens, bosch, gorenje... te firmy można polecić. omijać amicę i całą resztę. mówimy oczywiście o kwocie ok. 2 tys.

KaiM
29-08-2007, 08:41
A co sądzicie o firmie ARDO?

SAVAGE7
29-08-2007, 08:52
ludzie kupujcie znane marki i sprawdzone. po co wyszukiwać coraz to nowych producentów. przecież ceny są porównywalne więc lepiej nie eksperymentować.

dareks
29-08-2007, 09:49
A jaką polecacie lodówkę (bez zamrażalnika ) wolnostojącą o wysokości ok. 180 cm ?
Żona chce mieć właśnie taką.

janusz_21
29-08-2007, 11:13
Witam! Siemens po 7 latach padł, koszt naprawy 700zł. Miele jest ekstra i produkuje pralki i zmywarki, natomiast pozostały asortyment jest robiony przez Gorenje(kuchenki),Liebherr(lodówki).Taką wersję słyszałem, nie sprawdzałem.Mam Polara od lat pięciu, na razie gra.

a_gnieszka
29-08-2007, 12:12
Odradzam BEKO!
Kupilam, bo mnie skusił wygląd i klasa A+, wszystko byłoby fajnie, ale przy chłodzeniu coś się w niej tłucze, trzaska, stuka - strasznie wkurzające, za każdym razem jak sie uruchamia mam ochotę kląć :evil: W serwisie powiedzieli, że jeśli chłodzi (a chłodzi dobrze), to mam sie nie czepiać, w końcu ona ma chłodzić a nie być cicha :-? i że to absolutnie normalne :evil:

wbrat
29-08-2007, 13:38
a co sądzicie o tej lodówce, mam zamiar ją kupić.

http://www.maximedia.pl/?c=lodowki&p=siemens_kg_39_nx70

Mam taką od miesiąca. I podpisuje się obiema rękami pod tym (choć to o innej marce):



Mam taką dwumetrową lodówkę i cały czas głośno chodzi i słychać że sie cos tam przelewa i bulgocze.

I pod tym:

przy chłodzeniu coś się w niej tłucze, trzaska, stuka


Czasem wyje jakby brała udział w wyścigu F1 (nawet jak nie chłodzi i ją się od prądu odłączy) - co lepsze, w instrukcji napisali, że to normalne i jest objawem przemieszczania się cieczy chłodzącej :evil:

A jak czasem w nocy strzeli, to mam wrażenie, że ktoś się na moje szyby P2 przymierza... :(

ps. chłodzi póki co dobrze.

KOM44
29-08-2007, 15:29
Kupiłem Aristona 190 na 70 z dolnym zamrażalnikiem za 2200 w sklepie internetowym. Modelu nie pamietam a papiery mam na budowie. Chodzi od 2 miesiecy i przyjemnie sobie mruczy. Cichutka funkcjonalna i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Polecam.

krakowiaczek
29-08-2007, 15:36
Moja opinia:
ARDO - szajs
WHIRPOOL - Fajnie dopuki chodzi, serwis dramat
SIEMENS - drożyzna
POLAR - głośna jak pralka Frania
INDESIT - chodzi pół roku bez zarzutu, ale to za krótko żeby coś powiedzieć
MIŃSK - rewelacja, mnie przeżyje
:evil:

jonbob
29-08-2007, 22:37
siemens i bosch to wiem że najlepsze ,przynajmniej tak wyczytałem w necie.
ale jak z ich servisami. czy np jak padnie mi lodówka siemens , to czy przyjadą od razu? nie ma z nimi problemu?
druga rzecz::
w necie jest pełno lodówek np firmy siemens i elektrolux ale gdy idzie się do sklepu to tych modeli nie ma. to jak mam kupić swój model.
przez neta to strach, bo przeleje kase na firme a mi przywiozą np uszkodzoną fabryznie , i co wtedy zrobie?

bullish
29-08-2007, 23:44
Ariston - NIGDY!

Ładny design oczywiście.
3 lata i do wywalenia - rozszczelnienie. To samo u szwagra - też Ariston. Naprawa się nie opłaca, bo lodówki są jak jednorazówki. Nie przwidziano, że może z układu uciekać gaz i ktoś będzie chciał to naprawić. Jak chcesz naprawić to "prujesz" lodówke i to bez gwarancji powodzenia (brak czesci oryginalnych).

B.Art

Twoje dośwdczenia potwierdzają, ze to nie przypadek[/b]

jonbob
29-08-2007, 23:55
a czy gorenje to dobra marka???

Bezdomna
30-08-2007, 19:20
Od trzech lat mam electrolux i działa bez zarzutu.

nom
30-08-2007, 20:26
Mamy też lodówkę Electroluxa i nie polecam jej specjalnie. Jej głównym mankamentem jest praktycznie brak możliwości ponownego otwarcia po wcześniejszym zamknięciu.

Jaki model? Siostra ma electroluxa z dwoma agregatami i można otwierać co sekundę jak sie chce, natomiast ja mam model ERB 3445X i jest taki efekt jak opsiujesz, ale jak czytałaś instrukcję to wiesz z czego to wynika, po prostu lodówka jest tak szczelna, że następuję w środku podciśnienie, które dociska drzwiczki do lodówki i dopiero po chwili można otworzyć (u mnie po ok. 30 sekundach). Jest to dobre, bo nie otwiera się niepotrzebnie lodówki co chwilę, a człowiek przemyśli co ma wyjąc i wyciąga wszytsko na raz, co sprzyja miejszemu zużyciu energii. Poza tym liczyłem zużycie energii tej lodówki licznikiem energii i na miesiąc płacę za nią 8zł, poprzednia Donbas prod. ZSRR miała 27 lat i chodziła dalej jak ją oddawałem, ale zużywała prądu za 25zł/m-c. :-)

jonbob
30-08-2007, 20:39
kolega wbrat napisał że ten model siemensa głośno chodzi,
http://www.maximedia.pl/?c=lodowki&p=siemens_kg_39_nx70
kurde to chyba jej nie kupie.
a co sądzicie o tym boschu:
http://www.maximedia.pl/?c=lodowki&p=bosch_kgn_36x40

ma ktoś taką lodóweczke? czy jest dobra?

wbrat
31-08-2007, 08:18
kolega wbrat napisał że ten model siemensa głośno chodzi,
http://www.maximedia.pl/?c=lodowki&p=siemens_kg_39_nx70
kurde to chyba jej nie kupie.
a co sądzicie o tym boschu:
http://www.maximedia.pl/?c=lodowki&p=bosch_kgn_36x40

ma ktoś taką lodóweczke? czy jest dobra?

Nie znam tego Boscha, ale tak na oko, to Siemensy i Bosche wyglądają identycznie - różnią się tylko szczegółami typu uchwyt, logo (zresztą porównaj nazwy modeli - są te same tylko z poprzestawianymi literkami ;)). Więc podejrzewam, że jak problem jest w Siemensie, to dokładnie ten sam może być w analogicznym modelu Boscha.

jonbob
31-08-2007, 22:48
czy jak w lodówce jest w topiony parownik , to czy to jest dobre rozwiązanie czy złe?

czandra
31-08-2007, 22:55
A co sądzicie o firmie ARDO?

Gorsza wersja indesita.

nom
31-08-2007, 23:34
czy jak w lodówce jest w topiony parownik , to czy to jest dobre rozwiązanie czy złe?

