PDA

Zobacz pełną wersję : parkiet z dębu wędzonego - jaki lakier



e2rd77
08-06-2007, 12:41
Witam, zamierzam położyć parkiet z dębu wędzonego (oczywiście nie osobiście - tylko wynajmując fachowca ;-) stąd moje pytanie.

Dąb będzie w gatunku 1, klepki wielkości 22x70x350, ułożenie cegiełka okrętowa (nieregularna) - zależy mi na uzyskaniu jak najciemniejszego koloru możliwie zbliżonego do wenge.

Słyszałem, że w procesie wędzenie dąb uzyskuje specyficzny nieprzyjemny zapach, dlatego tego należy sie go pozbyć poprzez zastosowanie odpowiedniego podkładu. Jaki podkład i jaki lakier zastosować?


Proszę o fachową poradę

e2rd77
08-06-2007, 13:37
Zależy mi żeby na lakierowanej podłodze nie powstawały białe rysy - ostrzegano mnie przed tym w wypadku ciemnych podlóg. Ponoć zalezy to od lakieru? Prosze o opinie

boorg
11-06-2007, 23:57
...Słyszałem, że w procesie wędzenie dąb uzyskuje specyficzny nieprzyjemny zapach, dlatego tego należy sie go pozbyć poprzez zastosowanie odpowiedniego podkładu...
:o A to ciekawostka.
Też z przyjemnością dowiem się co to za cudo. :roll:

e2rd77
12-06-2007, 08:53
Zaznaczam, że nie znam sie na parkiecie, a opinie, która przytaczam usłyszalem od jednego ze sprzedawców parkietu u którego dowiadywałem się o kompleksowa usługę towar+montaż.

Z tego co czytałem na forum, jako dobry zestaw do podłogi polecany jest podkład Bona Prime + lakier Bona Traffic. Zapytałem o to sprzedawcę - on na to
powiedział, że jako podkład pod dąb wędzony - ze względu na wędzenie - należy stosować exotengrund czy coś takiego. To ponoć pozbawi parkiet tego zapachu.

Boorg proszę Cie o opinię jako fachowca. Co byś proponował jako chemię? tak jak pisalem zależy mi na tym aby dąb wędzony troche 'przyciemnić', czyli zeby przypominał bardziej wenge.