PDA

Zobacz pełną wersję : prety stalowe - musza sie 'odlezec'?



amphi
20-06-2007, 07:31
Witam,

Dowiedzialem sie ze prety stalowe na fundamenty nalezy zakupic i przewiezc ok. miesiac przed rozpoczeciem budowy, po to, zeby substancje ktorymi sa pokryte zostaly usuniete 'w sposob naturalny'. Hmm, tyle, ze ja tej stali mam naprawde sporo (ponad 4 tony), prety sa dlugie (6 i 12m) wiec czuje, ze ta operacja moze byc klopotliwa, zwlaszcza, ze trzeba bedzie pozniej przewiezc je na inne miejsce. Rzeczywiscie jest takie zalecenie? Moze radziliscie sobie z tym inaczej?

Barbossa
20-06-2007, 07:35
a bierzesz stal prosto ze stalowni? jeszcze ciepłą?

carringtontomas
20-06-2007, 07:36
Pręty stalowe używane do zbrojenia możesz śmiało dawać nowe - poza tym, zanim zrobisz zbrojenie i zalejesz fundament troszkę już zbrązowieją.

Pewnei ktoś się nasłuchał o blasze cynkowej i jej utlenianiu :)

OGC
20-06-2007, 07:58
Słyszałem że stal lubi znikać z placów budów.
Jak przywieziesz miesiąc przed rozpoczęciem i nie przywiążesz do niej stróża to obawiam się że te 4 tony to złomiarze wózkami wywiozą :)
Chociaż piszesz coś o przewożeniu w inne miejsce - czyli chyba bierzesz to pod uwagę ...

Heath
20-06-2007, 08:06
Może chodziło o styropian a nie o stal :roll:

Majka
20-06-2007, 08:09
Może chodziło o styropian a nie o stal :roll:

raczej o stal. Ta prosto ze stalowni jest tłusta. A do betonu wsadza sie taką podrdzewiałą.

Heath
20-06-2007, 08:21
raczej o stal. Ta prosto ze stalowni jest tłusta. A do betonu wsadza sie taką podrdzewiałą.

może już będzie odleżana w hurtowni
nigdzie nie pisze że będzie prosto z huty

Niwiki
20-06-2007, 08:27
A ja się martwiłam że wczesniej kupilismy stal i nam pordzewieje :roll: a z tego co piszecie to chyba nie jest tak źle, że sobie czeka :) Czyli tzn. że taka trochę podrdzewiała jest lepsza :o ?
Pozdrawiam

Barbossa
20-06-2007, 08:28
byleby się nie sypało z niej, rdza musi być "trwała"