Jak się rozszczelni to lodówka do wyrzucenia, poczytaj o bojach klientów z lodówkami firmy Liebherr po gwarancji, nikt tego nie chciał naprawić.

jonbob
01-09-2007, 01:15
a czy lodówki firmy elektrolux mają wtopiony parownik?
gdzie można sprawdzić to w necie?
np. na stronie maximedia są lodówki gorenje,i przy każdym modelu pisze że jest wtopiony parownik ale jak już przeglądam lodówki elektrolux to nie ma żadnej informacji o parowniku, czy mam rozumieć że nie jest on wtopiony?
jest podany tylko czynnik chłodzący r600, a gdzies wyczytałem że wszystkie lodówki z tym płynem mają wszystko wtopione.

Krzysztofik
01-09-2007, 01:25
ludzie kupujcie znane marki i sprawdzone. po co wyszukiwać coraz to nowych producentów. przecież ceny są porównywalne więc lepiej nie eksperymentować.Bzdura...znane to nie znaczy sprawdzone :P
Teraz mam Indesit...super od 2 lat.
Np. boscha kupie wiertake, ale nigdy zmywarke.
Mercedesa kupie samochód, a nie zlewozmywak.
Kumasz???

jonbob
02-09-2007, 21:03
a czy lodówki firmy elektrolux mają wtopiony parownik?
gdzie można sprawdzić to w necie?
np. na stronie maximedia są lodówki gorenje,i przy każdym modelu pisze że jest wtopiony parownik ale jak już przeglądam lodówki elektrolux to nie ma żadnej informacji o parowniku, czy mam rozumieć że nie jest on wtopiony?
jest podany tylko czynnik chłodzący r600, a gdzies wyczytałem że wszystkie lodówki z tym płynem mają wszystko wtopione.

anpi
03-09-2007, 01:32
Tutaj nie do końca się zgodzę. Jeszcze kilka lat temu ludzie tak myśleli. Dwa agregaty to coś! Jedno się myje i/lub rozmraża, drugie w tym czasie działa itd.


Mam indesit z 1 agregatem. Podczas mycia lodówki ustawiam pokrętło temperatury na minimum - wtedy agregat chłodzi tylko zamrażarkę. Z lodówki jestem zadowolony, ma już półtora roku.

dyletant_PL
03-09-2007, 10:47
Podziele sie moimi doswiadczeniem z Amica;
Pol roku po zakonczeniu gwarancji na wewnatrznej tylnej scianie i czesciowo na bokach (segment lodowki) pojawily sie pekniecia, przez co na tylnej siance lodowki mam okolo 3cm lodu, lodowka pracuje praktycznie bez przerwy, slabo chlodzi, bo cala moc idzie w zamrazanie rosnacej warstwy lodu..
Gdy zglosilem porblem do Amici, ze to wada fabryczna i kiepski maretial, (bo w sklepie po jakims czasie przyznano, ze zdarzaly sie takie usterki), otrzymalem odpowiedz, ze przesylka to koszt 100zl + naprawa okolo 450.
Juz nigdy nie kupie powaznego sprzetu tej firmy!

Olasa
03-09-2007, 15:50
Mam lodówkę indesit od dwóch lat i jestem zadowolona

halszka.ka
03-09-2007, 21:23
A jaką polecacie lodówkę (bez zamrażalnika ) wolnostojącą o wysokości ok. 180 cm ?
Żona chce mieć właśnie taką.

Ja też chcę taką, zdecydowaliśmy się na Liebherr IKB 3650
Niech cię nie zmyli napis na stronie sklepu - lodówko zamrażarka.
to jest lodówka z szufladami BioFresh


http://www.mixmedia.pl/?zobacz=4582

dareks
04-09-2007, 08:50
Zastanawiamy się nad wyborem jednej z tych trzech :
http://www.euro.com.pl/lodowki/liebherr-k-42600-premium.bhtml

http://www.euro.com.pl/lodowki/siemens-ks-38kv64.bhtml

http://www.euro.com.pl/lodowki/liebherr-kes-42600-premium.bhtml

Nie znam firmy Liebherr i nie wiem czy to dobre lodówki.

SAVAGE7
04-09-2007, 09:34
ludzie kupujcie znane marki i sprawdzone. po co wyszukiwać coraz to nowych producentów. przecież ceny są porównywalne więc lepiej nie eksperymentować.Bzdura...znane to nie znaczy sprawdzone :P
Teraz mam Indesit...super od 2 lat.
Np. boscha kupie wiertake, ale nigdy zmywarke.
Mercedesa kupie samochód, a nie zlewozmywak.
Kumasz???

ty bzdury piszesz. są firmy znane i sprawdzone. są też znane i niesprawdzone np. amica. a już to, że nie kupisz nigdy zmywarki boscha to chyba nikt nie zrozumie. a co do mercedowskiego zlewozmywaka to się nie wypowiadam :lol: .

halszka.ka
04-09-2007, 19:10
dareks - ja wiem tyle, że to firma produkująca sprzęt chłodniczy od wielu lat,
główne dla gastronomii i duże profesjonalne chłodnie

a IKB 3650 bardzo nam pasuje 8)

max2
04-09-2007, 20:12
Jak chcesz wydac wiecej kasy na dobry sprzet to tylko Liebherr .

jonbob
04-09-2007, 22:20
a czy lodówki firmy elektrolux mają wtopiony parownik?
gdzie można sprawdzić to w necie?
np. na stronie maximedia są lodówki gorenje,i przy każdym modelu pisze że jest wtopiony parownik ale jak już przeglądam lodówki elektrolux to nie ma żadnej informacji o parowniku, czy mam rozumieć że nie jest on wtopiony?
jest podany tylko czynnik chłodzący r600, a gdzies wyczytałem że wszystkie lodówki z tym płynem mają wszystko wtopione.

hannah1
01-11-2007, 13:21
A co sądzicie o sprzęcie firmy TEKA?

B.Art
01-11-2007, 15:32
skoro juz ktos podciagnal temat to melduje ze moja lodowka Ariston o ktorej wczesniej pisalem zepsula sie po raz trzeci - tym razem to termostat - kosz naprawy ok 400pln i podobno pan naprawiacz powiedzial zeby jej trzeci raz nie reanimowac.
w ciagu niespelna 4 lat zepsulo sie prawie wszystko co moglo sie zepsuc.

Lodowki Ariston to nieporozumenie.

lujezyn
16-11-2007, 10:47
Ale na Aristona/Indesita można wykupić gwarancję do 5-tego roku.
A tak apropos, to Beko na wybrane modele sprzętu daje 5 lat gwarancji za darmo.
Czy tego typu akcje "gorszych" firm nie świadczą pośrednio, że podnoszą jakość i nie boją się tego zagwarantować?
No bo czemu markowe (i drogie) firmy ograniczają się do 2 letniej gwarancji?

PS: Ten Ariston to był może BCB 333 (chyba jedyna lodówka do zabudowy wyższa niż standardowe 177cm)?

