PDA

Zobacz pełną wersję : Dobudowa garażu



metrys
20-06-2007, 08:48
Witam

Planuje rozpocząć działania związane z rozbudową domu o garaż jednostanowuskowy.

Czy są gdzieś w sprzdaży projekty garażów dobudowywanych do istniejących budynków?

Co jest lepsze garaż dobudowany czy wolnostojący? (za i przeciw)?

Pozdrawiam

Barbossa
20-06-2007, 08:54
z wolnostojącym nie unikniesz płacenia większego podatku dla pom. gospodarczych

ullerowa
20-06-2007, 09:04
Przy budowaniu może pomyśl czy nie warto budować większego np. na dwa auta. My mamy garaż przy domu jednostanowiskowy a teraz żałujemy że nie wybudowaliśmy wolnostojącego na dwa samochody (wcześniej myśleliśmy że na drugi samochód nas nigdy nie będzie stać).
Warto coś takiego też brac pod uwagę my teraz musimy wkomponować w nasza działke drugi garaz albo co najmniej jakąś wiate bo jeden samochód musi stać pod chmurką :evil:

metrys
20-06-2007, 09:50
Narazie dziekuję.

A co o tym sądzą inni?

Czekam

metrys
21-06-2007, 06:42
W przypadku dobudowy garażu do ściany szczytowej budynku istniejącego (z 2005r) całą konstrukcję garażu łaczyć czy dylatować od domu?

Czy garaż na całej długości domu (8m) i szerokości ok 4m w środku będzie wystarczająco duży?


Czy przewidziec dodartkowo drzwi wejściowe do garażu, tak aby wyeliminować koniecznosc otwiuerania bramy garażowej po to aby wejśc np po jakieś drobne narzędzia?

DZIĘKUJĘ I CZEKAM NA KOMENTARZ

metrys
21-06-2007, 12:01
Szkoda że nikt nie chce podzieloć się ze mną swoimi doświadczeniami. Szkoda... :cry:

Barbossa
21-06-2007, 12:09
możesz zdylatować, możesz nie dylatować, kwestia odpowiedniego zaprojektowania/wykonania
na pozostałe pytania nie odpowiem
nie mam garażu i chałupy

gunarb
21-06-2007, 12:26
Ja mam garaż przy domu
6,60 x4,1
Jednostanowiskowy jak dla mnie w zupełności wystarczy na spore autko schowanie rowerów, kosiarki i ustawieniu jakiegoś stołu na warsztacik
nie mam przejścia z domu ale chyba je zrobię bo większa wygoda

Za garażem przy domu
-nie musisz ciągnąć kabla energetycznego
-jedna ściana mniej
-bliżej do wejścia

A 32m2 na garaż w zupełności starczy na schowanie sporej bryki.
Moi znajomi mają dwustanowiskowy 30m2

metrys
22-06-2007, 07:29
Dziekuje za odpwiedzi

Przeanalizowałem Wasze sugestie i opinie sąsaida i wychodz na to że lepszym rozwiązaniem będzie dobudowa garazu do ściany szcytowej domu.

Nie wiem tylko jak zalatwic sporawę projektu budowlanego.

Pewnie będee musiał znaleźć sobie jakiegos dobrego architekta-projektanta i zlecic wykonanie projektu indywidualnego. Bo chyba na takie indywidualne dobudowy nie ma gotowców.

Pozdrawiam

postgres
17-09-2007, 09:45
W przypadku dobudowy garażu do ściany szczytowej budynku istniejącego (z 2005r) całą konstrukcję garażu łaczyć czy dylatować od domu?

Czy garaż na całej długości domu (8m) i szerokości ok 4m w środku będzie wystarczająco duży?


Czy przewidziec dodartkowo drzwi wejściowe do garażu, tak aby wyeliminować koniecznosc otwiuerania bramy garażowej po to aby wejśc np po jakieś drobne narzędzia?

DZIĘKUJĘ I CZEKAM NA KOMENTARZ

Metrys zdecydowałeś się na łączenie ze ścianą czy dylatację ? Też mam podobne zmartwienie :cry:

metrys
18-09-2007, 06:31
Narazioe nic sie jeszce nie dzieje w tej sprawi. Idę dziś do projektantów przedstawić swoją sprawęi zobaczę co mi powiedza w tej kwesti..

Pozdrawiam