PDA

Zobacz pełną wersję : Panele na starej pod?odze z desek



iwona33
04-07-2003, 23:29
Chcę położyć panele laminowane na starej podłodze z desek.Podłoga nie jest bardzo zwichrowana ale nie jest też zbyt równa,deski nie są ruchome.Nie mogę zastosować wylewki bo strop jest drewniany-zbyt duże obciążenie.Wydaje mi się że położenie płyt tzw.ekologicznych o grubości 5,5mm to za mało.Czy rozsądne byłoby położenie na deskach płyty pilśniowej miękkiej 12mm,na to gąbka i panele.Czy może położyć najpierw płytę pilśniową twardą 3,2mm a na to płyty eko 5,5mm i panele.Doradźcie!

pitbull
07-07-2003, 08:58
Moze plyty OSB (lub plyty Rigiplan), pianka i panele .
Mam tylko watpliwosc jak sie zachowaja deski szczelnie przykryte bez zapewniewania wentytylacji - slowem czy nie zaczna gnic?

iwona33
07-07-2003, 10:26
Nie zaczną gnić bo to jest piętro,a na parterze nie ma pomieszczeń wilgotnych typu kuchnia czy łazienka tylko pokoje.A po poszukiwaniach w necie i 'przesłuchaniu' wszystkich znajomych fachowców zdecyduję się na położenie płyt pod panele tych eko,i pianki.Nierówności jak się okazało po zmierzeniu poziomicą nie są takie duże-najwyżej 5mm,więc mam nadzieję że wyjdzie dobrze.A nad osb też się zastanawiałam ale za bardzo podwyższyłoby to podłogę,chociaż pewność byłaby większa.Dzięki za odpowiedź :D

Slawek :)
07-07-2003, 16:47
Ja chciałem pierwotnie na starą drewnianą podłogę położyć glazurę w kuchni. Ostatecznie zdejmę stare deski, które użyję jako uzupełnienie przy remoncie podłóg w innych pomieszczeniach, a na legary po uprzednim założeniu izolacji położę płyty OSB 22 mm na pióro i wpust. Na to rigiplan i glazura.

jaros
04-10-2003, 22:52
zamienil stryjek siekierke na kijek, ... na podloge drewnianą laminat ??
o pomste do nieba wola ten pomysl. Teraz takie rozwiazanie moze wydaje sie odpowiednie , za 3 lata bedziesz sobie w brode pluć. Moja rada - renowacja desek, jeżeli się nie da - zdjąć deski i położyć nowe, ewentualnie zdjąć dechy, i na legarach dać OSB (i lepiej 2 warstwy 10) a na to deske np. barlinecka (NATURALNE DREWNO !!) zgodnie z zaleceniami producenta odnośnie podkładu - ważne w przypadku reklamacji !! W życiu nie zamienilbym drewna na laminat!! ostatnio dostalem taki adres: www.deskabarlinecka.com - polecam uwadze.

mrtn
10-10-2003, 17:11
Wydaje mi się że położenie płyt tzw.ekologicznych o grubości 5,5mm to za mało.

Dlaczego ?

Wszytko zależy jak równa jest ta podłoga - ja w starym mieszkaniu - dobiłem tylko wszytkie wystające gwoździe, przejechałem w paru miejscach heblem i na cieniutkiej gąbce podkładowej 0,3 położyłem panele, które nie pracują i rzymają się znakomicie 4-ty rok.

Drobne nierówności pokonałem dając odpowiedni 2 lub 3 warstwy gąbki.

nierówności - typu wgłębienia nawet na 5cm nie mają zanaczenia (panel sobie z tym poradzi). natomiast musisz uważasz na wszytko co wystaje ! - ta sama sztywnośc panela, która tak skutecznie pozwala nie przejmować się szparami - w przypadku wystajęcej - kilku milimetrowej przeszkody może stać się przyczyną powstania >>ruchomej podłogi << - czyli panel bedzie pracował w okolicy nierówności.

Wiem z doświadczenia, bo w jednym pokoju przeoczyłem taki szczegól na szczęście jest pod łozkiem. W miejscu jego wystapienia po nadepnięciu - panel ugniatał się praiw 0,5 cm !!!

zepp
20-10-2003, 01:13
ciekawych rzeczy mozna tu sie dowiedziec! jedni gdyby mogli to dali by wszystko za naturalna podloge z drzewa a inni... laminatami chca przykrywac. mam nadzieje ze takich nie ma zbyt wielu. od stuleci ludzie wychwalali , wychwalaja i beda wychwalac naturalne drzewo na podlodze.
troche pracy i wysilku. dobra cykliniarka i zapomnisz o panelach do konca zycia.

Tomaszek
25-10-2003, 17:53
Zbrodnią jest ukrywanie naturalnych desek pod jakimkolwiek materiałem! Przerabiałem ten temat bo w moim mieszkaniu poprzedni właściciel przykrył ją dyktą a na to poszły płytki PCV - tragedia... Pudło rezonansowe jednym słowem - już nie mówię o urodzie. Budynek jest z 1930 roku i podejrzewam że deski też. Wyglądały tragicznie w formacie "U" czyli wytarte w środkowej części pomalowane wielokrotnie farbami... 3 dni cyklinowania i.... :))) Efekt piorunujący... Tylko w pokoju dziecka musiałem położyć panele z podkładem z pianki (taka biała mata - nie wiem jak się to nazywa fachowo) dlatego że były deski zaatakowane przez korniki a nie miałem materiału na odbudowę... Tak że jeśli da radę to ratować!!! Ratować!!! W pokoju z panelami podłoga nie przemieszcza się... wyrównanie polegało na przecyklinowaniu bez wygładzania. Zniknął też efekt "pudła gitary" zarówno w podłodze drewnianej i tej z panelami. Chociaż wszyscy odradzali mam to już zrobione 2,5 roku i nic się nie dzieje... Deski są polakierowane 3 warstwami Hydroparkietu "niebieskiego" i nie wyciera się specjalnie a mieszkanie przeżyło sporo imprez. Tak że polecam najpierw zastanowić się nad renowacją. Naprawdę cykliniarka odkrywa "cuda"... Jakby co to dysponuję fotkami sprzed i po remoncie :)

Pozdrawiam

Wojtonos
26-10-2003, 07:05
A ja kupiłem dom z 1938 i w czterech pokojach (w 2 na każdym piętrze) razem 100 m2 mam stary parkiet dębowy. Chciałem go zerwać i dać panele, bo jest zniszczony, ale teść załatwił mi stolarza, który "przejedzie" ten parkiet na grubościówce. Po zerwaniu wszystkich desek z podłogi, daję między belki nośne mielone odpady steropianowe, na to OSB i na to parkiet. Myślę, że z tych 4 pokoi wystarczy po odrzutach na całą górę )80 m2)

Slawek :)
06-11-2003, 14:23
A ja zdjąłem starą podłogę, wymieniłem legary i dałem pomiędzy wełnę a następnie stare deski obrócone przybiłem na nowo (oszczędziło mi to trochę szlifowania starej farby...).
Pozdrowienia