PDA

Zobacz pełną wersję : farba na dachu :)



bobudowniczy
18-06-2007, 17:03
witam
otoz dawno temu jeszcze w 20 wieku komus przyszlo do glowy zeby pomalowac ocynkowana blache na dachu na kolor czerwony :)
lecz teraz od pewnego czasu farba ta zaczela sie luszczyc i odpadac z dachu
ogolnie wyglada to malo estetycznie a dokladnie tak jak na zamieszczonej fotce:
http://img231.imageshack.us/img231/8987/fotosj7.jpg

no i teraz moze ktos mi powiedpowie czym mozna taka farbe calkowicie usunac i czym pozniej przemalowac alby juz sytuacja sie nie powtorzyla,
czy ma to jakis sens i czy koszta nie przekrocza ceny nowej blachy lub innego pokrycia.

pozdrawiam :)

Geno
18-06-2007, 17:08
Jaką farbą malowałęś i ile czasu miał ocynk?

bobudowniczy
18-06-2007, 17:16
ocynk mial z 3 -4 lata z tego co wiem a farby niestety nie podam gdyz sam tego nie malowalem

Geno
18-06-2007, 18:32
ocynk mial z 3 -4 lata z tego co wiem a farby niestety nie podam gdyz sam tego nie malowalem
Chlorokauczuk wytrzymuje 8-10 lat.

-maro-
18-06-2007, 20:38
Są przecież specjalne farby do ocynku i podobno po dobrym odtłuszczeniu można malować nawet nowy ocynk.

Geno
18-06-2007, 20:43
Są przecież specjalne farby do ocynku i podobno po dobrym odtłuszczeniu można malować nawet nowy ocynk.
Tylko,że ten ocynk ma 3-4 lata więc się pytam po co.....takie farby.

-maro-
18-06-2007, 20:47
Tylko,że ten ocynk ma 3-4 lata więc się pytam po co.....takie farby.

Nie jestem pewien, ale te 3-4 lata to chyba za mało aby ocynk się wytrawił.

Geno
18-06-2007, 22:19
Tylko,że ten ocynk ma 3-4 lata więc się pytam po co.....takie farby.

Nie jestem pewien, ale te 3-4 lata to chyba za mało aby ocynk się wytrawił.
Wystarczająco.

Zdarzało się malować zwykłą farbą ocynk po uprzednim przeszlifowaniu papierem ściernym i szczotkami drucianymi oraz odtłuszczeniu - nawet zbyt dużo złuszczeń nie było.

bobudowniczy
18-06-2007, 22:39
Tylko,że ten ocynk ma 3-4 lata więc się pytam po co.....takie farby.

Nie jestem pewien, ale te 3-4 lata to chyba za mało aby ocynk się wytrawił.
Wystarczająco.

Zdarzało się malować zwykłą farbą ocynk po uprzednim przeszlifowaniu papierem ściernym i szczotkami drucianymi oraz odtłuszczeniu - nawet zbyt dużo złuszczeń nie było.

chyba ktos niedbale przeoczyl takie szczegoly jak dokladne wyszczotkowanie i odtluszczenie powierzchni ale to nie czas na rozmyslanie co bylo zle zrobione lecz musze wymyslic co zrobic teraz aby doprowadzic to do jakiegos normalnego stanu i to przy najmniejszych kosztach

Geno
19-06-2007, 07:47
Tylko,że ten ocynk ma 3-4 lata więc się pytam po co.....takie farby.

Nie jestem pewien, ale te 3-4 lata to chyba za mało aby ocynk się wytrawił.
Wystarczająco.

Zdarzało się malować zwykłą farbą ocynk po uprzednim przeszlifowaniu papierem ściernym i szczotkami drucianymi oraz odtłuszczeniu - nawet zbyt dużo złuszczeń nie było.

chyba ktos niedbale przeoczyl takie szczegoly jak dokladne wyszczotkowanie i odtluszczenie powierzchni ale to nie czas na rozmyslanie co bylo zle zrobione lecz musze wymyslic co zrobic teraz aby doprowadzic to do jakiegos normalnego stanu i to przy najmniejszych kosztach
W takim razie nie przeocz szczotki drucianej, weź małą szlifierkę kątową z tarczą do polerki, odtłuść i pomaluj chlorokauczukiem.

