PDA

Zobacz pełną wersję : budowa sieci wodociągowej



jarecki205
19-06-2007, 21:41
Witam. Bardzo prosze Was o pomoc w sprawie przyłącza wodnego.

Od MPWik dostałem następujące warunki techniczne:
MPWiK wyraża zgode na podłączenie do istniejącej sieci wodociągowej projektowanego budynku mieszkalnego na następujących warunkach:

1. Przebudować istniejący wodociąg (przejscie pod drogą) na odcinku A-B z włączeniem do wodociągu pcv fi 110mm.z równoczesnym odtworzeniem włączenia istniejących przyłączy
2. Zaprojektować odcinek wodociągowej sieci rozdzielczej zaczynając od zasuwy sieciowej i zakończonej hydrantem wzdłuż istniejącej drogi łącząc go z przebudowanym odcinkiem A-B wodociągu.
3. Przyłącze wodociągowe wpiąć do projektowanego odcinka sieci
4. Zasuwe odcinajacą przyłącze umiescic przy ogrodzeniach
5. zamontować zawór antyskażeniowy za zestawem wodomierza głównego
6. Projekt uzgodnić w naszym przedsiębiorstwie.

Zrobiłem projekt i dostałem wycene.

Do budowy mam 70 m sieci wodociągowej za co MPWiK zarzyczło sobie 15 tyś.
:oops:
Mnie się wydaje ze z tych warunków wynika ze mam tylko przebudować wodociąg pod droga czyli rure 50 zamienic na 110.
natomiast nie jest powiedziane że ja mam na własny koszt budować sieć wodociągową, tylko zaprojektować odcinek sieci łączac go z przebudowanym odcinkiem.
Pomużcie bo ja już jestem głupi i nic nie rozumiem.
Do kogo w koncu należy budowa sieci wodociągowej, bo przyłącza do domu to rozumiem ale sieci...

Jerzysio
20-06-2007, 17:31
Wodociągi określiły warunki na jakich możesz podłączyć się do sieci.
1. Przebudować istniejące ( prawdobodobnie przyłacze - 50 mm na większą średnicę )
2. Wybudować kawałek nowego przewodu w bocznej uliczce, zakończony HP zgodnie ze sztuką projektową.
3. Wybudować przyłącze do posesji.
Od strony formalnej wszystko wymaga uzgodnień w ZUD,
pkt. 1 jako przebudowa idzie na zgłoszenie, pkt. 2 jako budowa kawałka sieci wymaga pozwolenia na budowę, pkt. 3 na zgłoszenie.
W warunkach powinno być określone czy wodociągi planują ww ( pkt 1+2 )
inwestycje czy nie.
Pozdro
J

j-j
20-06-2007, 18:16
Wszystko w tym temacie możnaby podciągnąć pod przebudowę. Jest sieć istniejąca i trzeba ją po prostu przebudować na potrzeby włączenia. Ale to mniej istotne. Projektant to zrobi jak będzie uważał.

Idz, rozmawiaj.
Dlaczego każą Ci przebudować?? Dla Twojego przyłącza trzeba zrobić aż z DN50 na DN110 (?????), k... ile Ty wody potrzebujesz ;) + kawałek nowego odcinka i hydrant???
Nieźle Cię wodociągi naciągają. Przy okazji se poprawią swoją sieć po prostu, tak jak to nie rzadko chcą robić- złodzieje i tyle.

niki
20-06-2007, 21:16
My musieliśmy wybudować 300 m wodociągu, kwota rozłożyła się na 4 zainteresowanych, ale wodociągi "kazały" nam uzbroić działkę sąsiada, który nie był zainteresowany partycypowaniem w kosztach.
Woda popłyneła dopiero, kiedy "dobrowolnie" zrzekliśmy się wodociągu na rzecz miasta. Takie jest nasze państwo.

Dorota

romwis
20-06-2007, 21:35
W identyczny sposób kiedyś "budowała" swoją sieć TPSA.
Teraz innych odpędzają i łupią nas ile wlezie bo mają wyłączny dostęp do naszych domów. To nazywa się MONOPOL.
pzdr.
-romwis

jarecki205
21-06-2007, 08:32
z 50 na 110 każa zmieniać dlatego, bo przedemną jest po bokach 2 sąsiadów,i oni już potrafią narzekać że jest mało wody więc mpw chce to naprawić moim kosztem :evil:

Jerzysio
21-06-2007, 15:17
Od strony technicznej to ww wskazania są jak najbardziej poprawne pod względem merytorycznym.
Co do zmuszania do (roz-)budowy sieci to jest to oczywiście jawne wymuszanie, ale jest sposób by włożone pieniądze odzyskać.
Zawrzesz umowę z MPWiK na wykonanie sieci, a w zamian ( po odpowiednim przeliczeniu ) dostaniesz ekwiwalent w postaci xyz m3 wody.

Pozdro
J