PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M09 W DOBRYM GUŚCIE



Strony : [1] 2 3 4

Elik
25-10-2005, 15:41
Witam, szukam zainteresowanych powyższym projektem, zdaje się, że będziemy go budować. W każdym razie projekt już kupiony, wyceny się robią.....,wklejam link, jak to jest w zwyczaju.

http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=340&IdKolekcji=36&action=showProject

Może jakieś uwagi dot. projektu, my na razie wgryzamy się w szczegóły i czekamy na mapkę do celów projektowych, Pozdr Elik

Kasik30
22-11-2005, 11:00
Witam serdecznie,
Bardzo ładny, funkcjonalny projekt, ja jestem wciąż na etapie poszukiwań.
Zwrócił on moją uwagę. Elik czy możesz podać wycenę tego projektu.
Będę bardzo zobowiązana :)

Pozdrawiam

Kasia

Tomek1969
22-11-2005, 22:44
Witam.
Mi się podoba. Tylko ja bym postawił ściankę między pokojem dzienny a holem.

Cubus76
01-12-2005, 14:16
Mi sie bardzo podoba, i szczerze mowiac to dom moich marzen, ale nie bardzo odpowiada do moejej działki. :cry: Projest super, ja tylko małą toalete zmieniłabym na pokój z komputerem. Pozdrawiam

zdzisław Jakimiak
12-12-2005, 11:39
Wchodzę. Wysłałem zamówienie na M09.
Jestem starszą osobą ale ten etap robi wrażenie.
Pozdrawiam sympatyków tego projektu.
Kimek 5 z Lublina

acca5
12-12-2005, 16:48
Projekt podoba mi sie bardzo, sama mam projekt domku parterowego i zaczynam wiosną, czy możesz podac przedmiar domu jesli takowy posiadasz- pow. dachu, mb fundamentow, sc. zew i wew. pow.stropu, czy krokwie masz pomyslane pod blachodachowkę np. 7x14cm czy grubsze bo jak trafi sie przecena dachowki to moze warto dachowke ceram lub bet.zamiast blachy. W swoim orginalnym projekcie lazienke też miałam bez okna ale to zmieniłam kosztem przesuniecia garażu. cale zycie marzylam o łazience z oknem a kupilam projekt z tym błędem. czy zmieniasz cos w projekcie?napisz wiecej, kiedy ruszasz z budową?

zdzisław Jakimiak
13-12-2005, 10:04
acca5
Onieśmielasz mnie swoją gruntowną wiedzą budowlaną.
Za dwa dni dotrze do mnie projekt to zobaczymy.
Jestem umówiony z kumplem - fachurą budowlanym na obgadanie szczegółów. Twoje pytania to start do pogaduchy.
Zamierzam ruszać wiosną na 20 ar działce, zimą robią mi przęsła ogrodzenia.
Pozdrawiam

Jack_1
15-12-2005, 08:26
Witam.

Ja już etap zakupu tego projektu mam za sobą.

Kupując go przewidywałem kilka zmian w usytuowaniu pomieszczeń, a mianowicie:
- z powodu, że zamierzam ogrzewać dom ekogroszkiem potrzebna mi była większa kotłownia więc będzie ona zrobiona kosztem łazienki (4) i garderoby (3), drzwi z garderoby do holu będą zamurowane a wejście do kotłowni z garaż;
- chcemy mieć łazienkę z oknem więc wymyśliliśmy, że będzie ona w pomieszcaeniu nr 13, pomieszczenie to byłoby powiększone o około 1 metr kosztem holu (w tym miejscu hol ma ok. 2 metrów szerokości, co wg. mnie jest troche straconą powierzchnią);
- natomiast łazienkę (nr 9) chcieliśmy podzielić na dwie części i w jednej z nich zrobić garderobę z wejściem z pokoju nr 8 (drzwi przesuwne) a w drugiej części małe wc z wejściem z korytarza nr 5.

Niestety po wczorajszej wizycie u architekta znowu musimy przemyśleć nasze rozwiązania - a mianowicie architekt proponuje nam aby wykorzystać fakt, iż w domu tym jest przewidziany strop z terivy i cały strych można wykorzystać jako duże pomieszczenie gospodarcze. Jednak aby można była wnosić na strych różne (małe i duże, lekkie i ciężkie rzeczy) przydałyby się porządne schody - i tu propozycja aby zrobić je w łazience nr 9 oraz wcisnąć w tym pomieszczeniu małe wc i umywalkę.

Mam jeszcze inne pomysły np:
- nie robić stropu nad tarasem - no bo po co?
- strop nad garażem zrobić na 3/4 powierzchni i wykorzystać go jako składowisko na rożnego rodzaju rzeczy np. rowery, kosiarkę, meble ogrodowe itp.

To chyba z grupsza tyle.

Prosze podzielcie się swoimy przemyśleniami dotyczącymi tego domu.

Pozdrawiam

zdzisław Jakimiak
21-12-2005, 08:48
Pozdrawiam Elika a wszystkim życzę Wesołych Świąt.

Okazało się że moje zamówienie na projekt nie dotarło. Cieszyłem się na świąteczne analizowanie dokumentacji.
Trudno, zamówienie złożę ponownie. Mam nadzieję że nie jest to palec opatrzności przestrzegający przed tym projektem. Ale to po świętach.
Pozdrawiam
Zdzisław/ Lublin

lambertc
21-12-2005, 09:35
Ja też zamierzam kupić projekt M09a jeszcze przed świetami, aby w wolnym czasie go przeanalizować.

SERDECZNIE WSZYSTKICH POZDRAWIAM I ŻYCZE: ZDROWYCH, WESOŁYCH I POGODNYCH ŚWIAT BOŻEGO NARODZENIA.

Gdy będę miał już kupiony projekt, wtedy bedę mógł bardziej szczegółowo podyskutować o nim. Wydaje mi się, że będe to robił na forum aby inni mogli coś wiecej podpowiedzieć (lub się czegoś dowiedzieć).

Bardzo dziekuję za wszystkie porady (za tę telefoniczną bardzo gorąco- pozdrawiam Cię Elik).

Jeszcze raz wszystkim, wszystkiego naj.............. . Czarek. L

Jack_1
21-12-2005, 09:39
Witam.

Ja również życzę Wszystkim zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

Ja w święta pewnie będę się zastanawiał nad adaptacją.

Jack

Elik
21-12-2005, 10:28
Fiu, fiu, ale ruch, a już myślałam, że projekt się nie podoba, a tu proszę i nawet jest ktoś z Lublina, pozdrawiam Zdzisława ( gdzie działeczka ? jeśli wolno spytać). My mamy działkę 11 arową, w Prawiednikach.Przyznaję pod ten dom lepsza byłaby większa , ale będzie mniej koszenia :lol:
Kasik 30, nie mamy kompleksowej wyceny tego projektu, mąż zbierał z hurtowni wyceny na stan surowy i cóż są różne, jedni dają za mało materiałów inni za dużo, w każdym razie w 100 tys. powinniśmy się zmieścić, ale my musimy podnieść trochę fundament bo działka ma spadek. Chyba jesteśmy jacyś dziwni ;) bo w układzie praktycznie nic nie zmieniamy, być może zrezygnujemy z jednej szafy w garderobie, bo garderoba to praktycznie dwie szafy, może zrobimy tam kącik komputerowy na przykład , nie wiem czas pokaże.
* Terivy nie robimy nad tarasem, pomysł z garażem Jack_1 ciekawy.
*Zmniejszamy okna od strony wejścia to znaczy w kuchni i pomieszczeniu gospodarczym - podnosimy o 20 cm. Okna zaczynają się 85 cm od poziomu podłogi, więc byłby problem z wyższym umieszczeniem blatu w kuchni. Ja chcę na 90 cm, bo oboje jesteśmy wysocy. Okna zostawiamy podwójne tak jak w projekcie, szprosy, tudzież lufciki sobie darujemy.

*Kąt nachylenia dachu 20 stopni, więc pod ceramikę się nie nadaje.
*Doprojektowaliśmy też jedno okno w narożnej sypialni, mamy wersję L, czyli lustrzane odbicie. Ponieważ mamy wjazd od południa to sypialnie od północy i od wschodu. Jedna północna będzie dla nas, druga dla córki, ale tam właśnie damy to wschodnie okno. Wcześniej szukaliśmy projektu z tarasem od południa, ale widok na drogę i sąsiada z tarasu jest raczej mało atrakcyjny.
Chciałabym też większy stolik w kuchni, ale jakoś nie mamy pomysłu. Pewnie oddzielimy, przynajmniej częściowo kuchnię od salonu.
W pomieszczeniu gospodarczym wstawimy pralkę i zlew, zamierzam tam zrobić suszarnię i pralnię, aby nie wieszać prania na tarasie czy w ogrodzie. Ogrzewanie planujemy gazowe i kominkowe – z rozprowadzeniem do sypialni.
Projekt mamy w domu, więc szczegółów nie mogę podać, ale jakby był ktoś zainteresowany to proszę o kontakt.
Hmm, to chyba na razie tyle, pozdrawiam miłośników domu w dobrym guście, Elik

lambertc
21-12-2005, 11:12
Wydaje mi się, że piec gazowy można powiesić nawet w garażu za ścianą. Chcę być niezależny od jednago źródła ciepła. Słyszałaś co może dziać sie z cenami gazu. Myślałem również o dogrzewaniu kominkiem ale nie wiem czy cały system nie będzie droższy od samego pieca na paliwa stałe lub ekogroszek. Kombinuję tak, ponieważ u nas w planie zagospodarowania jest zakaz stosowania paliw stałych, a ja później ze wzgledów ekonomicznych chcę je stosować.

Wyjście z garderoby do salonu, bo tak myślę bedzie chyba ok, nie podoba mi się z łazienki- ale to już chyba pisałem.

Piszesz, że macie drogę nie utwardzoną to znaczy że jest polna, jak dajecie sobie radę. U nas w ogóle nie ma jeszcze drogi bo to ma być droga wewnętrzna, prywatna i działki są po obu jej stronach. Na razie zamiast niej jest trawa ale chcemy z sąsiadami jak tylko aura pozwoli wykorytować 25 cm., wysypać gruzem ceglanym i przygnieść.

Jeszcze jedno pytanie: czy macie wodę na działce i jak to wygląda a przyłączeniem bo u nas wodociąg jest niedaleko ale wodociąg, wodociągi każą nam budowaś we własnym zakresie, nie wiem czy oni nie maja obowiązku doprowadzić wody do posesji. To na razie tyle pozdrawiam.

Elik
21-12-2005, 13:00
Cześć wszystkim gustownym :wink:
Lambertc witaj na forum. Co do pieca to prawda, ale generalnie chcieliśmy mieć spore pomieszczenie gospodarcze, zresztą tj. pisałam przed chwilą na forum planuję w nim postawić pralkę i zamonotwać zlew. Gaz drożeje faktycznie w niezłym tempie i nam przez myśl też "przebiega" piec na węgiel i niewykluczne, że w przyszłości taki piec się dostawi. Jak na razie drewno jest najtańszym źródłem energii i z tego co mówi mój mąż nie jest to jakaś bardzo kosztowna sprawa, tzn. rozprowadzenie ciepłego powietrza z kominka do pomieszczeń sypialnych. Z naszą drogą nie jest źle, bo stoi na niej sporo domów, więc pewnie też jest w tej drodze sporo gruzu, na części gmina coś też wysypała jakiś łupek , za pieniądze mieszkańców zresztą. Generalnie przed nami i na przeciwko są już pobudowane domy i problemu z dojazdem nie ma. Droga jest gminna więc ją w przyszłości utwardzą, na szczęście jeszcze nie jest bo musielibyśmy się przez nią przebijać. U nas woda i gaz są w drodze, prąd też - w granicy stoi skrzynka. Było tak że ludziska mieli pole w środku wydzielili drogę, oddali ją gminie, doprowadzili media, podzielili na działki i sprzedawali, nasza była właściwie ostatnia z nadających się pod budowę.

Nie wiem dokładnie jak to jest z tym obowiązkiem, ale raczej w niego wątpię :roll:
Pozdrawiam, Elik

acca5
22-12-2005, 15:29
Jack 1 witaj.
Schody mozna by zrobic na pewno w pomieszczeniu 9 tylko,ze jednoczesnie należaloby podnieśc dach do 26st-30st po to aby uzyskać pomieszczenie min. o powierzchni 30mkw.-nie ma sciany kolankowej, więc powierzchnia w miare dobrze dostepna to powierzchnia nieduża-15m, czy dla takiej powierzchni warto robić schody ktore kosztują ok. 4000,0. Zapytaj architekta jaka to byłaby dokładnie powierzchnia przy kacie 20st i zastanow sie czy warto robić ekstra schody. moze wystarcza schody np. MAX22 na www.rintal.pl wtedy dziura w stropie nie jest duża.zajmują one mniejszą powierzchnie, znajdź schody ktore cię by interesowały i zorientuj sie w cenie i wymaganej dziurze w stropie- dziura to tez przerobka czasami stropu- zamiast terivy może w tym miejscu nalezy zrobić monolit lub jakies heble?To tez kosztuje, a moze jednak zwykłe schody strychowe, moze nie sa pokazowe ale swoją role spełniają, moga być w innym miejscu- hol?. Jak masz kase to rob normalne szerokie schody i podnieś kat dachu aby zwiekszyć powierzchnie uzytkową poddasza- nie ma sciany kolankowej. Te rady to część moich przemysleń co do mojego projektu ale tez pasuja do twoich problemów, może cos pomoga? Wesołych Świat!

lambertc
23-12-2005, 11:08
Witam serdecznie.
Właśnie wczoraj zakupiliśmy projekt M09a.
Zaraz na początku roku, jak tylko otrzymamy warunki przyłączy dajemy projekt do adaptacji, uzgodnień i będziemy składać wniosek o pozwolenie na budowę. Myślę, że do wiosny z biurokracją się uporamy.
Pozdrawiam. Wesołych Świąt. :)
CL

lambertc
28-12-2005, 11:04
Witam wszystkich miłosników M09a
Mam pytanie do osób, które zakupiły już projekt i go dobrze znają. Chodzi mi o wylewany gzyms zelbetowy stanowiący jedną całość z górnym wieńcem wokół całego budynku. Czy nie można uniknąć tych kosztów, przecież to jest 68 mb wylewki zbrojonej szerokiej 135 cm co wiąże się z czasochłonnym wylewaniem, kosztami i odeskowaniem oraz podparciem tej wylewki. Po wstepnej analizie wydaje mi sie, że raczej nie ponieważ wiąże się to z krokwiami K1 w rogach budynku. Serdecznie proszę Was o analize tego szczegółu i wdzieczny będę za odpowiedź. Jesli byłoby mozliwe to mozna zrobiś tylko podbitkę z paneli PCV

Pozdrawiam. CL

Jack_1
28-12-2005, 12:12
Powiem szczerze, że nie zwróciłem uwagi na ten "detal".

Nie mam teraz przy sobie projektu więc nie mogę na niego rzucić okiem.

Z tego co piszesz rozumiem że chodzi o Ci o okap dachu - jeśli tak to według mnie jest bzdurą go zalewać.
Zresztą podczas pierwszego spotkania z architektem ustaliliśmy, że bez problemu można nie robić sklepienia nad tarasem (bo po co?).

Pozdrawiam
Jack

lambertc
28-12-2005, 14:53
Moim zdaniem to też bzdura. Z architektem ani wykonawcami tego jeszcze nie przedyskutowałem (dopiero kupiłem projekt) ale mi sie ten wydatek nie uśmiecha.
CL.

Jack_1
29-12-2005, 06:50
Witam.

Wczoraj popatrzyłem na ten rysunek i rzeczywiście projektanci sobie coś takiego wymyślili.

Myślę że zrobili to tylko po to, ady gzyms ten można było ocieplić, bo i tak krokwie spierają się na murłatach.

Jack

lambertc
29-12-2005, 09:38
Dzień Dobry

Jack, dziękuje za odpowiedź. Ja jednak myślę, że da się obejść ten "detal" i nie ponosić tych kosztów.

Mam jeszcze jedno przemyślenie: wydaje mi się, że warto byłoby wstawić dodatkowe drzwi na tylnej ścianie w garażu do wyjscia na ogród. Co o tym myślicie drodzy państwo?

Pozdrawiam. CL

Jack_1
29-12-2005, 09:42
Zawsze można wstawić drzwi - jest to zawsze jekieś udogodnienie.

