PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka barma garazowa



bimbelt
17-06-2007, 11:11
Mam dwie dobre cenowo oferty i duzy dylemat co wybrac. Mam nadzieje, ze mi pomozecie.

1. Brama Normstahl z oryginalnym napedem.
2. Brama Krispol (polski producent) z napedem Sommer.

Roznica w cenie 400-500zl na korzysc polskiego producenta. Nie jest to duzo i nie jest tez malo. Najwazniejsza jest dla mnie jednak jakosc, dlatego sklaniam sie ku Normsthal'owi. Mimo, ze jest drozszy, to nie slyszalem o nim negatywnych opinii. Z drugiej strony o Krispolu niewiele wyczytalem na forum, wiec czekam na opinie uzytkownikow.

bwojtek
17-06-2007, 13:34
Stawianie tych 2 producentów w jednym rzędzie to raczej nieporozumienie... Stanowczo polecam Normstahla. Jeżeli coś tańszego to już raczej Wiśniowski.

Grzes z Krakowa
17-06-2007, 14:08
Stawianie tych 2 producentów w jednym rzędzie to raczej nieporozumienie... Stanowczo polecam Normstahla. Jeżeli coś tańszego to już raczej Wiśniowski.

Przeprazsam a czy mozesz podac jakies konkretne argumenty za tym ze np Normstahl to pierwsza liga a Krispol ma byc w okregowce??
Czy sa jakies racjonalne argumenty za tym przemawiajace czy Twoje zdanie wynika tylko z tego ze ta pierwsza firma ma wiecej kasy na marketing i promocje stad wydaje sie byc lepsza??
Ja do tej pory myslalem ze najlepsze bramy na swiecie to robi Hormann a okazuje sie ze to normalna przecietna firma w tej branzy tylko tyle ze bardzo dobrze sie promuja wiec stwarza pozory ze jest najlepsza.

Pytam dlatego ze sam jestem na etapie wyboru bramy i sam chcialbym meic oczywiscie najlepsza brame za najmniejsze pieniadze tylko jaka to brama?????

Swoja droga polowa sukcesu przy uzytkowaniu bramy- moim zdaniem- to poprawne jej zamontowanie, bo choc niewiem jak dobra bylaby brama to jak "fachowcy" spier... montaz to pozniej juz do konca bedzie cos nei tak chodzilo.

bwojtek
17-06-2007, 14:45
Najważniejszy dla mnie argument to zabezpieczenie antywłamaniowe klasy WK2. Inne cechy wyróżniające firmę Normstahl to tandemowe rolki, bardzo mocny sposób łączenia blachy paneli (chodzi o sposób "zagniatania") i osłony wszystkich zawiasów. Dla mnie minusem jest wygląd napędów, które przypominają odkurzacz z hipermarketu :lol:

bimbelt
17-06-2007, 17:28
A czy ktos wie jak to wszystko wyglada w Krispolu? Moze ktos uzytkuje i podzieli sie wrazeniami?

Co do napedu Sommer, to juz poczytalem, ze to wysoka klasa. Pozostaje tylko kwestia samej bramy.

Grzes z Krakowa
17-06-2007, 20:26
No wlasnei moze nam Bwojtek powie jak to wyglada w Krispolu i na co mamy zwrocic uwage, czemy sie przyjrzec??
Skoro stwierdzil ze to druga liga to zapewne bacznie porownywal te bramy.

Tak jak powiedzialem jestem na etapie wyboru bramy na dniach i ten temat mnei bardzo interesuje. Narazie zbieram oferty cenowe ale mysle ze od jutra tzreba wyjsc w swiat i naocznie przyjrzec sie i porownac. Tylko zeby to zrobic trzeba wiedzieć czego sie "trzepiac" w sklepie ;-)

Do mnie akurat argumenty antywlamaniowe nie przemawiaja gdyz ani okien ani dzrwi swiadomie nie mam antywlamaniowych.
Pieneidzy w domu nie trzymam (od tego sa banki i inne instytucje finansowe) kosztownosci w stylu cennych dziel sztuki itp tez nie posiadam :) A jak zlodziej bedzie chcuial wejsc do domu to i tak wejdzie przy antywlamaniowych anrobi tylko jeszcze wiecej szkod i zniszczen no i kosztow niestety.

Dla mnei argumentem przemawiajacym jest przedewszystkim:
estetyka samych paneli (kasetonow - przetloczen)
Estetyka wykonczen
trwalosc ( ale to trudno bedzie zweryfikowac w sklepie dlatego wtak wazna wasza pomoc tych ktorzy jzu uzytkuja )
cicha praca mechanizmow
Szczelnosc a raczej izolacyjnosc

bwojtek
17-06-2007, 21:24
Obejrzyj sobie sam obie bramy - najlepiej w całości oraz przekroje paneli. Zobacz sam jak jest zrealizowane uszczelnienie między panelami bramy oraz po obwodzie. Do tego zobacz jaki mają system sprężyn (nad bramą czy z tyłu) a także obejrzyj zawiasy. Nie chcę nikogo przekonywać na siłę. Możesz też spytać kto produkuje panele do obu bram...

Grzes z Krakowa
18-06-2007, 08:49
A ktory system sprezyn jest lepszy? z boku czy nad brama?
Zauwazylem tez ze w ofertach jest podawana rozna grubosc blachy na panelach jedni podaja 0,5 mm inni chyba 1mm wie tutaj tez pewnie ma to wplyw na cene i trwalosc
No wlasnie a jacy sa producenci paneli ??

bimbelt
19-06-2007, 11:25
A moze ktos jest w stanie porownac kontrukcje Normstahla i Krispola?
Na przyklad takie parametry:
- grubosc blach
- rolki
- sprezyny
- jakosc paneli
- zabezpieczenia antywylamaniowe
- gwarancja i jej jakosc

Grzes z Krakowa
03-07-2007, 11:48
Ja ogladalem 4 producentów
Hormann
Wisniowski
Migas Door
Krispol

