PDA

Zobacz pełną wersję : dachówka rupp problem



brespondek
17-06-2007, 10:38
Zakupiłem w roku 2001 dachówkę rupp sirius brązową. Po pięciu latach użytkowania na dachówce pojawiło się bardzo dużo odprysków.W mojej miejscowości jest kilka takich dachów i wszyscy mają ten sam problem.Czy ktoś próbował wywalczyć wymianę tej dachówki?Ja pisałem do firmy Lafarge ale na razie nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.Próbowałem kontaktować się telefonicznie ale mnie zbywają.Nie wiem jak można to załatwić,proszę o porady.Ponoć wszyskie dachówki z lat2000-2003 mają taką wadę.

odaro
18-06-2007, 21:19
To jest brązowa angoba czy glazurowana.

Możesz wrzucić jakieś zdjęcia.

Kris2222
18-06-2007, 22:10
Osobiście nie wymieniałem ale u jednego klienta spotkałem sie właśnie z takimi odpryskami , miał taką brązową chyba ciemną.
Dachówkę wymienili na koszt producenta .Wiem że odpryski pojawiły się tak po pół roku , zgłosił reklamacje , przyjechali ,popstrykali zdjęcia jedną dachówkę wzięli i po jakimś czasie wymienili cały dach .
jeśli dobrze pamiętam to było to po 2001 roku , może jakąś wadliwa serie mieli

brespondek
19-06-2007, 18:07
To jest brązowa angoba.Przedstawiciel rupp Powiedział że po pięciu latach mogą tylko dać mi nową dachówkę a wymiana to moja sprawa.Po wykonaniu dachu wykonawca powiedział mi że jest 20 lat gwarancji .le gwarancji mi nie dał bo niby ta dachówka jest super .Dziś okazuje się że w gwarancji jest podpunkt w którym pisze o tych pięciu latach.chyba świadomie wprowadził mnie w błąd.Wponiedziałek przyjeżdża przedstawiciel Rupp na wizję lokalną.Zobaczymy co powie.

Kris2222
19-06-2007, 21:35
Ale dlaczego wykonawca ma beknąć za winę producenta?Przecież on daje gwarancje na wykonaną robotę a nie na materiał .trochę to nie fer z twojej strony że chcesz wcisnąć błąd wykonawcy, zapewne chodzi ci o darmową wymianę . Też jestem wykonawcą, co prawda nie dachów ale wykonawcą i trochę bym sie wkurzył jakby materiał był do bani i chciano by mi to wcisnąć do butów.

brespondek
20-06-2007, 16:21
Wykonawca był zarazem sprzedawcą dachówki.Ja niemam pretensji do niego że towar był wadliwy, tylko on miał mi wtedy dać gwarancję a mi jej nie dał,tylko zapewniał mnie że gwarancja jest na 20 lat.Dzisiaj po takim doświadczeniu nie zapłaciłbym mu dopuki nie dostarczy gwarancji.