Tylko z tego co mi się wydaje powinieneś mieć zgodę na wstawienie drzwi w tej ścianie nośnej.

lambertc
29-12-2005, 11:20
Dzięki za podpowiedź.
Murator wydaje zgody na zmiany bez problemów. Nie wiem czy tą również ale zawsze można ich o to zapytać.
CL

Jack_1
29-12-2005, 11:54
Mi dali zgodę zaraz przy zakupie projektu na zrobienie drzwi z garażu do kotłowni oraz na zrobienie okien w dachu.

lambertc
29-12-2005, 13:04
Jak to, z garażu do kotłowni i okna w dachu to chyba jakiś inny projekt.
CL

lambertc
29-12-2005, 13:07
Jack_1. Przepraszam teraz dopiero doczytałem jakie planujecie wykonać zmiany.
Pozdrawiam CL

Jack_1
29-12-2005, 13:09
A okna (okno) w dachu to po to, aby doświetlić troche strych.

beti555
06-01-2006, 17:56
Co sądzicie o tym projekcie? http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=340&IdKolekcji=

beti555
07-01-2006, 16:58
Zastanawiamy się z mężem nad tym projektem. Napiszcie, proszę, co o nim sądzicie

evu.
08-01-2006, 03:51
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=57747

beti555
08-01-2006, 13:01
Witam,

bardzo podoba mi się projekt M09. Napiszcie, coś więcej o Waszych postępach w budowie.

Pozdrawiam,

beti555
08-01-2006, 13:04
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=57747

Dziękuję, jakoś sama nie mogłam nic znaleźć na temat tego projektu :oops:

Pozdrawiam,

lambertc
09-01-2006, 07:48
Witam
Beato, obawiam się, że nikt jeszcze nie ma żadnych postępów na budowie, ponieważ jest to nowy projekt Muratora i nikt nie zaczął jeszcze budować.
Z tego co się orientuje, to może wiosną tego roku ktoś zacznie budować, na razie załatwiamy formalności.
Pozdrawiam

lambertc
09-01-2006, 08:13
Witam,
Mam pytanie do miłosników M09a, którzy dobrze znają ten projekt.
Ile według Was będzie trwała budowa tego domu (interesuje mnie stan surowy otwarty pod blachę) z rozbiciem na poszczególne etapy budowy (np. fundamenty, ściany zew. i wew., strop, więźba, pokrycie blachą) Będę zobowiązany za odpowiedź.
Pozdrawiam CL.

Jack_1
09-01-2006, 08:50
Witaj lambertc

Odpowiadając na Twoje pytanie mogę powiedzieć, że bardzo trudne jest podanie takiego terminu. Wszystko zależy od tego jak dużo masz kasy, jaki wybierzesz system budowy, jaka będzie pogoda itp.

Może to być zarówno kilka miesięcy, jak i kilka lat.

zdzisław Jakimiak
09-01-2006, 09:06
Acca5
Jak się wybudzisz z zimowego snu prześlij mi zdjęcie M09 które umieściłeś na forum. Jest nieaktywne / tak mi się wydaje/ a posiada ciekawą kolorystykę, inną niż w muratorze. Nawiasem mówiąc przejeżdżam obok podobnego parterowca o pięknych kolorach tj. zielonkawy dach i słonecznikowy tynk, brązowe okna i drzwi - rewelacja.
Zrobię fotkę przy lepszej pogodzie to zademonstruję na forum.
Pozdrawiam wszystkich w nowym roku.
Zdzisław/lublin

lambertc
09-01-2006, 11:00
Dzięki Jack1. OK. Uśmiałem się trochę, bo ja nie mam kasy a liczę na kredyt i dlatego pytam.
Pozdrawiam CL.

Odnośnie kolorystyki, to też widziałem parterowy budynek ze spokojną zieloną blachodachówką oraz piaskową elewacją, bardzo mi się podobał.
CL

Jack_1
09-01-2006, 11:04
Tu nie ma nic do śmiania - na ulicy, gdzie mam działkę jeden dom został wybudowany w 8 miesięcy i bodajże 14 dni.

lambertc
09-01-2006, 11:08
Dzięki, Ok, niedogadaliśmy się.
Pozdrawiam serdecznie. CL

beti555
09-01-2006, 14:54
Witam,

trochę źle się wyraziłam z tymi postępami w budowie :oops: Chodziło mi raczej o wszelkie uwagi z Waszej strony dotyczące tego projektu, gdyż są bardzo interesujące. Z niecierpliwością na nie czekam. Ja niestety dopiero rozpoczynam drogę papierkową.

Pozdrawiam,

beti555
09-01-2006, 15:00
Mam do Was pytanie odnośnie kubatury w tym projekcie. Czy nie sądzicie, że jest ona zbyt duża?

Elik
11-01-2006, 13:29
Cześć, witam wszystkich przyszłych budujących i miłośników M09 w Nowym Roku.
Mam nadzieję, że będzie jeszcze więcej budujących od tej wiosny.
My złożyliśmy dokumenty tuż przed świętami i czekamy na pozwolenie.
Ekipy umówione, kierownik budowy też, małżonek szanowy ma jechać "na dniach" do facia od więźby - w celu zamówienia rzecz jasna.
W temacie opaski betnowej my z niej też zrezygnowaliśmy, z projektantką ( tą od adaptacji projektu) omówione i z ekipą też, z tego co wiem ( bo uzgodnieniami zajmuje się głównie mąż)nie ma problemu. Jeżeli o nas chodzi chcielibyśmy zacząć na wiosnę i wprowadzić się przed zimą, ale liczymy się z tym, że jest to bardzo optymistyczna wersja i może się nie udać .
Zresztą jeżeli będziemy budować z pustaka to zimowanie wskazane, cóż czas pokaże. Cóz, czeka nas zimowanie u rodziców :roll: i zbieranie pieniążków. Pozdr, Elik

zdzisław Jakimiak
12-01-2006, 10:46
Witam,
Nikt nie wspomniał o stropie. Moim zdaniem taki detal jak strop ma duże znaczenie w kosztach. Czy w domku parterowym / bez przyszłościowego wykorzystania poddasza na użytkowy/ musimy być strop typu teriva czy inny monolityczny? Ale jeśli nie to co, drewniany oklejony gips kartonem czy może jakieś inne rozwiązanie?
Pozdrawiam
Zdzisław/Lublin

Jack_1
12-01-2006, 10:51
zdzisław Jakimiak

W moim przypadku strop będzie wykonany z pustaków Terivy ponieważ mam zamiar wykorzystać poddasze jako "pomieszczenie gospodarcze".

Wydaje mi się że nie powinno być problemu z wykonaniem stropu monolitycznego a jeśli chodzi o drewniany to wydaje mi się że powino to zostać zmienione w projekcie.

Jack

lambertc
12-01-2006, 11:34
Moim zdamiem teriva chyba będzie najlepsza i najtańsza.
Wydaje mi się tak, bo drzewo nie jest tanie a jeszcze płyty karton gips + robocizna. Na forum wyczytałem że to około 100 zł m2. Tak więc teriva jest też w tej cenie (a moze nawet tańsza) a jest to pożądny strop do wykorzystania na pomieszczenie gospodarcze i nigdy nic się z nim nie bedzie działo a z drzewem może byś różnie (biorąc pod uwagę, że powierzchnia stropu jest nie mała).
Rozmawiałem telefonicznie na temat zmiany stropu na drewniany z autorką projektu p. Marks, ona mi odradziła i mnie do tego przekonała.
Zastanawiam się tylko nad nie robieniem stropu nad terasem, tylko samą podbitkę ,ale tego nie jestem do końca pewny. Pewny jestem, że nie będziemy wylewać gzymsu tylko sam wieniec i zastosujemy podbitkę.
Pozdrawiam CL

zdzisław Jakimiak
12-01-2006, 12:19
Lambertc
To brzmi rozsadnie i przekonująco. Pozostaje problem zakończenia budowy w jeden sezon, ściany, podłoże i strop świeże betony. To może być niezdrowe i niewskazane wejść przed zimą? Co do stropu mnie przekonałeś. Dziękuję.
Zdzisław/Lublin

lambertc
12-01-2006, 13:09
Jesli zaczniesz wczesną wiosną to do listopada jest jakies 8 miesiecy. Ze stanem surowym na pewno sie zmiescisz, ale zależy jeszcze jakie chcesz mieć wykończenie? Może się udać albo i nie. Ja nie będę ryzykował bo nie muszę tzn. mam gdzie mieszkać.
Dla chcącego nic trudnego, mój sąsiad chce się wprowadzić w tym samym roku tak jak Ty. Będę obserwował jego budowę.
Pozdrawiam i trzymam kciuki.

beti555
13-01-2006, 16:31
I pojawił się problem:(

W naszym MPZP jest napisane, że dachy muszą mieć kąt nachylenia 25-45st, a w tym projekcie jest 20... Jak sądzicie, mozna to przerobić? I jeśli tak, to jak to zmienia koszty?

Elik
15-01-2006, 19:04
Witam
Mamy nieprzyjemną informację. W trakcie zamawiania drewna konstrukcyjnego w tartaku okazało się niestety, że w tym wspaniałym projekcie jest poważnie skopane, cytuję - „zestawienie konstrukcyjnych elementów drewnianych” ( strona 36 części opisowej ). Po wstępnym porównaniu z rzutem więźby dachowej ( nr rys. A3 ) właściciel zakładu zauważył, że są różnice w ilości sztuk poszczególnych elementów, np.:
- murłata M3 - zestawienia 1szt ; rzut 2szt:
- murłata M2 - zestawienia 2szt ; rzut 1szt ;
- krokiew K1 - zestawienia 17szt ; rzut 14szt ;
- krokiew K2 - zestawienia 22szt ; rzut 18szt
- krokiew K3 - zestawienia 14szt ; rzut 10szt
- krokiew K4 - zestawienia 16szt ; rzut 14szt
- krokiew K5 - zestawienia 12szt ; rzut 9szt
- krokiew K7 - zestawienia 8szt ; rzut 9szt
- krokiew K9 - zestawienia 5szt ; rzut 6szt
Przestrzegamy więc przed zamawianiem drewna tylko w oparciu o ww. zestawienie.
Niech żyje Murator :evil:
Mąż Elik - Lenio

lambertc
16-01-2006, 10:06
Witam,
No, to ładne kwiatki, a myślałem, że wszystko jest dokładnie sprawdzone.
Ja po kupnie projektu zauważyłem, że Murator napisał , iż to zestawienie nie może być podstawą do składania zamówienia na drzewo, więc trochę się zdziwiłem ale powiem szczerze dokładnie tego nie sprawdzałem. Zrobię to jak wrócę do domu. Jeśli tak rzeczywiście jest to wydaje mi się, że nalezy o tej pomyłce powiadomic Murator.

Pozdrawiam. CL

beti555
21-01-2006, 17:44
Witam,
No, to ładne kwiatki, a myślałem, że wszystko jest dokładnie sprawdzone.
Ja po kupnie projektu zauważyłem, że Murator napisał , iż to zestawienie nie może być podstawą do składania zamówienia na drzewo, więc trochę się zdziwiłem ale powiem szczerze dokładnie tego nie sprawdzałem. Zrobię to jak wrócę do domu. Jeśli tak rzeczywiście jest to wydaje mi się, że nalezy o tej pomyłce powiadomic Murator.

Pozdrawiam. CL

Coś się zmieniło w kwestii projektu? Powiadomiłeś może Muratora o tych nieścisłościach?

mario_pa
21-01-2006, 23:45
Dzień Dobry

Mam jeszcze jedno przemyślenie: wydaje mi się, że warto byłoby wstawić dodatkowe drzwi na tylnej ścianie w garażu do wyjscia na ogród. Co o tym myślicie drodzy państwo?

Pozdrawiam. CL

Dodatkowe drzwi - jak najbardziej.
Poza tym, przy adaptacji warto rozważyć (subiektywna opinia):
- drzwi balkonowe z sypialni (pom. nr osiem) na taras zamiast okna. Ale to zależy od układu działki, stron świata, innych domów.
- oddzielenie kuchni od strefy dziennej, aby nie było widać bałaganu i "zaplecza" podczas przygotowania imprez :wink:
- inny kształt okien, nie podobają mi się takie pojedyczne
- odradzam zmniejszanie okien w istotnych elewacjach - fatalnie to może wyglądać, jak ktoś musi mieć wysokie blaty niech szuka innych pomysłów.

Ja brałbym też pod uwagę sugestie, opisywane wcześniej przez innych, jak:
- zmiana kąta nachylenia dachu, tak będzie trochę wiekszy i drozszy
- przeniesienie / zamiana pomieszczenia gospodarczego w pobliże garażu,

http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_340_3.jpeg

Poprawiony link do projektu:
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=340&IdKolekcji=20

Może ktoś wrzuci rysunek z przekrojem, chyba to nie tajemnica.

korba
22-01-2006, 11:26
witam wszystkich serdecznie. tez miałem zamiar wybrac ten projekt jest bardzo ładny. Interesowały mnie tylko parterówki. Lecz znalazłem inny projekt który bardziej mi pasował oto on C109 Dom z naprzeciwka różnica w wielkości domów ok. 7 m.
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=291&IdKolekcji=
dodam, że oba te projekty są naprawde ładne i miałem nielada problem :wink:

mario_pa
22-01-2006, 11:38
Lecz znalazłem inny projekt który bardziej mi pasował oto on C109 Dom z naprzeciwka różnica w wielkości domów ok. 7 m.
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=291&IdKolekcji=


Załóż nowy wątek, poświęcony C109 to podyskutujemy i pochwalimy albo skrytykujemy :wink: , co będzie łatwiejsze. :)

lambertc
23-01-2006, 08:04
Witam
U mnie w projekcie nie ma wyżej opisanej pomyłki pomiędzy zestawieniem a rzutem więźby. W projekcie, który kupiłem jest jak najbadrziej OK. Osobiscie to sprawdziłem.
Pozdrawiam. CL

zdzisław Jakimiak
23-01-2006, 10:23
Witam,
uzgodniłem ekipę budowlaną - robią stan zerowy, ściany,kominy, strop, taras,schody wejściowe i więźbę dachową za 18 tyś. zł. Dużo?!
Ekipa sprawdzona na dwóch domach kolegów.
Pozdrawiam
Zdzisław / Lublin

lambertc
23-01-2006, 13:03
odp. Zdisław Jakimiak
Wydaje mi się, że cena jest OK. Mnie za ten sam stan, warszawska firma krzyknęła 25 tyś., wydaje mi się że drogo i będę szukał taniej -ale firma musi być sprawdzona, tak jak u Ciebie.
Pozdrawiam

margareta
24-01-2006, 14:55
Witam!
Tu autorka.
Cieszę się , że niektórzy z Państwa wybrali ten projekt.
Bardzo przepraszam wszystkich, którzy zakupili jego wersję M09. Przez zamieszanie, do tego wariantu zostało wstawione zestawienie drewna z wersji M09a :cry:
Do wszystkich, którzy kupili projekt M09 zostanie wysłane pocztą prawidłowe zestawienie.
Jeszcze raz przepraszam i życzę miłej budowy.
Gośka Marks

marusz
29-01-2006, 19:06
Witam na forum:)
właśnie szukamy projektu domu i na 99% zdecydowani jesteśmy na M09. Mam tylko prośbę, czy ktoś z posiadaczy mógłby przesłać nam zestawienie materiałów do kosztorysu, bo chcielibyśmy ocenić nasze możliwości finansowe. Bardzo będziemy wdzięczni za pomoc.

Mariusz

beti555
01-02-2006, 17:06
Dzisiaj zamówiliśmy projekt :D :D :D

Pozdrawiam

lambertc
02-02-2006, 07:25
Witamy Beato.
A jednak,
napisz jeszcze jaką wersje M09 czy M09a
Pozdrawiam CL

beti555
02-02-2006, 08:36
Witamy Beato.
A jednak,
napisz jeszcze jaką wersje M09 czy M09a
Pozdrawiam CL

Wersja M 09 :D

lambertc
02-02-2006, 10:27
Beato gratuluję wyboru. My zakupiliśmy M09a. Napisz jakie planujesz zmiany i skąd jesteś oraz co zadecydowało, że wybrałaś właśnie ten projekt.
Pozdrawiam. CL

beti555
02-02-2006, 13:08
Beato gratuluję wyboru. My zakupiliśmy M09a. Napisz jakie planujesz zmiany i skąd jesteś oraz co zadecydowało, że wybrałaś właśnie ten projekt.
Pozdrawiam. CL

Jesteśmy z Gdańska, budować będziemy sie jakies 9km od centrum, w Kowalach.

Hmmm, zmiany napewno jak najmniejsze, bo układ bardzo nam się podoba. Największą napewno będzie to, że w MPZP jest, iż na naszej działce musi stać domek z poddaszem użytkowym :-? co nam wcale nie pasuje, ale jednak musimy to uwzględnić w adaptacji projektu. I to ta największa, i chyba najbardziej kosztowna, zmiana. Planujemy zlikwidować połowę garderoby przy łazience nr 4 aby było przestrzenniej oraz garderobe i drzwi prowadzace do czesci tzw nocnej.
Zlikwidujemy jedno okno w garazu i planujemy zmienic ksztalt okien, nie chcemy tych pojedynczych. Aha, kominek chcemy troszke przesunac, zeby byl w rogu.
To tyle naszych pomysłów, zobaczymy co na to architekt,
jedziemy do niego w sobote.

marusz
02-02-2006, 20:36
Witam,

dzisiaj zająłem się wyliczania kosztów budowania projektu M09 do stanu surowego zamkniętego. Niestety nie mam projektu, więc wyliczenia powstały w oparciu o bardzo skromny kosztorys ze strony MURATORA oraz własnego doświadczenia budowlanego.

