PDA

Zobacz pełną wersję : falista p?yta bitumiczna



nesia
04-07-2003, 12:58
Czy ktoś krył dach swojego domu falistą płyta bitumiczną? Czy warto? Jak się to sprawuje?

07-07-2003, 06:36
Temat wogóle niezauważony, może ktoś skomentuje to rozwiązanie?

stefbud
07-07-2003, 06:54
Też kiedyś poruszyłem ten temat, ale pozostał bez odzewu. Potem namacalnie przekonałem się, że nie chcę czegoś takiego na dachu. Dobrze może wygląda to zaraz po położeniu, a najlepiej na zdjęciach reklamowych producentów :-?

pipico
07-07-2003, 07:30
Pokryłem czymś takim zadaszenie na drewno do kominka, po zimie wygląda to trochę jak pagoda, taka łódeczka się z tego zrobiła. Ale myślę, że to z powodu zbyt słabego rusztowania od spodu.

pitbull
07-07-2003, 08:01
Plyty bitumiaczne faliste typu Onduline zdecydowanie odradzam jako krycie domu. W moim przekonaniu to sie nadaje na bude dla psa lub garaz.

DarekRz
07-07-2003, 15:14
Jakieś konkrety? Ba chciałbym pokryć czymś takim domek na działce, 40 m2 dachu.
DarekRz

Ryszard1
07-07-2003, 20:41
Jakieś konkrety? Ba chciałbym pokryć czymś takim domek na działce, 40 m2 dachu.
DarekRz
juz chyba lepiej dac gont bitumiczny ...

Alanta
08-07-2003, 08:43
Konkrety ? proszę bardzo:
siedem lat temu zamontowałam taką płytę między stalowymi prętami balkonu, jako osłonę; gdy ja rok temu ściagałam ją (ocieplali i malowali blok) popękała mi w rękach (a do silnych kobiet nie należę :lol: )

tom soyer
08-07-2003, 08:54
proby "przelozenia" dachowki po 10 latach moga zakonczyc sie podobnie :)

ewusia
08-07-2003, 08:54
W którymś z Domów Letnich Muratora był artykuł o letniej siedzibie państwa XXX, którzy pokryli dach płytą Onduline. Dach miał w tym czasie około 10 lat i wyglądał super. Gospodarze też byli zadowoleni. Ja natomiast miałam te płyty ( co prawda kilkuletnie) składowane w ogrodzie w sztaplu ale po dwóch latach były miekkie i rozłaziły się w rękach. Co prawda leżały "na kupie", na nierównym podłożu a dach powinien być najpierw deskowany i płyty z wentylacją. Ale fakt, że po tym doświadczeiu zrezygnowałam z krycia domku letniego Onduliną.

rml2
10-07-2003, 14:24
Co prawda od 3 lat ale jak do tej pory nie narzekam i nie ma żadnych niepokojących objawów. Ale gdybym w czasie budowania miał więcej pieniędzy to bym się wcale nie zastanawiał i wybrał p-orządna blachę- dachówki nie mogłem bo to przebudowany domek drewniany a nie chciałem aby sie rozpłaszczył pod ciężarem porządnej ceramicznej dachówki. :D

ArtMedia
10-07-2003, 14:53
Witam.

Temat juz byl na forum, więc się powtorzę.
Takie płyty leża u moich rodziców na dachu od lat 10. Lekko przybladły i od północy leciutko się zaczynają zielenić. Poza tym wszystko w porządku. Nic sie nie rozłazi i nie wygina. Wygląd taki sobie. Raczej nie na dom.

Sebastian.

inwestor
10-07-2003, 22:34
Nesia
Mam na swoim dachu płyty Onduline. Nie ma to wyglądu dachówki ceramicznej ale wcale nie jest tak najgorzej. Miałem obawy natury estetycznej, ale po ułożeniu wypadło lepiej niz się spodziewałem. Jeśli masz takie obawy to popatrz na inne domy pokryte takimi płytami i przemyśl czy taki wygląd dachu akceptujesz - przecież dom ma się podobać przedewszystkim Tobie a nie innym. Jeśli pominąć względy gustu to płyty Onduline mają następujace zalety:
- niska cena płyt
- niska cena ułożenia można to zrobić bez problemu samemodzielnie jest to stosunkowo prosta i szybka sprawa
- wysoka trwałość
- płyty posiadają fale przez co dach jest wentylowany i latem znacznie mniej się rozgrzewa
- płyty dosyć mocno tłumią dźwięki z ulicy nie ma problemu z "bębnieniem" w deszczowe dni jak to jest w przypdku blachodachówki
- powierzchnia płyt jest szorstka przez co śnieg zimą się nie zsuwa i nie obrywa rynien tylko pomału sobie topnieje
- płyty są bardzo lekkie i nie wymagają "pancernej" więźby dachowej jak również nie wymagają wykonywania pełnego poszycia dachu z desek lub płyt OSB jak to jest wymagane w przypadku gontów bitumicznych lub pap termozgrzewalnych
- pozostałe zalety patrz foldery reklamowe :D

Wady
- płyty nie są niepalne tylko trudnozapalne
- niestety nieco blakną, myślę że po ok. 2 latach ten proces się ustabilizował

Jeśli masz niewielkie środki finansowe na budowę to jest to produkt jak najbardziej godny polecenia.
Pozdrawiam