PDA

Zobacz pełną wersję : Odbudowa zrujnowanego gospodarstwa.



Biała
13-06-2007, 15:19
Witam
Jestem właścicielką starego, przedwojennego gospodarstwa. W planach mam wyremontwanie, albo raczej odbudowanie domu i budynku gospodarczego, aby utworzyć tam gospodarstwo agroturystyczne ze stajnią na kilka koni. Na razie uporządkowaliśmy działkę wycinając niepotrzebne krzaki i samosiejki, ogrodziliśmy teren i dociągnęliśmy prowizoryczny prąd. Obecnie czekają mnie wizyty rzeczoznawcy, który określi na ile te budynki nadają się do przebudowy i ile w nich jest dobrego (a raczej złego). Na razie nie nastawiam się na wiele, ale mam zapał i chęci i myślę, że w końcu uda nam się coś z tego stworzyć.
Oto zdjęcia gospodarstwa:
http://i9.photobucket.com/albums/a74/biala2004/ameryka/Zdjcie011.jpg

http://i9.photobucket.com/albums/a74/biala2004/ameryka/Obraz006.jpg

Może ktoś z forumowiczów ma podobne doświadczenia z odbudowywaniem ruin, czekam na rady i opinie na temat tego przedsięwzięcia.

an-bud
13-06-2007, 22:42
Dobrego budowlańca sprowadz, jak znajomi zobaczyli naszą ruinkę to im wyobrażnia się skończyła :lol: ja się nie przejmuję, po pięciu minutach wiedziałem gdzie, co, jak. decyzja o kupnie kilka sekund. za to remont na dłuuuuuuuugie lata. troszkę mało tych zdjęć, dodaj jeszcze kilka.

DPS
14-06-2007, 15:02
Gospodarstwo jak dla mnie wygląda naprawdę obiecująco. Ja bym nie bała się i remontowała. A agroturystyka? Link masz w stopce! :D

Biała
15-06-2007, 15:30
Gospodarstwo jak dla mnie wygląda naprawdę obiecująco. Ja bym nie bała się i remontowała.
Dziękuję za słowa wsparcia. Właśnie jesteśmy na etapie rozmów z rzeczoznawcą i spotkań z architektem. Wtedy będzie wiadomo, czy to co mamy w planach da się zrobić na tych ruinkach, a jak nie, to jaką część da się wykorzystać, a jaką trzeba zburzyć. A co do tematu o agroturystyce, jestem w trakcie czytania. Bardzo Wam zazdroszczę, że macie wszystko już rozkręcone. Ale myślę, że jeszcze kilka lat i ja będę mogła pochwalić się moim własnym 'biznesem' :D

an-bud: Cieszę się, że tu na forum spotykam wiele osób, które mają stare domy i nie boją sie ich odnawiania. A w mojej rodzinie, podobnie jak Twoi przyjaciele, mało kto był zachwycony tym gospodarstwem. Ale miejsce i klimat lasu dla mnie wszystko przebija. Zdjęć na razie nie ma sensu wstawiać, bo wszystko jest ruiną i z każdej strony wygląda jednakowo koszmarnie :D

DPS
16-06-2007, 20:53
... o agroturystyce, jestem w trakcie czytania. Bardzo Wam zazdroszczę, że macie wszystko już rozkręcone. Ale myślę, że jeszcze kilka lat i ja będę mogła pochwalić się moim własnym 'biznesem' :D


Z tym gotowym to przesada - każde z nas jest w trakcie budowy, niektórzy dopiero planują otwarcie agroturystyki. Wczytasz się, zobaczysz. :D Ty też otworzysz, jestem przekonana. 8)

tomek1950
17-06-2007, 21:24
Dawaj Biała, dawaj zdjęcia. Bardzzo mi się podobają twoje ruiny. Moja "komturia" była niewiele lepsza. :D

retrofood
17-06-2007, 22:43
Kurcze, chyba tam jest dobra gleba jak tak bujnie rośnie zieleń.

Biała
22-06-2007, 19:20
Na mapce to sa IV i V klasy. Ale rośnie faktycznie wszystko niemiłosiernie. Rok temu latem jedna część działki była wyrównana, wszystko z wierzchu zdarte koparką (czy jakąś inną maszyną), a w tym roku już by mogły się tam konie paść :)