PDA

Zobacz pełną wersję : działka z pozwoleniem na budowe



cocorocos
15-06-2007, 20:02
witam chciałem się dowiedzieć jak to jest jeśli działka ma pozwolenie na budowę wydana poprzedniemu właścicielowi działki
co teraz miałbym zrobić jakbym kupił taką działkę chcąc budować dom z innego projektu?
czy te pozwolenie by obowiązywało i tylko gminie bym musiał nowy projekt dostarczyć?
czy trzeba nowe pozwolenie załatwiać?

pozdrawiam

niktspecjalny
15-06-2007, 21:22
witam chciałem się dowiedzieć jak to jest jeśli działka ma pozwolenie na budowę wydana poprzedniemu właścicielowi działki
co teraz miałbym zrobić jakbym kupił taką działkę chcąc budować dom z innego projektu?
czy te pozwolenie by obowiązywało i tylko gminie bym musiał nowy projekt dostarczyć?
czy trzeba nowe pozwolenie załatwiać?

pozdrawiam

Nie bardzo rozumie .Pozwolenie na budowe dostał poprzedni właściciel i to jest temat zamkniety.Ty zapewne masz swój projekt wiec bedziesz po adaptacji miał własne pnb.


czy te pozwolenie by obowiązywało i tylko gminie bym musiał nowy projekt dostarczyć? nie spotkałem się nigdy z takim czyms.
Jakoś ten cały problem jest delikatnie mówiąc naciagany.

cocorocos
16-06-2007, 08:59
chce kupić działkę i trafiłem na taką z pozwoleniem na budowę pani z biura nieruchomości mi powiedziała że mogę się spokojnie budować na tym pozwoleniu tylko że gminie muszę dostarczyć swój projekt ale właśnie miałem pewne wątpliwości i założyłem taki temat
no ale nic dzięki za uświadomienie

mww
18-06-2007, 14:49
żeby przenieść na siebie pozwolenie wydane na poprzedniego właściciela działki musisz oświadczyć, że akceptujesz wszystkie warunku tego pozwolenia. Potem ewentualnie możesz zrobić projekt zamienny i go zatwierdzić.
Jeżeli chcesz budować wg całkiem innego projektu to albo musisz się wystarać o nowe pozwolenie albo ugadać z urzędem jak bardzo taki projekt zamienny mógłby odbiegać od projektu pierwotnego, czyli jaką skalę zmian byliby skłonni zaakceptować. To drugie wygaje mi się być lepszym wyjściem bo chyba łatwiej zatwierdzić projekt zamienny niż wystarać się o nowe pozwolenie, chociaż to też zależy...