SAVAGE7
19-06-2007, 08:13
fawinyl jest odpowiedni.

Geno
19-06-2007, 08:14
fawinyl jest odpowiedni.
Tylko po co?

SAVAGE7
19-06-2007, 08:19
fawinyl jest odpowiedni.
Tylko po co?

cofnij się do pierwszego postu i przeczytaj pytanie.

Geno
19-06-2007, 08:21
fawinyl jest odpowiedni.
Tylko po co?

cofnij się do pierwszego postu i przeczytaj pytanie.
Czytałem.

Czytałęś to "ocynk mial z 3 -4 lata z tego co wiem a farby niestety nie podam gdyz sam tego nie malowalem"

SAVAGE7
19-06-2007, 08:27
tu opis a bob zrobi jak będzie chciał.
http://www.pmk.com.pl/index.php/pMenuId/22/pCatId/21/pDocId/217/pCmd/1

Geno
19-06-2007, 08:29
Pewnie zdecyduje cena :)

-maro-
19-06-2007, 08:48
odtłuść i pomaluj chlorokauczukiem.

Nie wiem dlaczego, ale odnoszę wrażenie z twoich wypowiedzi, że jesteś przeciwny produktom, które są do tego przeznaczone.
Dlaczego?

Geno
19-06-2007, 08:51
odtłuść i pomaluj chlorokauczukiem.

Nie wiem dlaczego, ale odnoszę wrażenie z twoich wypowiedzi, że jesteś przeciwny produktom, które są do tego przeznaczone.
Dlaczego?
Nie jestem przeciwny niczemu.

Produkt wymieniony jest przeznaczony głównie do wykonywania na nowo wykonanych pokryciach z ocynku.

Więc pytam się czy mamy tu do czynienia z takim przypadkiem?

Nie.

Jeśli zaś ww. produkt jest tańszy i trwalszy od chlorokauczuku to jak najbardziej ok.

Podałem przykład chlorokauczuku bo się sprawdził i bezproblemowo wytrzymał około 10 lat.

Tyle.

Zadnej zbędnej filozofii.

SAVAGE7
19-06-2007, 10:21
wymieniony produkt nie jest przeznaczony głównie do wykonywania na nowo wykonanych pokryciach z ocynku.

opis zastosowania fawinylu mówi:

-" Farba ta może być nanoszona na nowe, świeże powierzchnie ocynkowane, a także powierzchnie stare, wysezonowane."

zatem pozwolę się nie zgodzić z geno co do jego błędnej interpretacji i z tego co mi wiadomo fawinyl jest produktem przeznaczonym właśnie na dachy.

Geno
19-06-2007, 10:38
wymieniony produkt nie jest przeznaczony głównie do wykonywania na nowo wykonanych pokryciach z ocynku.

opis zastosowania fawinylu mówi:

-" Farba ta może być nanoszona na nowe, świeże powierzchnie ocynkowane, a także powierzchnie stare, wysezonowane."

zatem pozwolę się nie zgodzić z geno co do jego błędnej interpretacji i z tego co mi wiadomo fawinyl jest produktem przeznaczonym właśnie na dachy.
Dlatego pozostaje otwarte pytanie, który jest trwalszy i tańszy.

Jak pisałęm wcześniej o chloro. znam trwałość i dlatego polecam, nie dorabiam żadnej ideologii.

bobudowniczy
19-06-2007, 10:38
tak patrze na ceny chlorokaczuku i jest troche tanszy niz fawinyl ale z tego co czytam pod fawinyl nie przeba dawac zadnego farby gruntowej wiec w sumie wychodzi taniej ale ciekawe jaka jest trwalosc takiego pokrycia ?

juz nie mowiac ze szlifowanie i malowanie powierzchni ok 200m2 jakos mnie przeraza :)