PDA

Zobacz pełną wersję : Jak z głową zagospodarować działkę? Dom, garaż, ogród.......



m.arek
12-06-2007, 12:34
Witajcie :)

Piszę tutaj, ponieważ spośród tylu użytkowników jest zapewne wielu, którzy mieli podobne dylematy przed budową. Na tą chwilę jestem posiadaczem działki na której mam zamiar wybudować dom

http://img162.imageshack.us/img162/189/dzia322ka7ap1.jpg

Działka jest średnio duża, tzn około 22 arów, jej wymiary to w przybliżeniu 66*40*55*27. Mam nadzieję, że wszystko wyraźnie widać na zdjęciu. Granice działki z wymiarami zaznaczyłem na czerwono.
Planuję wybudowanie domu w części północnej, ze względu na to, iż na razie w części południowej planuję ogród, a za 5, 10 czy 20 lat może się okazać, że będę ją musiał sprzedać.
Osobno planuję wybudować garaż z kilku powodów:
- różnica w koszcie budowy domu z garażem a bez wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych, a nie dysponuję na tyle dużymi oszczędnościami, żebym mógł sobie na taki dodatkowy wydatek pozwolić na tą chwilę
- domy z garażem z reguły mają pokój nad garażem, który jest mi zbędny, a do tego trzeba ocieplić garaż jak dom
- strych garażu wolałbym zagospodarować jako „graciarnię” ponieważ dom będzie bez piwnic,
- koszt wolnostojącego garażu wydaje mi się niższy, niż garażu w domu
Jeśli moja argumentacja jest bezsensowna, uświadomcie mnie proszę, dopóki nie jest za późno.

Drugi mój problem, to linia niskiego napięcia (doprowadzająca prąd do 3-4 domów) i linia telekomunikacyjna. Ztcw, poprzedni właściciel wyraził zgodę komu trzeba i nie ma chyba prawnych możliwości pozbycia się słupów.
Linia telekomunikacyjna biegnie praktycznie w granicy działki, elektryczna około 7,5 metra od niej.
Czy jest szansa, żeby ZE zgodził się na przesunięcie słupa bliżej granicy działki, czy może lepiej go przesunąć bardziej na południe i w newralgicznym miejscu w pobliżu domu zakopać?

Oczywiście mam zamiar w najbliższym czasie nawiedzić jakiegoś specjalistę architekta, ale nie chcę, aby mi narzucał swój pogląd, tylko chce mieć wcześniej jakiekolwiek pojęcie, ewentualnie kilka pomysłów