PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M04a WSPANIAŁY wariant 1



Rusek
03-04-2006, 15:50
Witam Wszystkich

Jestem nowy na FORUM i włąśnie zaczynam budowę M04a. Mam nadzieję, że będziemy mogli się wymieniać doświadczeniem przez następne kilka lub kilkanaście imiesięcy :D. Projekt bardzo mi się podoba i zrobiłem tylko kilka kosmetycznych zmian mających na celu redukcję kosztów. To mój pierwszy dom więc mam trochę tremę przed budową ale mam nadzieję, że nie będzie niespodzianek.

Pozdrawiam
Rusek

OczkoM
13-07-2006, 10:26
Witam
Czy budujesz "Wspanialy" M04?

stoodent
17-07-2006, 09:47
Witam
Też rozpoczynam budowe wspaniałego po małych przeróbkach
aleeeee mam fefry

gośmar
18-07-2006, 13:37
Witamy Wszystkich!
Też jesteśmy nowi na Forum. Jesteśmy na etapie zakupu projektu M04a lub M04b (jest to wariant II Wspaniałego, projekt lada chwila ma być w sprzedaży). Projekt M04b to ma być wariant domu M04a, w którym przeniesione zostaną schody tak, by umożliwić połączenie kuchni z salonem. Schody umieszczone będą po przeciwnej stronie w miejscu garderoby. Oczekujemy więc na ten nowy wariant, a budowę rozpoczynamy na wiosnę. To nasza pierwsza budowa domu i mamy zimę by się do niej przygotować. Chętnie będziemy wymieniać się doświadczeniami.

Pozdrawiamy
gośmar

mk17
28-09-2006, 20:07
Witam Wszystkich

Jestem nowy na FORUM i włąśnie zaczynam budowę M04a. Mam nadzieję, że będziemy mogli się wymieniać doświadczeniem przez następne kilka lub kilkanaście imiesięcy :D. Projekt bardzo mi się podoba i zrobiłem tylko kilka kosmetycznych zmian mających na celu redukcję kosztów. To mój pierwszy dom więc mam trochę tremę przed budową ale mam nadzieję, że nie będzie niespodzianek.

Pozdrawiam
Rusek

tez mam M04a, i znaczynam go budować, jestm na etapie wyboru wykonawcy, chce go wybudować w systemie Ytong. Mam tez kosztorys, jesli ktos jest zainteresowany to moge go dostapic za drobną oplata.

przemek.m.
20-11-2006, 20:11
Cześć. :roll: własnie zalogowalismy sie na Forum żeby uzyskać trochę opinii na temat domu " wspaniałego " . Jesteśmy po zakupie działki i planujemy sobie dom. Z żoną bardzo spodobał sie wspaniały wariant II M04b. Po radach architekta jestesmy za wydzieloną klatką schodową. Po pierwsze poszerza to połączenie kuchni z pokojem dziennym, po drugie na stół sypie się piach ze schodów ( w M04a jadalnia jest zaplanowana pod schodami) Czy widzieliscie "wspaniałego" w naturze? :P

gośmar
21-11-2006, 14:56
Część!

Przemek szukaj więcej informacji na Forum pod tematem: Czy ktoś buduje M04 Wspaniały z Muratora.
Ja już zakupiłam projekt Wspaniałego wariant II (M04b).

Gośmar

Aga&Seb
11-12-2006, 09:59
Witam, wszystkich WSPANIAŁYCH zapraszam do dyskusji:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=56698&highlight=wspania%B3y
która już tam od dawna się toczy ! :P

stoodent
11-12-2006, 10:26
Obserwuje ten temat od dłuższego czasu gdyż też buduje wspaniałego (hmmm... po adaptacji to trudno powiedzieć czy to jeszcze jest ten sam projekt) ale nie mogę znaleźć żadnego dziennika budowy może macie jakieś namiary przekopałem całe forum i nie udało mi się znaleźć :( :( :(

Aga&Seb
12-12-2006, 11:25
Nie obserwuj wątku :P tylko przyłącz się do Nas "wspaniałych" :D , do zobaczenia na drugim forum.

Krzysztof Bernat
11-06-2007, 09:20
Witam

Czy ktoś budował dom "Wspaniały - wariant I lub II". Jak wygląda funkcjonalność domu, czy ktoś robił zmiany w projekcie, jak wyglądają koszty budowy.

Chcę wybudować ten dom i będę wdzięczny za wymianę doświadczeń.

Pozdrawiam

Krzysztof
Bielsko-Biała

malgosia60
03-08-2007, 21:19
wybrałam ten projekt i zastanawiam czy to dobry wybór i jakie zmiany dokonywaliście w tym projekcie.?

Ushi
05-08-2007, 12:41
Zapraszam do wątku o Wspaniałym :D

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=56698&highlight=wspania%B3y

Grzelid
28-12-2007, 08:29
Witam wszystkich budujących wspaniałego. Budujemy nasz dom kolo Legionowa (wspaniały M04a lustrzne odbicie). Na dzień dzisiejszy budowę zakończyliśmy na stanie surowym otwartym - dach poktyty dachówką ceramiczą RUUP model Syrius 13. Ab zachować wyważoną i proporcjonalną bryłę wspaniałego nie dokonywaliśmy zmian w wysokości scianki kolankowej. W stosunku do oryginalnego proejktu zmieniliśmy:
- połączyliśmy pokój dzienny z gabinetem - wyszedł duży przestzenny salon który można fajnie funkcjoanlnie podzielić na część jadalną i wypoczynkową
- połączenie tych pokoi wymusiło zmiany w układzie łązienki i garderoby
- schody w salonie będą drewniane ażurowe
- na górze połączyliśmy dwie łazienki- powstał duży pokój kąpielowy
- przesunęliśmy nieco okna w wspiżarni lepsze wykorzystanie ścian na półki aż do sufitu) i kotłowni (efekt wizualny na elewacji)
- zrezygnowaliśmy z małego okna w salonie
- powiękdszyliśmy okna w salonie ( elewacja boczna) sprowadzając je do wysokości 50cm od posadzki
- powiększyliśmy taras do ok. 25m2 i zadzaszyliśmy go (wyszło super)
To mniej więcej wszystko. Chętnie służę pomocą i radą łacznie z pokazaniem domu jeśli ktoś miałby ochotę przyjechać do Legionowa. Na koniec chciałbym powiedzieć że patrząc na nasz dom w jego nieskończonej jeszcze formie wybrarałbym wspaniałego ponownie.

Projekty Gotowe MURATOR
18-08-2017, 12:44
Na stronie z prezentacją projektu dodaliśmy zakładkę "REALIZACJE".
Tam znajdziecie Państwo zdjęcia z budowy "M04a Wspaniały - wariant I" zaś link przenoszący do zawartości ->>> https://projekty.muratordom.pl/projekt_wspanialy-wariant-i,311,0%2C0.htm?fp=1&utm_source=forum-MDOM&utm_medium=link-tekstowy&utm_campaign=M04a#realizacje.
Zapraszamy do odwiedzania, ale również przesyłania swoich zdjęć. https://projekty.muratordom.pl/konkurs-foto/

Projekty Gotowe MURATOR
22-08-2017, 12:17
Realizacja M05a pod Toruniem.
Ściana trójwarstwowa ->> elewacja klinkierowa; ogrzewanie gruntową pompą ciepła.

Historię budowy możecie śledzić w miesięczniku Murator 09/2017
Kilka zdjęć również w zakładce na stronie projektu https://projekty.muratordom.pl/proje...05a#realizacje