PDA

Zobacz pełną wersję : PODJAZD DO GARAŻU



Marta.Manska
14-06-2007, 08:16
Najbardziej spier....ną rzeczą w moim domu jest garaż. Podnieśliśmy trochę dom żeby okana w piwnicy były widoczne, ale zapomnieliśmy że tym samym należy obniżyć o tyle garaż. Teraz bede miała kosmicznie stromy podjazd do garazu... :cry:
Czy ktoś może popełnił taką samą gafę i znalazł rozwiązanie?
Narazie tylko przychodzi mi do głowy zrobienie pokoju z garażu i postawienie garażu wolnostojącego. Ale mam malutką działkę i szkoda mi miejsca.
Wszelkie pomysły mile widziane :D

mario_pab
14-06-2007, 08:27
Napisz najlepiej jaka jest różnica poziomów i jakiej długości byłby podjazd.

Grzegorz Saczek
14-06-2007, 08:27
To o ile podnieśliście dom? Stromy to jest jak ma ponad 30st. ;-)

mynia_pynia
14-06-2007, 09:41
Też mam podniesiony dom i teraz poziom zero zaczyna się 0.9 m nad gruntem, podjazd do garażu ma 10m nie widzę problemu nawet jesli miałby 5m.
Kąt dla 10m to 5st.
Kąt dla 5m to 10st.

AndrzejS
14-06-2007, 10:25
Moim zdaniem podnoszenie domu, żeby piwnica miała okna jest bez sensu. Piwnica to piwnica i w niej się nie mieszka i wchodzenie do domu po schodach, bo jest podwyższony ? Chyba, że woda jest nisko wtedy to raczej konieczność.
Pozdrawiam

Marta.Manska
14-06-2007, 10:36
Piwnice są wysunięte na ok. 1 metr, a od garażu do bramy jest 6 metrów.

Andrzej S: mężowi zależało na podniesieniu piwnic, bo będzie tam miał swój "warsztat" (jest stolarzem).

Cpt_Q
14-06-2007, 12:49
Moim zdaniem podnoszenie domu, żeby piwnica miała okna jest bez sensu....

Podnieśli i kropka, ja też mam podniesiony, w piwnicy okna, a teraz właśnie piszę z tej "piwnicy", bo mamy tu fajnie urządzone :D

Podjazd do garażu niezła rzecz, woda, topniejący śnieg, wszystko spływa. Ale właśnie - jak stromo...różnica jednego metra na sześciu to nie aż tak strasznie. U mnie jest ok. 40cm na 3 metrach. Podjazd betonowy ze skośnymi rowkami (zimą łatwiej podjechać, jak ślisko).

Marta.Manska
15-06-2007, 12:42
Dzięki Cpt_Q, troche mnie pocieszyłeś, i .... broniłeś :wink:

Cpt_Q
15-06-2007, 12:54
Cała przyjemność po mojej stronie :)

Jak już będziecie na finiszu, to ten wątek też się może przydać, właśnie podczytuję ;)
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1707994