PDA

Zobacz pełną wersję : Dom "fi?ski" czy dom z bali - dylemat??



aneea
03-07-2003, 09:42
witam,

wlasny dom marzyl mi sie od zawsze, ale dopiero pare miesiecy temu nadarzyla sie realna mozliwosc wybudowania domu.
Poniewaz jestesmy z mezem laikami w kwestii budowania, poza tym "napalencami" zdecydowalismy sie na dom "skladany". W gre wchodzi albo dom z bali, albo finski.
Koszt postawienia takiego domu jest plus minus podobny (~ 75 kontra 90 tys. na niekorzysc bali), wiec ciezko jest mi sie zdecydowac na ktorys z nich.
Bardzo prosze - jesli ktos z was jest w temacie, moze mi cos doradzic, bede niezmiernie wdzieczna.

Podaje jeszcze linka do strony firmy w ktorej ewentualnie nabylibysmy domek finski:
http://www.makron.pl/

pozdrawiam

Wojciech Nitka
03-07-2003, 18:23
Co masz na myśli pisząc "domek fiński"?
Byłbym tu bardzo ostrożny. Jest dużo niejasności na podanej przez Ciebie stronie. Piszą o drewnie impregnowanym, co może sugerować że stosują drewno nie suszone komorowo i strugane. Sprawdź to.

03-07-2003, 22:40
Zastanawiać się nad wyborem- patyczak czy dom z bala?
Cóż za wybór - mieszkać w foliowym worku czy wśród prawdziwego drewna?
Prosze przejechać się na wycieczkę np. do Puszczy Białowieskiej i wynająć pokój w domu z bala /w zimie i w lecie/ a wszelkie dylematy przestaną istnieć. Wiele z tych domów ma znacznie ponad sto lat i postoją następne sto bez rozmaitych impregnacji.

03-07-2003, 22:46
Dodam jeszcze - proszę nie martwić się o koszty ogrzewania w domu z bala, zapoznć się z nimi można na zimowej wycieczce a i koszt ewntualnej klimatyzacji też będzie niższy niż w patyczaku, o ile w ogóle będzie konieczna.