PDA

Zobacz pełną wersję : warto ocieplac ?



dodiddone
13-06-2007, 12:59
Zastanawiam sie czy przy tych cenach wykonawcow gdzie za m2 ocieplenia elewacji licza sobie 100, welna jest po 35 /m2 warto jeszcze ocieplac ,
znajomy twierdzi ze namiastke tej kasy lepiej zainwestowac w kociol kondensacyjny i polozyc zwykly tynk, podobno suporex 30cm ma 0,5W/km2 wiec ile mozn zejsc inwestuja w elewacja zamiast 3000 za tynk 20000 za styrop + tynk ? podobnie z dachem chociaz tu niespecjalnie chce mi sie wierzyc ze pustka powietrzna pomiedzy pelnodeskowanym dachem a welna jest tak znikoma jak w wypadku elewacji

gogo5660
13-06-2007, 14:24
Wg mnie nieporozumienie... kociol nigdy nie bedzie na tyle oszczedny zeby zrekompensowac straty ciepla przez brak ocieplenia nawet przy sprawnosci 300%... lepiej ocieplaj bo sie przejedziesz na takich radach...

nom
13-06-2007, 22:40
Ja mam dom zbudowany z cegły modularnej potem 5cm styropianu i pustak max. Dom mam otynkowany obustronnie.
Jeżeli chiałbym ocieplić (ceny z października 2006, bo wtedy liczyłem) to koszt ocieplenia wyniósłby 8400zł (teraz pewnie 12 tys. zł).
Wyliczyłem straty ciepła bez i z ociepleniem w OWC (albo coś podobnego) i wyszlo mi, że na rok zaoszczędziłbym na ogrzewaniu jakieś 500zł, co daje czas zwrotu jakieś 16 lat. :-)
Jeżeli wpłacę te 8400 na konto ROR to mam 3,7%, czyli 310zł na rok, więc zrekompensuje mi straty w wyniku niedocieplenia. :-)
W tym roku zima była łagodniejsza więc pewnie i tak róznica byłaby mniejsza po ciepleniu, pewnie zaoszczędziłbym jakieś 200-300zł.
Notuje wszytskie wyniki zużycia gazu w excelu i wyszło mi, że tej zimy średnie dzienne zużycie gazu wyniosło mnie 7m3/dobę. Grzanie od listopada do kwietnia, czyli 6 m-cy.
Inwestując w kondensata (mam zwykły kocioł) zaoszczędziłbym jakieś 10-15% na ogrzewaniu, kocioł by się szybciej zwrócił niż ocieplenie.
To już chyba lepiej zainwestować te pieniądze na rekuperator, ponieważ jakieś 30% ciepła ucieka przez wentylację.

Barbossa
14-06-2007, 09:06
zauważ tylko, że Autor chce pozostawić suporex gr 30cm (skąd akurat 30cm?)
i tylko otynkować, a to diametrialnie różni się od Twojego przypadku