PDA

Zobacz pełną wersję : DOMY DWUPOKOLENIOWE, dwulokalowe, z dwoma mieszkaniami



sasiaddd
15-06-2007, 17:20
Mam w planie budowę domu jednorodzinnego z poddaszem uzytkowym, ale szukam projektu domu dupokoleniowego tzn. dwa mieszkania w jednym domu z osobnymi wejściami. Jedno mieszkanie większe - ok 11-120 m kw, drugie mniejsze - 45-65 m kw. Tak więc ogólnie jakies 160-200 m kw. Prosze o pomoc bo projektów spełniających moje kryteria jest jak na lekarstwo.
Pozdrawiam

pati25
15-06-2007, 18:06
moze lepeij zlecic wykonanie projektu indywidualnego?

frosch
15-06-2007, 18:09
zajrzyj do dziennika Nefer

sasiaddd
15-06-2007, 18:18
dom nefer nie spełnia moich kryteriów o których pisałem wyżej

sasiaddd
15-06-2007, 18:18
moze lepeij zlecic wykonanie projektu indywidualnego?

chciałem kupić gotowca bo to taniej chyba, prawda? Ile kosztuje projekt indywidualny?

2katarzyna
15-06-2007, 20:47
Zależy gdzie. W moich okolicach ok.3 tys. Tyle samo zapłacisz za gotowca +adaptację.

Renia
16-06-2007, 08:28
Opłaca sie robic projekt indywidualny, bo architekt zrobi od razu projekty przyłączy, wtedy razem kosztuje troche mniej niz projekt gotowy i robienie projektów przyłączy przez różnych specjalistów oddzielnie.
Ja żałuję, że nie zrobiłam projektu indywidualnego, na pewno dopracowałabym go tak, żeby wszystkie szczegóły mi pasowały. W gotowcu nawet jak cos sie zmieni, to nadal nie wszystko pasuje.
Pamietaj, że na kartce papieru mozna w nieskonczoność wszystko poprawiać, az wyjdzie ideał.
Mozna przede wszystkim dac wytyczne szczegółowe co do ilości i wielkości pomieszceń, stron świata, funkcji, miejsca kominów (ważne !). Im dłużej "obracasz" projekt, tym więcej zauważasz mankamentów, nie warto szybko podejmowac decyzji. Warto skonsultowac propozycje z wieloma ludźmi, kazdy rzuci jakąs cenna uwagę....

hala_k
16-06-2007, 20:11
Mam w planie budowę domu jednorodzinnego z poddaszem uzytkowym, ale szukam projektu domu dupokoleniowego tzn. dwa mieszkania w jednym domu z osobnymi wejściami. Jedno mieszkanie większe - ok 11-120 m kw, drugie mniejsze - 45-65 m kw. Tak więc ogólnie jakies 160-200 m kw. Prosze o pomoc bo projektów spełniających moje kryteria jest jak na lekarstwo.
Pozdrawiam

Może to:
http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m3f27c2be10742

W necie jest tego więcej, tylko poszukać.

Galain
21-06-2007, 14:38
Polecam projekty malego biura architektonicznego AREX z W-wy. Ja buduje ich JOWITE:
http://www.arex.net.pl/03projekty/tradycyjne/jowita.htm

Myslalam o wybudowaniu domu 2-pokoleniowego, ale w koncu zdecydowalam sie na osobny dom i osobny garaz z mieszkaniem na pietrze dla moich Rodzicow.
Gdy bylam na etapie poszukiwan projektow, rozwazalam tez ich projekt "Karolina".
http://www.arex.net.pl/03projekty/tradycyjne/02karolina.htm

Pozdrawiam, G.

P.S. Projekty sa dobre, ale pozostawiaja rowniez duza dowolnosc, w kwestii rodzaju materialow, z jakich wykonane maja byc poszczegolne elementy.
W Porownaniu z Archonem, z ktorego mam projekt garazu z mieszkaniem (wyliczenia ilosci materialow niemalze co do deski, cegly, etc.), to projekty Arex'a sa pod tym wzgledem "ubogie". Choc ja - ostatecznie - nie narzekam na to, a wrecz sobie chwale. Nie bralam kredytu na budowe, wiec nie potrzebowalam az tak szczegolowego wyliczenia materialow dla potrzeb kosztorysu.

