PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyplenić trawę spod iglaków?



Klaudia
04-07-2003, 07:05
Jak w temacie. Nieopatrznie zasiałam trawę na całym ogródku, a dopiero później obsadzałam go dookoła małymi świerkami. Niestety efekt jest taki, że trawa wschodzi, a ja nie mogę tam już dojechać kosiarką. Ostatnio na nisko skoszoną trawę nasypaliśmy korę, ale i tak przeszła. Teraz to już wygląda fatalnie. Czy ktoś wie jak pozbyć się trawy nie robiąc szkody iglakom?
Dzięki za rady.

pitbull
04-07-2003, 08:06
Najproscie to wyplewic. Mozna rowniez rozlozyc agrowloknince i na to nasypac kory lub zwiru.
PLEWIENIE TO PODSTAWA.

04-07-2003, 09:42
Właściwie pitbull powiedział już wszystko. Mogę dodać tylko waraint dla leniwych:świerki urosną i zgłuszą trawę rosnącą pod drzewem.
Tyle, że potrwa kilka lat...

Ryszard1
04-07-2003, 22:13
a moze dac wiecej i drobniejszj kory - zawarte w niej substancje zniszcza trawe,

Żaba
05-07-2003, 07:07
Należy wyrwać trawę, a nastepnie dokładnie wysypać korą. Wtedy trawa będzie pojawiać się tylko sporadycznie. Oczywiście korę trzeba uzupełniać.

08-07-2003, 11:52
Jest jeszcze sposób "ludowy". Po wyplewieniu a przed wysypaniem na ziemi układasz warstwę gazet - zwykłych gazet codziennych i na to dopiero sypiesz korę. Chroni trochę lepiej przed przerasteniem chwastów niż sama kora, choć bez profilaktycznego plewienia się nie obejdzie.