PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie strychu/poddasz/ - jak lepiej???



Adam___
11-06-2007, 19:34
Witam po dlugiej przerwie :)

Mamy do ocieplenia strych w domu zony.
Dom klocek,dach czterospadowy.
Jak bedzie lepiej?
Ocieplic podloge na tym strychu( rupieciarni ;) ).
Czy ocieplic przestrzen miedzy legarami.

Wszelkie uwagi mile widziane :)

remx
11-06-2007, 19:38
Ocieplić podłogę jeżeli nie planujesz ogrzewania stryszku.

Adam___
11-06-2007, 19:42
Ocieplić podłogę jeżeli nie planujesz ogrzewania stryszku.

Ogrzewany chyba raczej napewno nie bedzie

an-bud
11-06-2007, 19:42
Witam po dlugiej przerwie :)

Mamy do ocieplenia strych w domu zony.
Dom klocek,dach czterospadowy.
Jak bedzie lepiej?
Ocieplic podloge na tym strychu( rupieciarni ;) ).
Czy ocieplic przestrzen miedzy legarami.

Wszelkie uwagi mile widziane :)
Witam. ja dałem między belkami stropowymi 30 cm wełny ( u-0,13) jednak chyba dodam jeszcze 10 cm.

artureski
11-06-2007, 19:47
Ja to bym zastanowił się co łatwiej - żeby zrobić dobrze i się nie narobić zbytnio :) Jeśli jest podłoga to rozłożyć pierzynę i po robocie:) chyba - raczej - na pewno czyli jednak jest brane pod uwagę ogrzewanie... U siebie na strychu daję 25 cm wełny w dwóch warstwach na krzyż (40 cm wełny hm...a klimat podobno coraz cieplejszy:) )

Adam___
11-06-2007, 19:51
Ja to bym zastanowił się co łatwiej - żeby zrobić dobrze i się nie narobić zbytnio :) Jeśli jest podłoga to rozłożyć pierzynę i po robocie:) chyba - raczej - na pewno czyli jednak jest brane pod uwagę ogrzewanie...

Pierzyna jest dla mnie :) No i dla zony :)

Ogrzewania NIE bedzie

artureski
11-06-2007, 19:52
pierzyna + żona = tanie grzanie :) po co to jeszcze docieplać ?

Adam___
11-06-2007, 19:54
pierzyna + żona = tanie grzanie :) po co to jeszcze docieplać ?

Po to zeby bylo jeszcze ciepleij ;)

remx
11-06-2007, 19:54
Ocieplić podłogę jeżeli nie planujesz ogrzewania stryszku.

Ogrzewany chyba raczej napewno nie bedzie

To zdecydowanie nie ma sensu ocieplać między krokwiami.

adam_mk
11-06-2007, 20:02
Witaj imienniku!
Piszesz o legarach. To nasuwa myśl o drewnianym stropie. Drewniany strop to istne sito. A jak działa wata to chyba wiesz. Wata czy wełna - wszystko jedno. Dziurawa z natury dla powietrza.
Tobie chodzi o wytworzenie SZCZELNEJ termoizolacji. Szelnej powietrznie. Tak, aby mógł powstać bąbel ciepłego powietrza zamknięty ścianami domu w oceanie zimnego i gęstego.

Odbiłbym te dechy z podłogi strychu. To, co pod nimi wyłożyłbym grubą folią budowlaną. Na to dość swobodnie rozłożyłbym siatkę Rabitza (albo i nie - opcja). Przestrzeń pomiędzy legarami wylałbym SZCZELNIE styrobetonem lub perlitobetonem (PTB). Ciężar tych wylewek to od 200 do 400kg/1m3. Dostaniesz to, czego potrzeba. Termoizolacyjną, grubą warstwę, absolutnie szczelną powietrznie. Na to nabić te oderwane wcześniej dechy.
Styrobeton czy perlibeton można i samemu i można zamówić. Lejne i lekkie. Pompa , dzień roboty, dwa czekania i - po remoncie. Nie jest też drogo.
Nie namawiam. Gadam jak wszyscy. Jest taki sposób.
Pozdrawiam Adam M.

artureski
11-06-2007, 20:09
Albo zasypać między legary jakiegoś ekofibera czy innego granulatu jeśli graciarnia ma być i chodzić po tym trzeba. Rozumiem że podłoga jakaś tam jest... Albo wdmuchnąć (przepraszam za wyrażenie) i podłogi nie zrywać...

Adam___
11-06-2007, 20:32
Witaj imienniku!
Piszesz o legarach.

Alem sie machnal
Myslalem o krokwiach

Podloga na strychu betonowa

artureski
11-06-2007, 20:40
No to styropian chyba najprościej będzie położyć. I w zależności od potrzeb przykryć go betonową wylewką...A taka produkcja pomysłów pod te legary na próżno poszła....

gogo5660
11-06-2007, 20:48
Ocieplenie podlogi strychu bedzie mniej bajzelowskie bo miedzy legarami to trzeba strop pruc a to jest syf...

adam_mk
12-06-2007, 19:12
Subtelne różnice teraz dostrzegam! :lol:
Adam M.