PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy w sprzwie kosiarki



adamaria
14-06-2007, 07:43
Witam!
Wczoraj zrobiłam okropną rzecz, mianowicie do mojej kosiarki spalinowej wlałam olej napędowy zamiast zwykłej benzyny!!! Dziwiłam się dlaczego nie chce zapalić, więc poszłam zapytać sąsiada, on mnie uświadomił i uśmiał się, że będę musiała dużo zapłacić za naprawę. Powiedzcie, czy jeśli wyleję ten olej napędowy i wleję benzynę, to wszystko będzie ok? Czy też faktycznie kosiarka nadaje się do naprawy? Pomocy, bo trawa rośnie! :cry: :cry: :cry:

pawelm
14-06-2007, 08:09
Witam!
Wczoraj zrobiłam okropną rzecz, mianowicie do mojej kosiarki spalinowej wlałam olej napędowy zamiast zwykłej benzyny!!! Dziwiłam się dlaczego nie chce zapalić, więc poszłam zapytać sąsiada, on mnie uświadomił i uśmiał się, że będę musiała dużo zapłacić za naprawę. Powiedzcie, czy jeśli wyleję ten olej napędowy i wleję benzynę, to wszystko będzie ok? Czy też faktycznie kosiarka nadaje się do naprawy? Pomocy, bo trawa rośnie! :cry: :cry: :cry:
Jeżeli silnik w ogóle nie odpalił to o jakiej naprawie mowa?
Olej zanieczyścił gaźnik i wymiana paliwa w baku faktycznie może nie pomóc,
gdyż zazwyczaj usunięcie paliwa z gaźnika wymaga jego rozkręcenia.
Ale to żadna naprawa, raczej usługa za parę zet.

G.N.
14-06-2007, 08:17
Po pierwsze nie wylewaj ON tylko spuść wężykiem, bo przy przechylaniu dodatkowo zalejesz wszystko olejem silnikowym i będzie drugi kłopot.
Samo zlanie paliwa i nalanie nowego nie wystarczy. Trzeba całość rozebrać, przepłukać, zbiornik, gaźnik, pompę paliwową itd.
Jeśli nie udało Ci się odpalić kosiarki i nie szarpałaś się z nią bardzo długo to raczej nie powinna być uszkodzona, zatarta itd. to jednak dosyć proste w budowie silniki.
Trzeba całość rozebrać na części, przepłukać, złożyć i wyregulować. Robota raczej dla serwisu. Ile wezmą, ciężko powiedzieć. Pewnie więcej niż za typowy przegląd, ale nie powinien to być jakiś straszny majątek.
No chyba że kosiarka odpaliła choć na chwilkę, wtedy może być gorazej.

adamaria
14-06-2007, 08:20
Wielkie dzięki Paweł za szybką odpowiedź!
Ale mam jeszcze głupie pytanie: kto by to mógł zrobić, bo wspomniany sąsiad do pomocnych nie należy.
Widzę, że jesteś z Krakowa, więc może wiesz gdzie u nas można coś takiego zrobić, jest jakiś serwis kosiarek, czy coś?

adamaria
14-06-2007, 08:25
No proszę na krakowian jednak można zawsze liczyć :D :D :D
Wielkie dzięki G.N. i to samo głupie pytanko, gdzie to można zrobić w Krakowie?

G.N.
14-06-2007, 08:38
Np na Królowej Jadwigi (po prawej stronie jakieś 200 m przed Salwatorem) numeru nie pamiętam jest serwis (za przegląd i regulacje kosiarki biorą 40 zł
Drugi za OBI (tego przy Bora Komorowskiego) A jaka część miasta Ci odpowiada?

pawelm
14-06-2007, 10:57
Np na Królowej Jadwigi (po prawej stronie jakieś 200 m przed Salwatorem) numeru nie pamiętam jest serwis (za przegląd i regulacje kosiarki biorą 40 zł
Drugi za OBI (tego przy Bora Komorowskiego) A jaka część miasta Ci odpowiada?
Podgórze: Lwowska 23 (Zabłocie)
Nowa Huta: Marax - Makuszyńskiego 24

adamaria
14-06-2007, 15:49
Wielkie dzięki !!!
Bliżej będzie mi do tej w Podgórzu, albo w Nowej Hucie.

adamaria
15-07-2007, 12:14
Polecam wszystkim serwis na Lwowskiej. Bardzo miła obsługa. Pomimo, że było kilkanaście minut po zamknięciu Pan przyjął kosiarkę do naprawy i na drugi dzień była gotowa :D