PDA

Zobacz pełną wersję : Wpływ odpowietrzenia na próbę ciśnieniową instalacji c.o...



ArtMedia
04-07-2003, 22:25
No własnie jaki? Czym grozi niedokładne odpowietrzenie? Czy wynik będzie zafałszowany? I w którą stronę?
Pytam, bo mi ciśnienie spada 0,05 - 0,1 bara na dobę a nigdzie nie widać nawet kropli przecieku. Wszystkie połączenia suche, przy rurach też brak kałuży... Może mam za dużo powietrza?

Sebastian.

05-07-2003, 05:10
Z jakiego materiału masz instalację.
Być może jest to wpływ różnicy temperatur zachodzących w budunku np. na jakiś odcinek instalacji świeci słoneczko i woda w instalacji się rozszerza przez co zwiększa sią ciśnienie a pózniej wieczorem troszką poada.

ArtMedia
05-07-2003, 15:28
Witam.

Materiał to PB, ale skoro się rozszerza, to i powinien się w nocy skurczyć, a nie ciągle rozszerzać? Dzisiaj obejrzałem jeszcze raz, jak pod lupą. Ani śladu wilgoci, na żadnym złączu. I jakoś nie mogę uwierzyć, że rura może gdzieś cieknąć w tak małym stopniu. Co prawda rusy sa w peszlach, ale nigdzie nie widać, aby woda stała... Ciśnienie od wczoraj spadło o 0,05 bar.
A tak BTW. to skąd w ogole podczas normalnej pracy instalacji bierze się ciśnienie? Czy tylko z powodu rozszerzalności cieplnej wody, czy przed uruchomieniem instalacji, jeszcze na zimno trzeba "nabić" do jakiegoś ciśnienia?

Sebastian.

YEYO
06-07-2003, 11:21
Witam kolegę krajana. Może zawór nie trzyma albo ciśnieniomierz puszcza? Grzejniki nasz założone? Może któryś odpowietrznik? Wszystkie złącza masz na wierzchu? A może instalacja jest nie odpowietrzona i nie woda ci ucieka tylko powietrze i tego nie widać. Może wodą z mydełkiem po odpowitrznikach posmarować?

YEYO
06-07-2003, 11:59
Obejrzałem twoją stronkę i wygląda na to że dach robiła ci ta sama ekipa co umnie.

ArtMedia
06-07-2003, 19:37
Grzejniki nie są załozone. Rury są zawinięte bez żadnych złączek. Wszystkie połączenia sę na wierzchu. I na żadnym śladu wody. Albo ucieka tak powoli, że zdąża wyparować, albo tak jak piszesz ucieka powietrze (ale odpowietrzyłem maksymalnie na rozdzielaczach), albo zawór cieknie tak powoli, że nie widać?
Nie wiem, dlatego pytam o wpływ odpowietrzenia...

Sebastian.