B.Art
16-11-2007, 11:10
To była MBA coś tam około 190 cm. Już się z nią rozstałem - zamieniłem na samsunga. Zobaczymy jak ta popracuje.
Aristona już więcej nie kupię chociaż stylistycznie mają chyba najładniejszy sprzęt AGD.
Co do gwarancji - nie uśmiecha mi się wyrzucać dodatkowo kilka stówek żeby móc sobie ten sprzęt w przyszłości naprawiać. Wolałbym, żeby się po prostu nie psuł.

pozdrawiam

Adamol
16-11-2007, 12:15
6 lat temu kupiłem 3 sprzęty Indesitu: kuchenkę, pralkę, lodówkę.
Kuchenka po 3 naprawach w ciągu miesiąca odjechała do producenta
W pralce dotychczas wymieniłem 3 lub 4 paski klinowe, grzałkę i cos tam jeszcze...
Lodówka trafia do naprawy za każdym razem, jak się ją rozmraża. Popsuło się generalnie wszystko co może i to czasami kilka razy...
Polecam Indesit!!!

lujezyn
16-11-2007, 14:10
Wszystkie wpisy potwierdzają, że nie ma pewniaków!
Właściwie już byłem zdecydowany na indukcję Electroluxa (EHD 60020 P), bo tania i markowa gdy dotarłem do paru postów, że ta płyta wydaje strasznie nieprzyjemne dzwięki i "pyka" co serwis uważa za normalne.
A jak ktoś inny polecił indukcję Teki, to z kolei znalazłem wpis, że działa imulsowo:

"Wady: grzeje bardzo szybko - łatwo można cos przypalić lub wygotować np. mleko :), pracuje impulsowo!!! tzn regulacja poziomu polega na tym że załącza sie i wyłącza z częstotliwościa zależna od nastawionego poziomu mocy, a moc jest zawsze stała czyli max. Efekt gotowanie jajek w małej ilosci wody - gotuje i kipi, nie gotuje, gotuje i kipi, nie gotuje i tak cały czas..... Można sie przyzwyczaić ale jest to uciążliwe"

No i bądź tu mądry...

neck
07-05-2008, 21:01
Mam do wyboru 3 lodówki:

1. Elektrolux ERB 29301X - okolo 1200-1300
2. Liebherr CuPesf 27210 - okolo 1500-1600
3. Samsung RL26DCAS - 1200

Jeżeli ma ktoś te lodówki proszę o opinie i porady.

christof333
08-05-2008, 18:05
Liebrerr-zdecydowanie-najlepsze jakosciowo,trwałe.

Damro
09-05-2008, 00:35
potwierdzam,mercedes wśród pozostałych :D

Maciek-MZM
09-05-2008, 09:56
Mam liebherr lodówkę z biofresh zabudowaną jakieś 6 lat, i zamrażarkę liebherr wolno stojącą. Sprzęt chodzi wyśmienicie, bez żadnych problemów.

WiolettaW
09-05-2008, 13:56
polecam Libherr sama mam i jestem bardzo zadowolona , jak kupowałam powiedziano mi ze sa najlepsze na polskim rynku . I jak dotąd się z tym zgadzam

neck
09-05-2008, 19:04
wszystko pięknie, same dobre rzeczy tu widze ale spotkałem się też z komentarzami, że te z tańszej półki nie są już jakościowo tak dobre jak drogie.
Dlatego mam wątpliwości co do wyboru ale na dzień dzisiejszy to jest Liebherr :)

skama
10-05-2008, 13:53
Ja też kupuję liebherr. Szukałam lodówko-zamrażarki do wys. 140 cm z jak największym zamrażalnikiem w stosunku do lodówki /najlepiej obie części takiej samej wielkości/ Niestety pomimo długich poszukiwań nic takiego nie znalazłam - chyba nie produkują.A moze ktoś z forumowiczów widział taka?

Evil
12-05-2008, 09:37
Posiadam lodówke Liebhnerr CUP 30210 - szerokośc 55,2 cm - bo taką potrzebowałem. Kupiłem ją za 1350zł - sklep internetowy ( w sklepach jest po ok 1800) . Wysoka na ok. 170cm - sprawuje się idealnie, cicha oszczędna.

grave
14-05-2008, 15:51
...podłączę sie do tematu
1. a co sądzicie o zmywarkach BEKO, co to w ogołe za firma? lepsza od Candy?
2. lodówki Gorenje?
3. kuchenki Bosch, Siemens

Generalnie widzę, że firmy typu ARDO, Ariston, Amica, Indesit, Whirlpool to niezbyt trafne inwestycje?

leli1
15-05-2008, 08:18
mam lodówke Electroluxa (nie pamietam jaki model) wys. 173 cm,z 3 szufladami w zamrażarce i zaobserwowałam dosc niepokojący efekt, a mianowicie czasem (kilka razy w ciagu dnia) kiedy się załącza to wydaje dźwięk jak startujący samolot.
Za pierwszym razem, zanim wyczailismy ze to lodówka to ze strachem obeszlismy cały dom i na zewnątrz także.
Nie mam bladego pojęcia z czego to wynika, ale pewnie nie jest normalne :)
Ale i tak zapytam-moze ktos majac ten model spotkał sie tez z takim zjawiskiem, albo wie co zacz?

Lucia
15-05-2008, 08:57
Generalnie widzę, że firmy typu ARDO, Ariston, Amica, Indesit, Whirlpool to niezbyt trafne inwestycje?

Mam lodówkę Aristona 4 lata - przez ten czas kompletnie nic się z nią nie działo. Ja jestem zadowolona - 2 termostaty, ciuchutko chodzi.
Szwagier i znajomi mają Amicę - 5-6 letnie - głośne jak ruski czołg, ale też się z nimi nic nie działo.

grave
15-05-2008, 10:53
a ja mam pralkę AMica, i jak tylko gwarancja się skończyła podczas wirowania zaczęła wyć jako turboodrzutowiec! Poza tym tańczy mi po łazience... :evil:
TEraz myślę o praclce BOSCH lub Siemens tudzież LG, bo na Samsunga ludzie narzekają, że serwis do dupy, siadają pompy, głośno wyje, skacze itp...

Za to na kuchnię i płytę AMici nie narzekam. Z kolei już okap AMici to porażka, ciszej chodzi o dziwo na drugim niż na pierwszym biegu, ale i tak jest sakaramencko głośny! Never more...
***
Mam też lodówkę 2agregatową Electrolux ERN2922 i jest w porzo, podobnie jak zmywarka! NIestety teraz planuję kupić większą zmywarkę (60cM), ale Electrolux nie robi z 1/2 załądunku... :cry:

ambroma
15-05-2008, 11:22
mam lodówke Electroluxa (nie pamietam jaki model) wys. 173 cm,z 3 szufladami w zamrażarce i zaobserwowałam dosc niepokojący efekt, a mianowicie czasem (kilka razy w ciagu dnia) kiedy się załącza to wydaje dźwięk jak startujący samolot.
Za pierwszym razem, zanim wyczailismy ze to lodówka to ze strachem obeszlismy cały dom i na zewnątrz także.
Nie mam bladego pojęcia z czego to wynika, ale pewnie nie jest normalne :)
Ale i tak zapytam-moze ktos majac ten model spotkał sie tez z takim zjawiskiem, albo wie co zacz?

