PDA

Zobacz pełną wersję : Hydrofor i odzelaziacz zawilgacaja sciane-co zrobic?



RENATA BANASIAK
20-06-2007, 09:49
Jak w temacie-skropliny, a jest ich nadspodziewanie duzo przy tych temperaturach podciekaja pod sciane. Jak skutecznie i estetycznie ocieplic-bez podnoszenia (ciezar, podlaczenia "sztywne"). Jak poradziliscie sobie z tym problemem w hydroforniach umiejscowiowych wewnatrz budynku. :cry: Sciana jest lekko wilgotna do wysokosci 0,5m :cry:

bog
21-06-2007, 07:15
U mnie pomaga wietrzenie.
Im intensywniejsze tym lepiej.
Może jakiś wentylator wyciągający :-?

RENATA BANASIAK
21-06-2007, 12:55
Dzieki-okno jest stale uchylone, ale nie za bardzo to pomaga. Wody jest sporo i fugami scieka w strone sciany. Moze jest bardziej radykalny sposob?

lukol-bis
21-06-2007, 13:09
To dziwne, że problem występuje w takim natężeniu. Może ściany intensywnie oddaja wilgoć, podnosząc wilgotność powietrza i dlatego następuje tak intensywana kondensacja.
Jeżeli tak jest, to poza wietrzeniam nie widzę potrzeby innych działań. Przy mniejszej wilgotności powietrza problem sam zniknie.
Pozdrawiam

Barbossa
21-06-2007, 13:18
w jakim pomieszczeniu to jest (piwnica?)
czy ma to pomieszczenie swój pion wentylacyjny? jest zamykane pełnymi drzwiami?

RENATA BANASIAK
21-06-2007, 20:33
Poziom podlogi w hydroforni znajduje sie 1,5 m ponizej poziomu gruntu. Posiada okno i kratke wentylacyjna wyprowadzona przez sciane- Za polscianka jest kotlownia z piecem gazowym kondensacyjnym. Zawilgocona sciana jest nad miejscem, w ktorym zbiera sie woda skapujaca z hydroforu i odzelaziacza-plynie fugami po podlodze z gresui podcieka pod listwe wykanczajaca .Tynk jest cementowo-wapienny wykonany w 2005 r -caly dom jest suchy i nie zadnych problemow ze scianami-tylko to jedno miejsce. Czy wasze hydrofory tez tak "placza"?

RENATA BANASIAK
22-06-2007, 19:25
Podciagam w gore. Ochlodzilo sie, wiec problem sie wyciszyl, ale przed nami (mam nadzieje ) upalne lato -wiec kapanie wroci. Co robicie z Waszymi hydroforami-a moze to tylko u nas jest problem?

Mirek_Lewandowski
22-06-2007, 21:19
Od niejakiego czasu mam wodociąg, no to problem zniknął.
Miałem pompe w studni i hydrofor- wiadomo- musi się skraplac. Jak mnie zgniewało, owinąłem baniak wełną mineralną i obwiązałem sznurkiem. I tyle.
Oczywiście można by to estetyczniej, jak ktoś lubi..