PDA

Zobacz pełną wersję : Upierdliwi sasiedzi...



biesy
13-06-2007, 14:44
witam
mam pytanie a raczej prosbe o pomoc - jak wyciszyc mieszkanie w bloku ? chodzi mi o sufit - wspanialych sasiadow mam nad soba i poki co nie bardzo moge sie wyprowadzic , wiec ...pomozcie
Moze ktos robil jakies wyciszenia lub ma namiary na firmy i choc troche moze mi doradzic jaka wyciszenie w bd uzyskam w zaleznosci od uzytego materialu...

37°C
14-06-2007, 21:24
Widziałem kiedyś takie graffiti na ścianie bloku:

"Wolnoć Tomku w swoim domku,
ale w bloku ma być spokój".

Autora nie znam, ale podejrzewam, że napis był za zgodą spółdzielni, bo inne napisy były zamalowane.

Odpowiadając na twoje pytanie, to w godzinach od 6.00 do 22.00 polecam stopery do uszu, takie z syntetycznego wosku plastycznego. Sprawdzone!
A w godzinach 22.00 do 6.00 częste telefony do komisariatu.
.

kachus
21-06-2007, 19:35
witam
mam pytanie a raczej prosbe o pomoc - jak wyciszyc mieszkanie w bloku ? chodzi mi o sufit - wspanialych sasiadow mam nad soba i poki co nie bardzo moge sie wyprowadzic , wiec ...pomozcie
Moze ktos robil jakies wyciszenia lub ma namiary na firmy i choc troche moze mi doradzic jaka wyciszenie w bd uzyskam w zaleznosci od uzytego materialu...

Mamy ten sam problem - własnie robimy sufit podwieszany z Aku Płyty - to produkt firmy Isover. Mamy juz zrobioną wnekę kuchenna i jakby ciut lepiej ale na razie trudno mi być obiektywną. Remont kończymy pod koniec lipca - jak sie przypomnisz to zdam relacje co i jak. Oficjalne parametry to jedno - życie swoją drogą leci.

biesy
22-06-2007, 07:42
hejka
Kachus - a powiedz o ile to obniza sufit?
dzieki za odpowiedz w temacie - bede pamietac i przypomne sie jak juz bedziesz miala skonczony sufit :)
mam nadzieje ze wyciszysz i bedziesz miala spokoj - czego zycze z calego serca :)
pozdrawiam

kachus
22-06-2007, 09:30
hejka
Kachus - a powiedz o ile to obniza sufit?
dzieki za odpowiedz w temacie - bede pamietac i przypomne sie jak juz bedziesz miala skonczony sufit :)
mam nadzieje ze wyciszysz i bedziesz miala spokoj - czego zycze z calego serca :)
pozdrawiam

ja akurat obnizam o 10cm bo moje mieszkanie mialo 2,65 wysokosci i moge sobie na to pozwolic zeby nie zrobić z mieszkania piekarnika . A o ile mozesz obnizyc to zalezy tez od materiałów. Te Aku-płyte masz grubości 5 albo 7 cm, do tego płyta gk czyli 1,2cm, kotwy do których mocujesz profile są 12,5cm ale je sie dogina przeciez a do tego wydaje mi sie, że krótsze są równiez. No zobaczymy co ta Aku-płyta potrafi bo sasiedzi dopiekli mi do żywego niestey.

qdlaty
06-08-2007, 15:52
Wygłuszony sufit to chyba tylko na zimę.
W lato słyszę wszystko przez otwarte okna.

A że sąsiadka ma zwyczaj opier.... swojego nachlanego męża akurat w soboty i niedziele od 6.00 rano,
postanowiłem się wyprowadzić.

aro3003
10-08-2007, 22:35
Mieliśmy ten sam problem. Zrobiliśmy sufit w "salonie" i u dziecka - system OPTIMA SONIC Isovera. Efekt napewno jest, wysokości zbyt dużo nie zabiera, ale majstrom patrzylismy dosłownie na ręcę - bardzo dużo zależy od staronności wykonania (mostki akustyczne). Do pełni szczęścia powinniśmy obłożyć jeszcze ściany, ale jest już dużo lepiej. POWODZIENIA