1. Wykopy ok. 10 godzin pracy koparki 600 zł
2. Fundament+zbrojenie 7800 zł
3. Ściany fundamentowe z bloczków bet. 3400 zł
beton do zalania 1800 zł
4. Izolacja ścian fundamentowych 970 zł
5. Fodłoga parteru:beton,papa,styropian,wylewka 7050 zł
6. Ściany zewnętrzne z pustaka Max 4500 zł
7. Ściany wewnętrzne z cegły K3 3360 zł
8. Strop Teriva z betonem 12200 zł
9. Więźba dachowa 5800 zł
10. Blachodachówka 8200 zł
11. Okna PCV 5000 zł
12. Robocizna 25000 zł

Razem 85680 zł

Strop wychodzi bardzo drogo, ale nie mam projektu żeby przeliczyć to na strop monolityczny, myślę, że wyjdzie taniej.

Liczę na uwagi i chętnie podzielę się spostrzeżeniami zainteresowanych forumowiczów.

Pozdrawiam
Mariusz

Jack_1
03-02-2006, 07:02
beti555

Gdzie planujecie zrobić schody na góre i jakie to będą schody - drewniane czy betonowe.

A co planujecie zrobić na górze? Czy tak samo jak my pomieszczenie gospodarcze?


Aha, kominek chcemy troszke przesunac, zeby byl w rogu.

Jeśli chodzi o kominek, to będziecie przesuwać sam kominek czy komin też?

Jack

lambertc
03-02-2006, 09:42
Witam


1. Wykopy ok. 10 godzin pracy koparki 600 zł
- myślałem, że to juz jest w cenie wykonawcy; :cry:


8. Strop Teriva z betonem 12200 zł
- mam nadzieje, że ta cena obejmuje strop razem z wylewanym wieńcem i jego zbrojeniem; :-?



10. Blachodachówka 8200 zł
- czy to jest koszt samej blachodachówki? Czy z membraną, łatami, obróbkami i orynnowaniem. :-?


11. Okna PCV 5000 zł
-Oj okna chyba będą droższe, 12 szt. 170x97, 3 szt drzwi balkonowych wys. 210, 3 szt. małych okienek i do tego drzwi garażowe i wejściowe- koszt ?


12. Robocizna 25000 zł
- to z pokryciem i obróbkami blacharskimi? :roll:


Strop wychodzi bardzo drogo, ale nie mam projektu żeby przeliczyć to na strop monolityczny, myślę, że wyjdzie taniej. [quote] - może i taniej ale: gdy sami byśmy go odeskowali, zbroili i lali, do tego musze kupić deski i stal. Wykonawcy (przynajmniej o nas) chcą wiecej z budowe ze stropem monolitycznym

Nie zauważyłem w kosztorysie kosztów kominów i słupów. :cry:

To są moje sugestie.

Co do mojej p. architekt to krzyknęła:
650 - za plan zagospodar. działki;
550 - za zmiany (przeznaczenia pomieszczeń - przechodnia kotłownia przy garażu i WC z prysznicem w dawnej garderobie)
250 - za projekt szamba szczelnego
-----------------
1450-Razem

Geodeta za mapki do celów projektowych wziął 350 zł a to dlatego, że z kolegą z sąsiedniej działki bylismy u niego i wystarczyła ta sama mapka. Za wytyczenie budynku i odtworzenie granic działki (chcę to zrobić aby mi sąsied któryś nie kazał przesuwać płotu o np. 10 cm.- poprostu chcę miec ten komfort) krzyknął 500 zł. Myślę, że w dwójkę znów drochę utargujemy.

Co do poddasza planuję tam tylko strych więc schody składane.
Co do przesunięcia kominka w lewo to wyjdzie on w samym szczycie dachu, nie wiem czy to będzie ładnie wyglądać z zewnąrz a i tak z lewej strony komina (od strony korytarza) jest 141 cm "wolnej" ściany.

Napiszcie proszę, co myślicie o tych cenach.
Pozdrawiam, CL
Aha, pamiętajcie, że nie jestem specem tylko dopiero się uczę tych tematów

beti555
04-02-2006, 12:42
[quote="Jack_1

Gdzie planujecie zrobić schody na góre i jakie to będą schody - drewniane czy betonowe.

Schody planujemy w miejscu gdzie są przewidziane w projekcie. Będą drewniane, składane, bo z poddasza raczej nie chcemy korzystać. Jednak architekt zrobi projekt tak aby jednak w razie chęci korzystania, była mozliwość zrobienia porządniejszych schodów.

beti555
05-02-2006, 13:16
Witam,

dzisiaj widzieliśmy się z kierownikiem budowy. Poparł sugestie architekta co do zmian w projekcie.
Czyli, będą 2 kominy, nie trzy.

Obliczył, ze stan surowy z robocizną powinien nas wynieść w granicach 80000.

lambertc
06-02-2006, 07:31
Witam

Czyli, będą 2 kominy, nie trzy.

Czyli z którego komina rezygnujecie (rezygnujecie z kominka?).
Ja co do komina, to mam lekki dylemat. Chcę powiekszyć komin ze względu na kotłownie, którą chcę mieć przy garażu i boję się czy on nie będzie za duży tzn. czy z zewnatrz nie bedzie wyglądał karykaturalnie.
Co otym myślicie.
Pozdrawiam. CL

beti555
06-02-2006, 10:32
Czyli z którego komina rezygnujecie (rezygnujecie z kominka?).
Ja co do komina, to mam lekki dylemat. Chcę powiekszyć komin ze względu na kotłownie, którą chcę mieć przy garażu i boję się czy on nie będzie za duży tzn. czy z zewnatrz nie bedzie wyglądał karykaturalnie.
Co otym myślicie.
Pozdrawiam. CL[/quote]

Rezygnujemy z komina przy łazience nr 4 i garażu. A kominek przesuwamy w kąt, nie rezygnujemy z niego :)

Czy musisz powiększać ten komin? Nie da się przerobić projektu tak, aby to nie było konieczne? Wydaje mi się, że jeśli będzie on się różnił od pozostałych, może to dziwnie wyglądać...

beti555
06-02-2006, 12:16
Z czego zamierzacie budować Wasz domek?

My zastanawiamy się nad gazobetonem. Podobno trochę taniej niż Porotherm, a również dobrze.

Czekamy na opinie oraz sugestie:)

Jack_1
06-02-2006, 12:23
Ja zastanawiam się na wybudowanie domu ze zwykłej ceramiki albo z silikatów.

Decydującą rolę przy podjęciu decyzji będzie miała cena poszczególnych materiałów.

Beti - czy Wy przesuwacie komin do kominka czy tylko sam kominek?


Jack

lambertc
06-02-2006, 12:26
[size=9]
Czy musisz powiększać ten komin? Nie da się przerobić projektu tak, aby to nie było konieczne? Wydaje mi się, że jeśli będzie on się różnił od pozostałych, może to dziwnie wyglądać...


Muszę powiększyć ten komin, ponieważ chcę mieć kotłownie przy garażu a dodatkowo chcę mieć jeden przewód kominowy wolny (a może kiedyś będę chciał zainstalować dodatkowy piec na paliwo stałe, nigdy nie wadomo co się będzie działo z ceną gazu).
Po dzisiejszej rozmowie z architektem, dowiedziałem się że wyglądał będzie OK.

Ja zamierzam budować z betonu komórkowego.
Pozdrawiam CL

Jack_1
06-02-2006, 12:38
Muszę powiększyć ten komin, ponieważ chcę mieć kotłownie przy garażu a dodatkowo chcę mieć jeden przewód kominowy wolny (a może kiedyś będę chciał zainstalować dodatkowy piec na paliwo stałe, nigdy nie wadomo co się będzie działo z ceną gazu).
Po dzisiejszej rozmowie z architektem, dowiedziałem się że wyglądał będzie OK.

Ja zamierzam budować z betonu komórkowego.
Pozdrawiam CL


Ja też się myślałem nad dwoma kanałami spalinowymi w tym kominie i zastanawiam się, czy nie wystarczy jak dalej ten komin będzie z trzema kanałami - z tym, że jeden z wentylacyjnych można by było zamienić na spalinowy

Co Ty na to?

Jack

beti555
06-02-2006, 14:01
Beti - czy Wy przesuwacie komin do kominka czy tylko sam kominek?




I to, i to.

lambertc
06-02-2006, 14:44
Beti - czy Wy przesuwacie komin do kominka czy tylko sam kominek?




I to, i to.

Jak wy chcecie przesunąć komin w stronę kuchni, spójrz na rzut więżby dachowej, nie będzie to łatwe.

Pozdrawiam

lambertc
06-02-2006, 15:06
[quote]


Ja też się myślałem nad dwoma kanałami spalinowymi w tym kominie i zastanawiam się, czy nie wystarczy jak dalej ten komin będzie z trzema kanałami - z tym, że jeden z wentylacyjnych można by było zamienić na spalinowy

Co Ty na to?

Jack


Tak, bardzo dobry pomysł, ja do Twojego pomysłu muszę dorobić jeszcze jeden spalinowy ponieważ kotłownie będę miał przy garażu a w dawnej garderobie WC tak więc wszystkie kanały będą wykorzystane. Zapewne powiesz, że za mała kotłownia na dwa piece i co z opałem. Odpowiadam Piec gazowy na ścianie, węglowy na podłodze a opał w komórce.
W dawnej kotłowni przy kuchni zrobię pralnie i magazynek gospodarczy z wejściem jak w projekcie od holu / albo drugi wariant w tym samym pomieszczeniu ale wejście od salonu, garderobę. Zastanowię się dokładnie co tam zrobić na etapie fundamentów. Nie chcę tam robić łazienki bo wyjdą wtedy dwie duże i jakoś mi się tam w salonie to nie podoba, przynajmniej wejście do niej a z holu jest jeszcze gorzej.

Teraz Ty powiedz, co Ty na to.
Pozdrawiam

beti555
06-02-2006, 19:48
[
Jak wy chcecie przesunąć komin w stronę kuchni, spójrz na rzut więżby dachowej, nie będzie to łatwe.

Pozdrawiam[/quote]


Przesuwamy kominek i komin w rog do wyjscia na taras

Jack_1
07-02-2006, 07:03
lambertc

ja do Twojego pomysłu muszę dorobić jeszcze jeden spalinowy ponieważ kotłownie będę miał przy garażu a w dawnej garderobie WC tak więc wszystkie kanały będą wykorzystane. Zapewne powiesz, że za mała kotłownia na dwa piece i co z opałem. Odpowiadam Piec gazowy na ścianie, węglowy na podłodze a opał w komórce

W Twoim wypadku, gdy planujesz zrobić w miejsce garderoby łazienkę to Twój komin powinien mieć: 2 kanały dymne i trzy wentylacyjne (kotłownia, łazienka i garaż).

Istnieje jednak inna możliwość wentylacji łazienki i garażu - poprzez zastosowanie osobnych wywietrzników i wtedy komin mógłby mieć dwa kanały dymne i jeden spalinowy.

Skoro mowa o wywietrznikach to powiedz mi do czego planujesz podłączyć okap nad kuchnią - bo ja właśnie w ścianie zewnętrznej chcę zastosować taki wywietrznik.

W dawnej kotłowni przy kuchni zrobię pralnie i magazynek gospodarczy z wejściem jak w projekcie od holu / albo drugi wariant w tym samym pomieszczeniu ale wejście od salonu, garderobę. Zastanowię się dokładnie co tam zrobić na etapie fundamentów. Nie chcę tam robić łazienki bo wyjdą wtedy dwie duże i jakoś mi się tam w salonie to nie podoba, przynajmniej wejście do niej a z holu jest jeszcze gorzej

Jeśli dotychczasowe pomieszczenie przeznaczone na kotłownie zamierzasz przeznaczyć na magazynek, to może zmienić również kształt komina i ilość kanałów w kominie, który jest pomiędzy spiżarką a pomieszczeniem gospodarczym.

My zmieniamy ten komin na podłużny i z trzema kanałami wentylacyjnymi. Komin ten będzie równoległy do ściany frontowej. Spowoduje to, że spiżarka będzie ciut większa i bardziej ustawna.


Pozdrawiam
Jack

lambertc
07-02-2006, 10:10
[quote] Jeśli dotychczasowe pomieszczenie przeznaczone na kotłownie zamierzasz przeznaczyć na magazynek, to może zmienić również kształt komina i ilość kanałów w kominie, który jest pomiędzy spiżarką a pomieszczeniem gospodarczym.

My zmieniamy ten komin na podłużny i z trzema kanałami wentylacyjnymi. Komin ten będzie równoległy do ściany frontowej. Spowoduje to, że spiżarka będzie ciut większa i bardziej ustawna.

Jack

Tak, oczywiście likwidujemy kanały po dawnej kotłowni, nie pisałem tego bo jest to oczywiste. Co do wielkości komina pomiędzy garażem a kotłownią to masz racje, kanał wentylacyjny garażu można zrobić w ścianie pomiędzy garażem a pokojem 10m2.
A po co trzeci kanał w kuchennym kominie?
Pozdrawiam. CL

Jack_1
07-02-2006, 10:16
A po co trzeci kanał w kuchennym kominie?
Pozdrawiam. CL

dla kuchni, łazienki i spiżarki

lambertc
07-02-2006, 12:49
Sorry, zapomniałem, że będziecie mieć tam łazienkę. A wejście od salonu?

Jack_1
07-02-2006, 13:03
Sorry, zapomniałem, że będziecie mieć tam łazienkę. A wejście od salonu?

No nie całkiem wejście od salonu - choć trudno to opowiedzieć.

My przesuwamy trochę ściane spiżarni i łazienki w kierunku przedpokoju o około 1 m. A przy drzwiach wejściowych ściana ta będzie po skosie i tam właśnie będzie wejście do łazienki (czyli praktycznie nie będzie widać tych drzwi z salonu.

Jack

lambertc
07-02-2006, 13:16
No nie całkiem wejście od salonu - choć trudno to opowiedzieć.

My przesuwamy trochę ściane spiżarni i łazienki w kierunku przedpokoju o około 1 m. A przy drzwiach wejściowych ściana ta będzie po skosie i tam właśnie będzie wejście do łazienki (czyli praktycznie nie będzie widać tych drzwi z salonu.



OK, tak można, wtedy będą dwie duże łazienki, ale fajnie to wymyśliliście

Napisz jeszcze jakie cenowo najtańsze są ściany czy nie z betonu komórkowego?

Jack_1
07-02-2006, 13:21
OK, tak można, wtedy będą dwie duże łazienki, ale fajnie to wymyśliliście

Napisz jeszcze jakie cenowo najtańsze są ściany czy nie z betonu komórkowego?

Nie do końca dwie duże łazienki - 1 większa przy kuchni a 2 zupełnie mała (w pomieszczeniu po dawnej łazience przy sypialniach - powstanie z tego co zostanie po schodach na strych).

Cen jeszcze nie sprawdzałem, więc nie mogę Ci na to odpowiedzieć.

Jack

beti555
12-02-2006, 18:44
Witam,

wczoraj ustaliliśmy z ekipą cenę za wybudowanie stanu surowego otwartego z deskowaniem i opapowaniem: 16500. Jak wygląda to u Was?

Pozdrawiam

lambertc
13-02-2006, 07:59
Witam,

wczoraj ustaliliśmy z ekipą cenę za wybudowanie stanu surowego otwartego z deskowaniem i opapowaniem: 16500. Jak wygląda to u Was?

Pozdrawiam

Witam,
W Warszawie jest drożej ale są ekipy spoza W-wy, które budują za podobne pieniądze.
Napisz czy w podanej cenie jest podłoga w gruncie.
Mam jeszcze jedno pytanie: dlaczego będziecie deskować? To wychodzi drożej, jest tam sporo metrów deskowania. Ja najprawdopodobniej będę kładł folię i na łaty blachę.
Co Wy na to?
Pozdrawiam, CL

beti555
13-02-2006, 16:53
Napisz czy w podanej cenie jest podłoga w gruncie.

Wszedzie będą wylewki, tzw chudzik.

Mam jeszcze jedno pytanie: dlaczego będziecie deskować? To wychodzi drożej, jest tam sporo metrów deskowania. Ja najprawdopodobniej będę kładł folię i na łaty blachę.
Co Wy na to?
Pozdrawiam, CL[/quote]

Lepiej deskować, gdyż dach jest bardzo rozłożysty i dzięki temu będzie wzmocniony. Podobno pod blachodachówkę tak jest lepiej.

