PDA

Zobacz pełną wersję : Sąsiad znów zalał mieszkanie co robić



piotrasz
14-06-2007, 19:59
Witam
Może ktoś wie co robić w sytyacji kiedy sąsiad zalewa ci mieszkanie i ma to w d___ie niby mówi że ma ubezpieczone itd ale od miesiąca nic się nie dzieje NIe otwiera drzwi udając że go nie ma , na klatce spotkany szybko sę zmywa .Zalał mnie już drugi raz ale wtedy uszkodzenia były niewielkie więc nie naciskałem. Nawet się nie pofatygował aby zobaczyć co nabroił
Pomóżcie powidzcie czy coś mogę zrobić ?

kakaowy
14-06-2007, 20:37
art. 415 KC

zbierz wszystkie rachunki, zrób dokumentacje fotograficzną, zadbaj o niespokrewnionego świadka

potem wezwij sąsiada do zapłaty, pisemnie, poleconym zpo, wyznacz mu czas, do wezwania dołącz kopie rachunków

a jak nie będzie chciał płacić dobrowolnie, to pozostaje sąd

beton44
17-06-2007, 10:21
ubezpiecz się...

odszkodowanie wypłaci Ci twój ubezpieczyciel...

z sąsiadem nawet nie będziesz się musiał kontaktować


:-?

piotrasz
19-06-2007, 11:58
Na ubezpieczenie się jest chyba za puźno szkoda już wystąpiła

beton44
03-07-2007, 07:20
ale na następny raz będzie jak znalazł...

piotrasz
05-07-2007, 06:42
myślę że następnego razu nie bedzie mieszkanie już sprzedane jeszcze tylko miesiąc wnim mieszkam a dom w trakcie budowy nigdy więcej sasiada na góże na dole lub z boku

artuross
07-07-2007, 16:26
to uciekaj stamtad jak najszybciej
:D

d5620s
31-07-2007, 11:32
czekaj do konca budowy-sprawa w śadze o paręset złotych zabieże ci prawdopodobnei lata żaycia-chyba nie warto-wtryń mieszkanie jakiemus nabywcy a na pytanie o sąsiadów odpowiedz ze to przemili ludzie:)

gusia80
18-08-2007, 00:10
właśnie ubezpiecz się... zalał już któryś raz to będzie pewnie i nastepny... Tobie ubezpieczyciel wypłaci z twojej polisy, ale nie wiem, czy potem nie będą go scigac... nas już tez sąsiadka zalała dwa razy i za każdym razem twierdziła, ze nie ona :-? , choć raz przepraszała ...a że ma powiązania mafijne, to nie chcieliśmy się wykłócać...
teraz mamy ubezpieczone i zaleje trzeci raz nie bedzie problemu...
takie ubezpieczenie ma też swoje plusy... może się zdarzyć, że ty kogos nie chcący zalejesz to się nie musisz martwic...

piotrasz
17-09-2007, 22:32
cała prawda nic dodać nic ująć

celebre
20-09-2007, 21:02
Nas tez w poprzednim 2 razy zalali, ale ludzie w porządku, sami przyszli, zapłacili fakturkę za farbę, merci i po sprawie.

Teraz nikt nad nami nie mieszka :)

esska
20-10-2007, 22:52
Mnie też zalali sąsiedzi i mieli w d... rozmowę. Firma ubezpieczeniowa wypłaciła mi kasę, a potem skasowali sąsiada. Wygodne rozwiązanie, gdy się ma dziwnych sąsiadów. Pozdrawiam - esska

Damro
26-12-2007, 21:23
Mnie też zalali sąsiedzi i mieli w d... rozmowę. Firma ubezpieczeniowa wypłaciła mi kasę, a potem skasowali sąsiada. Wygodne rozwiązanie, gdy się ma dziwnych sąsiadów. Pozdrawiam - esska

U mnie również było podobnie,ubezpieczyciel wypłacił mnie a teraz ściąga od sąsiada,już teraz pewno będzie się pilnował bo aż 6 tysiaków mają mu ściągnąć :o

piotrasz
23-01-2008, 06:59
Extra trochę żal że nie ubezpieczyłem mieszkania bo miało iść do sprzedaży już w nim nie mieszkam nowego właściciela nie przestraszyły plamy na suficie więc upiekło mi się malowanie o całej sytuacji poinformowałem kupujących będą mieli sąsiada na oku no i koniecznie ubezpieczenie :wink: