PDA

Zobacz pełną wersję : prowadnice w piekarniku?



darekgra
16-06-2007, 11:48
witam
miałem zamiar kupić piekarnik z prowadnicami ale gdzieś zasłyszałem ze to tak fajnie działa tylko na początku, jak się coś na nich przypali to już nie chodzą tak lekko? czy to jest prawda? czekam na opinie użytkowników owych piekarników

p.s
zastanawiam się teraz nad takim rozwiązaniem http://www.bosch-agd.pl/pl/produkty/produkt.asp?idproduktu=497
co o nim sądzicie?


Pozdrawiam

Sasha
16-06-2007, 13:09
zawsze można umyć :D

darekgra
17-06-2007, 00:09
tylko czy to nie jest kłopotliwe?? skrobanie prowadnic :D


chyba skuszę się na ten wózek ?
ale nadal czekam na opinię :)

SzymonK
17-06-2007, 00:55
Mam taki piekarnik od 5-6 lat (Amika).
Używany od czasu do czasu, ale z pewnością ponad 100 razy coś w nim pieczone było i nie przypominam sobie sytuacji żeby coś przypaliło się na prowadnicach.
Zresztą ich konstrukcja jest taka, że gdy piekarnik jest zamknięty to potencjalnie wrażliwy na zabrudzenia mechanizm jest ukryty wewnątrz obudowy prowadnicy. Trzeba by coś przypalić przy otwartym piekarniku i wysuniętych prowadnicach co jest mało realne (przy wysuniętych prowadnicach potrawa jest na zewnątrz piekarnika a odsłonięte wtedy pręty wrażliwe na zabrudzenia pozostają wewnątrz).

W każdym razie u mnie działa wszystko jak by było nowe, a nie należymy do ludzi specjalnie dbających o domowe sprzęty.:)
Nie ma się czego obawiać a wygoda jest spora, bez prowadnic znacznie łatwiej się poparzyć.

kubaimycha
17-06-2007, 06:37
My również mamy piekarnik f-my Amica od 7 lat. Może nie pieczemy w nim codziennie, ale i nie dbamy o niego przesadnie...Prowadnice działają bez zarzutu, jak 7 lat temu...
...wygoda...niebywała... :)

lukzak2298
04-02-2017, 15:19
Tez Amica. Niestety wrzuciłem te prowadnice do zmywarki i mi całe smarowidlo z nich wypłukało. Teraz potwornie piszczą i jakaś rdza się pojawiła. Jakieś pomysły czym to nasmarować żeby potem jedzenie nie pachniało spalinami od diesla?

Lew2
05-02-2017, 20:11
Mamy piekarnik Electrolux. Montowany z prowadnicami w 2008 roku (9 lat temu). Piekarnik używany kilka razy w tygodniu. Prowadnice działają bez zarzutu. Nie wyobrażam sobie jak można używać piekarnik bez tych prowadnic. Swoją drogą piekarnik też jest rewelacyjny z 3 powodów: do tej poru działa bez zarzutu, osiąga temperaturę błyskawicznie, piecze bardzo równo. W poprzednim mieszkaniu mieliśmy Amica (bez prowadnic): piekł nierówno i padła grzałka termoobiegu.