PozdrawiamyBeata i Mirek

beti555
13-02-2006, 16:57
Powiedzcie, czy zostawiacie te pojedyncze okna, czy zmieniacie na jakieś inne? My zastanawiamy się nad zamianą dwóch pojedynczych na jedno np. podwójne.

Jack_1
14-02-2006, 07:11
Powiedzcie, czy zostawiacie te pojedyncze okna, czy zmieniacie na jakieś inne? My zastanawiamy się nad zamianą dwóch pojedynczych na jedno np. podwójne.

My zmieniamy wszystkie okna z pojedynczych na podwójne.
Myślimy również nad zwężeniem okien na ścianie frontowej (w kuchni wychodzi okno o szerokości 194 cm - troche duże)

Jack

lambertc
14-02-2006, 08:26
Powiedzcie, czy zostawiacie te pojedyncze okna, czy zmieniacie na jakieś inne? My zastanawiamy się nad zamianą dwóch pojedynczych na jedno np. podwójne.

Witam,
mnie osobiście podobają się oryginalne okna wg projektu i nie sądzę abym je zmieniał (chyba, że wyjdą DUŻO drożej niż tzw. standardowe). Mam zamiar dać je do wyceny.
Jedyne czego nie jestem pewny to ich wysokości, bo są wysokie a jeśli się je zmniejszy mogą nie być tak ładne jak widać w projekcie. Acha i jeszcze jedno okna balkonowe wg projektu mają wysokość 265 cm, chyba tylko po to aby przy wieńcu zgrywały się z oknami. Co do nich to można je "obniżyć".

Co do deskowania to na pewno dach zostanie wzmocniony ale czy musi? Nie jest strzelisty a blacha i tak leży na łatach.

Jeśli możesz to dowiedz się i napisz, ile desek potrzeba na deskowanie. Być może nie jest to drogo i warto to zrobić.
Pozdrawiam

beti555
14-02-2006, 10:03
Jak szybko zamierzacie się wybudować? My chcielibyśmy wprowadzić się jeszcze w tym roku... O ile nie będzie żadnych "niespodzianek"...

beti555
22-02-2006, 12:47
Coś pusto przy naszym projekcie:( :cry:

Jack_1
22-02-2006, 12:50
Coś pusto przy naszym projekcie:( :cry:

Ano pusto.

Pewnie większość kombinuje co dalej robić w temacie budowy albo czeka na jakieś decyzje urzędowe.

Jack

zdzisław Jakimiak
22-02-2006, 14:50
Witam.
Jest trochę spokojniej więc włączam się do dyskusji.
Mój szef ekipy stwierdził, że ma uwagi do fundamentu i chce to przedyskutować z kier. budowy. A przy okazji ile można zapłacić kier. budowy? Miałem propozycję 3.500 zszedł do 2.500 i jeszcze się nie zdecydowałem.
Czy to prawda że projekt przewiduje docieplenie filarów?
Pozdrawiam.

lambertc
22-02-2006, 15:19
Mój szef ekipy stwierdził, że ma uwagi do fundamentu i chce to przedyskutować z kier. budowy.

Witam, jakie uwagi do fundamentów? Czy mógłbyś to jaśniej określić?


Czy to prawda że projekt przewiduje docieplenie filarów?

Tak zauważyłem w projekcie ale ja chciałbym pobudować filary z cegły klinkierowej jeśli bedzie taka możliwość oczywiście i wtedy nie będę ich ocieplał. Z tym ociepleniem to chyba jak ktoś chce.
Pozdrawiam

zdzisław Jakimiak
23-02-2006, 08:10
Witam
Po pierwsze to po co filarom ocieplenie? Ale ja nie jestem budowlańcem.

II. Fudnamenty - jest tam stopa /wg szefa ekipy/ trudna do wykonania bez poszerzania wykopów. Wg niego to zbędne, można dać trochę mocniejszy beton.
Sprawdziłem fundamenty u córki; użytkowe poddasze, rozległy, strop monolityczny ale fundamenty nawet delikatniejsze. Budynek stoi od 7 lat.
Żadnych usterek.

Pozdrawiam

Jack_1
23-02-2006, 08:53
Witam
Po pierwsze to po co filarom ocieplenie? Ale ja nie jestem budowlańcem.

II. Fudnamenty - jest tam stopa /wg szefa ekipy/ trudna do wykonania bez poszerzania wykopów. Wg niego to zbędne, można dać trochę mocniejszy beton.
Sprawdziłem fundamenty u córki; użytkowe poddasze, rozległy, strop monolityczny ale fundamenty nawet delikatniejsze. Budynek stoi od 7 lat.
Żadnych usterek.

Pozdrawiam

Zgadzam się z Tobą.

Jack

beti555
09-03-2006, 07:39
Witam,

jaką moc przyłączeniową zamawiacie budując domek z tego projektu?
My wystąpiliśmy o 15kW, ale zastanawiamy się teraz czy to nie za dużo...

Pozdrawiam

Jack_1
09-03-2006, 08:08
jaką moc przyłączeniową zamawiacie budując domek z tego projektu?
My wystąpiliśmy o 15kW, ale zastanawiamy się teraz czy to nie za dużo...



Ja wystąpiłem o 12 kW docelowo i 6 kW na plac budowy.

Jack

lambertc
15-03-2006, 13:50
Witam, ja wystapiłem o 13 kW

pozdrawiam

Elik
17-03-2006, 15:44
Witam, my wystąpiliśmy o 14 KW, pozwolenie na budowę jest, teraz jesteśmy na etapie wyboru kredytu, no i czekamy aż zima odpuści, a ta jak widać nie daje za wygraną. Ruszamy w maju, jak się da :wink: Pozdr, Elik

SYLKA
08-04-2006, 23:11
WITAM! MY TEŻ JESTEŚMY ZAINTERESOWANI PROJEKTEM M09.BARDZO NAM SIĘ PODOBA ALE BĘDZIEMY MUSIELI ROBIĆ PROJEKT INDYWIDUALNY ZE WZGLEDU NA WARUNKI ZABUDOWY PRZEDEWSZYSKIM CHCEMY ŁAZIENKĘ Z OKNEM W CZĘŚCI SYPIALNEJ .

beti555
12-04-2006, 18:59
WITAM! MY TEŻ JESTEŚMY ZAINTERESOWANI PROJEKTEM M09.BARDZO NAM SIĘ PODOBA ALE BĘDZIEMY MUSIELI ROBIĆ PROJEKT INDYWIDUALNY ZE WZGLEDU NA WARUNKI ZABUDOWY PRZEDEWSZYSKIM CHCEMY ŁAZIENKĘ Z OKNEM W CZĘŚCI SYPIALNEJ .

A nie da się zaadaptować tego projektu do Waszych potrzeb? Jak dla mnie ten projekt jest extra :) i nie znalezlismy innego, który by nam odpowiadał. A przejrzelismy setki o ile nie wiecej :D

beti555
21-04-2006, 15:42
Dostaliśmy pozwolenie na budowę :D

Jak wygląda to u Was? Może ktoś już rozpoczął i napisze jak idzie?

Elik
21-04-2006, 16:05
Beti555 gratulacje, my pozwolonko mamy już od jakiegoś czasu, na działce stoi kibelek, drewniany z serduszkiem a co ! :wink: , małżonek Leszek razem z tesciem zmajstrowali całkiem przyzwoitą szopę, drewnianą zresztą. Mamy już na działce prąd, murarze są w trakcie "zwijania" drutu na zbrojenie i od następnego tygodnia kopią fundamenty. Działka cała w kołkach i palikach. W niedzielę spotkanie kierownika budowy z majstrem tzn. szefem ekipy murarzy. Miał chrapkę na kierownika budowy( ten ostatni), ale wybraliśmy, a raczej małżowinek wybrał tańszego pana na emeryturce( z polecienia ). Codziennie odwiedza budowę, bo mieszka niedaleko, mam nadzieję, że współpraca będzie się układać bez większych problemów. Także jak dobrze pójdzie to na długi weekend zbieramy chętnych po rodzinie i znajomych i ściągamy humus, chętnych było dużo ale ciekawe ilu się wykruszy :wink: . Dwa dni temu podpisaliśmy też umowę z bankiem, kredyt w Millenium/CHF
Ktoś jeszcze ?
Pozdrawiam, Elik

beti555
25-04-2006, 17:59
Widzieliście? Nasz projekt Projektem Tygodnia :D :D :D Może zacheci to więcej osób do budowania wg tego właśnie projektu :wink:

Wojtek Karzyński
26-04-2006, 16:52
Witam serdecznie wszystkich. Chyba za ok. miesiąc też będę nabywał drogą kupna projekt M09a czyli W dobrym guście z podwójnym garażem. Pod koniec maja finalizujemy sprawę działki (Borzęcin Mł. ? 1500 m2). Dowiadywałem się już o media i nie powinno być źle. Woda i gaz w drodze, elektr. obok działki. Nic tylko się budować. Ale jak czytam niektóre posty, to zamiast zapału ogarnia mnie zniechęcenie. Czy w tym kraju nic nie może być normalnie? Po jakie licho? - pytam - te wszystkie urzędasy przetrzymują te papiery miesiącami? Chyba tylko po to, aby nam, budującym się, dokopać. Innego wytłumaczenia nie widzę. Ale co tam. Domek będzie jak się patrzy i żaden urzędas nie zmąci mojego, a raczej naszego, mocnego postanowienia budowy SWOJEGO MIEJSCA NA TYM PADOLE. :P :P :P
Wszystkim bardzo kibicuję, życzę wytrwałości i pozdrawiam.

beti555
27-04-2006, 07:29
[quote="Wojtek Karzyński"]Witam serdecznie wszystkich. Chyba za ok. miesiąc też będę nabywał drogą kupna projekt M09a czyli W dobrym guście z podwójnym garażem.

Witaj :)
Miło, ze ktoś jeszcze zdecydował sie na ten projekt :D
Napisz jakie przewidujesz zmiany.

A urzedasy nie wszedzie przetrzymuja dokumenty:) My czekalismy na pozwolenie nie cały miesiąc :wink:

Wojtek Karzyński
27-04-2006, 18:26
Dzisiaj dzwoniłem do Muratora i miły Pan przesłał mi rzuty z pełnymi obliczeniami (szer. dług. wys.) dachu, parteru i przekroju ogólnego w formacie pdf. Prawie tak, jak w projekcie oryginalnym, tylko nie do zatwierdzania przez urzędy. Świetna sprawa. Teraz będę miał konkretne wyobrażenie o rozmiarach pomieszczeń i myślał konkretnie o przeróbkach.
Oczywiście, służę pomocą i wyślę mailem te schematy wszystkim zainteresowanym. Pozdrawiam.

zdzisław Jakimiak
02-05-2006, 17:53
Wszystkich którzy ruszyli z budową M09 pozdrawiam a nawet trzymam kciuki.
Przed tygodniem ruszyliśmy z wykopami. Wylałem ławę 27 kwietnia a dziś mogłem usunąć humus tzn. wylewka ławy była wypoziomowana do wysokości humusa. Po stężeniu betonu sprytnie to zdjęto /wyszła z tego niezła górka/. Zaczyna się etap ściany fundamentowej. Będę stosował bloczki betonowe 39x24x12, będzie ich około 1200 szt a cena około 2,50.
Natomiast mam mętlik w głowie jeśli chodzi o ociepleniu i izolacjach.
Co prawda mam zaufanie do szefa ekipy budowlanej ale wolę to zrozumieć i jeśli to możliwe potwierdzić jak robią to inni.
Może ktoś o tym wspomni, a centralny odkurzacz to rury rozprowadzamy w chudziaku czy na strychu?
Czy ktoś jest już na tym etapie? W sobotę spotykam się z potencjalnymi wykonawcami hydrauliki, co, elektryki a to dlatego że pewne sprawy muszą już rozpocząć na tym etapie.
Wchodzę na stałego obserwatora forum.
Pozdrawiam. Zdzisław

zender
03-05-2006, 18:30
Dzień Dobry

Mam jeszcze jedno przemyślenie: wydaje mi się, że warto byłoby wstawić dodatkowe drzwi na tylnej ścianie w garażu do wyjscia na ogród. Co o tym myślicie drodzy państwo?

Pozdrawiam. CL

Dodatkowe drzwi - jak najbardziej.
Poza tym, przy adaptacji warto rozważyć (subiektywna opinia):
- drzwi balkonowe z sypialni (pom. nr osiem) na taras zamiast okna. Ale to zależy od układu działki, stron świata, innych domów.
- oddzielenie kuchni od strefy dziennej, aby nie było widać bałaganu i "zaplecza" podczas przygotowania imprez :wink:
- inny kształt okien, nie podobają mi się takie pojedyczne
- odradzam zmniejszanie okien w istotnych elewacjach - fatalnie to może wyglądać, jak ktoś musi mieć wysokie blaty niech szuka innych pomysłów.

Ja brałbym też pod uwagę sugestie, opisywane wcześniej przez innych, jak:
- zmiana kąta nachylenia dachu, tak będzie trochę wiekszy i drozszy
- przeniesienie / zamiana pomieszczenia gospodarczego w pobliże garażu,

http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_340_3.jpeg

Poprawiony link do projektu:
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=340&IdKolekcji=20

Może ktoś wrzuci rysunek z przekrojem, chyba to nie tajemnica.
jeszcze jedno jedne drzwi garazowe nie ochronia hollu przed zapachami z garazu za 2 lata sami sie przekonacie jezeli tego nie zrobicie.
pozdr.

FILIP30
04-05-2006, 00:51
Domek super ale kubatura :o

beti555
05-05-2006, 07:26
Domek super ale kubatura :o

W kubaturę wliczony jest też zadaszony taras, który jest sporych rozmiarów.

CityMatic
05-05-2006, 21:45
Oczywiście, służę pomocą i wyślę mailem te schematy wszystkim zainteresowanym. Pozdrawiam.[/quote]

Mnie również bardzo przypadł do gustu ten projekt :wink: Czy mógłbym prosic o przesłanie bliższych materiałów na
[email protected]
Dziekuję

CityMatic
08-05-2006, 10:51
:lol:
Dziekuje za schematy i propozycje zmian-te są niezłe,bardzo podoba mi sie zmiana miejscami pomieszczen 3 z 4 i to wejscie :wink: dobrze pomyslane.
Ja wstepnie dowiadywałem sie o ten dach(Kąt nachylenia dachu 20,0° )i mam pewne obawy czy pozwolą mi aby był taki mały :cry: przy np tegorocznych opadach sniegu mógłby byc problem i jakos w okolicach Zamoscia nie widziałem wiele domów z takim spadkiem......nawet hipermarket ma 38* :roll:
No nic poczekam na warunki to sie wszystko wyjasni
Narazie uwaznie bedę sledził wątki
Jeszcze raz dziekuję -szczegółowe wymiary uswiadamiają jaki jest naprawdę :lol: i cały czas mi sie podoba

Wojtek Karzyński
08-05-2006, 11:05
Planujemy następujące zmiany:
1. Zamiana użyteczności pomieszczeń: wejście do garderoby z wiatrołapu, a tam gdzie na planie garderoba chcemy łazienkę;
2. Drugą łazienkę chcemy zamknąć od strony hallu i połączyć ją drzwiami z sypalnią (byłaby tylko dla nas :-));
3. Doświetlenie sypialni (tej od tarasu) i kuchni oknami niepełnowymiarowymi (na wys. ok. 70-80 cm) umieszczonymi blisko sufitu;
4. Drzwi do spiżarni planujemy zastąpić przesuwnymi;
5. ...no i zastanawiamy się cały czas nad częściowym zamknięciem kuchni... Może ktoś ma na to dobry pomysł???

Wszystkie spostrzeżenia i uwagi mile widziane :lol:

Pozdrawiam serdecznie
Wojtek

d5620s
09-05-2006, 21:37
witam serdecznie,
jak wielu w tutaj również podoba mi się ten projekt, więc czy mógłbym liczyć na jakieś dodatkowe informacje na ten temat na maila? a także czy można zamiast blachodachówki użyc dachówki ceramicznej lub cementowej?
moje sugestie do zmiany to z 9 zrobić garderobę a z 3, 4 i szafy z 1 zrobić dużą łazienkę z oknem bo brakuje tego w 9, kolejna zmiana to kominek na ścianie w pokoju dziennym gdzieś pomiędzy 12 a 13, oczywiście 12 zlikwidowana na korzyść pomieszczenia gospodarczego
pozdrawiam
przemek
[email protected]

CityMatic
10-05-2006, 07:35
:evil: tak wiec sprawa sie chyba wyjasniła po wizycie w terenie :cry:
Rozmawiałem z paroma włascicielami domów o podobnym (ale napewno nie 20* lecz wiecej 30*....35*)nachyleniem dachu i tej zimy mieli powazny problem bo na płaskiej powierzchni mieli zalegający snieg :x który w powazny sposób nadwyręzył konstrukcję dachu i uszkodził rynny.
Tak wiec pomimo pasującego wyglądu i powierzchni muszę zrezygnowac,zastanawiałem sie jeszcze nad zmianą ale powstaje wtedy dosc duże pomieszczenie które nie jest mi potrzebne a przypomina projekt
Murator C77c - Zręczny - wariant III
wiec to odpada.
Jestem ciekaw co Wam powiedział projektant-adaptujący na ten problem :-? i czy ktokolwiek sie nad tym zastanowił?
Pozdrawiam
ps.
Naprawdę nie chciałem nikogo zniechęcac do tego projektu bo uwazam ze jest super tylko chyba nie na nasz klimat...a może sie mylę.