JarasD
25-06-2007, 22:54
Ja też szukałem takiego rozwiązania. Już byłem bliski zakupu projektu o nazwie MURENA pracowni MTM STYL Sp. z o.o. Białystok. Dwa mieszkanie łączna powierzchnia 212,2m2. Wybrałem jednak projekt o nazwie Y 10 Krakowskiej pracowni HAWIT-PROJEKT, podobny do Mureny ale dla mnie bardziej funkcjonalny (gabinet na parterze). Wprowadzam pewne poprawki
9jestem na etapie adaptacji projektu). Generalnie zdecydowaliśmy z żoną po zobaczeniu takiego domu już wybudowanego.

Sloneczko
25-06-2007, 23:25
Sasiaddd, myśmy wprawdzie zlecali projekt indywidualny, bo załeżało nam na niedużym bliźniaku, a takich w gotowcach nie ma.

Projekt robiło nam to biuro: http://www.projektygotowe.pl/, które ma w ofercie bardzo ciekawe domy dwupokoleniowe, z osobnymi mieszkaniami również :)

madagoral
26-06-2007, 08:49
Ja zbudowałem taki dom. Nie pamietam nazwy. Jeżeli będzie trzeba to odszukam. Był to projekt gotowy (1200pln) + adaptacja (6000pln).
Adaptacja polegała na przerobieniu projektu garażu, który był przy domu na mieszkanie i na zaprojektowaniu osobnego budynku garażowego.

samabuduj
06-11-2009, 10:51
[quote="Sloneczko"]Sasiaddd, myśmy wprawdzie zlecali projekt indywidualny, bo załeżało nam na niedużym bliźniaku, a takich w gotowcach nie ma.

Najcześciej zabudowa bliżniacza musi być przewidziana planem zagospodarowania przestzennego, ale proszę pamiętać, że jak połączymy dwa domy np. projekt z własnym lustrzanym odbiciem to otrzymamy nowy duży dom a nie bliźniak. Byliśmy bliscy takiego rozwiązania ale znalazłam dom gotowy spełniający wymogi. Na portalach można doszukać się ciekawostek jak ta:
http://www.domiporta.pl/details.asp?CategoryID=30802&ID=102832839&Preview=1

mycha.:)
15-03-2015, 15:27
Mój szwagier chciał budować bliźniaka na działce a teraz okazało się, że nie może, jedynie może wybudować dom dwuizbowy, z jednym wejściem z zewnątrz. Ale szukamy i szukamy i nie możemy znaleźć takiego domu, ma być parterowy, dach dwuspadowy, jeden lokal do 60-70 metrów. Podpowiedzcie gdzie szukać.

robert skitek
15-03-2015, 16:58
Jakaś bzdura... Dom dwuizbowy? Co to takiego?
Myślę, że chodzi o dom jednorodzinny wolnostojący. Zgodnie z obowiązującymi przepisami to budynek z maksymalnie dwoma lokalami mieszkalnymi. Nieważne z iloma wejściami. "Bliźniak" wybudowany na jednej działce także spełnia te wymogi.

mycha.:)
16-03-2015, 19:12
Pani, mówiąc im, że dwuizbowy pewnie miała na myśli dwulokalowy. Właśnie chodzi o to, że bliźniaka nie mogą tam postawić, nie wiem o co biega, ale nawet nie mogą już działki podzielić na pół, bo jest zastrzeżone, że działka ma być minimum 10 ar. Nie mogą mieć w nazwie bliźniak i nie mogą być dwie pary drzwi wejściowych widocznych na zewnątrz.

robert skitek
16-03-2015, 19:29
To, że działki nie może już dzielić, rozumiem. To częsty zapis. Ale bliźniak postawiony na jednej działce (obydwie jego połówki) jest jak najbardziej budynkiem jednorodzinnym (wolnostojącym, dwulokalowym). Jakiś nadgorliwy urzędnik Wam się chyba trafił. Warunki są opisane w MPZP albo WZ, nie bardzo chce mi się wierzyć, żeby takie zapisy tam były. Poprosić o podstawę prawną. Na piśmie.

mycha.:)
16-03-2015, 21:25
To, że działki nie może już dzielić, rozumiem. To częsty zapis. Ale bliźniak postawiony na jednej działce (obydwie jego połówki) jest jak najbardziej budynkiem jednorodzinnym (wolnostojącym, dwulokalowym). Jakiś nadgorliwy urzędnik Wam się chyba trafił. Warunki są opisane w MPZP albo WZ, nie bardzo chce mi się wierzyć, żeby takie zapisy tam były. Poprosić o podstawę prawną. Na piśmie.

Dzięki, przekażę im, dla mnie to też dziwne, czemu nie można tego bliźniaka, że tak bardzo im przeszkadzają dwoje drzwi na zewnątrz.