I musze jednak przyznac racje bwojtkowi.
Z tych 4 najlepiej wypada Normstahl,
przede wszystkim estetyka wykonania bardzo ladna powierzchnia w kolorze złotego debu (model euro) tylko Horman jeszcze taka ma ale niestety tylko przy grubosci 2 cm a w Normstahlu to 4 cm wiec roznica spora,
no i klamka jaka zaj.... niestety nie ma w kolorze takim jak mi odpowiada czyli "stare złoto" a złota kosztuje 750 zł :o troche przesadzili
zatem bede mial taka standardowa - srebrny mat ktora tez kosztuje nie malo bo jakies 300 PLn

Ale suam sumarum cala brama z napedem montazem i klamka kosztuje ok 4700 czyli porownywalnie do hormana i niewiele drozej do krspolu czy wisniowskiego
Zatem decyzja zapadla na Normstahl

A moze pochwalicie sie etz na ile wam wycenili wasze bramy?
Rozmar mojje to 240*210 zyli razcej mala

Grazia-Ol
03-07-2007, 14:32
Mam świeżo zamontowaną bramę Normstahla. Przyjechała z Niemiec z atestem i certyfikatem. Duże poziome przetłoczenia, kolor złoty dąd. Cena dokładnie 4.740 PLN. Horman na bramę do naszego APS 98, dał ofertę 4.600. Więc decyzja nie była trudna, ale czekaliśmy 2 miesiące.

mapatut
03-07-2007, 14:41
A moze pochwalicie sie etz na ile wam wycenili wasze bramy?
Rozmar mojje to 240*210 zyli razcej mala

własnie zamowiliśmy Wiśniowskiego segmentówkę w kolorze ciemny brąz (nie żaden drewnopodobny) w rozmiarze 2400x2200 bez napędu za 2300pln z montażem.

kammaje
03-07-2007, 15:46
zwróć uwagę na napęd do bramy. Mój jest taki pop...ny, że mimo że mam dwa przyciski na pilocie (strzałka w górę i strzałka w dół sugerujące podnoszenie i opuszczanie bramy) to wszystki operacje robi się naciskając strzałkę w górę.

W konsekwencji pierwsze naciśnięcie - otwiera bramę.
Drugie naciśnięcie - zamyka bramę. Niby logiczne.
Zatem jak otworzę bramę do połowy i chcę otworzyć do końca to muszę najpierw trochę ja zamknąć :)))))

Elektryk, który robił mi instalację elektryczną twierdzi, że to można przeprogramować.

Sprzedawca, twierdzi, że to "standardowe działanie napędów przemysłowych takich jakie są np.: w Castoramie - tam pociągasz sznurek i brama do magazynu jedzie do góry; walisz w guzik i jedzie na dół".

Nie spytałem tylko monterów co oni o tym wszystkim sądzą.

A - jeśli chodzi o domumentację, to nie wiem jaką trzeba mieć skończoną szkołę żeby ją zrozumieć.

i z tego wszystkiego zapomniałem napisac, że mam Normstahl .

Renia
03-07-2007, 18:31
Ja zamówiłam Normstahla (4 cm), bo wyglądała dużo lepiej od dwu-centymetrowego Hormana, jest w tej chwili w promocji ...... za chwile cena pójdzie w górę. No i to wykonanie.... :D Solidna robota !

bwojtek
04-07-2007, 08:14
to wszystki operacje robi się naciskając strzałkę w górę.
W konsekwencji pierwsze naciśnięcie - otwiera bramę.
Drugie naciśnięcie - zamyka bramę. Niby logiczne.
Tak działają wszystkie mi znane sterowania napędami.

mimo że mam dwa przyciski na pilocie
A nie cztery? Pozostałe przyciski to inne kanały radiowe - do wykorzystania np. do bramy wjazdowej, oświetlenia itp.

bimbelt
04-07-2007, 09:02
Ano wlasnie. Normstahl ma cztery kanaly, wiec trzy mozna teoretycznie wykorzystac. Pytanie tylko do czego. Jeden na pewno do bramy wjazdowej, drugi do oswietlenia. A trzeci? Jakies pomysly?

bwojtek
04-07-2007, 09:23
Hm... Np napuszczanie gorącej wody do wanny na powitanie właściciela ;)

julienx
08-07-2007, 14:13
Mysmy wybrali Normstahla

Ela_i_Maciek
08-07-2007, 18:08
A my firmy Novoferm. Zaintrygowały nas mechanizmy napędu, które jeżdżą razem z bramą. Zobaczymy, co to warte.

M

pablitoo
08-07-2007, 21:53
Ano wlasnie. Normstahl ma cztery kanaly, wiec trzy mozna teoretycznie wykorzystac. Pytanie tylko do czego. Jeden na pewno do bramy wjazdowej, drugi do oswietlenia. A trzeci? Jakies pomysly?

Czytam czytam opinie o wyżej wymienionych bramach więc może dorzucę i opis mojej :) - nabyta około 3 miesięcy temu , zamontowana i uruchomiona -pracuje i sprawuje sie znakomicie :)

Producent bramy - oczywicie - tylko Hormann - oglądałem i Wiśniowskiego i Normstahl ( jeszcze tylko te dwie bramy wchodziły w grę ) - jakość wykonania , detale i szczegóły , estetyka wykonania w szczegółach , jakość podzespołów i rozwiązań - zdecydowanie najlepiej wypadł Hormann - bezdyskusyjnie.
Brama z napędem SupraMatic - dwie prędkości otwierania i zamykania , dojazd do krańcowych położeń ze zwolnieniem prędkości także zaryglowanie i początek otwierania bramy odbywa się mięciutko i delikatnie. Programowalny czterokanałowy napęd z funkcją przewietrzania . Czwarty kanał możliwy do zaprogramowania dowolnej funkcji - np otwierania bramy wjazdowej na posesję ... Napęd SupraMatic z własnym oświetleniem - bardzo przydatne rozwiązanie - zwłaszcza gdy wjeżdża się do garażu w nocy - automatycznie wraz z otwarciem bramy zapala się światło w garażu :)
Reasumując - pierwszy kanał - otwieranie/zamykanie , drugi kanał - oświetlenie , trzeci kanał - przewietrzanie garażu , czwarty kanał - wolny do zaprogramowania .

