PDA

Zobacz pełną wersję : czego wymagać od kierownika budowy



konmak
18-06-2007, 13:50
hej

jaki dokładnie zakres obowiązków ma kierownik budowy?
powszechnie wiadomo ma przypilnować jakości zastosowanych materiałów, wykonania prac zgodnie z arkanami sztuki.
ale jaka jest jego odpowiedzialność np. za błąd w sztuce budowania na która nie zwrócił uwagi?
czy jego zadaniem jest opieka na ogólna budowlanka czy również np. instalacje?

Geno
18-06-2007, 13:55
za 500 zł?


Czy za pieniądze?

konmak
18-06-2007, 14:13
za 2500 zł do stanu surowego zamknietego
to już chyba jakieś pieniądze :)

Barbossa
18-06-2007, 14:26
za 2500 zł do stanu surowego zamknietego
to już chyba jakieś pieniądze :)
miesięcznie? na etat?

konmak
18-06-2007, 14:43
widzę, że muszę bardziej sprecyzować na umowę o nadzór nad budową - tylko nie pytajcie czy o dzieło czy zlecenie bo za bardzo odbiegniemy od tematu :P



a pytanie było inne
aha i jakby co to szukam kierownika budowy
termin rozpoczęcia prac: wrzesień
okolice Pruszkowa

Geno
18-06-2007, 14:54
widzę, że muszę bardziej sprecyzować na umowę o nadzór nad budową - tylko nie pytajcie czy o dzieło czy zlecenie bo za bardzo odbiegniemy od tematu :P



a pytanie było inne
aha i jakby co to szukam kierownika budowy
termin rozpoczęcia prac: wrzesień
okolice Pruszkowa
Jesli chodzi o odpowiedzialność to jest ubezpieczony w Izbie.

Jesli chodzi o zakres to zwykle nie wybiega poza stan surowy zamknięty i nie obejmuje robót branżowych tzn. obejmuje w zakresie projektu i zgodności z nim.

W ogóle to Kierownik na budowie domku jednorodzinnego to jakaś dziwna instytucja.

Normalnie branżówką zajmują się kierownicy robót.

Natalia Stanko
18-06-2007, 15:49
Ja o tym co kierownik może, a nie musi dowiedziałam sie po wpłaceniu zaliczki 50% dla kierbuda bardzo polecanego przez Urzad Gminy.

Gdy zadzwoniłam, by powiedzieć że stan 0 ukończony, to usłyszałam ,że jej lepiej sie dziennik w domu wypełnia. A jak będę namolna - to strace.. uwaga! i swojego budowlańca i kierbuda :o
Niestety w trakcie szukania nowego kierbuda dowiedziałam się że w przypadku zmiany tej szacownej pani BEDE MIAłA PROBLEMY Z ODBIOREM DOMU. Myśłałam, ze sie przesłyszałam, ano NIE................

Barbossa
18-06-2007, 16:17
a Ty oczywiście się przestraszyłaś...

37°C
18-06-2007, 16:30
Spisz z nim umowę na piśmie. Wzory są na forum.
.

Natalia Stanko
18-06-2007, 18:24
a Ty oczywiście się przestraszyłaś...

Och, ja bym stawiła czoło....ale moj mąż jest ugodowy: "Daj spokój, czy myślisz że następny będzie lepszy?" Własnie...

konmak
20-06-2007, 14:05
oki
zatem poszukam umów
ale jakby ktoś mógł polecić dobrego kierbuda ;) to czekam
budowa w okolicach Pruszkowa