PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie stropu -jakie warstwy?



dodi
20-06-2007, 07:22
Hey

Jaki kolejno powinny wyglądać warstwy ocieplenia stropu (betonowy lany) w domu parterowym bez poddasza użytkowego?

dodi

ewuś
20-06-2007, 07:51
U nas też parterówką bez użytkowego poddasza i będzie - folia, styropian i kratownica potem beton zeby nie popękał

carringtontomas
20-06-2007, 08:04
U nas też parterówką bez użytkowego poddasza i będzie - folia, styropian i kratownica potem beton zeby nie popękał

Chyba piszesz o wykonaniu stropu a autorce wątku chodziło o ocieplanie poddasza.

Ja mam strop drewniany więc ocieplam 2 warstwami wełny mineralnej. Styropian (jak dają niektórzy) to nie jest dobty pomysł. Może zaizoluje dobrze, ale nie "oddycha" i mogą pojawić się skropliny.

Barbossa
20-06-2007, 08:12
ja bym pieprznął wełnę, bez folii, zapewnił wentylację przestrzeni nad wełną
i tyle
trochę bez sensu strop monolityczny w chałupie parterowej, ale to nie moja broszka

dodi
20-06-2007, 08:17
ja bym pieprznął wełnę, bez folii, zapewnił wentylację przestrzeni nad wełną
i tyle
trochę bez sensu strop monolityczny w chałupie parterowej, ale to nie moja broszka

a co na tą wełnę?

ja planowałem dać styropian 2x5cm na to folię a potem wylewkę 5-6 cm z mixokreta czy tak się robi?

taką rozważam możliwość bo mam na większość powierzchni styropian a chcę trzymać na poddaszu różne graty i dlategop wylewka,

Aha lałem monlit bo koszt drewnianego w tym czasie wychodził mi taki sam dlatego wybrałem taki :)

co wy na to?

dodi

Barbossa
20-06-2007, 08:21
a co na tą wełnę?

ja planowałem dać styropian 2x5cm na to folię a potem wylewkę 5-6 cm z mixokreta czy tak się robi?

taką rozważam możliwość bo mam na większość powierzchni styropian a chcę trzymać na poddaszu różne graty i dlategop wylewka,

Aha lałem monlit bo koszt drewnianego w tym czasie wychodził mi taki sam dlatego wybrałem taki :)

co wy na to?

dodi

skoro

w domu parterowym bez poddasza użytkowego?
to po co te wylewki itp?

dodi
20-06-2007, 08:33
a co na tą wełnę?

ja planowałem dać styropian 2x5cm na to folię a potem wylewkę 5-6 cm z mixokreta czy tak się robi?

taką rozważam możliwość bo mam na większość powierzchni styropian a chcę trzymać na poddaszu różne graty i dlategop wylewka,

Aha lałem monlit bo koszt drewnianego w tym czasie wychodził mi taki sam dlatego wybrałem taki :)

co wy na to?

dodi

skoro

w domu parterowym bez poddasza użytkowego?
to po co te wylewki itp?

Nieużytkowe w sensie nie mieszkalne, wiesz chce tam mieć nazwijmy to graciarnie bo mam mały garaż i przyda mi się takie miejsce w domu, głównie chodzi mi o to czy mozna właśnie tak zerobić jak pisałem tzn styro x5cm folia i na to wylewka ,ewentualnie czy daje sie wiecej syropianu

dodi

Barbossa
20-06-2007, 08:36
jeżeli ocieplenie tylko w wylewce to musi być więcej styro, nie czytałeś/łaś ile ludzie tkają w np. połacie? tyle samo musi być pod posadzką, jeżeli połać nieoceplona

dodi
20-06-2007, 08:42
Barbossa ,więc 15 cm styro dac? i na to folia a potem beton?

wiesz mam taką sprawę jeszcze że na stropie stoją belki podwalinowe ktore mają maja 18 cm wysokosci :) i jak rozwiązać taką wylewke?

dodi

carringtontomas
20-06-2007, 08:45
Barbossa ,więc 15 cm styro dac? i na to folia a potem beton?

wiesz mam taką sprawę jeszcze że na stropie stoją belki podwalinowe ktore mają maja 18 cm wysokosci :) i jak rozwiązać taką wylewke?

dodi

nie rób wylewki tylko daj płyty OSB - skoro masz trzymać tam tylko graty.

dodi
20-06-2007, 08:49
Barbossa ,więc 15 cm styro dac? i na to folia a potem beton?

wiesz mam taką sprawę jeszcze że na stropie stoją belki podwalinowe ktore mają maja 18 cm wysokosci :) i jak rozwiązać taką wylewke?

dodi

nie rób wylewki tylko daj płyty OSB - skoro masz trzymać tam tylko graty.

a jak położe płyty osba na syropianie? przecież to będzie gonić wszysto a robić szklielety i inne pierdoły to wyjdzie drożej niż ta wylewka.