Wojtek Karzyński
10-05-2006, 16:14
Witam. CityMatic - te problemy z dachem to mieli prawdopodobnie właściciele starych, ponad 30-letnich domów. Nie chce mi się wierzyć, że w miarę nowoczesne domy mogą grozić zawaleniem. Ale jeśli już tak dużo napada, to trzeba trochę pomóc dachowi, wleźć na drabinę lub dach i zacząć ściągać (są na to sprawdzone sposoby - czytaj forum). Na kiepskie schodzenie śniegu z dachu ma też wpływ rodzaj dachówki (matowa gorsza w tym względzie), jej faktura itp.
Nie rezygnowałbym tak szybko ze swoich upodobań tylko pod tym względem. A jak przyjdzie huragan? A jak powódź? Na niektóre sprawy nie mamy wpływu, ale możemy często dopomóc sobie i swojemu dobytkowi, zawczasu się ubezpieczając (niekoniecznie w PZU :lol: ). Pozdrawiam

lambertc
13-05-2006, 20:22
Dzień dobry wszystkim.

My pozwolenie na budowę już otrzymaliśmy.

Zmiany, o których pisałem wcześniej nie doszły do skutku tzn. wycofaliśmy sie z nich. Doszlismy do wniosku, że nie ma sensu burzyć założonego przez projektanta ładu, bo prawie jest w porządku. Wejscie z garażu musi pozostać wg. projektu, ponieważ chcemy mieć łazienkę z oknem. Rezygnujemy z wylewanego gzymsu wokoło budynku i na początek będziemy przykrywać papą z całym odeskowaniem.

Co do kubatury to nie podzielam obaw innych ponieważ kubatura powierzchni ogrzewanych wynosi 155 x 2,7 = 418,5 i to ona mnie najbardziej interesuje.
Jeśli chodzi o kąt nachylenia dachu, to też nie mam obaw, gdyż poza wieńcem dach jest również oparty na stropie (w tym na wylewanych żebrach), krokwie w połowie swojej długości są też podparte a poza tym dach sam w sobie jest stosunkowo lekki (blachodachówka).

Pozdrawiam wszystkich i może fajnie by było gdyby pojawiły się jakieś zdjecia np. fundamentów Panie Zdzisławie. Pozdrawiam Pana serdecznie i trzymam kciuki.
LC

beti555
16-05-2006, 07:44
Witajcie,

jak juz informowalam PnB mamy od 20.04. I do tej pory nie ruszyliśmy z budową :cry: :evil: :-? Dlaczego? Na naszej działce do dzisiaj nie ma prądu i wody :evil: Prąd mają zakładać po 20.05, ale woda ma być w sierpniu :-? Zrobienie studni odpada, gdyż woda jest na głebokosci ok. 70m i koszt byłby ogromny (ok.40 000).Kombinujemy co zrobić ze4by mieć wode do budowy... A projekcik leży i czeka...

CityMatic
16-05-2006, 14:03
A może by tak pomyslec na czas budowy o czyms takim ?Napewno w okolicy znajdzie sie jakis gospodaz który na podwórku ma cos takiego i chetnie pożyczy za niewielką kwotę albo upominek :wink:http://autokacik.pl/files/276830043-beczkanawiod%EA.jpg

Jack_1
26-05-2006, 09:23
Witam.

Wczoraj wreszcie odebrałem nieuprawomocnione pozwolenie na budowe i niedługo będę mógł zacząć.

Napiszcie jak u Was posuwają się prace.

Jack

beti555
26-05-2006, 15:22
Załatwilismy wodę do budowy :) Bedziemy ja kupowac od najblizszych sasiadow (jakies 200 m od nas)
Prądu jeszcze nie ma :evil: , ale obiecuja "po niedzieli"...

spanga4ever
26-05-2006, 21:38
Witam budujacych M 09, pochłonieci jestescie budowa stad brak postów do tematu a zwolenników tego projektu przybywa - podzielcie się postepem prac.
Ja też szukam i nie wiem co wybrać. M 09 jest bardzo ładny z zewnątrz ale dla mnie nie do przyjęcia łazienka baz okna oraz kuchnia za bardzo otwarta i za mała.W pomieszczeniu gospodarczym zapewne wyląduje pralka - czyli trzeba biegać z ciepłego pomieszczenia jakim jest całość za śluzą przedsionka,do chłodnego wiatrołapu i co za każdym razem się ubierać?
To pomieszczenie powinno mieścic tylko piec,ewentualnie służyć jako skladzik na narzędzia domowe potrzebne każdemu posiadaczowi domu.Natomiast przy kuchni -wydzielone pomieszczenie na pralnie z miejscem na pralkę dużą metalową umywalkę ,deski do prasowania,odkurzacz i mopy.
Zgadzam się z Wami ,ze przy salonie powinna być dostawiona ścianka działowa.

Wojtek Karzyński
29-05-2006, 14:15
Witam gorąco...
Czy ktoś, kto zakupił już projekt M09a może mi podesłać ilości potrzebnych materiałów do wyceny? Właśnie przez weekend dostałem od kilku potencjalnych wykonawców wycenę robocizny, a że sprawa zakupu projektu przeciągnie się jeszcze ze 3-4 tygodnie, to chciałbym (jeśli to możliwe, oczywiście) móc już wysyłać zapytania do hurtowni budowl.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Wojtek

d5620s
30-05-2006, 11:13
mam pytanie
znacie sie moze na kosztach projektanta
przy zmianie na kąt dachu 30 stopni wyliczyl mi 600zł
a przy zmianie stropu na drewniany na 400zł
ciekaw jestem czy to duzo czy malo?
pozdrawiam

beti555
30-05-2006, 11:26
mam pytanie
znacie sie moze na kosztach projektanta
przy zmianie na kąt dachu 30 stopni wyliczyl mi 600zł
a przy zmianie stropu na drewniany na 400zł
ciekaw jestem czy to duzo czy malo?
pozdrawiam

My zmienialismy kąt dachu na 30st i nic za to dodatkowo nie było liczone :) A strop zostawiamy terive (robimy poddasze uzytkowe i nie podoba mi sie jak na dole slychac,ze u góry ktos chodzi :wink: )

Tez kupiles ten projekt? Gdzie bedziesz budowac?

Wojtek Karzyński
30-05-2006, 11:51
Betti555! Witaj. Czy taka zmiana kąta pochylenia dachu wiąże się ze zmianami w projekcie? Czy zmieniałaś to już po zakupie projektu?
A jak z wizerunkiem elewacji? To tylko 10 stopni, ale przy parterówkach to chyba trochę widać? dzięki. Pozdrawiam.

d5620s
30-05-2006, 13:42
:roll:

beti555
31-05-2006, 08:07
Betti555! Witaj. Czy taka zmiana kąta pochylenia dachu wiąże się ze zmianami w projekcie? Czy zmieniałaś to już po zakupie projektu?
A jak z wizerunkiem elewacji? To tylko 10 stopni, ale przy parterówkach to chyba trochę widać? dzięki. Pozdrawiam.

Sorki, pomylilam sie co do zmiany kąta w naszym projekcie :oops: My zmieniliśmy na 25 stopni. I kupujac projekt zgłosilismy,ze zmieniamy kąt nachylenia dachu i jakies tam jeszcze drobnostki. Nie było żadnych problemów. A sądzę, ze te 5 stopni, o ktore zmieniamy dach moze wyjsc projektowi nawet na plus :D

beti555
31-05-2006, 08:10
beti555 jest to jedyny projekt który wchodzi w grę (najładniejszy) i chce go kupic, domek ma byc w Osielsku k. Bydgoszczy
a kto ci ten projekt za darmo zmienił?
przemek

Przy adaptacji projektu architekt nie doliczyl nic za ta zmianę. O to mi chodziło :) Za adaptacje Z VATEM zaplacilismy 1586zł. Bralismy fakture, wiec drozej o vacik :-?

d5620s
31-05-2006, 12:29
beti555
a co z powierzchnią i wysokością na poddaszu?
przemek

spanga4ever
02-06-2006, 22:46
do lambert,
Gdzie budujesz i na jakim etapie już jesteś.Jak poradziłeś sobie z tą łazienką bez okna?
Pozdrawiam

lambertc
04-06-2006, 13:26
do lambert,
Gdzie budujesz i na jakim etapie już jesteś.Jak poradziłeś sobie z tą łazienką bez okna?
Pozdrawiam

Witam,
Na wstępie chcę powiedzieć, że zacznę budowę od sierpnia. Jeśli chodzi o łazienkę bez okna to jak napisałem wcześniej żadnych zmian nie będę wykonywał a łazienki będą dwie jedna z oknem a druga bez (tak jak w projekcie).
Co do lokalizacji to gmina Lesznowola okolice Łazy a jaka jest Twoja lokalizacja?
Pozdrawiam serdecznie

spanga4ever
04-06-2006, 17:51
Witaj,
Dzieki za odpowiedż.No to jesteśmy już sąsiadami-ja jak na razie Sekocin.
Czyjuż masz ekipe do budowy ?
Pozdrawiam

adi7
05-06-2006, 16:46
Witam za jakis tydzień kupię projekt M09, ale być może ktoś z was ma dokładne zestawienia materiałów i kosztorysy abym mógł zrobić sobie wstępną wycenę?
Mam jeszcze jedno pytanko czy zmiana kąta nachylenia dachu wiąże się z jakimiś dodatkowymi opłatami oprócz materiału jeśli tak to z jakimi?
Na oryginalnym projekcie jest podono na poddaszu 294 cm ale z tego co wiem od firmy murator jest tam błąd i w rzczywistości jest 255 cm co wy na to?
Z góry dziękuje za pomoc Adi
Ps. Będe wdzięczny za jakiekowiek materiały oprócz tych które są na stronie
_________________

lambertc
06-06-2006, 06:48
Czyjuż masz ekipe do budowy ?

Witam
Tak mam, od sierpnia mają zacząć, cieszę się że jesteśmy sąsiadami
Pozdrawiam

lambertc
06-06-2006, 07:21
Na oryginalnym projekcie jest podono na poddaszu 294 cm ale z tego co wiem od firmy murator jest tam błąd i w rzczywistości jest 255 cm co wy na to?
_________________

Witam, w oryginalnym projekcie nie ma błędów. Ja kupiłem projekt w grudniu i wysokość poddasza wynosi 255 cm
Pozdrawiam

spanga4ever
10-06-2006, 21:05
:( oj coś mało nas do pieczenia chleba, a projeky dobry tylo gdzie zdjęcia

spanga4ever
10-06-2006, 21:19
:( :o :oops: Tak, zwolenników tego projektu jest wielu ,ale czy nie macie odwagi zapytać o koszty? budowy to ważne w dzisiejszych realiach.Przepraszam za byki ale okulary dobre zostały w pracy.
Pozdrawiam

zdzisław Jakimiak
11-06-2006, 10:50
Witam serdecznie budowniczych M09.
W budowie dotarłem do stropu /Teriva/, od przyszłego tygodnia ruszamy z więźbą i kryciem. Planujemy po tym etapie miesięczną przerwę.
Odpowiem na każde pytanie dotyczące tych etapów, w tym kosztów poniesionych.
Mam również wątpliwości np. jakiej blachodachówki użyć. Z wielu obejrzanych skłaniamy się do RUUKI?
Mógłbym przesłać trochę zdjęć z poszczególnych etapów ale pomimo prób po prostu mi się to nie udaje / pewnie nie umię/
Pozdrawiam
Zdzisław Jakimiak

beti555
15-06-2006, 10:19
Witam serdecznie budowniczych M09.
W budowie dotarłem do stropu /Teriva/, od przyszłego tygodnia ruszamy z więźbą i kryciem. Planujemy po tym etapie miesięczną przerwę.
Odpowiem na każde pytanie dotyczące tych etapów, w tym kosztów poniesionych.
Mam również wątpliwości np. jakiej blachodachówki użyć. Z wielu obejrzanych skłaniamy się do RUUKI?
Mógłbym przesłać trochę zdjęć z poszczególnych etapów ale pomimo prób po prostu mi się to nie udaje / pewnie nie umię/
Pozdrawiam
Zdzisław Jakimiak

Jeśli udałoby sie jednak przesłac jakief fotki z budowy, to ja bardzo proszę na adres: [email protected]

beti555
15-06-2006, 10:24
A u nas zmiany w projekcie :-? Projektant przy adaptacji NIE ZAUWAŻYŁ :o , ze na działce jest spadek terenu w wys 180cm... I musimy zrobic piwnice (bedzie tam garaż). Bardzo wzrosna tez koszty :evil: Jednym słowem koszmarkowo :-?

lambertc
19-06-2006, 18:55
Witam
Serdecznie proszę o fotki z budowy na adres: [email protected]
Z góry dziekuję :D

Wojtek Karzyński
20-06-2006, 14:23
Witam serdecznie!
Ja też przypominam się i poproszę o zdjęcia.
[email protected]

Dzięki i pozdrawiam.
Wojtek

Elzbieta Dzieciuch
20-06-2006, 16:08
Melduje się Elik, zmiana nicka - jakieś problemy z logowaniem. Witam wszystkich po przerwie, uff brak czasu. Chociaż wstyd się przyznać w zasadzie nad budową czuwa mąż :oops: ale na forum mnie wysyła :wink:
My jesteśmy na etapie układania terivy, wyboru blachy na dach, jak się nauczę wklejać zdjęcia na forum to cosik wkleję. O dachówce na R, nasi fachowycy od dachu nie wypowiadają się zbyt dobrze, ostatnio układali narzekali, że zbyt wiotka.
Panie Zdzisławie, chętnie byśmy porozmawiali z Panem "na żywo" ewentualnie telefonicznie, z uwagi miejsce budowy i zbliżone zaawansowanie budowy. Zapraszamy do nas na działkę oczywiście.
Podaję adres mailowy domowy [email protected], mamy nadzieję, że się Pan odezwie Ela i Leszek Dzieciuch.

Wojtek Karzyński
20-06-2006, 18:21
Eliku!
Bardzo proszę o wszystkie możliwe zdjęcia Twojego domu na moją skrzyneczkę.
[email protected]

PS. Ostatnimi czasy Forumowicze budujący M09 bardzo się zaniedbali (wiem, wiem ? praca wre, okres urlopowy itd.), ale mam wielką prośbę ? POMAGAJMY SOBIE nawet poprzez kontakt na Forum i wzajemne przesyłanie sobie informacji i zdjęć. Przecież Ci, którzy już zaczęli wiedzą najlepiej, co można by ulepszyć, udoskonalić, zmienić. Nie badźmy samolubni i nie działajmy na zasadzie ? ja wdepnąłem w g..., to niech i oni też w to wdepną. Wszyscy jedziemy na tym samym wózku. Każdego budującego czekają jakieś ?przygody?. A im będziemy bardziej sobie życzliwi i bardziej doinformowani, tym wyjdzie to wszystkim na dobre.
Uff... rozpisałem się. Ale to dlatego, że bardzo brakuje mi Waszych relacji z przygotowań, budów, no i... tej radości płynącej, że będziemy mieszkać we WŁASNYM DOMU.
Pozdrawiam serdecznie.
Wojtek

lambertc
20-06-2006, 20:14
Panie Zdzisławie serdecznie dziekuję za zdjecia i uwagi. Pozdrawiam Pana serdecznie. Dom prezentuje się pięknie i juz nie mogę się doczekać kiedy będzie u mnie.
Pozdrawiam też Elika, jeśli możesz przyślij mi też zdjecia na [email protected] z góry za nie dziekuję
lambertc

beti555
21-06-2006, 10:47
PS. Ostatnimi czasy Forumowicze budujący M09 bardzo się zaniedbali ....