Brama 4500x2500 cm , ocieplana , 4 cm grubość ściany bramy , kolor ciemny brąz , oczywiście segmentowa - cena cirka 7 kpln wraz z napędem SupraMatic.

Powiedziawszy szczerze i Wiśniowski i Normstahl były tańsze - ale nie było żadnego porównania co do jakości i dokładności wykonania i szczegółów.

Takie jest moje zdanie co do producentów bram ... :)

Pozdrawiam

Sail
09-07-2007, 08:52
[...] Programowalny czterokanałowy napęd z funkcją przewietrzania . [...]
Reasumując - pierwszy kanał - otwieranie/zamykanie , drugi kanał - oświetlenie , trzeci kanał - przewietrzanie garażu , czwarty kanał - wolny do zaprogramowania . [...]
Pozdrawiam

pablitoo - napisz na czym polega funkcja przewietrzania? :roll:
A pod wolny kanał to proponowano juz gdzieś na forum uzbrajanie alarmu (ale ze względów bezpieczeństwa tylko uzbrajanie) :wink:

pablitoo
09-07-2007, 09:08
Przewietrzanie garazu to programowe "niedomknięcie" bramy - po załaczeniu tej funkcji brama nie domyka się całkowicie - zostaje przestrzeń około 30 cm do zamknięcia - brama zatrzymuje się w takim położeniu - wtedy garaż można przewietrzyć ze spalin czy innych obcych zapachów które znajduja się w garażu . Przez tą szczelinę jest cyrkulacja powietrza przez garaż.

Czwarty wolny kanał mozna wykorzystać i w ten sposób - ja jednak zostawiam ten kanał do sterowania bramą wjazdową na posesję - tak jest wygodniej - w jednym pilocie jest wówczas sterowanie bramą garażową i bramą wjazdową .

Alarm ( Integra64 ) - czujkę w garażu - mam skonfigurowaną jako wyjściową z czasem na wyjście - zamkniecie bramy - i tak uzbrajam alarm z manipulatora w garażu więc w moim przypadku używanie czwartego kanału pilota jako uzbrajania alarmu jest bezzasadne.

Pozdrawiam

oliwcia
27-07-2007, 14:11
Witam dyskutujących i proszę o radę
wybraliśmy bramę Normstahl, model Euro kolor ciemny dąb i to był powód- kolor nam będzie pasował do okien (podobno bo tak ktoś napisał na forum że pasuje do koloru D1 urzędowskiego) no i drugi teraz z napędem jest w promocji, cena za 260 na 225 to 4400 zł bruttoi z zamontowaniem. No i mamy dylemat bo sprzedawca zgodził się sprzedać klamkę i rygle za pół ceny czyli 150 zł? i zaznaczam że może to być też złota, widziałam piękna tylko że się strasznie rysuje.
Pytanie brać czy nie bo po co nam klamka jak będzie napęd, tyle tylko że jest bardzo ładna, :o ? a rygle , nic nie będzie antywłamaniowe, ani okna ani drzwi więc czy to nie kolejny badziew który będzie się psuł? :-?

oliwcia
27-07-2007, 14:18
Acha i Grzesiu z Krakowa
coś Cię z cenami klamek próbowali naciągnąć bo w Rzeszowie wybierasz dowolny kolor!!!
Jak chcesz to Ci podam namiary na sprzedawcę i kupisz sobie złotą
Widziałam ją wczoraj bo sprzedawca mnie chciał do niej zniechęcić i pokazał mi jak się rysuje a ja jak ta sroka byłam nią zachwycona, chociaż też bym wolała stare złoto. jedno jest pewne: zaden producent bram nie ma tak ładnych klamek!!! :)

bwojtek
27-07-2007, 14:39
coś Cię z cenami klamek próbowali naciągnąć bo w Rzeszowie wybierasz dowolny kolor!!!
Jak chcesz to Ci podam namiary na sprzedawcę i kupisz sobie złotą
Sprzedawca jest niedoinformowany albo nie potrafi czytać tego co jest napisane w cenniku...

ArtiW
27-07-2007, 14:55
Ja właśnie wybieram bramę i stawiam na Normstahl'a.

Oprócz powyższych argumentów (głównie jakościowych) dodam:
- możliwy montaż na bardzo niskim nadprożu (15 cm). U mnie to konieczność.
- gwarancja 10 letnia. Oczywiście pod warunkiem corocznego przegląda za 180 PLN, ale... Traktuję to jak ubezpieczenie. Przez 10 lat mam spokój duszy.

ArtiW
27-07-2007, 14:58
Ja ogladalem 4 producentów
Hormann
Wisniowski
Migas Door
Krispol

Z tych 4 najlepiej wypada Normstahl


A ja z ryb, to najbardziej lubię ryp...... :D

Przepraszam, ale tak jakoś mi się skojarzyło. A to dlatego, że z 4 producentów wybrałeś tego, którego nie ma w tej czwórce... :D

jacekot
27-07-2007, 15:52
Ja też wybralem Normstahl , a po uwagę prałem jeszcze Krispol , ale w Normstahl była promocja w jednej cenie było wszystkie opcje do wyboru jesli chodzi o kolory i przetłoczenia .

Jak sie sprawdzi ,pożyjemy zobaczymy

zetka
27-07-2007, 17:47
A my po długiej i namiętnej lekturze tego forum zdecydowaliśmy się na Krispola. Ale na ów wybór wpływ miał fakt że mamy bardzo niskie nadproże (12cm) i to że można było dobrać kolor pod kolor okien (nietypowy dąb bagienny vel ciemny dąb) Niedawno brama została zamontowana a motażystą i serwisantem okazał się dobry znajomy mojego narzeczonego który stwierdził że dokonaliśmy dobrego wyboru (jeśli chodzi o samą brame!) :D Niestety z samą firmą mieliśmy i nadal mamy troche problemów. Najpierw brama przyszła nie w tym kolorze a później okazało się że panele są przycięte nie tak jak zamawialiśmy :o Obecnie czekamy na wymiane szerokości paneli więc.. :-? Uczucia co do tej firmy mam póki co mieszane ale mam nadzieje że choć w użytkowaniu okaże się ok :D

RAIDER12
27-07-2007, 20:57
Jest tu mowa praktycznie o czterech producentach a czy ktos z was ma brame firmy MIGAS-DOOR? i co o nim powiecie?

Grzes z Krakowa
31-07-2007, 14:08
Acha i Grzesiu z Krakowa
coś Cię z cenami klamek próbowali naciągnąć bo w Rzeszowie wybierasz dowolny kolor!!!
Jak chcesz to Ci podam namiary na sprzedawcę i kupisz sobie złotą
Widziałam ją wczoraj bo sprzedawca mnie chciał do niej zniechęcić i pokazał mi jak się rysuje a ja jak ta sroka byłam nią zachwycona, chociaż też bym wolała stare złoto. jedno jest pewne: zaden producent bram nie ma tak ładnych klamek!!! :)

Chyba bym sie cieszyl gdyby sie to okazalo prawda :lol:
Ale nie sadze :cry:
Na poczatku sadzilem ze sprzedawca w Krakowie sie pomylil i zadzwonilem do centarli aby sie dopytac i niesttey potwierdzili ze taka jest roznica
zatem chyba ktos w Rzeszowie zle cos odczytal z cennika.

Grzes z Krakowa
31-07-2007, 14:10
Ja ogladalem 4 producentów
Hormann
Wisniowski
Migas Door
Krispol

Z tych 4 najlepiej wypada Normstahl


A ja z ryb, to najbardziej lubię ryp...... :D

Przepraszam, ale tak jakoś mi się skojarzyło. A to dlatego, że z 4 producentów wybrałeś tego, którego nie ma w tej czwórce... :D

Faktycznie cos mi sie pokrecilo :lol:

Grzes z Krakowa
31-07-2007, 14:18
Jest tu mowa praktycznie o czterech producentach a czy ktos z was ma brame firmy MIGAS-DOOR? i co o nim powiecie?

Widzialem ta brame.
To producent z Niepolomic - mojego miasteczka :D
W okolicy wszyscy maja brame tego producenta i jakos nie widze zeby narzekali wiec zapewne sa ok ja jednak wybralem Normstahla poniewaz bardziej mi odpowiadala struktura blachy ktora bardziej przypomina drewno (model Euro).
W Migas Door struktura jest typu wood grain?? czyli odpowiednik G-60 co mi sie raczej nie podobalo
Oczywiscie wszystko kwestia gustu
No i Normstahla zaoferowano mi taniej anizeli Migassa - tego tez nie rozumie
Brama sprowadzona z Niemiec jest tansza niz produkowana 2 km od mojego domu :o

Edybre
31-07-2007, 16:07
Mam garaż doklejony do domu więc wybrałam bramę uchylną Wiśniowskiego. Żeby nie trzeba było jej podnosić, gdy się tylko chce coś wziąć z garażu to mam wersję z drzwiami, kolor ciemny brąz, wymiary 2,5 na 2,2. Koszt z montażem 1900.

Aleksandra W.
01-08-2007, 13:25
Właśnie jesteśmy na etapie zakupu bramy.
Na razie mamy jedną ofertę na bramę firmy Dako: brama o wym. 2400*2300, panele o grubości 40 mm z blachy ocynk., uszczelka gum. na całym obwodzie, uchwyt, komplet prowadnic poziomych i pion., okucia, zawiasy , rolki, napęd el., montaż - razem 4800 zł.. Czy ktoś coś może napisac o bramach z tej firmy?? Porównując ceny o których piszecie, 4800 to nie mało. Może jednak lepiej kupic bramę Hormann czy Normstahl???

Włodek W.
01-08-2007, 17:47
Jest jeszcze firma z Sanoka
www.droma.net.pl/firma.htm
mam 2 lata i jak do tej pory jest OK. :D 8) Puk. Puk.
Jakosć i cena bardzo dobra. Warto poczytać i porównać zalety
Cicho ,,chodzi" :wink:
:D

jacekp71
01-08-2007, 23:22
co prawda nie mieszkam jeszcze, ale brame garazowa uzytkuje namietnie ;-))

mamy krispola z napedem nice, pilot dwukanalowy.
brama jest OK, dziala prawidlowo i tego od niej wymagam.
naped jak wyzej - cicho, sprawnie i bez awarii .... ;-)

o cenie nie pisze, bo odbiegala znacznie od standardu (kolor).
za kilka lat napisze czy nadal dziaka dobrze ;-)

J.

KiZ
02-08-2007, 08:29
Normstahl - ok 4x2,2 kolor brązowy. Korzystna oferta, brama "chodzi" pieknie. Raz trzeba ja było propgramować od nowa, bo ponoć ze względu na brak stałego podparcia (wylewek) automat lubi sie rozkodować.

ashca
02-08-2007, 13:10
7000 zł czy to dobra cena za brame Normstahl 5000 x 2250 z automatem i montażem? Ile płaciliście? Zastanawiam się jeszcze czy dawać bramę 5 m (taka jest w projekcie) czy może 4,5 m, gdyż wtedy byłaby o kilka stówek tańsza.
Doradźcie coś.

bwojtek
02-08-2007, 14:05
EURO czy G60?
Jak chcesz przeklinać przy każdym wjeżdżaniu do garażu to kup 4500 ;)

ArtiW
02-08-2007, 20:47
7000 zł czy to dobra cena za brame Normstahl 5000 x 2250 z automatem i montażem? Ile płaciliście? Zastanawiam się jeszcze czy dawać bramę 5 m (taka jest w projekcie) czy może 4,5 m, gdyż wtedy byłaby o kilka stówek tańsza.
Doradźcie coś.

