PDA

Zobacz pełną wersję : WYMIANA BELKI W DREWNIANEJ CHALUPIE



evenual
11-06-2007, 21:03
Byz moze padlo juz to pytanie i odpowiedz na nie, ale oczy mi sie kleja (mloda, niewyspana matka :o ) i nie mam sily przeczytac calego forum... ale do rzeczy. Czy mozna wymienic pojedyncza, pozioma belke w starej drewnianej, kurpiowskiej chalupie? Jak uzupelnic jej braki, np. gdy kawalek odpadl? Czy tez nie warto i lepiej rozebrac caly dom i stawiac na nowo?
Bede wdzieczna za wszelkie sugestie.

evenual

tomek1950
11-06-2007, 21:56
Młoda, Niewyspana, Matko. Da się wymienić belkę. I do tego nie trzeba rozbierać całej chałupy. :D
Pozdrawiam

tatjana
11-06-2007, 22:17
evenual wymienić się da, bez rozbierania owszem, a jeśli chodzi o ubytek to robi sie to różnie w zależności gdzie odpadło. A bywa, że się nic nie robi z takim ubytkiem jeśli nie zmniejsza nośności belki. Jesli napiszesz dokładniej co z tą belką i gdzie odpadło. Może masz jakieś zdjęcie, które można by zamieścić na forum to coś poradzimy :)

Tym bardziej, że ja też będę się z tym ścierać w stajni ;)
Pozdrawiam.

evenual
13-06-2007, 21:07
Anno,
jeszcze nie mam zdjec chalupy i samej chalupy, ale juz niedlugo staniemy sie wlascicielami nieduzego, drewnianego domu z bali. Zanim zrobimy porzadny remont (przerobka, rozbiorka, ale kto wie co jeszcze...) bedziemy musieli zalatac ubytki widiczne z zewnatrz, zwlaszcza miedzy belkami. Poprzedni wlasciciel wypelnial je pianka i wapnem. Wapno ponoc niedobre dla drewna, wiec trzeba je skuc. Pianka chyba dobra, ale brzydko wyglada :cry: . Moze nalezy narpiew polozyc pianke, a potem cos na wierzch tej pianki, aby milej to wygladalo. Moze masz jakis pomysl?

e :D

mark0wy
25-06-2007, 10:23
Młoda, Niewyspana, Matko. Da się wymienić belkę. I do tego nie trzeba rozbierać całej chałupy. :D
Pozdrawiam

Witaj,

A mógłbyś spojrzeć tutaj i poradzić jak to zrobić?
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=105154



Pozdrawiam serdecznie
Mark0wy

tomek1950
26-06-2007, 19:18
Redakcja chyba czytała w Waszych myślach. Kupcie Dom Letni Muratora nr 2/2007. :D Dużo informacji o remoncie drewnianych domów.

LuiLin
26-06-2007, 21:50
to samo napisałam w innym wątku. czytam Dom Letni od deski do deski! :)