Electroluxy tak mają, że wydają różne dziwne dźwięki :-? Też mam Electroluxa (lodówko-zamraż) i nawet w instrukcji obsługi jest napisane że może wydawać dźwięki typu brum-brum :roll: :P Nasza często sobie pomrukuje...I nic to złego nie znaczy :wink:

aga_k1978
15-05-2008, 11:28
polecam whirlpool..........koszt (pod zabudowę) jakieś 1400zł

2112wojtek
15-05-2008, 11:34
ludzie kupujcie znane marki i sprawdzone. po co wyszukiwać coraz to nowych producentów. przecież ceny są porównywalne więc lepiej nie eksperymentować.Bzdura...znane to nie znaczy sprawdzone :P
Teraz mam Indesit...super od 2 lat.
Np. boscha kupie wiertake, ale nigdy zmywarke.
Mercedesa kupie samochód, a nie zlewozmywak.
Kumasz???

ty bzdury piszesz. są firmy znane i sprawdzone. są też znane i niesprawdzone np. amica. a już to, że nie kupisz nigdy zmywarki boscha to chyba nikt nie zrozumie. a co do mercedowskiego zlewozmywaka to się nie wypowiadam :lol: .

Az takich bzdur, to Krzytofik nie pisze :D
Pogadaj troche z firmami, które robią meble kuchenne.
Znany Phillips robie niezłe czajniki i golarki, gorzej jak przychodzi trochę elektroniki.
W zasadzie , to są może 2-3 firmy AGD, których sprzęt w całym asortymencie jest godny polecenia - cena nie bardzo . Reszta firm jedne rzeczy robi niezłe inne takiesobie i do bani.
Wspomniana Amica robi np niezłe gazówki i okapy, reszta taka sobie.
Whirpool piekarniki do zabudowy i gazówki w miarę ale zmywarki do luftu.
Włosi i Anglicy robią rewelacyjne okapy (często to firmy prawie nieznane na rynku), natomiast ich lodówki czy zmywarki nigdy bym nie polecił.
Dużo też zależy od modelu urzadzenia. Pralki Boscha nie są złe , ale serwis koszmarny.
Do zmywarki Boscha sie nie przyczepię :D - mam od lat i odpukać
:P

amatlea
07-12-2008, 14:03
Czyli nie zastanawiać się i brać Liebherra a nie Samsunga?
Samsung mi bardziej wysokością pasuje, a lodówka Liebherr z dobrą wysokością nie ma tych funkcji, które bym chciała :(

juka11
07-12-2008, 17:11
Polecam Liebherra, bo mam Liebherra :)

Jolasia
07-12-2008, 17:32
...a ja mam Samsunga i też polecam:)

olaczek
07-12-2008, 18:24
liebherr ma jedną wadę, stal nierdzewna jest trudna w utrzymaniu czystości - jeżeli nie jest natłuszczana dodawanym do lodówki olejem, lubi rdzewieć. Kiedy za ok 1rok będę kupować lodówkę do domu, takiej na pewno już nie kupię.
Wszystko inne w tej lodówce jest ok

anetka82
07-12-2008, 22:46
liebherr zdecydowanie

Coobah
07-12-2008, 23:43
ja kupiłem Whirpoola i jestem bardzo z niej zadowolony :)

Dreikainnen
08-12-2008, 18:33
Jak stać to zdecydowanie Liebherr (rodzice posiadają jeden z tańszych modeli i jest nie do zdarcia)

lechucc
08-12-2008, 18:56
liebherr ma jedną wadę, stal nierdzewna jest trudna w utrzymaniu czystości - jeżeli nie jest natłuszczana dodawanym do lodówki olejem, lubi rdzewieć. Kiedy za ok 1rok będę kupować lodówkę do domu, takiej na pewno już nie kupię.
Wszystko inne w tej lodówce jest ok

ta "rdza" to nalot, stal nierdzewna ma to do siebie, że nie rdzewieje :)

jaszczurka
08-12-2008, 21:47
Zastanów sie nad tym czego potrzebujesz i co bys chciał aby ta lodówka miała, porównaj wybrane modele i wtedy zdecyduj , bo jak na razie to bardziej interesuje Cie firma niz sama lodówka :lol: :lol: Moze sie okazac ze masz owszem Mercedesa ale tzw ''golasa'' :wink: moze lepiej za te same pieniadze postawić w kuchni Audi na wypasie? :lol: :lol: Ja mam Whirpoola i jestem zadowolona, nic mi wiecej nie trzeba. Ktoś kto ma Samsunga nie poleci ci Libhera i odwrotnie(bo ani jeden ani drugi nie ma pojecia o uzytkowaniu lodówki ktorej nie ma)- temat rzeka. Jesli lodówka pod zabudowe to nawet wygląd zew nie ma znaczenia, a jeśli wolnostojaca to ja bym najpierw patrzyła na wygląd :lol: :lol: :lol: potem na całą reszte ... jak to baba :lol: Pozdrawiam

asizo
10-12-2008, 12:05
A jak się sprawdza u użytkowaniu Liebherr ICUS 30130? To jeden z najtańszych modeli do zabudowy (o ile nie najtańszy) i się zastanawiam, czy będzie tak dobry, jak te z wyższej półki cenowej :roll:

filipek
19-03-2009, 10:33
Moja opinia:
ARDO - szajs
WHIRPOOL - Fajnie dopuki chodzi, serwis dramat
SIEMENS - drożyzna
POLAR - głośna jak pralka Frania
INDESIT - chodzi pół roku bez zarzutu, ale to za krótko żeby coś powiedzieć
MIŃSK - rewelacja, mnie przeżyje
:evil:

Ardo (dwuagregatowa) u mnie w mieszkaniu działa juz podan 11 lat bez zadnej awarii.

filipek

grave
19-03-2009, 11:11
....
Mam też lodówkę 2agregatową Electrolux ERN2922 i jest w porzo, podobnie jak zmywarka! NIestety teraz planuję kupić większą zmywarkę (60cM), ale Electrolux nie robi z 1/2 załądunku... :cry:

No i przechwaliłem zmywarkę....przestała suszyć, wszystko mokre, chyba padła grzałka, teraz muszę znależć jakiegoś magika... :-?

iwett27
19-03-2009, 12:28
A lodówki firmy Daewoo?? Myslałam o side by side sa teraz w promocji, ale czy warto???

zbigmor
19-03-2009, 12:49
A lodówki firmy Daewoo?? Myslałam o side by side sa teraz w promocji, ale czy warto???


Akurat z lodówkami jest tak, że najważniejsza część to agregat. Producentów agregatów w europie jest 2 lub 3. Marka lodówki oraz jej cena nie ma zbyt dużego znaczenia. Jeśli ktoś się łudzi, że jeśli wyda 2 lub 3 razy więcej na lodówkę i będzie ona 2 razy dłużej pracowała tomoże mieć problem. Jeśli celem jest nie trwałość, ale np. wygląd to inna bajka. Piszę o tym ponieważ słyszałem wiele razy, że ludzie biorą kredyt na 30 lat i chcą kupić sprzęt taki, aby nie mieli problemów w długiej przyszłości ze względu na spłacany kredyt. Jest to błędne założenie. Lodówka najlepszej marki i najgorszej (nie piszę o no name) popracuje bardzo podobny okres czasu.

iwett27
19-03-2009, 12:54
Dlatego wąłsnie nie chce wydawac pieniedzy na lodówki z najwyzszej półki bo i tak za pare lat beda ja wymieniac na inna, a wiadomo, ze pod koniec budowy zostaje mikro pieniedzy na sprzet:) przynajmniej u mnie tak bedzie...:((( Nie wiem jaki ma agregat ta daewoo...dorwe gazetke z Media i poczytam.

reng
19-03-2009, 13:49
od pół roku mamy takiego indesita
http://www.ceneo.pl/;015105487-10.htm#productOpinions
zapłaciliśmy ok 1500zł w sklepie mix media. wygląda na dużo droższą niż była.

nie ma no frosta, ale to mi akurat nie przeszkadza. nie ma bajeranckich chłodziarek wody ani wyświetlaczy. ale po co dopłacać 1000 zł żeby to mieć? ludzie lata bez takich rzeczy żyli. jest cicha, głośna jest tylko jeśli się ją przestawia, ale lodówki mają to do siebie że musi się wszytko uleżeć, nawet przecież nie wolno ich załączyć przez 24h po transporcie. jest pojemna i to bardzo :) ma równo 2 metry.

rodzice mają od kilku lat aristona i zero problemów.

ziaba
19-03-2009, 17:53
Polecam Liebherr CBPes 40560. To jest bezszelestne cacko ,oszczędne w zużyciu prądu . Same superlatywy.