Wojtek

Hmmm, czy zaniedbali? Może i masz rację :wink:
jednak ja staram sie na bieząco "meldowac"co u nas z budową. A sa wlasciwie same problemy :( Co prawda wczoraj koparka dokonczyla wykopywanie wielkiego dołu pod nasza piwnice, jednak opoznienie mamy ogromne :evil: Mam nadzieje,ze teraz robota ruszy pełna para :)
A ten cudny M09 mamy teraz przez te garaże w piwnicy tak przerobiony ,ze szok :o Bynajmniej dla nas :wink:

Beata

Elzbieta Dzieciuch
21-06-2006, 16:08
Witam, zdjęcia postaram się przesłać dzisiaj, ale zdaje się że mogę wysyłać cokolwiek jedynie w pracy, bo wczoraj w domu popełniłam dwa maile i nic nie przeszło. Na forum technicznym nie mam odpowiedzi na pytanie więc nie wiem w czym problem.
U nas strop jak dobrze pójdzie będzie zalewany w piątek/sobotę.
Ponieważ mamy działkę ze spadkiem musieliśmy wyciągać ściany fundamentowe od 70- do 130 cm, murowane były z cegły zendrówki, ściany z pustaka na zaprawę. Mamy nadzieję zmieścić się w 100 tys. stan surowy otwarty. Zobaczymy za miesiąc, dwa. Z racji wysokości ścian fundamentowych musimy budynek obsypać i na to też pójdzie dodatkowo parę tysięcy zł. :roll:
Nie robimy stropu teriva nad tarasem, będzie coś w rodzaju podbitki, zobaczymy. Słup podtrzymujący taras miał być pierwotnie lany z betonu, ale mamy w końcu po uzgodnieniach z kierownikiem budowy oczywiście wymurowany, ze zbrojeniem w środku. Nie będziemy robić tej opaski betonowej wokół domu tzn. tj. w miejscu podbitki bo to delikatnie mówiąc chory pomysł. Hi,hi mam nadzieję, że niczego nie pomieszałam bo ja nie jestem tak na bieżąco z budową jak Leszek, czyli szanowy małżonek.
Cóż z racji posiadania 6 letniej latorośli, słabo dostępnych i chwilowo wcale niedostępnych Dziadków podział obowiązków jakiś musi być.
Czasami nie mamy nawet czasu zamienić kilku zdań w ciągu dnia,no ale nie jest tak źle. W każdym razie staram się być w miarę na bieżąco.
Pozdrawiam wszystkich, Elik

Wojtek Karzyński
21-06-2006, 16:27
Elik i Beti555 & Other!
Mam nadzieję, że nikogo nie obraziłem swoimi wypocinami na temat działania Forumowiczów. Jeżeli jednak ktoś z Was poczuł się urażony - bardzo przepraszam. Nie mam prawa nikomu dogryzać. To się już nie powtórzy - mea Culpa :oops: :oops: :oops:

Dzisiaj dostałem zdjęcia domu Pana Jakimiaka. Dzięki wielkie! Mam już wyobrażenie, na co się porywam i jak to wygląda.

Elik! Twój domek jest chyba na tym samym etapie, co Pana Jakimiaka? Czy się mylę?
Betti! Czy to znaczy, że będziecie mieć garaż pod bryłą domu?
Jak znajdziecie chwilę Dziewczyny, podeślijcie fotki na priv:
[email protected]

Trzymam za Was kciuki!
Połamania kielni!
:D

zdzisław Jakimiak
21-06-2006, 18:52
Witam na forum.

Po wylaniu podłogi garażu rodzi się wątpliwośc czy to powinien to być garaż.
Pokój dodatkowy byłby tam wspaniały, co prawda nie mam takich potrzeb ale przy okazji robię wiatę garażową od strony północnej na długości garażu, to niewielki koszt. Będzie na drugi samochód itp.
Zdzisław

beti555
21-06-2006, 22:09
Elik i Beti555 & Other!
Mam nadzieję, że nikogo nie obraziłem swoimi wypocinami na temat działania Forumowiczów. Jeżeli jednak ktoś z Was poczuł się urażony - bardzo przepraszam. Nie mam prawa nikomu dogryzać. To się już nie powtórzy - mea Culpa :oops: :oops: :oops:

Dzisiaj dostałem zdjęcia domu Pana Jakimiaka. Dzięki wielkie! Mam już wyobrażenie, na co się porywam i jak to wygląda.

Elik! Twój domek jest chyba na tym samym etapie, co Pana Jakimiaka? Czy się mylę?
Betti! Czy to znaczy, że będziecie mieć garaż pod bryłą domu?
Jak znajdziecie chwilę Dziewczyny, podeślijcie fotki na priv:
[email protected]
Trzymam za Was kciuki!
Połamania kielni!
:D



Ja napewno nie obraziłam sie za Twoje słowa :lol:

Tak będziemy mieć garaż pod domkiem. Będzie duży, na dwa auta, zmieści tam sie jeszcze piec, bedzie miejsce na opał, rowery, kosiarkę itp
Zdjęć w sumie jeszcze nie mamy, bo i nic szczegolnego jeszcze sie nie działo, ale obiecuję przesłać jak cos już będzie widać. Oby szybko, bo wkurza mnie to opóźnienie jak diabli :-?

Elzbieta Dzieciuch
22-06-2006, 16:05
Hej ,hej ja też się tak łatwo nie obrażam, prawdę mówiąc czuję sie nawet nieco zmobilizowana do pisania :wink:
Dalej nie mogę się logować w domu więc rano przesłałam zdjęcia do pracy, ale nie zmniejszyłam ich i nie będę wysyłać takich po 2MB więc dzisiaj siądę - jak będę w stanie. :wink:
W stosunku do pana Zdzisława J. ( dziękuję za zdjęcia )jesteśmy nieco opóźnieni, nie mamy jeszcze zalanego stropu, ponieważ upał jest dokuczliwy więc murarze też pracują nieco wolniej. Strop mają zalewać w poniedziałek. Leszek całe popołudnie spędził wczoraj na szukaniu kotew/ kotw ? bo jakieś nietypowe i musieli w hurtowni zamówić. Do tej pory wydaliśmy 60 tys. począwszy od zakupu projektu, dojdzie strop- tzn. beton na strop, część zapłaty dla murarzy( 6 tys. z 12), blacha folia i itd. styropian na ściany fundamentowe- będzie małżonek ocieplał z kolegą, kasa dla dekarzy ( 10 tys.), obsypka budynku - tzn. ziemia + koparka, bo łopatą nie da rady.
To na razie tyle, pozdrawiam Elik

zdzisław Jakimiak
22-06-2006, 20:29
Witam na forum,
Chciałbym się troszeczkę wytłumaczyć, trochę jest mi niezręcznie. Zabieram na forum uwagę wszystkich prawie codziennie. Być może zaawansowanie prac mnie usprawiedliwia. Nie będę ukrywał że jednak cieszy mnie fakt , że mogę podzielić się z Państwem satysfakcją jak to się realizują nasze poniekąd wirtualne wyobrażenia na które postawiliśmy niejednokrotnie całe fortuny.
Nie potrafię przesłać zdjęć na forum ale bez problemu wysyłam na indywidualne poczty e-mail.
Zdzisław

Elzbieta Dzieciuch
22-06-2006, 23:53
Witam, wysłałam zdjęcia zainteresowanym, stan na dzisiaj czyli las w salonie, znaczy stemple, Pozdrawiam, Elik

d5620s
23-06-2006, 11:34
jak tak chętnie wszyscy wysyłają zdjęcia to ja poproszę -przynajmniej zobaczę to co bedę w przyszłym roku budował
pozdrawiam
[email protected]

beti555
23-06-2006, 13:42
Witam, wysłałam zdjęcia zainteresowanym, stan na dzisiaj czyli las w salonie, znaczy stemple, Pozdrawiam, Elik

Równiez poprosimy: [email protected]

Beata

Tomek_Gdynia
24-06-2006, 19:41
Witam wszystkich z klubu M09. Właśnie wczoraj odebraliśmy projekt M09aL i od razu rozpoczęło się jego przerabianie i adaptacja. Mamy z żoną zamiar rozpocząć budowę we wrześniu. Działka jest w Tuchomiu koło Gdyni. Na razie będę raczej czerpał z Waszych doświadczeń niż sam podpowiadał ale będę starał się tu często zaglądać.

adi7
24-06-2006, 23:23
Witam czy mozecie powiedzieć jakie wam wychodzą wstępne koszta stanu surowego zamkniętego, tzn materiały plus robicizna. Ojciec najtaniej znalazł firme za 33 tys(robocizna) co i tak wydaje mi sie dużo. Czekam na wasze sugestie pozdrawiam Adrian Hibszer
_________________

Tomek_Gdynia
25-06-2006, 05:52
Dołączam jeszcze pytanie o koszt wykonania samego stropu. Zastanawiam się nad zmianą na drewniany i muszę porównać koszt wykonania.

adi7
25-06-2006, 10:31
przepraszam cena 33 tyś jest za stan surowy otwarty, ludzie piszą mi że mają ekipę w granicach 20 tyś skąd ta rozbieżność :(

maciejm
27-06-2006, 12:00
witam

Odgrzewam trupa ale zależy mi na tym bo zbliża sie moment podjęcia kuczowych decyzji co do projektu. Mam do was pytanko dotyczšce zmiany kšta nachylenia dachu. Czy zwiększenie tego konta do 25 stopni w jakiœ wydatny sposób powiększa pomieszczenie na poddaszu nie psujšc przy tym bryły budynku? Jeœłi możektoœ podesłać jakiegoœ pdf. z rysunkiem to byłbym wdzieczny mailto:magic1972Qwp.pl

Elzbieta Dzieciuch
28-06-2006, 11:24
Cześć,
Tomek nas strop wyniósło ok 16 tys.
robocizna 2 tys.
materiały gary/belki 6 tys.
beton 4 tys. (wyszło 18,5 pół dorabiane w betoniarce)
stal, czyli drut 2 tys.
stemple, dechy do szalunków 2 tys.
Stemple można odsprzedać, część materiałów brane bez faktury.
adi 7
nasi murarze zezmą 12 tys., dekarze cena ustalona 10 tys.
z tym że murarze średni, ściany murują prosto, ale ze stropem mieli trudności. Nie wybierali humusu i nie robią fundementów pod taras.
maciejm , poproś Zdzisława J. o zdjęcia ma kąt nachylenia dachu zdaje się 27 stopni.
Pozdr, Elik
Proszę tu trupów nie siać :wink:

maciejm
28-06-2006, 15:55
prosze więc Zdzisława o zdjęcia i wpisuję poprawnie mailto:[email protected]

dzieki wielkie
pozdrawiam wszystkich

spanga4ever
28-06-2006, 19:22
Zastanawiam się co było powodem zarejestrowania się Was na forum?
Szukaliscie kontaktów i wydaje mnie sie, że znalezliscie i to się chwali.
Stwierdzam, że nie chcecie innym nowym błądzącym forumowiczom pomóc w decyzji,skoro wymiana zdjeć z budowy itp. odbywa się na priva.
Tak byc nie powinno.
Jeżeli jestescie zadowoleni z projektu to promujcie go na forum.Niech inni zobaczą etapy budowy a na priva umawiajcie sie na kawkę.
:oops:
Myślę ,że ten projekt wart jest rekomendacji- wklejajcie zdjecia a za połajanki ktos mi kiedys zmyje głowę.
Pozdrawiam,
spanga

Tomek_Gdynia
28-06-2006, 23:35
Cześć,
Tomek nas strop wyniósło ok 16 tys.
Pozdr, Elik
Proszę tu trupów nie siać :wink:
Dziękuję Elu za informację. Potwierdziłaś moje wstępne wyceny i w takim razie zdecydujemy się na zmianę na drewniany. Tak a'propos jeżeli jeszcze ktoś z okolic Trójmiasta jest zainteresowany drewnianym stropem to bardzo dobre wrażenie zrobiła na mnie firma Complex z Borkowa k/Żukowa zarówno podejściem do klienta, ładem w hali fabrycznej jak i niezwykłą starannością wykończenia elementów więżby, którą u nich oglądałem w trakcie montażu. Koleżanka, budowlaniec z wieloletnią praktyką, bardzo dobrze się wypowiadała o ich konstrukcji. Mam nadzieję, że jesienią będą montowali u mnie strop i dach to opowiem jak się sprawdzą do końca.

Tomek_Gdynia
28-06-2006, 23:42
Zastanawiam się co było powodem zarejestrowania się Was na forum?
Szukaliscie kontaktów i wydaje mnie sie, że znalezliscie i to się chwali.
Stwierdzam, że nie chcecie innym nowym błądzącym forumowiczom pomóc w decyzji,skoro wymiana zdjeć z budowy itp. odbywa się na priva.
Tak byc nie powinno.
Jeżeli jestescie zadowoleni z projektu to promujcie go na forum.Niech inni zobaczą etapy budowy a na priva umawiajcie sie na kawkę.
:oops:
Myślę ,że ten projekt wart jest rekomendacji- wklejajcie zdjecia a za połajanki ktos mi kiedys zmyje głowę.
Pozdrawiam,
spanga
Gdybyś prześledził(a) poprzednie posty w tym wątku to wiedziałbyś (ła) dlaczego zdjęcia wysłane były na priva. Nikt z tutaj zarejestrowanych jeszcze nikomu nie odmówił pomocy gdy tego potrzebował a pozwolisz, że na kawkę będziemy się umawiali w sposób i w miejscu, które sami określimy. Jeżeli Ci nie odpowiada towarzystwo to nikt się nie narzuca.
Tomek

Bartel
28-06-2006, 23:42
Cześć wszystkim. Czytam ten wątek jakiś czas, też jestem zainteresowany projektem M 09, jednak zdecyduje o tym decyzja o warunkach zabudowy. Zrobiłem nawet wstępne zmiany w projekcie i otrzymałem odpowiedź od muratora, że na takie zmiany uzyskam pisemną zgodę. Proszę o jak najwięcej informacji o kosztach budowy, niżej daję link do strony z moimi zmianami w projekcie i link do instrukcji wstawiania obrazków w posty z czym ja też mam problemy.

Zmiany w projekcie
http://img138.imageshack.us/img138/5626/m09azezmianami20oq.jpg

Wklejanie obrazków
http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=45669[/img]

beti555
03-07-2006, 13:03
A u nas ławy wylane i trwa wielkie podlewanie :wink:

Wojtek Karzyński
03-07-2006, 18:07
A my dzisiaj sfinalizowaliśmy zakup naszej działeczki. :D :D :D
Po 9 miesiącach oczekiwania na załatwienie wszystkich formalności przez sprzedającego, dzisiaj podpisaliśmy akt notarialny, przelaliśmy kaskę i wieczór spędzamy na swoim... oczywiście tylko połowicznie, bo całościowo będzie po wybudowaniu naszej chałupki.
Cieszę się niesamowicie, bo wreszcie ruszę pełną parą, wykorzystam Wasze porady, a i sam jeszcze aktywniej będę zalewał Was pytaniami.
Chyba kupimy szampana i oblejemy tę naszą ziemię, bo w końcu ziemiaństwo zobowiązuje :lol:
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za dotychczasową współpracę.

PS. Urzędasy! Drżyjcie, bo nadchodzi zapaleniec-napaleniec na swoje miejsce na Ziemi.

FILIP30
04-07-2006, 00:06
Witam. Podoba mi się ten projekt.Jakie wymiary mają Wasze działki? Ja mam 10a prostokąt,dłuższy bok od strony wjazdu.Na ten dom to chyba mało.Co o tym sądzicie?

FILIP30
04-07-2006, 00:18
M09a

maciejm
04-07-2006, 11:36
witam
Czy dysponuje ktoœ może szczegółowym kosztorysem dla M09. Prosił bym o przeslanie na priv mailto:[email protected]
dzieki

beti555
04-07-2006, 14:07
Witam. Podoba mi się ten projekt.Jakie wymiary mają Wasze działki? Ja mam 10a prostokąt,dłuższy bok od strony wjazdu.Na ten dom to chyba mało.Co o tym sądzicie?

Nasza dzialka ma wymiar 25 x 40, wjazd od strony krótszej. A dom stawiamy bokiem, taras od strony drogi. Mieści sie spokojnie

beti555
04-07-2006, 14:08
A my dzisiaj sfinalizowaliśmy zakup naszej działeczki. :D :D :D


Gratuluje :) To teraz starania o PnB?

Beata

Wojtek Karzyński
05-07-2006, 17:24
Witam Betti i Wszystkich;
Dzięki za gratulacje. Tak, jak sobie założyliśmy, w poniedziałkowy wieczór, zaraz po pracy, pojechaliśmy na NASZĄ działkę. Był szampan (ja tylko symbolicznie - bo kierowałem), piccolo dla córci, kocyk i... straszne komary.:evil: :evil: :evil:
Tak mnie zgryzły, że do dziś się drapię. Już ja po wybudowaniu domu zrobię z nimi cosik, żeby tak nie upierdzały życia. Ale komary to pikuś - te powietrze, zachód słońca, wiatr we włosach... ech - rozmarzylem się. Ale sami rozumiecie, jest do czego wzdychać.
Teraz zabieramy się za załatwianie PnB i walki z dostawcami mediów. Niby wszystkie są blisko, ale ONI zawsze mają czas na podłączenia. Ale może szczęście się uśmiechnie i zrobią nam wszystko szybciutko.
Pozdrawiamy wszystkich.