Lepiej weź 2,5 m, będzie kilka tysi taniej...
Trochę później pokręcisz kierownicą (zresztą codziennie kilka razy), ale dasz radę! I zaoszczędzisz ze 3 tysie. :lol:

Aleksandra W.
03-08-2007, 11:24
Właśnie jesteśmy na etapie zakupu bramy.
Na razie mamy jedną ofertę na bramę firmy Dako: brama o wym. 2400*2300, panele o grubości 40 mm z blachy ocynk., uszczelka gum. na całym obwodzie, uchwyt, komplet prowadnic poziomych i pion., okucia, zawiasy , rolki, napęd el., montaż - razem 4800 zł.. Czy ktoś coś może napisac o bramach z tej firmy?? Porównując ceny o których piszecie, 4800 to nie mało. Może jednak lepiej kupic bramę Hormann czy Normstahl???

a jednak wybraliśmy Normstahl

bwojtek
03-08-2007, 19:31
A za ile jak można wiedzieć?

Aleksandra W.
03-08-2007, 21:26
można, można - 4800 zł.
w innej firmie ta sama brama kosztowałaby nas 5550 :o /obydwie firmy ze Szczecina/

dostaliśmy też wycenę na bramę Belu Tec -
CENA BRAMY .: 4150,00 PLN netto/szt
CENA NAPEDU WRAZ Z PILOTEM: 1180,00 PLN netto/szt.
CENA MONTAŻU + przyjazd na regulacje po wszystkich pracach mokrych: 700,00 zlotych netto/szt.

andrewp
13-08-2007, 13:48
A jak to jest z przeglądami w Normstahl-u? Czy trzeba je wykonywać żeby zachować gwarancję? Pierwszy przegląd po 2 lub 3 latach - płatne ok 140pln/rok, co daje dodatkowy koszt do końca okresu gwarancyjnego ok. 1120pln.

meissel
14-08-2007, 10:50
Uzywam bramy panelowej bez napedu z Droma Sanok 250x220 jako ze jestem z okolic sanoka, tutaj wiele domow ma brame garazowa z tej firmy, nie porownywalem jakosci bram hoermana i innych do tej, wybor padl ze wzgledu na cene - 1900zl bez montazu,
rolety zewnetrzne sa tez z tej firmy, rok po montazu i wszystko dziala jak nalezy

_________________________
www.aps55.prv.pl

Grzes z Krakowa
17-09-2007, 20:47
A jak to jest z przeglądami w Normstahl-u? Czy trzeba je wykonywać żeby zachować gwarancję? Pierwszy przegląd po 2 lub 3 latach - płatne ok 140pln/rok, co daje dodatkowy koszt do końca okresu gwarancyjnego ok. 1120pln.

Moim zdaniem te dodatkowe serwisy to zwykle naciaganie klienta i dlatego nei zameirzam robic przegladow gwarancyjnych co rok i placic za to 140 zł
Tymbardziej ze 10 lat gwarancji dotyczy tylko na sama brame natomiast automat ma tylko 2 lata gwarancji :lol: :lol: :lol: cwaniaki bo praktycznie tylko automat moze sie zepsuc w okresie krotszym anizeli 10 lat :lol:

jacekot
18-09-2007, 09:47
Ja też wybralem Normstahl , a po uwagę prałem jeszcze Krispol , ale w Normstahl była promocja w jednej cenie było wszystkie opcje do wyboru jesli chodzi o kolory i przetłoczenia .

Jak sie sprawdzi ,pożyjemy zobaczymy

zamontowali , brama jest extra , zobaczymy czy będzie taka niezawdona jak jest ładna

ZŁoty Róg
18-09-2007, 10:10
Ja wybrałem bramę "Wiśniowski" segmentowa kasetnowa.
Kupiłe ją w firmie Drewex w Krakowie na Wielickjiej w 2004 r.

ZDECYDOWANIE ODRADZAM ZARÓWNO BRAMĘ JAK I MONTAŻYSTÓW !!!!!(chociaż może ekipa już wyjechała na wyspy :wink: )

1.Brama zupełnie nie szczelna uszczelka na bokach i górze to po prostu projektowa porażka- podczas wieatru wieje, huczy jak przy uchylonym oknie.

2. Zamek "jednoboczny"- koleja porazka bo szarpiąc drzwi, po drugiej stronie robi się 5 cm luzu :o (nie mam napędu na pilota).

3.Jak wieje większy wiatr to brama pwoduje uderzanie rolek o szyny( jak się wyreguluje żeby nie było stuków to jest bardzo duży opór przy otwieraniu).

4. Kompletnie nie stanowi przeszkody dla robaków myszy itp.

Największy badziew u mnie na budowie to własnie ta brama. Miałem dokupić teraz napęd ale zastanawiamy się porządnie nad zmianą całej bramy.

Wszelkie sugestie i pytania mile widziane.

Yatza
19-09-2007, 09:42
Mam ofertę małej bramy (2400x2100mm):

"BRAMA GARAŻOWA DAKO – SEGMENTOWA Z NAPĘDEM ELEKTR. I MONTAŻEM – PANEL Z PRZETŁOCZENIEM KASETONOWYM W OKLEINIE RENOLITOWE ZŁOTY DĄB" - CENA BRUTTO: 3824 ZŁ."

Ma ktoś bramę garażową DAKO (mam okna i jestem zadowolony)?
Czy ta cena jest OK?

Ola i Krzysiek
19-09-2007, 11:09
A my mamy wycenę na bramę garażową 2200x2400 w kolorze orzech z firmy Fart-Produkt. Brama w kasetonach na pilota w cenie 3 900zł z montażem. Ktoś ma bramę tej firmy i może się podzielić doświadczeniami z użytkowania?

mario1976
19-09-2007, 11:22
Ja mam wycenę na Wisniowskiego z napędem za 4500, Normstahla (g60 chyba) za 4000. Bramy segmentowe otwór w świetle 2400x2200.

Jest jeszcze jedna firma gdzie też chcą 4000 ale prawdę mówiąc pierwszy raz o niej słyszałem Guttomat. Firma z Austrii.

www.guttomat.pl czy słyszeliście coś o nich.