Wejdź na np . skąpiec.pl , poczytaj opinie ludzi na temat wybranego modelu czy firmy .

Nikoru
19-03-2009, 18:09
Moja opinia:
ARDO - szajs
WHIRPOOL - Fajnie dopuki chodzi, serwis dramat
SIEMENS - drożyzna
POLAR - głośna jak pralka Frania
INDESIT - chodzi pół roku bez zarzutu, ale to za krótko żeby coś powiedzieć
MIŃSK - rewelacja, mnie przeżyje
:evil:

Ardo (dwuagregatowa) u mnie w mieszkaniu działa juz podan 11 lat bez zadnej awarii.

filipek

Ja też nie mam najmniejszych problemów z lodówką Ardo. Mam zwykłą, bez bajerów i od prawie 7 lat działa bezawaryjnie.

ewosek
19-03-2009, 18:42
czy macie jakieś doświadczenia z lodówkami marki HOOVER lub SAMSUNG ?

marecki6
30-03-2009, 21:08
moim zdaniem nie mozna uogolniac jakosci wszystkich produktow jednej marki , uwazam ze do kazdego sprzetu trzeba podchodzic indywidualnie bo np. to ze amica robi lipne pralki nie oznacza ze robi rownie kiepskie piekarniki czy kuchenki lub plyty indukcyjne/ceramiczne ( akurat zauwazylem ze tego typu produkty amica robi calkiem niezle bo jest masa wypowiedzi zadowolonych ludzi, natomiast faktycznie pralki czy lodowki od nich na pewno bym nie kupil ) ... dziwie sie niektorym , ktorzy kupuja wszystko jednej marki - oczywiscie moze sie zdarzyc ze bedzie ok ale wydaje mi sie ze jest wieksze ryzyko porazki niz dobieranie z osobna konkretnego sprzetu .... z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec ze :

Electrolux - mam pralke i sprawuje sie swietnie, wystarczy poszukac opinii- wielu uwaza ze na ta chwile akurat w tej dzialce radza sobie lepiej niz w duzym stopniu aktualny Bosch

Gorenje - rodzice maja wielka i calkiem droga lodowke z ektronicznym programatorem i innymi bajerami ( kosztowala ponad 3tys ) i wydawalo sie ze jest super ale ostatnio mama zwrocila mi uwage na fakt ze z szuflad jezeli sa w nich jakies warzywa lub owoce paruje wilgoc ktora skrapla sie na tylnej sciance lodowki i pozniej scieka spowrotem przez co owoce i warzywa szybko sie psuje... na obrone trzeba przyznac ze jest naprawde cicha...przyznam ze osobiscie zaryzykowalbym zakup lodowki tej marki

Lg - praleczka rodzicow smiga elegancko , do tego 10lat gwarancji i bardzo nowoczesny wyglad , sprawdza sie swietnie od kilku lat

ja wlasnie zakupilem do nowego mieszkanka z malym wyprzedzeniem - plyte indukcyjna i piekarnik AMICA oraz zmywarke Siemensa ( brat posiada indukcje amica i jest bardzo zadowolony , pracowal tez w studiu kuchni do ktorych klienci czesto wybierali piekarniki i plyty Amica i tez byli zadowoleni , ja bylem raczej negatywnie nastawiony do tej marki i chcialem kupic electroluxa ale jak poczytalem posty na temat glosnego brzeczenia i piszczenia tej indukcji ciesze ze wybrale sprawdzona amice) , okap planuje tez amica bardziej ze wzgledu na wyglad aczkolwiek zbiera rowniez bardzo pozytywne opinie .... a za jakis czas czeka mnie wybor lodowki i tutaj widze spory problem bo faktycznie ciezko wybrac , na bank mocno bede zastanawial sie nad produktami siemens/bosch ... tak czy inaczej trzeba bedzie szukac opini o konretnym modelu konkretnego producenta bez uogolniania

secret
31-03-2009, 15:09
Bardzo dobre lodówki robi firma Liebherr. Są drogie, ale porządne. Jakościowo chyba najlepsze na rynku (tak słyszałem, innych firm nie znam). Bardziej kwestia do jakich pieniążków ma być ta lodówka, dopiero później wybrać markę...

iwett27
24-05-2009, 22:07
Witam, szukam dobrej lodówki:) Z racji ze kuchnie mam jak z czarno-bialego filmu chcialabym zeby lodówka dodała jakiegos koloru...Podobaja mi sie lodówki SMEG bo sa w ciekawych kolorach ale niestety sa małe...moja lepiej jakby byla z tych "wyzszych" :) Mozeci cos dobrego i kolorowego polecic???

monah
24-05-2009, 22:20
ale kolorowe Smegi są nie tylko małe - są też 178 i 187 cm - no chyba, że chcesz ponad 2-metrową....

proszę bardzo - żółciutki Smeg, prawie 180 cm ... już bardziej kolorowo się nie da ;)
jeszcze żeby tańszy był... :roll:

http://image.ceneo.pl/data/products/2290906/product.jpg

iwett27
24-05-2009, 22:22
No to mnie zaskoczyłas:):) Widzialam tylko te male! A czy Smeg jest dobra firma jesli chodzi o lodówki??

monah
24-05-2009, 22:24
ponoć świetna...
tylko cennik porażający nieco...
marzę o takim retro czerwonym Smegu...

iwett27
24-05-2009, 22:25
Piekny a cna jaka? Bo znalazlam ale inne z wygladu i za bagatela 19900zl:):):) o cale 19 tysiakow za duzo:):)

monah
24-05-2009, 22:27
eeeeeee nie, to ten to taniocha wręcz - za 7 koła już dostaniesz :D

patrz np. ceny i modele tu:
http://www.topmarket.pl/lodowki_smeg/

Jagger
21-06-2009, 17:50
Bardzo dobre lodówki robi firma Liebherr. Są drogie, ale porządne. Jakościowo chyba najlepsze na rynku (tak słyszałem, innych firm nie znam). Bardziej kwestia do jakich pieniążków ma być ta lodówka, dopiero później wybrać markę...

Kurcze problem właśnie z tym, że teraz się już nie produkuje sprzętu jak kiedyś na długie lata, dlaczego? Bo im się to nie opłaca, jak konsument będzie wymieniał sprzęt co 4-5, ewentualnie serwisował to przecież będzie lepszy biznes! Mam wrażenie, że do takich wniosków dochodzi coraz więcej ludzi i skupiają się raczej na tym średnim segmencie tak samo zrobiłem jak wziąłem lodówkę mpm.
Co do liebherr podawał ktoś bardzo ciekawy link, na temat zagadnień technicznych stosowanych w tych lodówka i szczerze mówiąc szczęka mi opadła.

