PDA

Zobacz pełną wersję : Malowanie elewacji - jaką farbą ?



Anula_KWI
09-06-2007, 22:38
Witam Forumowiczów,

Na wiosne tynkarze otynkowali dom z zewnątrz tradycyjnym tynkiem cementowo-wapiennym.
Na jesień zamierzam pomalować dom i w związku z tym mam pytanie jakim rodzajem farby to zrobić. Mam mętlik w głowie czytając jaka jest różnorodność farb. Które z parametrów są istotne (chonięcie wody, oddychalność) a które są tylko marketingowymi chwytami ?

Chciałabym aby farba była trwała, nie kurzyła się za bardzo, nie bladła, nie wychodziły na niej plamy lub zacieki no i żeby nie była koszmarnie droga. Ile warstw trzeba położyć, jakie grube, jakim pędzlem/wałkiem i jakie są techniki nanoszenia poszczególnych rodzajów farb ?
Proszę również o informacje na co zwracać szczególną uwagę przy wykonywaniu malowania.

Będę też wdzięczna za informacje ile teraz placi się fachowcom za malowanie elewacji na takim tynku jak mój.

Z pozdrowieniami,
Anlua

mpkg
11-06-2007, 18:08
Na elewacje polecam zdecydowanie farbę silikonową(najlepsze parametry ;-)) z doświadczenia wiem, że farby te są zdecydowanie najbardziej trwałe, sprawdzają sie o wiele lepiej niż silikat czy akryl... Musisz położyć 2 warstwy farby wałkiem lub pędzlem - czasem producent zaleca stosowanie 1 z rozwiązan, niektóre farby maja dodatki przeciw porostom i inne dodatki Sumując zdecydowanie farba silikonowa! ps. uważaj na chwyty producenci często sprzedają farby silikonowane używając terminu silikonowe, a silikonu zawierają one tyle co w nazwie, poproś sprzedawcę o kartę techniczną produktu tam masz wszystko ładnie opisane. Pozdrawiam

Jerzysio
11-06-2007, 18:19
Polecam firmę STO.
J

Anula_KWI
15-06-2007, 12:43
Dziekuje za informacje. Czy ktoś z Grupowiczów może mi powiedziec jakie są relacje cenowe farb akrylowych, silikatowych, silikonowanych i silikatowych ?
Na ile lat starczy pomalowanie powyższymi gatunkami farb ?

Patrzyłam na firmę Sto - mają sprzedaż we Wrocławiu, wybiore się tam.
Ale chyba beda drodzy, bo nie sprzedaja się masowo.

Czy ktos może mi poleic jeszcze jakiś innych producentów i powiedziec cos o ich jakości ?

Dodam tez ten wątek do grupy Wymiana doświadczeń.

Pozdrawiam,

agniecha1
15-06-2007, 15:45
:D
A ja wybrałam firmę KEIM z Wrocławia. Są to farby/tynki silikatowe. Elewację właśnie mi robią, więc osobiście będę mogła wypowiedzić się za jakiś czas. Ale została mi polecona przez kolegów, którzy już ją kładli i zachwalali, że dobra.

Nasi robotnicy, którzy kładą tynk KEIMA pierwszy raz, mówią że dobrze się kładzie.
Polecano mi też Caparol i Sto.

Silikonowe chyba jednak są najdroższe.

mpkg
15-06-2007, 15:58
Silikonowe najdroższe, akrylowe najtańsze, ja polecam Sigmę, we Wrocławiu jest kilku dystrybutorów tego producenta... Pozdrawiam

kubaimycha
17-06-2007, 21:47
Czy to prawda, że styropian mija się z celem malować farbami silikonowymi, bo "ściana i tak nie oddycha" i lepiej ( patrz oszczędniej ) malować akrylem...Co innego, gdy mamy wełnę...Proszę o radę...