Byłem zdecydowany już prawie na Normstahla ale ten Guttomat chodzi mi po głowie.

mario1976
19-09-2007, 13:46
hmmm przed chwilą zadzwonił do mnie facet od bram i zaproponował mi za Nortstahla g60 Ellips cenę 3531 pln brutto z napedem. Kurcze jakoś podejrzanie tanio :-? Wszyscy chcieli dotychczas 4000-4200. Muszę porównać jeszcze jakie napedy proponują dystrybutorzy. Może tutaj jest to 500pln różnicy.

kropi
19-09-2007, 21:58
Mam Krispola bez napędu. Ogólnie robi dobre wrażenie, ekipa tez sprawna i bezproblemowa. Jedno co mnie zastanawia to regulacja naciągu sprężyn - trudno je ustawić tak, żeby lekko dawała się ściągnąć a jednocześnie sama podjeżdżała do samej góry - albo opada tak ze 20-30 cm albo trzeba się na niej wieszać ;)

Ekipa twierdziła że to normalne (no ale co innego mieli powiedzieć?) i jedynym sposobem jest montaż napędu (chwilowo mam pilniejsze wydatki)

Co myślicie?

holusio
20-09-2007, 21:40
siemka
przestalem czytac w 1/4 watku i rzucilo mi sie porownanie ze hormann w porownaniu z normstahl'em wypada niesamowicie a normstahl oglednie mowiac kiszka -sorki panie ale ogladales chyba jakis inny film.....

druga sprawa to wisniowski czy krispol ... zdecydowanie ten drugi...

bylo tez ze normstahl ma przewage nad innymi malo znanymi (wylaczajac hormann'a) bo jest bogaty i moze przez to sie reklamowac...CZY KTOS WIDZIAL REKLAME NORMSTAHL'A ? -stawiam dobra wodke :roll

pozzdr..

ps normstahl hormann krispol potem dlugo nic(pomijam firmy bardzo drogie ktore na naszym rynku sa kropla w morzu

deskiswider9
20-09-2007, 22:14
ja kupiłem bramę garażową z napędem w castor hormana jest dużo tańsza niż w samym hormanie i jestem z niej zadowolony narazię się sprawdza a bramy są jeszcze w sprzedaży.

grzegorz10
20-09-2007, 22:15
Z racji ceny mam wiśniowskiego.
Dziś założył bym Krispol - kiedyś współpracowałem z nimi.
Siostra ma Krispol którą to firmę poleciłem Jej brama jest bardziej szczelna.
W moim przypadku brama ma duże nieszczelności.
Jeżeli chodzi o napęd to mamy wiele firm do wyboru np. Nice

bwojtek
20-09-2007, 22:18
ja kupiłem bramę garażową z napędem w castor hormana jest dużo tańsza niż w samym hormanie
Czy gdziekolwiek na tej bramie jest znaczek Hormann? Bo ostatni też mi się klient chwalił jak to tanio kupił "H" w Castoramie (że jest to produkt Hormanna zapewniał go sprzedawca) ale jak tą bramę zobaczyłem to tylko się po cichu zaśmiałem :lol:

ZŁoty Róg
21-09-2007, 09:13
Z racji ceny mam wiśniowskiego.
Dziś założył bym Krispol - kiedyś współpracowałem z nimi.
Siostra ma Krispol którą to firmę poleciłem Jej brama jest bardziej szczelna.
W moim przypadku brama ma duże nieszczelności.Jeżeli chodzi o napęd to mamy wiele firm do wyboru np. Nice

Nie tylko w Twoim przypadku są nieszczelności . Ten typ tak ma.

KiZ
21-09-2007, 12:17
(...)Jedno co mnie zastanawia to regulacja naciągu sprężyn - trudno je ustawić tak, żeby lekko dawała się ściągnąć a jednocześnie sama podjeżdżała do samej góry (...) Ekipa twierdziła że to normalne (no ale co innego mieli powiedzieć?) i jedynym sposobem jest montaż napędu (chwilowo mam pilniejsze wydatki)

Co myślicie?

Ja mam normstahla ok4,2x2,2 i dopóki napęd nie był pod prądem swobodnie mogłem jedną ręką nią operować.

Witolo
23-09-2007, 16:11
witam

zamierzam kupic brame 5x2,25 segmentowa złoty dąb z napędem i montazem po niby mega rabatach dostalem wycene na Krispol 7600 pln czy to dobra cena?
duzo czytam o Normstalu i Hormanie i nie wykluczam zdecydowac sie na ich produkt. Uzalezniam to od ceny, dlatego czy mozecie podac mi dystrybutora ktory "umie podzielic sie swoja marza":) ktos z okolicy Poznania

Z gory dziekuje

Witolo

elais
27-09-2007, 17:14
A czy ktoś z Was ma bramę ze sprężynami skętnymi? Czyli jakosz tyłu. Moi wspaniali murarze nie zrobili mi nadproża, i teraz musze kombinować. Będę robiła sztuczne nadproże ze styropianu. Czy ktoś miał taką sytuację? Który producent bram montuje bramy przy jak najniższym nadprożu?

AMP
27-09-2007, 18:54
Normstahl 5000*2250 - z napędem Quick - pięknie chodzi, a co najważniejsze bardzo szybko. Polecam.

AMP
27-09-2007, 18:56
witam

zamierzam kupic brame 5x2,25 segmentowa złoty dąb z napędem i montazem po niby mega rabatach dostalem wycene na Krispol 7600 pln czy to dobra cena?
duzo czytam o Normstalu i Hormanie i nie wykluczam zdecydowac sie na ich produkt. Uzalezniam to od ceny, dlatego czy mozecie podac mi dystrybutora ktory "umie podzielic sie swoja marza":) ktos z okolicy Poznania

Z gory dziekuje

Witolo

DROGO! Normstahl jest tańszy, i w dodatku to wyższa półka.

Grzes z Krakowa
27-09-2007, 21:19
A czy ktoś z Was ma bramę ze sprężynami skętnymi? Czyli jakosz tyłu. Moi wspaniali murarze nie zrobili mi nadproża, i teraz musze kombinować. Będę robiła sztuczne nadproże ze styropianu. Czy ktoś miał taką sytuację? Który producent bram montuje bramy przy jak najniższym nadprożu?