Tomek_Gdynia
07-07-2006, 20:38
Witam Betti i Wszystkich;
...Tak, jak sobie założyliśmy, w poniedziałkowy wieczór, zaraz po pracy, pojechaliśmy na NASZĄ działkę. Był szampan (ja tylko symbolicznie - bo kierowałem), piccolo dla córci, kocyk i...
Również przyłączam się do gratulacji!
Dokładnie rozumiem Wasze zachowanie bo my z żoną w oczekiwaniu na PnB jeździmy w każdy "weekend" na spacer w okolicach działki :lol: i wyobrażamy sobie jak to będzie gdy wreszcie ruszymy z budową. Zdążyliśmy już nawet zrobić z przyjaciółmi imprezę pod gołym niebem w Noc Świętojańską. :D

Tomek_Gdynia
07-07-2006, 20:41
Witam. Podoba mi się ten projekt.Jakie wymiary mają Wasze działki? Ja mam 10a prostokąt,dłuższy bok od strony wjazdu.Na ten dom to chyba mało.Co o tym sądzicie?
Nasza działka ma 27*41 m i stawiamy dom wejściem od krótszego boku. W ten sposób zostaje od strony południowo-zachodniej, czyli tarasu bo robimy lustrzane odbicie (M09aL), całkiem spory ogród.

beti555
17-07-2006, 15:05
U nas znowu przestój :evil: Tym razem tygodniowy. Ekipa dokańcza w innym miejscu budowe i za tydzien wchodza do nas. A czas leci nieubłaganie :-? Aktualnie mamy beton na podłodze piwnicy :-? I tylko tyle :( Ta budowa idzie jak krew z nosa :evil:

beti555
27-07-2006, 09:00
Spróbuje nauczyc sie wklejac zdjecia :-? :-? :-? Zaczne od zdjecia naszej dzialki przy zdejmowaniu humusu. Ciekawe czy sie uda :-?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1f9ff641843bcc7e.html

B.

beti555
27-07-2006, 09:06
Jak widac na załaczonym obrazku udalo sie połowicznie :D Jest link a nie fotka, ale to juz coś :) :wink:

B.

lambertc
27-07-2006, 11:02
Jak widac na załaczonym obrazku udalo sie połowicznie :D Jest link a nie fotka, ale to juz coś :) :wink:

B.

Witam, Link działa u mnie wyświetliło się zdjęcie (ale tylko działki), prosimy o następne. Pozdrawiam.
P.S. my ruszamy w połowie sierpnia. Trzymajcie za nas kciuki

beti555
27-07-2006, 11:35
P.S. my ruszamy w połowie sierpnia. Trzymajcie za nas kciuki

Trzymamy, trzymamy :D

U nas wciąż przestój :evil: wiec całkiem mozliwe, ze ze swoją budową nas dogonisz :wink:

B.

lambertc
27-07-2006, 12:18
U nas wciąż przestój :evil: wiec całkiem mozliwe, ze ze swoją budową nas dogonisz :wink:

B.[/quote]

dzięki, to nie wyścigi najważniejszy jest efekt końcowy. Pozdrawiam serdecznie.

beti555
27-07-2006, 16:18
dzięki, to nie wyścigi najważniejszy jest efekt końcowy. Pozdrawiam serdecznie.

:D :D :D :lol: :lol: :lol:

beti555
28-07-2006, 07:13
Kolejne linki do zdjęć

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0c740dd7074e8c47.html


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a141c5ce61138bb0.html

B.

Kolejne wgram jak zgram je do kompa :wink:

Wojtek Karzyński
29-07-2006, 09:37
I my nareszcie zrobiliśmy wielki krok. W czwartek wzieliśmy z żoną wolne i pojechaliśmy załatwiać media. Pruszków - ZE szybko i bez problemów (miły pan powiedział, że nie będzie problemów); łącze kablowe mają doprowadzić w ciągu 8 miesięcy (akurat do marca 2007 :D :D :D ). Później pojechaliśmy do Błonia - Gazownia. Też szybko i bez problemów. No i na końcu wodociągi ? Eko Babice. Tutaj też spoko, ale kieszeń poczuła ubytek 500 zł (a to dopiero na dzień dobry).
Co warte podkreślenia - wszyscy urzędnicy wykazali się dobrą wolą i chyba mieli dobry dzień. Bo przecież pan z ZE mógł odesłać nas w teren po brakujący nam numer najbliższej stacji trafo, to znów pan z wodociągów mógł nas pogonić z mapą sytuacyjną działki (potrzebna dokładniejsza). Jednym słowem - mieliśmy dużo szczęścia, że (jak na razie) tak sprawnie to poszło. Teraz czekać na decyzję i umowy. W najbliższych dniach kupujemy wreszcie projekt i załatwiamy geodetę.
Ufff!!! nareszcie coś drgnęło i mimo upałów nabrałem nowych sił.
Pozdrawiam wszystkich i trzymam kciuki.

beti555
31-07-2006, 09:42
Przywieźli bloczki:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ad0a51c31c339184.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9259633a555503e3.html

Dzisiaj robią izolację, jutro mają zacząć murować :wink:

B.

paweł.j
06-08-2006, 15:47
Wtam.


Jestem na etapie poszukiwania projektu, mieszkam w okolicach Parczewa i mam prośbę o ile to możliwe do pana Jakimiaka o podanie nr telefonu, chciałbym porozmawiać o projekcie M09, a także prośba o przesłanie zdjęć z realizacji tego projektu: [email protected]

Pozdrawiam.

paweł.j
06-08-2006, 15:49
Wtam.


Jestem na etapie poszukiwania projektu, mieszkam w okolicach Parczewa i mam prośbę o ile to możliwe do pana Jakimiaka o podanie nr telefonu, chciałbym porozmawiać o projekcie M09, a także prośba o przesłanie zdjęć z realizacji tego projektu: [email protected]

Pozdrawiam.

beti555
07-08-2006, 08:59
Kolejne zdjęcia:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dd02caa6b1a95475.html

budowlańcy zrobili szopke :D

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0598be43298e5dfa.html

zalało nam piwnicę :evil: :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d7eccdb88034343a.html

A to najmłodszy inwestor, a raczej inwestorka :wink:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bb6d556bf166a5ba.html

B.

beti555
14-08-2006, 21:17
Hej, co tu taka cisza?

beti555
14-08-2006, 21:37
Coś w końcu widać:)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d404d8100ded30a7.html



Przywieźli styropian do oceplenia fundamentów

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/33b5002d8df95a80.html



a dzisiaj zrobili ocieplenie (jutro ma być ciąg dalszy... )

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/36e38dbf71c2a6cb.html

Wojtek Karzyński
17-08-2006, 23:01
Kupiliśmy wreszcie projekt!! Wizyta w salonie Muratora trwała prawie 2 godziny, w tym rozmowa z panią architekt i omawianie adaptacji projektu.
Tak więc:
1/ poszerzamy garaż do 7 m; kupiliśmy M09a;
2/ zmieniamy kąt nachylenia dachu do 25 stopni;
3/ okna od kuchni trochę zwężamy;
4/ zmieniamy przeznaczenie pomieszczeń - garderoba z łazienką (wejście do garderoby z wiatrołapu);
5/ likwidujemy drzwi w holu do łazienki (będziemy mieli sypialnię z wejściem do łazienki);
Na resztę drobiazgów nie potrzebujemy zgody projektanta, więc będziemy artystami we własnym domu. Ale może nie będzie przegięć.
:)
pzdr

emartinelli
17-08-2006, 23:13
Witam,

Czy ktoś sie nie orientuje jak ten domek (M09a) wyglądałby z dachem o nachyleniu 35 stopni? Boimy się że wyjdzie jakiś potworek. Wszelkie opinie mile widziane.
Sam projekt jest super i bardzo nam się podoba ale mamy wymóg w planie zagospodarowania nachylenie dachu 35-45stopni :(

Pozdrawiam,
Marcin

Wojtek Karzyński
18-08-2006, 13:49
Witaj emartinelli;
Moje spostrzeżenia są takie, że zwiększanie nachylenia dachu powyżej 40 stopni bardzo zniekształci bryłę domu. Będzie on wtedy bardziej przypominał taką wysoką wiejską chatę niż nowoczesny parterowy dom jednorodzinny. Do tego będziesz musiał zapewne uwzględnić wyższe kominy, co dodatkowo wpłynie na całościowy wygląd. Ale spróbuj ponegocjować w gminie minimalne odstępstwa od PZ. My będziemy mieli 25 stopni, inny forumowicz (p. Jakimiak) ma 27 stopni i domek wygląda fajnie.
Myślę więc, że jak Ci urzędasy zejdą na 30 stopni to też będzie dobrze. Przecież nikt z tego nie strzela.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

PS. A domek jest rzeczywiście w pyteczkę :P

emartinelli
18-08-2006, 20:10
Wielkie dzięki za opinie...



Moje spostrzeżenia są takie, że zwiększanie nachylenia dachu powyżej 40 stopni bardzo zniekształci bryłę domu.

Nam wystarczy 35 stopni. Tylko czy to też nie za dużo?



Ale spróbuj ponegocjować w gminie minimalne odstępstwa od PZ. My będziemy mieli 25 stopni, inny forumowicz (p. Jakimiak) ma 27 stopni i domek wygląda fajnie.

Już próbowaliśmy, powiedzieli nam że od planu zagospodarowania odstępstw nie ma (co innego jak by były warunki zabudowy) i jak chcemy mieć dach mniejszy niż 35 stopni to powinniśmy szukac działki gdzie indziej :( ale działkę już kupilismy bo nam strasznie się podobała :)
Zdjęcia domku p.Jakimiaka widziałem, nie wiem nawet czy z tymi 27 stopniami nie wygląda nawet lepiej ;)

Pozdrawiam,
Marcin

lambertc
19-08-2006, 09:16
Zdjęcia domku p.Jakimiaka widziałem, nie wiem nawet czy z tymi 27 stopniami nie wygląda nawet lepiej ;)

Pozdrawiam,
Marcin

Witam, mam pytanie: "nie wygląda nawet lepiej " ale lepiej od 35, 40 czy 20 stopni?

Jedno jest pewne, 40 a nawet 35 stopni odpada, ponieważ będzie za wysoki dach. Jest to długi oraz szeroki budynek i po takich zmienach straci swoje proporcje oraz kształt domu parterowego. Widziałem takie przeróbki i wyglądają fatalnie, jedynie facjatki w tym przypadku mogą poprawić wyglad dachu, a nie okna płaciowe.
A czy o to nam chodzi?
Przecież sa gotowe projekty domów z poddaszem użytkowym, więc po co tracić czas na zmiany i komplikować sobie życie.

Ja kupiłem ten projekt aby mieszkać na jednym poziomie i nie chodzić po schodach. Warto jednak, moim zdaniem, na przyszłość umożliwić wykorzystanie poddasza do celów mieszkalnych jeśli zajdzie oczywiście taka potrzeba (są ku temu warunki np. strop, który w sumie też kosztuje parę groszy).
Kończąc swoje rozważania popieram bardzo pomysł pana Jakimiaka, ponieważ uzyskał poddasze użytkowe nie tracąc na wygladzie zewnętrznym.

Pozdrawiam serdecznie
PS A ci urzędasy będą później chodzić i mierzyć kąt nachylenia dachu co do stopnia?.....

emartinelli
19-08-2006, 12:09
Witam, mam pytanie: "nie wygląda nawet lepiej " ale lepiej od 35, 40 czy 20 stopni?

z 27 stopniami wygląda lepiej niż w oryginalnym projekcie tj. z 20 stopniami, przynajmniej moim zdaniem...

właśnie w tym rzecz, że nie chcemy mieć domu z poddaszem użytkowym i tak samo chcemy mieć wszystko na jednym poziomie... a M09a jest jak dla nas akurat i gdyby nie PZ to pewnie w ogóle byśmy nie myśleli o podnoszeniu tego dachu.



PS A ci urzędasy będą później chodzić i mierzyć kąt nachylenia dachu co do stopnia?.....

Nie wykluczone, że tak się skończy... zrobimy 30stopni a w projekcie zostawimy 35 ;) chociaz nie powinienem chyba tego pisać bo jak jakiś urzędas to przeczyta... ;)

Pozdrawiam, Marcin

lambertc
19-08-2006, 12:24
właśnie w tym rzecz, że nie chcemy mieć domu z poddaszem użytkowym i tak samo chcemy mieć wszystko na jednym poziomie... a M09a jest jak dla nas akurat i gdyby nie PZ to pewnie w ogóle byśmy nie myśleli o podnoszeniu tego dachu.



Wygląda na to, że mamy ten sam tok myślenia. Pozdrawiam

Bartel
21-08-2006, 19:03
Witam, myślałem nad zmianami do tego projektu tylko wewnątrz, ale po przeczytaniu waszych postów zaczynam myśleć też o zmianie nachylenia dachu na 25st. Kolejny temat z projektantką od adaptacji. I tutaj prośba do forumowiczów Zdzisława Jakimiaka i Elżbiety Dzieciuch o przesłanie fotek z postępów w budowie na e-mail [email protected] - z góry dziękuję. Być może możliwe byłoby odwiedzenie budowy któregoś z państwa, ponieważ projekty mało odzwierciedlają rzeczywistość, proszę o informację na priv lub na forum. :wink:

Bartel
22-08-2006, 17:36
Mam pytanie do Tomka z Gdyni o drewniany strop, w jaki sposób planujesz go wykończyć ? Wcześniej też myślałem o takim stropie, ale wykończenie w postaci stelażu i płyt GK po pewnym czasie stwarza dużo problemów tzn. pęknięcia i rysy na łączeniach płyt mimo różnych fachowych zabiegów. Jakie doświadczenia Masz lub inni forumowicze mają z tym problemem ?

lambertc
23-08-2006, 08:10
Mam pytanie do Tomka z Gdyni o drewniany strop, w jaki sposób planujesz go wykończyć ? Wcześniej też myślałem o takim stropie, ale wykończenie w postaci stelażu i płyt GK po pewnym czasie stwarza dużo problemów tzn. pęknięcia i rysy na łączeniach płyt mimo różnych fachowych zabiegów. Jakie doświadczenia Masz lub inni forumowicze mają z tym problemem ?

Witam, ja nie mam żadnego problemu ponieważ zastosuje strop teriva I wg projektu. Dla mnie problemem będzie zmiana na drewniany. Według mnie koszty są porównywalne (bo nie mam własnego lasu ani tartaku) a przy tak rozległym drewnianym stropie (M09a) mogą wystąpić komplikacje, wydaje mi się, że strop betonowy wzmacni całą konstrukcję budynku i będzie łatwiejszy do wykończenia.
Pozdrawiam.
Ps jestem ciekaw czy Tomek z Gdyni przypadkiem nie zmienił zdania co do drewnianego stropu, bo ja go jakoś nie widzę w tym domu.

beti555
26-08-2006, 10:32
Układanie terivy nad garażem

http://images4.fotosik.pl/103/946d1088fdb07f85m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/946d1088fdb07f85.html)

strop już ułożony

http://images4.fotosik.pl/103/10dcb99fa1d80587m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/10dcb99fa1d80587.html)

beti555
26-08-2006, 10:35
Zagęszczanie

http://images1.fotosik.pl/148/da6f0a817e48963fm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/da6f0a817e48963f.html)

las w garażu

http://images4.fotosik.pl/103/0836bd00c79dfe6am.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0836bd00c79dfe6a.html)

tu będą schody z garażu do domu

http://images4.fotosik.pl/103/12e54cf93ffa8b66m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/12e54cf93ffa8b66.html)

beti555
26-08-2006, 10:36
Cały strop w końcu zalany. Teraz przerwa :(

http://images1.fotosik.pl/148/87fcac56c6ea009fm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/87fcac56c6ea009f.html)

Bartel
26-08-2006, 20:57
Dziekuję Panu Jakimiakowi za zdjęcia z budowy i na Jego prośbę wrzucam je na forum
http://images3.fotosik.pl/140/f60fcce249eabd2f.jpg (www.fotosik.pl)
http://images2.fotosik.pl/140/715a7db66ff77e4b.jpg (www.fotosik.pl)
http://images1.fotosik.pl/149/5bfd151bfb534842.jpg (www.fotosik.pl)
http://images4.fotosik.pl/104/ec7072317e895c33.jpg (www.fotosik.pl)
http://images4.fotosik.pl/104/26c59e2b766fa644.jpg (www.fotosik.pl)
http://images4.fotosik.pl/104/d6c3561d3b1cb32a.jpg (www.fotosik.pl)
http://images3.fotosik.pl/140/38f9c32b1513406d.jpg (www.fotosik.pl)
http://images1.fotosik.pl/149/da35be0014d435f6.jpg (www.fotosik.pl)
http://images3.fotosik.pl/140/1f78dbbe919eed35.jpg (www.fotosik.pl)
http://images3.fotosik.pl/140/c91a196ce6ca15b6.jpg (www.fotosik.pl)

Bartel
26-08-2006, 21:03
Udało się :lol: zdjęcia z budowy Pana Jakimiaka są dostępne dla wszystkich. Niżej podaję link do strony, która ułatwi forumowiczom wklejanie zdjęć.
http://www.splawik.com.pl/Wklejanie_zdjec_do_postow___1443

Wojtek Karzyński
26-08-2006, 23:27
Bartel! Dziękujemy za zdjęcia i poradnik wklejania zdjęć - napewno się przyda. Dobra robota. pzdr

beti555
27-08-2006, 12:40
Ale chciałabym juz byc na takim etapie jak pan Jakimiak :D

B.