dodi

Barbossa
20-06-2007, 08:49
grunt o rzetelna informacja, pogratulować
jak jeszcze coś dopiszesz nowego, np na stropie ma stać jakaś centrala klimatyzacyjna, albo, że będzie tam też mały kosmodrom to chyba wymięknę;

belki podwalinowe 18cm? trochę dużo
najłatwiej położyć wełnę, do 18cm podwaliny dobić jeszcze tak z calówkę deskę (wejdzie 20cm wełny, chociaż i to mało),a na wierzch dać zwykłe deski, 1,5 cala, po co wylewką komplikowąć sobie sprawę

dodi
20-06-2007, 09:14
barbossa a jezeli decyduje sie na styro to ile powinno go być ?

dodi

aglig
20-06-2007, 09:15
Ja też chce tak zrobić nawet założyłam dwa dni temu taki wątek niestety doczekałam sie jednej odpowiedzi. Dodi ja mam zamiar zrobic tak Na stropie układam więżbę między belki podwalinowe układam styropian 15 cm na to folie i na to wylewka.
Barbossa niektórzy nie są przekonani do desek czy płyt osb zresztą koszt takiego wykończenia też jest niemały. Strych w moim założeniu ma być powierzchnią magazynową i jeśli wniosę tam coś ciężkiego wolałabym żeby deska się nie złamała. Dodi nie pytał o inny sposób wykończenia on wie co chce on pytał o techniczną stronę swojego pomysłu. Co on bedzie na tym strychu przechowywał to jego sprawa

Barbossa
20-06-2007, 09:28
Barbossa niektórzy nie są przekonani do desek czy płyt osb zresztą koszt takiego wykończenia też jest niemały. Strych w moim założeniu ma być powierzchnią magazynową i jeśli wniosę tam coś ciężkiego wolałabym żeby deska się nie złamała. Dodi nie pytał o inny sposób wykończenia on wie co chce on pytał o techniczną stronę swojego pomysłu. Co on bedzie na tym strychu przechowywał to jego sprawa

dziękuję za przywołanie do pionu, zagalopowałem się wnikając, co będzie przechowywała autorka wątku na strychu nie biorąc pod uwagę czego konkretnie chce
a deska się nie załamie, ja tak
rozwiązanie takie jest mi obce, nic innego mi do głowy nie przychodzi
pzdr

carringtontomas
20-06-2007, 09:41
niektórzy nie są przekonani do desek czy płyt osb zresztą koszt takiego wykończenia też jest niemały

Trzeba było zainwestować w wiązary i nie robić w ogóle stropu betonowego - wtedy koszt wykończenia poddasza jest dużo mniejszy.

http://images21.fotosik.pl/217/6e1e9ddd650d367b.jpg


Strych w moim założeniu ma być powierzchnią magazynową i jeśli wniosę tam coś ciężkiego wolałabym żeby deska się nie złamała.

Proponuję policzyć maksymalne obciążenie stropu żeby się potem nie zdziwić.

[/quote]

aglig
20-06-2007, 09:50
Nie zrozumieliśmy się. Ja chce mieć strych, dodi pewnie też. Nie wnosisz nic nowego do tematu, tylko próbujesz przekonać do swoich rozwiązań, które zastosowałeś. To tak jakby przekonywać kogoś żeby nie budował z silki bo wszyscy budują z maksa.

ewuś
20-06-2007, 09:54
u mnie dzisiaj robią 15 styro z folia i kratownica potem zalane betonem.

Strych ma być na graty.

ardziu
20-06-2007, 11:50
niektórym niektórych pomysłów tylko pogratulować....

inaczej ciężko nie napisać by się ludziska śmiertelnie nie poobrażały...

carringtontomas
20-06-2007, 12:05
Nie zrozumieliśmy się. Ja chce mieć strych, dodi pewnie też. Nie wnosisz nic nowego do tematu, tylko próbujesz przekonać do swoich rozwiązań, które zastosowałeś. To tak jakby przekonywać kogoś żeby nie budował z silki bo wszyscy budują z maksa.

Nie wiem na czym polega owo niezrozumienie - przeciez na zdjęciu widoczne jest pomieszczenie na poddaszu, które będzie adoptowane na stych.

Wkleiłem zdjęcie dla innych - mających podobny problem,który można rozwiązać planując już coś wcześniej i czuwając nad przebiegiem budowy a nie zdawać się na wykonawców i potem narzekać, że się nei wie co zrobić.

dodi
20-06-2007, 13:16
u mnie dzisiaj robią 15 styro z folia i kratownica potem zalane betonem.

Strych ma być na graty.

a co to jest ta kratownica? może masz na myśli siatkę zbrojeniową

dodi

Kane66
20-06-2007, 17:24
widze ze tu toczy sie dyskusja na interesujacy mnie temat, moj problem wyglada nastepujaco:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1872325&highlight=#1872325

jakies sugestie ?

ewuś
21-06-2007, 10:35
u mnie dzisiaj robią 15 styro z folia i kratownica potem zalane betonem.

Strych ma być na graty.

a co to jest ta kratownica? może masz na myśli siatkę zbrojeniową

dodi

mata stalowa zbrojeniowa