PDA

Zobacz pełną wersję : rozbudowa domu



nemoo
20-06-2007, 12:12
mam domek jednorodzinny piętrowy, chcę go podwyższyć o jedno piętro. dom jest poniemiecki podpiwniczony i dokejony do sąsiada który ma już ten domek podwyższony o jedno piętro chcę dorównać do niego (czyli jedna sciana już jest :)) jestem w trakcie załatwiania projektu (żadne cuda w środku nie ma) kierownika budowy też powinienem mieć po kosztach reszta niestety juz kosztować będzie mnie normalnie, więc mam pytanie czy w 120 tysiącach jest możliwość zamknięcia się z budową z wykończeniem środka??? bo taki kredyt ewentualnie bym miał no i na poczatek 30.000 tyś na start już mam.szczecin

pitbull
22-06-2007, 08:02
To zalezy od standardu wykonczenia i zakresu przewidywanynm prac, ale w obecnej chwili przy rozregulowanym rynku budowlanym bardzo trudno jest gdybac. Moze nie starczyc. Najlepiej zlec przedmiar robot na podstawie projektu kosztorysantowi, wtedy bedziesz mogl wyliczyc kwoty.

ardziu
22-06-2007, 19:52
wszystko zależy od tego jaki chcesz mieć standard wykończenia, w jakiej technologii to zrobione, etc. Jeśli w planach nie ma "a, ę i marmurów" da radę się zmieścić w tych 120kzł.

jestem w podobnej sytuacji co ty, nawet miasto się zgadza ( a kto wie, może nawet dzielnica) :), tyle że ja to zapewne w przyszłym sezonie dopiero piętro sobie zrobię.

riood4
18-07-2007, 09:07
Obawiam się, że nie dasz jednak rady.
Ja przeprowadzałam tego rodzaju inwestycję od września zeszłego roku i pochłonęła nam ona już ponad 200 tyś.
Mieszkamy już wprawdzie, ale jeszcze sporo drobiazgów musimy zrobić (a jak wiadomo diabeł :evil: tkwi w szczegółach...)
Oczywiście żadnych "ą" i "ę" nie było.