Elzbieta Dzieciuch
04-09-2006, 18:16
Witam wszystkich, przepraszam za milczenie ale przez dwa miesiące nie mieliśmy praktycznie dostępu do internetu, Leszek czyli małżonek do nocy na budowie, ja do późnych godzin w pracy.
Jak znajdę chwilę po przeprowadzce, niestety nie do własnego domu na razie to prześlę zainteresowanym parę zdjęć, chyba że nauczę się wklejać na forum :wink:
U nas stan prac wygląda następująco, czekamy od 1,5 miesiąca na blachodachówkę i trafia nas sz.... :evil:
No nic ma być po 10 września na 100%. pod koniec. Następny tydzień przy dobrych układach obsypka budynku, bo mamy spory spadek. W domu są ścianki działowe, w międzyczasie była zmaiana murarzy bo kazali nam czekać na działówki 3 tygodnie, chyba im się coś w główkę porobiło. Podłogi pierwsze tzn chudziak wylany, przez męża teścia i pomocników rodzinnych. Podobnie z tarasem, schodami wejściowymi i ociepleniem ścian fundamentowych. Hydraulika zaczęta podobnie z elektryką. Na początku października będą wstawane okna drzwi wejściowe i brama garażowa.
Suma sumarum zrezygnowaliśmy ze spiżarki i dzięki temu będzie większa kuchni. Scianka od kuchni jest puszczona na równo i dzięki temu wnęka w pomieszczeniu gospodarczym jest węższa, ale i tak miejsce na szafę jest , akurat tam jest kratka wentylacyjna na zewnątrz budynku więc będzie chłodek.
Kominek będzie w rogu, to akurat pomysł Leszka, który twierdzi, że w ten sposób ogień będzie widoczny z każdego miejsca salonu i nie "pójdzie"za bardzo na środek salonu. Mieliśmy zrezygnować z drzwi do garażu, ale w końcu chyba zrobimy. Garderoby nie robimy, no i tyo tyle zmian.
Na razie kończę, pędzę rozpakowywać rzeczy. Pozdrawiam, Elik

beti555
05-09-2006, 07:55
Elik, miło znowu Cię widzieć :D

Jack_1
05-09-2006, 12:36
Moje postępy na budowie są następujące:

http://images2.fotosik.pl/152/74718c1755c81942m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=74718c1755c81942) http://images4.fotosik.pl/115/b0f10adb61e678c0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b0f10adb61e678c0) http://images4.fotosik.pl/115/f624b25d996afa04m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f624b25d996afa04)
http://images1.fotosik.pl/161/8bffeaee3aed371bm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8bffeaee3aed371b) http://images4.fotosik.pl/115/ec568f508e16b193m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ec568f508e16b193) http://images3.fotosik.pl/152/00687587096bd1a6m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=00687587096bd1a6)

Jack

beti555
05-09-2006, 13:26
Jack,
super, idziesz do przodu :D

B.

emartinelli
06-09-2006, 13:32
A my jednak musielismy zdecydować się na inny projekt... Ostatecznie stwierdziliśmy że zmiana dachu do 35 popsuje ten projek, a takie jest minimalne nachylenie dachu w planie zagospodarowania.

Baaardzo dziękujemy wszystkim za opinie i cenne uwagi.

Pozdrawiamy,
Marcin i Justyna

wicias
14-09-2006, 17:18
Dziś dołączam do zacnego grona, bowiem kupiłem projekt M09a wersja lustrzana;)
Myślę że niedługo ruszę z fundamentami
:P

beti555
15-09-2006, 07:57
Dziś dołączam do zacnego grona, bowiem kupiłem projekt M09a wersja lustrzana;)
Myślę że niedługo ruszę z fundamentami
:P

Bardzo fajnie:)
Witamy w gronie miłośnikow tego projektu. Informuj o postępach na placu boju :wink:

maciejm
15-09-2006, 10:34
witam
przyłšczam się równiez do miłego grona. Działka zakupiona, projekt wybrany M09. Teraz tylko pozwolenie na budowę ;-)
Pozdrawiam wszystkich

dwabławatki
17-09-2006, 01:39
Dzień dobry Wszystkim! Jestem pierwszy raz na forum. Jutro kupuję projekt M09 :P Mam parę pomysłów na zmiany. Ale pomysły też się zmieniają. Jak będę miała projekt w ręku napiszę więcej.

Pozdrawiam
jedenbławatek

beti555
23-09-2006, 11:34
U nas w budowie mieliśmy długasny przestój :evil: Jednak ruszyliśmy już do przodu. Może jutro wrzuce jakieś fotki :wink:

B.

beti555
23-09-2006, 22:20
To wklejam:)

http://images1.fotosik.pl/184/7d926d266703ccd1m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7d926d266703ccd1.html)

http://images1.fotosik.pl/184/f7fc7aefb5a7bbfbm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f7fc7aefb5a7bbfb)

beti555
23-09-2006, 22:29
Tu widzimy wykusz w salonie i jedno z okien w kuchni

http://images3.fotosik.pl/175/3c52ab30f9a272c8m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3c52ab30f9a272c8)


a tu wjazd do garażu, który musieliśmy zrobić
http://images2.fotosik.pl/175/d09188341b94fcedm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d09188341b94fced.html)


garaż z grugiej strony i widok okien z sypialni
http://images2.fotosik.pl/175/db1bb99d5a20190fm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/db1bb99d5a20190f.html)

widok na taras i salon z drugiej strony
http://images2.fotosik.pl/175/44120d1b65d258ccm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/44120d1b65d258cc.html)

http://images4.fotosik.pl/138/dfa442089248a1f7m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dfa442089248a1f7.html)

tu będzie kominek, a dzisiaj był stół
http://images3.fotosik.pl/175/52f77f19db1fad26m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/52f77f19db1fad26.html)

widok z naszej sypialni
http://images1.fotosik.pl/184/30caee63e7ffb73cm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/30caee63e7ffb73c.html)

w okularach to Beata;)
http://images4.fotosik.pl/138/a99dbc52c7f71b8fm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a99dbc52c7f71b8f.html)

a tu Mirek;)
http://images2.fotosik.pl/175/4a0b598db7805643m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4a0b598db7805643.html)

Pozdrawiamy:)

dwabławatki
23-09-2006, 22:41
Witam ponownie! Projekt już mamy :D . Niestety zamiast zająć się adaptacją projektu utkwiliśmy w bankowej papierologii. Czy ktoś z Państwa, budujących M09 posiada kosztorys?
Bylibyśmy bardzo wdzięczni za jego udostępnienie.
Pls...terminy nas gonią!

jeden i drugi bławatek

beti555
23-09-2006, 23:37
jeden i drugi bławatek

napisałam na priva

dwabławatki
24-09-2006, 00:04
dzięki wielkie :D

drugi bławatek

maciejm
25-09-2006, 11:57
podłšczam sie do proœby bławatkowiczów o kosztorys dla tego projektu. chociaż zestawienie pozycji - byłbym wdziękczny za udostępnienie.

wicias
27-09-2006, 22:35
pytanie do Posiadaczy M09a co zmieniliscie w projekcie? Ja osobiscie z łazienki robie dużą garderobe a z jednej z sypialni dużą łazienke :lol:

Jack_1
28-09-2006, 06:51
pytanie do Posiadaczy M09a co zmieniliscie w projekcie? Ja osobiscie z łazienki robie dużą garderobe a z jednej z sypialni dużą łazienke :lol:

Szczerze mówiąc to opisywałem już wcześniej zmiany, jakie dokonałem w projekcie, ale jeśli nie doczytałeś, to szybko powtórzę:

- z dużej łazienki zrobiłem schody na strych, a pod nimi wc;
- z garderoby i małej łazienki zrobiłem pomieszczenie gospodarcze,
- z pomieszczenia gospodarczego i spiżarki zrobiłem łazienkę;
- podniosłem ścianę kolankową o trzy warstwy maxa;
- zrezrgnowałem z gzymsu wylewanego pod dachem oraz ze stropu nad tarasem i wejściem;

I to chyba wszystko.

Pozdrawiam Jack

beti555
28-09-2006, 16:18
My zmieniliśmy:
-kąt nachylenia dachu na 25 stopni
-garaż prznieśliśmy do piwnicy
-w miejscu dawnego garażu zrobiliśmy pokój
-przesunęliśmy ściane pokoju przylegającego do dawnego garażu powiększając go tym samym
-zlikwidowalismy garderoby
-zlikwidowaliśmy drzwi do części tzw nocnej
-zmniejszyliśmy znacznie spiżarnie (w koncu mamy wieeelki garaż...)
-powiekszyliśmy kuchnie
-kotłownie przenieśliśmy do piwnicy, a w jej miejscu zrobiliśmy łazienkę
-w dawnym miejscu łazienki będą schody z garażu do domu
-kominek przesunęliśmy w kąt salonu
-dodaliśmy na drugiej ścianie okno w kuchni

hmmm to chyba wszystko

B.

Mufinek
28-09-2006, 16:19
Witam, szukam zainteresowanych powyższym projektem, zdaje się, że będziemy go budować. W każdym razie projekt już kupiony, wyceny się robią.....,wklejam link, jak to jest w zwyczaju.

http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=340&IdKolekcji=36&action=showProject

Może jakieś uwagi dot. projektu, my na razie wgryzamy się w szczegóły i czekamy na mapkę do celów projektowych, Pozdr Elik


nie potrafię otworzyć strony :( sorki nie skomentuję :cry:

beti555
28-09-2006, 16:22
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=340&IdKolekcji=

Mufinek
29-09-2006, 08:37
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=340&IdKolekcji=

Gdzieś kiedyś czytałam że jak to może być że do kuchni wchodzi się przez salon i jak to tak może być zeby z siatami tak biegać przez całą chałupę a zwłaszcza przez salon. No mi to akurat nie przeszkadza i bardzo podoba mi się i sam projekt z zewnątrz jak i rzut w środku.
A ile chcecie przeznaczyć kasiorki na postawienie takiego domku??

beti555
29-09-2006, 11:00
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=340&IdKolekcji=

Gdzieś kiedyś czytałam że jak to może być że do kuchni wchodzi się przez salon i jak to tak może być zeby z siatami tak biegać przez całą chałupę a zwłaszcza przez salon. No mi to akurat nie przeszkadza i bardzo podoba mi się i sam projekt z zewnątrz jak i rzut w środku.
A ile chcecie przeznaczyć kasiorki na postawienie takiego domku??

285 000 :-?

Mufinek
29-09-2006, 11:55
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=340&IdKolekcji=

Gdzieś kiedyś czytałam że jak to może być że do kuchni wchodzi się przez salon i jak to tak może być zeby z siatami tak biegać przez całą chałupę a zwłaszcza przez salon. No mi to akurat nie przeszkadza i bardzo podoba mi się i sam projekt z zewnątrz jak i rzut w środku.
A ile chcecie przeznaczyć kasiorki na postawienie takiego domku??

285 000 :-?

ktoś Wam robił kosztorys czy sami sobie tak mniej więcej wyliczyliście??

beti555
29-09-2006, 15:28
ktoś Wam robił kosztorys czy sami sobie tak mniej więcej wyliczyliście??

W sumie to z kierbudem.

dwabławatki
29-09-2006, 23:19
Kolej na bławatki i ich pomysły na zmiany do M09. Więc:
1. rezygnujemy z połowy lub całości garderoby (pom. 8),
2. dzięki powyższej zmianie powiększymy o ciutek albo łazienkę (9) albo sypianię (12),
3. chyba zrezygnujemy z drzwi do części sypialnianej, jeśli tylko znajdziemy pomysł na bezpośrednie przejście z holu do garażu :cry:
4. jeśli się da chcemy trochę przesunąć wykusz w stronę kuchni,
5. kuchnię zamykamy zostawiając drzwi (przesuwne),
6. każdą parę okien pojedynczych zastąpimy oknem podwójnym.

Na 100% dokonamy zmian nr 1, 5 i 6. Pozostałe do przemyślenia.
Pozdrawiają dwabławatki

beti555
30-09-2006, 12:56
Zapomiałam, ze też zmieniamy okna. Zamiast dwóch pojedynczych wszędzie robimy jedno duże, ale dzielone.

beti555
01-10-2006, 13:50
Garaż
http://images4.fotosik.pl/148/e39a3c27875af7b7m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e39a3c27875af7b7.html)

http://images3.fotosik.pl/184/bd9f0e434ae9e561m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bd9f0e434ae9e561.html)

http://images1.fotosik.pl/193/d1e7fb66ddfee1d1m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d1e7fb66ddfee1d1.html)

komin
http://images1.fotosik.pl/193/bd388652b31de8a8m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bd388652b31de8a8.html)

korytarz do sypialni i jednej z łazienek
http://images1.fotosik.pl/193/da33f745c2d9eb39m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/da33f745c2d9eb39.html)

salon+wyjście na taras
http://images3.fotosik.pl/184/ef77af1938388220m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ef77af1938388220.html)

okna kuchni + wykusz w salonie
http://images1.fotosik.pl/193/d441f152425e2e41m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d441f152425e2e41.html)

Mufinek
02-10-2006, 08:49
5. kuchnię zamykamy zostawiając drzwi (przesuwne),
6. każdą parę okien pojedynczych zastąpimy oknem podwójnym.

Na 100% dokonamy zmian nr 1, 5 i 6. Pozostałe do przemyślenia.
Pozdrawiają dwabławatki[/quote]


Te dwa pomysły podobają mi się najbardziej. Otwarta kuchnia wygląda fajnie jak ktośnie gotuje. A połączenie małych okien w jedno duże? SUPER bo wówczas wydaje mi się ze lepiej ustawne pomieszczenie się :) zrobi

beti555
05-10-2006, 11:08
A do nas dzisiaj przyjeżdza strop nad parter :wink:

Mufinek
05-10-2006, 11:17
A do nas dzisiaj przyjeżdza strop nad parter :wink:

Fajnie że już jesteście tak daleko, (bynajmniej dla mnie to daleko), ja chcę zacząć na wiosnę, teraz papierkami się zajmować będę. Ile na pozwolenie na budowę się czeka? Qrcze żeby tylko zima nie była zbyt długa. Kiedy ruszyliście z budową i ile ona już trwa?

beti555
05-10-2006, 11:31
Fajnie że już jesteście tak daleko, (bynajmniej dla mnie to daleko), ja chcę zacząć na wiosnę, teraz papierkami się zajmować będę. Ile na pozwolenie na budowę się czeka? Qrcze żeby tylko zima nie była zbyt długa. Kiedy ruszyliście z budową i ile ona już trwa?

Szczerze mówiac, nie pamietam ile czekalismy na pozwolenie, chyba ok. miesiąca. Nasza budowa to odbywa sie z... hmmm... przebojami. Jak jestes ciekawy, to poszukaj po moich postach gdzies tak z kwietnia-maja i do teraz... Podsumowując, u nas sie ciągnie jak krew z nosa :-? Zaczeło sie od architekta i jego kłamstw, poprzez ekipe itd itd
I też chcę krótkiej zimy :wink:

B.

Jack_1
05-10-2006, 11:51
My zaczęliśmy 24 lipca i dopiero teraz robią mi ściankę kolankową.

Jack

lambertc
09-10-2006, 10:15
Witam wszystkich po dłuższej przerwie, której powodem była "praca w terenie"

My zaczeliśmy wykopy pod fundamenty 23 sierpnia i 4 października wylaliśmy beton na strop. Wszystko przebiega zgodnie z planem.

Za wszystkich trzymam kciuki i pozdrawiam.

beti555
16-10-2006, 10:19
Hej,

moze wrzucicie jakies fotki z Waszych budów? Co tam u Was słychac na "placu boju"?

wicias
16-10-2006, 19:43
Witam wszystkich. Po dosc długiej przerwie :) Musze sie pochwalić fundamenty zalane :P narazie nie mam mozliwosci wstawienia foto ale juz nie długo wstawie. Mam pytanie i to dosc powazne. Kierownik powiedzial mi ze wylał 35m3 betonu na ławy + porkuszone płyty chodnikowe i krawezniki ( mowil ze zaoszczędzimy na betonie) wiec samego betonu poszło 35m3 a ile tego gróru poszło to nie mam pojęcia. I tu pojawia sie moje pytanie bowiem w projekcie pisze iz Ławy fundamentowe

* żelbetowe szerokości 60-80 cm, wysokości 40 cm (93,0 mb)

27,14 m3

Ile u was poszło betonu macie moze gdzies takowe notatki ?