Jak to nie zrobili nadproza ??? :o nawet wienca nie masz nad brama?? :o
wymurowali garaz do samej gory i strop zrobili rowno z otworem wjazdowym? :o

Jak sie interesowalem tematem bram to w katalogu kazdego markowego producenta byla opcja dotyczaca niskiech daprozy ale to chyba dotyczyly sytuacji ze musialo byc chociaz min 15 cm nadproza ale do konca nie interesowalem sie tym tematem bo w moim przypadku sytuacja jest akurat odwrotna ze do stropu mam chyba z 50 - 70 cm i musioalem dokupywac dodatkowe prowadnice przedluzajace.

ZŁoty Róg
28-09-2007, 08:55
A czy ktoś z Was ma bramę ze sprężynami skętnymi? Czyli jakosz tyłu. Moi wspaniali murarze nie zrobili mi nadproża, i teraz musze kombinować. Będę robiła sztuczne nadproże ze styropianu. Czy ktoś miał taką sytuację? Który producent bram montuje bramy przy jak najniższym nadprożu?

Jesli mówisz o bramie segmentowej to:

Ja obniżałem światło wjazdu bo brama na taką wyskość była wtedy dużo droższa. Z tym żę oczywiście miałem już nadproże. Myślę że dla tego typu bramy nie ma to znaczenia czy nadproże będzie z żelbetu czy ze styropianu, bo elementy mocujace nie są montowane do nadproża tylko do bocznych ścian. 1.Najpier wybierz bramę. 2.Sprawdź jakie nadproże jest do niej wymagane. 3 Doklej i zakołkuj styropian+klej żeby nie zapaćkać bramy i prowadnic. 4.Pozostaje już tylko montaż bramy.


Jeśli mówisz o bramie uchylnej to jej górny kątownik z reguły mocuje się do nadoproża więc trzeba by zamontować dodatkowe wsporniki stabilizujące górę.

P.S. Swoją drogą nie widziałem jeszcze wjazdu do garażu bez nadproża :o

bwojtek
28-09-2007, 09:11
Myślę że dla tego typu bramy nie ma to znaczenia czy nadproże będzie z żelbetu czy ze styropianu
Niezupełnie... Trzeba chociażby jakoś "podeprzeć" szynę napędu, umocować maskownicę nadproża (jeżeli brama ją ma).
Zanim ktoś zacznie doklejać jakiś styropian itp niech najpierw zapozna się ze sposobem montażu danej bramy!!!

cbartek
28-09-2007, 09:35
A mi we wtorek zamontowali bramę Wiśniowskiego 2400x200 w kolorze złoty dąb. Bez napędu z montażem zapłaciłem 2750. Brama bardzo ładna, wydaje się być solidna. Jedyna rzecz, która "mało " mi się podoba to blacha która blokuje zamek. Mogłaby być bardziej stabilna i lepiej przymocowana, no ale w przyszłości założy się napęd i nie będzie potrzebna. pozdrawiam.

mario1976
28-09-2007, 09:55
duzo czytam o Normstalu i Hormanie i nie wykluczam zdecydowac sie na ich produkt.
Witolo

Dzwoń, dzwoń, pytaj. Ja wybierałem pomiędzy Normstahlem g60 a Wiśniowskim (2400*2000).

Rozbiezności cenowe było dość znaczące. Za Wiśniewskiego z napędem (ten sam napęd, ten sam rodzaj bramy) proponowali mi ceny od 3600 do 4200.

Za Norstahla g60 z napędem najwyższa cena to 4000. Ja kupiłem za 3500.

edit-blondi
28-09-2007, 10:47
Zatem decyzja zapadla na Normstahl



Grześ a możesz napisać u kogo w Krakowie kupowałeś bramę ?

ZŁoty Róg
28-09-2007, 11:14
Niezupełnie... Trzeba chociażby jakoś "podeprzeć" szynę napędu, umocować maskownicę nadproża (jeżeli brama ją ma).

Szyna napędu jest mocowana do sufitu i nawet nie dotyka czoła ściany bramy.



Zanim ktoś zacznie doklejać jakiś styropian itp niech najpierw zapozna się ze sposobem montażu danej bramy!!!

Czyli dokładnie ma postąpić tak jak opisałem koledze w punktach powyżej.

ZŁoty Róg
28-09-2007, 11:15
Zatem decyzja zapadla na Normstahl



Grześ a możesz napisać u kogo w Krakowie kupowałeś bramę ?

Też jestem zainteresowany.

Grzes z Krakowa
28-09-2007, 11:23
Kupowalem w Renova na Armii Krakow

Niestety ci co mowia ze do nadproza nie jest nic montowane to sie myla.
Owszem sam automat nie ejst mocowany do nadproza tylko do sufitu ale brama juz tak i to kilkoma srubami.

Dlatego najpierw zapytaj doladnie o sposob montazu dopiero pozniej kombinuj ze styropianem

ZŁoty Róg
28-09-2007, 11:47
Po prostu masz lepszą bramę.
Brama segmentowa Wiśniowski nie jest montowana wogóle do nadproża i pewnie przez to brama jest tak nieszczelna. Szyny wraz z górnymi ściennymi mechanizmami linki przykręcone są do krawędzi ściany światła wjazdu i tyle.
Czy na tej Armii Krajowej mają ekspozycję już zamontowanej bramy, żeby pooglądać ją ze wszystkich stron.

Grzes z Krakowa
28-09-2007, 12:19
Tak maja ekspozycje i mozna szczegolowo wszystko zaobaczyc.
Ja mam model euro z panelami szeroki i waski na zmiane w kolorze zloty dab.
a firma znajduje sie na Armii Krakow nie na Armii Krakowskiej :D
Roznica drobna aczkolwiek bardzo istotna bo to dwa przeciwstawne punkty miasta.

Armii Krakow znajduje sie za Armatura na Zakopiance.