TOMASZ.LL
07-07-2009, 12:35
Lodówka wygląda sympatycznie. Obecnie od 5-6 lat mam Whirpoola. Działa bez najmniejszej awarii. Jedynym defektem jest popękana uszczelka od drzwi. Ale mimo to zamykają się, nie czuć przepuszczania zimna. Teściowie za to również mieli Whirpoola. Niestety na gwarancji był dwa razy, po okresie gwarancyjnym (2 lata) znowu sie popsuła. Koszt naprawy był za duży. Teraz od roku mają Indesit. Moi rodzice mają Amice. Od 2-3 lat działa bezawaryjnie. Jedyną wadą jest słabsza jakość materiałów i wykonania co w Whirpoolu i Indesit.
Jak widać, dużo zależy od samego modelu i sztuki jaką sie dostanie. Może działać długo bez awarii, a może szybko się popsuć.
U mnie zbliża się remont. Jeszcze nie wiem, czy będę zmieniał meble w kuchni, jak tak to AGD też. Wtedy kupię jakąś porządniejszą firmę. Jak nie, zostanę przy tym, co mam....

roszki
08-07-2009, 21:32
My mamy lodówkę INDESIT ponad 3 lata,
działa rewelacyjnie. Czasami się zapomniało drzwi domknąć na noc ldówka była lekko zaszroniona a za pół godziny sama doszła do siebie :)
Ma bardzo mocne magnesy tzn drzwi są porządnie domknięte (o ile się nie zapomni ich zamknąć :)
Zero jakichkolwiek problemów.
Polecam tą firmę.

Olasa
09-07-2009, 10:07
My mamy lodówkę INDESIT ponad 3 lata,
działa rewelacyjnie. Czasami się zapomniało drzwi domknąć na noc ldówka była lekko zaszroniona a za pół godziny sama doszła do siebie :)
Ma bardzo mocne magnesy tzn drzwi są porządnie domknięte (o ile się nie zapomni ich zamknąć :)
Zero jakichkolwiek problemów.
Polecam tą firmę.

Mogę się pod tym podpisać, nasza prawie 3 letnia lodówka działa bez zarzutu

Maciek88
13-07-2009, 09:18
Ostatnio zakupiłem coś takiego i całkiem dobrze się spisuje

http://www.2w1.pl/produkt-indesit-baan-13-nf-58682-11968.html

Czy ktoś z was kupił taką samą jak to się spisuje ?

SemperSolus
15-08-2009, 10:54
Większość klientów, z którymi stykam się na co dzień w sklepie potwierdza solidność marki. Dobra jakość wykonania, przyzwoita trwałość i niezawodność (producent umożliwia przedłużenie gwarancji). Sam posiadam BAN14 w maju stuknął jej rok, rodzice i teściowie również posiadają lodówki tej marki (rodzice od 5 lat, teściowie od 2 lat).

Nie polecam ich jednak do aneksów kuchennych. W nocy, gdy obniża się poziom hałasu na zewnątrz, lodówka będzie dawać się we znaki głośnością. Może nie hałasuje jak Mińsk ale ją słychać... (głośność to ok. 41 dB(A) lub około 53 dB(re1pW)). Ten drugi sposób pomiaru głośności stosują Bosch, Siemens, Miele, Liebherr...

Jeżeli ktoś poszukuje cichych lodówek to jednak coś z Boscha. Polecam zwrócenie uwagi na linię KGN36Y20 (185cm), KGN39Y20 (200cm). Wersje z liczbą 40 na końcu są w kolorze stalowym.

Liebherr jest oczywiście godny polecenia ale ceny za te rozwiązania, z których firma słynie zaczynają się od 3500 zł.

Jeden z przedmówców wspomniał coś o wodzie w pojemnikach na warzywa - proponuję zwiększyć poziom chłodzenia w parne dni i sprawdzić otwór odpływowy skroplin z chłodziarki (mógł się przytkać). Otwór można znaleźć w tylnej części chłodziarki na wysokości 1 półki.

Pozdrawiam.

maciejki
26-08-2009, 22:29
a jaką polecacie lodówke do zabudowy ?? do 2 tys ?

LYRECO7
03-11-2009, 08:59
Szukam lodówki... Kuchnia będzie robiona na wiosnę, dlatego zaczynam się rozglądać za lodówką, ponieważ chciałabym by była szersza niż takie standardowe 60-tki. Kuchnia będzie robiona na styl angielski, z małymi zmianami. Myślałam by lodówkę zakupić nieco szerszą, może 70, 80, ale z jednym skrzydłem, do zabudowy, z zamrażarką u dołu. Przeglądałam kilka stron ale nie mogłam znaleźć czegoś takiego. Może używacie takich albo widzieliście gdzieś większą lodówę? Będę wdzięczna za pomoc ;) Pozdrawiam serdecznie

Besta77
03-11-2009, 10:46
szeroka na 76 cm
http://www.siemens-home.pl/CI30RP00.html?source=reference

http://www.lodowki.pl/lodowki_do_zabudowy/LIEBHERR_KEKNv_50560.php

http://www.lodowki.pl/thumbs/LIEBHERR%20KEKNv%2050560.jpg

obawiam się, że ceny są mało sympatyczne

LYRECO7
03-11-2009, 11:27
Dzięki Besta, faktycznie, ceny mało sympatyczne. Chyba jednak zostanę przy tradycyjnej + wykorzystamy liebherra wolnostojącego, którego już mamy - będzie sobie stał jako zapasówka w pralni (w razie imprez, świąt itp.)

Besta77
03-11-2009, 14:03
Faktycznie takie rozwiazanie może być bardziej przyjazne dla kieszeni :wink:
a w sumie podejrzewam, że taki liebherr wolnostojący będzie w sumie pakowniejszy niż nawet 10cm szersza lodówa do zabudowy, bo w tych zabudowanych z reguły jest sporo mniej miejsca niż w podonych rozmiarów wolnostojących.

A jak nie - to może "wpakować" w zabudowę normalną lodówkę wolnostojącą?

LYRECO7
03-11-2009, 14:31
Można? Bo się właśnie zastanawialiśmy, że liebher jak nówka i szkoda go zostawiać. Widziałaś żeby ktoś tak robił? Jak wtedy to się mocuje?

tmx
03-11-2009, 14:51
jak sie wpasowuje zwykłą lodówkę pod zabudowę? Jak to sie mocuje?

VIP Jacek
18-01-2010, 20:58
wiem, że to nie ten dział, ale "wnętrza" nie żyją tak, jak "wymiana doświadczeń" :roll:
Muszę na dniach kupić lodówkę i nie wiem na którą markę się zdecydować?
Mam na oku Samsung RL44QTUS (http://www.magicznaplaneta.pl/dzial/agd/kategoria/?id=35&bid=82237), albo Bosch KGN49A73 (http://www.electroworld.pl/zobacz,19917,kat,322,bosch-kgn-49a73).
Ceny podobne i wyposażenie też.
Zależy mi na komorze zerowej i taką obie posiadają.

mariankossy
18-01-2010, 21:00
Wybierz boscha , sajsung to szajsung :D

BOSCH KGN 49A73 do kupienia ze zniżką tak od 2700

VIP Jacek
18-01-2010, 21:10
a, gdzie masz taką cenę?

step26
18-01-2010, 21:23
boscha robią w polsce w łodzi jeśli chodzi o AGD, nie tak jak kiedyś w niemczech
samsung to wielki koreański konglomerat;
wybierz, który ci się bardziej podoba, jest lepsza cena, dłuższa GWARANCJA, bo ciężko powiedzieć, czy któryś produkt jest lepszy, czy gorszy

szdar77
18-01-2010, 22:06
wybierz ten model który jak pisał step26 - bardziej ci się podoba, jest lepsza cena, dłuższa GWARANCJA,itd

a podejście typu sajsung to szajsung a wszystkie samochody na F to gów..o jest przynajmniej śmieszne.
[/quote]

popey111
19-01-2010, 10:18
Kup samsunga:) Bo jest lepiej wykończony a różnicę w cenie przeznacz na przedłużenie gwarancji. Odpowiednikiem boscha byłby model RL41hcis:) porównaj ceny:) oczywiście pomijając szerokość.

ekimek
19-01-2010, 10:53
Witam,
podoba mi się lodówka samsunga model RSH1PTBP lub RSH1KLBG czy ktoś użytkuje te modele? Jeśli tak to mogę prosić o opinie?
Pozdrawiam

popey111
19-01-2010, 11:24
Ekimek te lodówki niewiele się różnią. Klbg to starsza seria ale lepiej wykonana(szklany front) + komora zero. Zasadniczo to samo, nie różnią się technologicznie:) RSH1PTBP to prostszy model, jeżeli wygląd i brak komory "0" nie jest dla Ciebie aż tak istotny to weź tą nadrabia troszkę głośnością i klasą energetyczną. Jak dla mnie RSH1KLBG górą:)

ekimek
19-01-2010, 11:38
Dzięki popey111

Jeszcze jedno, spotkałem się z opinią, że lodówki z kostkarką bardzo głośno działają, że ludzie nie mogą spać... :) Jak z tym jest?

popey111
19-01-2010, 11:41
Ekimek to już zależy od człowieka:) i lodówki:) Dla jednych cicha dla innych traktor:)

VIP Jacek
19-01-2010, 17:27
dzięki za rady. :D
Też mi się wydaje, że firmy podobne. Wybiorę tą która wyda mi się ładniejsza. :D

tosia125
22-06-2010, 12:55
czy ktoś ma może lodówkę samsunga combi z górnym zamrażalnikiem w kolorze beżowym typ RT^#VMVB1 ???
na linku poniżej zdjęcie
http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appliances/refrigerators/top-freezer/RT63VMVB1/XEO/index.idx?pagetype=prd_detail&returnurl=
jeżeli macie, bardzo, bardzo proszę o zdjęcie w realu, ponieważ nie wiem jaki dokładnie ma kolor..
zastanawiamy się miedzy srebrną a własnie tą..
niestety w sklepach nie są popularne, jedynie w sklepach internetowych..
dzięki
pozdrawiam

tosia125
28-06-2010, 09:22
W zwiazku z tym, ze ja mialam problem ze zdefiniowaniem koloru tej lodoweczki, podsylam zdjecia.
Lodowka jest super, duza i bardziej funkcjonalna i pojemna niy by side, a kolor jak na zdjeciach + boki, raczki, podajnik na wode jest bezowy (kremowy) reszta (przod) biala z marmurkowym (chmurkowym) wzorem.. polecam jest piekna, ale przy odbiorze bylismy zaskoczeni, bo takiej sie nie spodziewalismy (myslelismy ze bedzie jednolita) ale faktycznie jest ladniejsza niz sie spodziewalismy

Aslanka85
28-06-2010, 12:52
Witaj
My z mężem również jesteśmy zainteresowani zakupem tej lodówki w ubiegłym tygodniu jeździliśmy z wycieczką po sklepach i właśnie ją widzieliśmy bardzo nam się spodobała i właśnie ją kupimy.... podoba mi się o wiele bardziej niż lodówki side by side też weźmiemy beżową zwłaszcza że w Euro jest teraz na nią promocja....

tosia125
28-06-2010, 14:44
jest duzo bardziej pojemna niz by side, zmieszcza sie nawet dwie bardzo duze blachy obok siebie, polecam to dobry wybor
niestety u mnie nigdzie nie byla dostepna w sklepach, dlatego pytalam jak wyglada na forum,
w koncu zamowilismy przez internet w euro, bo wtedy mozna jej nie przyjąc i odeslac bez zadnych kosztow
zdziwilismy sie strasznie, jak zaczelam ja od dolu rozpakowywac myslalam, ze jest wybrakowana i ma zacieki, a to taki fajny design, polecam
pasuje ladnie do kremowych okapow i rustykalnej lub starej kuchni
faktycznie zapachy nie przechodza i alarm gdy lodowka nie jest zamknieta jest fajny, bo odpowiednio glosny

harmonia
10-01-2011, 21:02
Do 2 tys., to chyba będzie ciężko, ale można się zmieścić w takiej kwocie. W zasadzie trzeba trzymać się sprawdzonych marek, sama się zresztą o tym przekonałam - najlepiej wybierać to, co się zna. Zawsze też można popytać w sklepie o polecane modele - często można znaleźć dużo fajnych na promocji.

kleikadam
10-01-2011, 22:57
jak się mają jakościowo lodówki Samsunga do Sharpa? Konkretnie chodzi mi o modele samsunga rl55vtebg, (po za wielkością i kostkarką chyba się niczym innym nie różnią) oraz Sharpa SJ-PD691SB
http://www.ceneo.pl/5784132
http://www.ceneo.pl/6775290
http://www.ceneo.pl/7689158

montwa
11-01-2011, 10:17
najistotniejszą różnicą jest to że Sharp jest produkowany w Japonii a Samsung nie wiadomo gdzie, a to chyba koronny argument :)
poza tym Sharp chociaż nie za bardzo znany z produkcji lodówek jest bardzo mocny na rynku klimatyzacji i chłodnictwa, bierz Sharpa nawet słabiej wyposażona lodówka made in Japan będzie działać bez szwanku długimi latami

daszaA
11-01-2011, 10:55
Mam sharpa, 4 drzwiową. Działa rok. Gdybym miała wybierać po raz drugi, byłaby ta sama.

pola777
07-02-2011, 09:20
Popieram - Elektrolux ;) Ale nikt nie pisze np. o lodówkach Beko :)

KamillaDeMon
07-02-2011, 15:37
ja myślę o Samsungu RL41ECSW. Ktoś użytkuje?

thewizzo
07-02-2011, 18:50
Słuchajcie, doradźcie proszę przy wyborze lodówki do zabudowy. Mam dylemat bo nasłuchałem się że no-frost chodzi głosno. Lodówkę będę miał w aneksie kuchennym, otwarta przestrzeń na salon więc jeśli będzie mruczeć i chrapać będzie słyszalna w salonie, z drugiej tez strony nie wiem tak na prawde czy ten no-frost mi jest tak do szczęścia potrzebny, niby lepszy system, no sam nie wiem. Chcę na to wydać 2000 zł (+/-)

bez no-frost:
Bosch KIS 38A50
Bosch KIS 38A51
Siemens KI 38VA20
Siemens KI 38SA50
Liebherr ICUS 3013 Comfort
Electrolux ERN29651

z no-frost:
Hotpoint-Ariston BCB 333 AVEI FF
Whirlpool ART 766/NFV
Gorenje NRKI55288
Teka TKI 325 DD
Beko CBI 7771

KamillaDeMon
08-02-2011, 19:08
thewizzo uważam, że powinieneś się zgłosić do użytkownika forum o nicku popey :) Mi bardzo pomógł z wyborem AGD.

K160
08-02-2011, 20:41
Kwestię wyboru lodówki przechodziłem rok temu. Siedziałem miesiąc na forum elektrody, ceneo , itp. Wnioski są takie każdej firmie zdarza się zrobić dobry model i jak i wiele złych. Mam znajomego w Candy. Chciałem kupić lodówkę ...powiedział, że wszystko byle nie lodówkę. O Liebherze czytałem dużo, ale cena zwala z nóg, a w tańszych modelach zdarzają się problemy z radiatorem (chłodnicą z cienkich rurek zatopioną w piance), kruchy plastik od prowadnic od półek sprawiał, że pękały od zimna.... może to było kiedyś. Tani Bosh niczym nie różni się od Amici ... ITD W jakimś elektroluksie padały tajwańskie agregaty ...itd itd. Samsung to znowu legendarnie zły serwis gwarancyjny. Moim zdaniem ogólnie wszystkie tańsze produkty różnych producentów są bardzo zbliżone jakościowo, często z tej samej fabryki.

U mnie wybór padł na LG NO FROST GR 349 ...czy jakoś tak. Dostałem 5 letnią gwarancję, lodówkę kupiłem w sklepie internetowym. No i co ....no i działa. Kosztowała koło 1300zł , w sumie kupiłem dwie , bo dla rodziców jedna. Mrozi jak diabli , trzeba ustawiać na minimum. Jest odrobinę za głośna - agregat , ale bez przesady, mówię o tym bo aktualnie śpię o 1 metr od niej - tak śpię w kuchni i nie pytajcie dlaczego. Słabo chodzą szuflady w zamrażalniku, ale nic poważnego. No frost jest moim zdaniem EKSTRA, ale jedyny punkt odniesienia jaki mam to Mińsk. Kolega ma już 3 lata LG No Frost i też bardzo chwali. W tych pieniądzach oceniam to jako bardzo dobry wybór.

Rodzice koleżanki mają wielkiego Sharpa. Gigantyczna, ale z zamrażalnikiem na górze, co uważam za nieergonomiczne. Tej lodówki NIGDY nie słychać. Normalnie NIGDY NIGDY nie słyszałem , żeby pracowała. ...a pracuje i owszem. No , ale kosztowała ponad 4000.

To tyle, pozdrawiam.

montwa
09-02-2011, 12:28
ja też mogę potwierdzić że sharp jest ok, moze dlatego ze to jeszcze jeden z niewielu sprzętów autentycznie made in Japan

MonkaD
09-02-2011, 14:58
Ja mam w rodzinie trzy lodówki Electrolux i są super. Natomiast przestrzegam przed kupowaniem czegokolwiek z Samsunga. niestety, mój piekarnik okazał się wadliwy, a serwis twierdzi że jest ok. Na razie sprawa jest w toku.Tragedia

thewizzo
12-02-2011, 03:09
Ja mam w rodzinie trzy lodówki Electrolux i są super. Natomiast przestrzegam przed kupowaniem czegokolwiek z Samsunga. niestety, mój piekarnik okazał się wadliwy, a serwis twierdzi że jest ok. Na razie sprawa jest w toku.Tragedia

hmm oczytałem się opinii i jakoś jestem zdecydowany na piekarnik Samsung BF62CCST, w tej cenie wydaje mik się że jest OK.
Jak możesz to napisz na prv co w Twoim modelu jest nie tak i jakie jest zdanie serwisu ?

joanika
16-02-2011, 17:48
Poradźcie czy warto kupić taki zestaw SIEMENSa: zamrażarka GS32NV73EU chłodziarka KS38RV73EU, są to urządzenia wolnostojące do kombinacji typu sbs. A może ma ktoś takie sprzęty, link http://www.siemens-home.pl/produkty/chłodnictwo/urządzenia-wolnostojące/kombinacje-typu-side-by-side/list.html Z tego co się orientuję to jest dobra marka, ale i tak mam wątpilwości...:confused:

kafi_ga
17-02-2011, 14:16
no właśnie a co z BEKO? Nie jest to może odpowiedź na ten post ale nie będę zakładać nowego wątku bo mnie zbesztają :)

Taka mnie dziś zauroczyła:

http://www.beko.com.pl/apps2/scaleImage.php?file=gallery/img/chlodnictwo/side_by_side/GNE_134620X.jpg&height=600

żona m
17-02-2011, 16:56
Obecnie użytkujemy inoxowego Samsunga , bezszronową. W miare nowa, bo ma 4 lata. W nowym domu planuje coś kolorowego , najprędzej czerwonego lub czarnego

http://www.gorenje.pl/linie_wzornicze/oldtimer

joanika
17-02-2011, 17:22
no właśnie a co z BEKO? Nie jest to może odpowiedź na ten post ale nie będę zakładać nowego wątku bo mnie zbesztają :)

Taka mnie dziś zauroczyła:

http://www.beko.com.pl/apps2/scaleImage.php?file=gallery/img/chlodnictwo/side_by_side/GNE_134620X.jpg&height=600

Też miałam ja na oku, bo cena jest znacznie niższa od pozostałych SBSów, ale na żywo jak dla mnie wygląda znacznie gorzej; jakiś tandetny ten plastik w środku:( Przestrzeń chłodziarki jest niezłych rozmiarów, ale zamrażarka jest trochę za mała.Tak ogólnie to Beko nie jest polecaną marką.

KamillaDeMon
19-02-2011, 12:33
hmm oczytałem się opinii i jakoś jestem zdecydowany na piekarnik Samsung BF62CCST, w tej cenie wydaje mik się że jest OK.
Jak możesz to napisz na prv co w Twoim modelu jest nie tak i jakie jest zdanie serwisu ?

A ja kupiłam tą nieszczęsną lodówkę Samsunga...

mrówka75
23-02-2011, 14:13
Ja mam Liebherr G041274L do zabudowy- jak na razie rewelacja

Qbass
11-03-2011, 10:22
Ja uzywam lodowki Mastercook'a i moge polecic, cena stosunkowo niska, a jakosc na wysokim poziomie :)

nefretete72
20-03-2011, 15:40
A co sądzicie o lodówkach SHARP? Zastanawiam się nad SJ-F72PV-SL.

fajkowski
13-05-2011, 14:40
Kupiliśmy lodówkę BECO i wszystko niby gra tylko czasem wydaje jakieś dziwne odgłosy - jak wstaje w nocy coś przekąsić to czuje się jak w horrorze

mrówka75
18-05-2011, 21:54
Kupiliśmy lodówkę BECO i wszystko niby gra tylko czasem wydaje jakieś dziwne odgłosy - jak wstaje w nocy coś przekąsić to czuje się jak w horrorze

Ciesz się, że nie masz pralki Beco to dopiero "jazda bez trzymanki" :)

fajkowski
19-05-2011, 15:10
To u Ciebie jest to samo ? Myslałem mi się trafił jakiś trefny model