Renovia
30-433 Kraków
Armii Kraków 1
(012) 269-54-20

bwojtek
28-09-2007, 12:37
Niezupełnie... Trzeba chociażby jakoś "podeprzeć" szynę napędu, umocować maskownicę nadproża (jeżeli brama ją ma).

Szyna napędu jest mocowana do sufitu i nawet nie dotyka czoła ściany bramy.

Co to za napęd?? Wszystkie mi znane (poza bocznym napędem Novofermu) mają "stopkę", którą mocuje się do nadproża...

edit-blondi
28-09-2007, 14:50
Kupowalem w Renova na Armii Krakow

Niestety ci co mowia ze do nadproza nie jest nic montowane to sie myla.
Owszem sam automat nie ejst mocowany do nadproza tylko do sufitu ale brama juz tak i to kilkoma srubami.

Dlatego najpierw zapytaj doladnie o sposob montazu dopiero pozniej kombinuj ze styropianem

Tak myślałam bo tam normstahl jest najtańszy. Mój wymiar jest niestety nietypowy dla Normstahla(240x240) a najbardziej zbliżony to 250x240 no i kosztuje 5200 z napędem.Polecają jeszcze novoferm, który jest tańszy (bez napędu różnica jakieś 1200 zł). Co sądzicie o tym Novofermie bo jest niewiele droższy od Krispolu a tam twierdzą, że o niebo lepszy?

mamamatinka
28-09-2007, 15:10
czas na wybór bramy.... wymiary otworu 5000 mm na 2550 mm czyli jest dość wysoko. W Wiśniowskim właśnie mówili mi o zmniejszeniu otworu styropianem czyby robić na wymiar standardowy, ale majster odradził i powiedziała, że warto te 1000 zł nawet więcej dać ale montowac porządnie bez zmniejszania otworu (różniez ze względu na wjeżdzanie np. wysokim autem - choć to mało prawdopodobne.)

Co o tym myslicie?? A może któraś z firm oferuje bramę na taki wymiar jakby w standardzie????

Zonzi
28-09-2007, 18:29
mamamatinka

Ja planuje dosc podobny wymiar tj. 5 x 2.375 Niestety w Hormannie jest to juz wymiar nietypowy. Maks wysokosc w standardzie dla szerokosci 5 m to 2.250 m

Mozesz wybrac 2 bramy pojedyncze ale wtedy tracisz porzadny wjazd do tego podejrzewam ze cena bedzie wyzsza niz podwyzszana 5 m .

Jak masz niewykonczona podloge w garazu to tez mozna pokombinowac z wysokoscia wjazdu.

Ja placze i place :-)

Pozdrawiam
Zonzi

elais
28-09-2007, 18:48
Ja jak już wcześniej pisałam nie mam w ogóle nadproża. Miałam je robic ze styropianu, ale dzisiaj w Wiśniowskim facet powiedział mi, że jest za słaby. Zrobię chyba ja sobie z belki terivy. Tylko przy tym będę miałą mały otówr i bramę o wymiarach 2400x2000. Czy dwa metry wystarczą? Teraz mamy niby mały samochodzik, ale może w przyszłości będziemy na coś innego zmieniac.
I czy ktoś z was ma te sprążyny skrętne?

Ola i Krzysiek
28-09-2007, 20:04
My nadproża też nie mamy, a odległosc do sufitu jest ok 5 cm czyli mało. Do tego dojdzie styropian jakieś 10 cm, ale do syropianu nie da się nic przymocować. Mechanizm zwijający bramę będzie zamontowany z tyłu prowadnicy. Powinno być ok. Tak twierdzą montażyści od bramy :roll:

ZŁoty Róg
04-10-2007, 08:57
Bwojtek napisał


Co to za napęd?? Wszystkie mi znane (poza bocznym napędem Novofermu) mają "stopkę", którą mocuje się do nadproża...

Napęd ze strony Wisniowskiego Optimum. Można zamocować do czoła lub w uzasadnionych przypadkach jeśli się ma zamiast nadproża styropian, przykręcić do sufitu(przestawiasz obejmę z poziomu w pion-lekka kombinacja ale jedyne wyjście dla tzw "ludzi bez nadproża" :wink: . Słyszałem też opinię że można przewiercić profil górny i przykręcić go do sufitu ale tego sposobu oczywiście nie polecam.

elais
04-10-2007, 16:49
My nadproża też nie mamy, a odległosc do sufitu jest ok 5 cm czyli mało. Do tego dojdzie styropian jakieś 10 cm, ale do syropianu nie da się nic przymocować. Mechanizm zwijający bramę będzie zamontowany z tyłu prowadnicy. Powinno być ok. Tak twierdzą montażyści od bramy :roll:

Czyli w ogóle nie bedziecie robić nadproża??? da się tak??? my też tylko myślimy o tzw. sprężynach skrętnych, czyli z tyłu. Ale w różnych sklepach powiedzieli nam , że i tak musimy mieć nadproże. O jakiej firmie myslicie?

prystelka
04-10-2007, 17:07
My wybraliśmy bramę z firmy Krispol. Zdecydowała głownie cena. Horman był trochę tańszy ale nie posiadali okleiny w kolorze orzech ( do wyboru był złoty dąb lub mahoń z tych drewnopodobnych). Podobała nam się brama z Nortstahl ale niestety była za droga. :( Za bramę 2,50 x 2,50 z napędem zapłaciliśmy 4600zł :roll:

adi1956
31-01-2013, 12:57
masakra, bramy tej firmy Fart Produkt są strasznie awaryjne, ciągle się coś dzieje z nimi. O serwisie gwarancyjnym raczej zapomnijscie. Jakbym kupował jeszcze raz to cos innego, a tę firme omijałbym z daleka.

Zorza
19-04-2013, 02:08
Serdecznie nie polecam firmy Renovia z Krakowa. Bramę ( Normstahla ) zamówiłam u nich w październiku ub. roku. Miała być zamontowana w grudniu. Tymczasem mamy kwiecień a ja nie tylko nie mam bramy ale w dodatku firma olewa mnie totalnie i nie chce zwrócić zaliczki. Sprawa pewne skończy się w sądzie. :bash: