PDA

Zobacz pełną wersję : izolacja w łazience



Szadam
05-07-2003, 20:02
Mam pytanie, czy w łazience na poddaszu strop przed wylewkami izolować np. papą? Co wy Szanowne gremium stosujecie?????

HenoK
06-07-2003, 06:48
Mam pytanie, czy w łazience na poddaszu strop przed wylewkami izolować np. papą? Co wy Szanowne gremium stosujecie?????
Oczywiście, że izolować. Układ i rodzaj izolacji zależy od konstrukcji stropu (drewniany, żelbetowy ?). W każdym razie izolacja powinna tworzyć szczelną "wannę" zachodzącą na ściany.

07-07-2003, 10:38
nie izolowac gdyz po wylaniu wody na posadzke zostaje wewnątrz i gnije gdy nie ma możliwosci wyschnięcia i odparowania ,l :roll: epszy zamoczony sufit niż pleśń pod wylewką praktyk

Szaruś
07-07-2003, 10:47
Ale zamoczony sufit to grzyb na suficie.

Szadam
07-07-2003, 20:19
No właśnie. Niby jest oczywiste izolowanie, ale jak. Dzisiaj mam surowy strop i niestety położone rurki Cu z instalacji wodociągowej. Myślałem o położeniu czarnej folii wywiniętej na ściany, styropianu,jeszcze raz folii, podłogówki wylewki i te grunty uszczelniające i kafle. :-?

HenoK
08-07-2003, 05:13
No właśnie. Niby jest oczywiste izolowanie, ale jak. Dzisiaj mam surowy strop i niestety położone rurki Cu z instalacji wodociągowej. Myślałem o położeniu czarnej folii wywiniętej na ściany, styropianu,jeszcze raz folii, podłogówki wylewki i te grunty uszczelniające i kafle. :-?
Szukajcie a znadziecie !
w Googlach (http://www.google.pl/) wrzuciłem hasło izolacja łazienki otrzymałem tysiące linków. Pierwszy z brzegu to np. tak jak podaje firma IZOHAN (http://www.izohan.pl/cgi-bin/index1.php3?p=rysunki) :
http://www.izohan.pl/images.new/systemy.images/rys/1.jpg
http://www.izohan.pl/images.new/systemy.images/rys/3.jpg

Slawek :)
08-07-2003, 09:04
No to może tutaj ktoś mi wytłumaczy, czy muszę tynkować pod glazurę? :-?

HenoK
08-07-2003, 09:23
No to może tutaj ktoś mi wytłumaczy, czy muszę tynkować pod glazurę? :-?
Wszystko zależy od tego, w jaki stanie są ściany.
Przy dużych nierównościach warto dać tynk (przy słabych nawet na siatce Rabitza).
Przy równych i mocnych ścianach wystarczy zagruntować, i dalej wszystkie warstwy izolacji, kleju i glazury.

pitbull
08-07-2003, 11:20
Wystarczy tynk cementowy

HenoK
08-07-2003, 11:35
Wystarczy tynk cementowy
pitbull widziałeś te ściany ?
Ja bez ich obejrzenia nie twierdziłbym, że wystarczy tynk cementowy.
Z tego co rozumiem Slawek :) remontuje stary budynek.

pitbull
08-07-2003, 11:52
Slusznie - masz racje.

Slawek :)
08-07-2003, 12:10
Chyba jednak zatynkuję, bo ściany są dość nierówne i z XIX-wiecznej cegły. Tylko nie będę do tego używał tynków renowacyjnych. Wydaje mi się, że wystarczy zwykły cementowo-wapienny a wilgoć ze ścian musi wychodzić w drugą stronę. W dodatku obawiam się, że będę zmuszony skuć także resztę tynku w łazience, łącznie z kolebkowym sklepieniem - bo stary i słabo się trzyma podłoża. Mogę sobie wyobrazić, że w warunkach podwyższonej wilgotności zleci mi na ... glazurę i to dopiero będzie ładna katastrofa. :cry:

HenoK
08-07-2003, 12:35
Chyba jednak zatynkuję, bo ściany są dość nierówne i z XIX-wiecznej cegły. Tylko nie będę do tego używał tynków renowacyjnych. Wydaje mi się, że wystarczy zwykły cementowo-wapienny a wilgoć ze ścian musi wychodzić w drugą stronę. W dodatku obawiam się, że będę zmuszony skuć także resztę tynku w łazience, łącznie z kolebkowym sklepieniem - bo stary i słabo się trzyma podłoża. Mogę sobie wyobrazić, że w warunkach podwyższonej wilgotności zleci mi na ... glazurę i to dopiero będzie ładna katastrofa. :cry:
Jeżeli zadbasz o właściwą wentylację, to wilgoć nie jest problemem :) .

Szadam
08-07-2003, 22:02
HenoK Dzięki za te google 8) Otworzyłeś mi oczy na świat :o jestem szczęśliwy :lol: ........tyle wiedzy ......
Kiedy to studiować?

HenoK
09-07-2003, 11:52
HenoK Dzięki za te google 8) Otworzyłeś mi oczy na świat :o jestem szczęśliwy :lol: ........tyle wiedzy ......
Kiedy to studiować?
Może życia nie starczyć :lol: .

Szadam
13-07-2003, 19:28
No to jak jest z tą izolacją. Przeg ociepleniem czyli na stropie, czy na wylewce przed glazurą. Czy ktoś to robił??

HenoK
13-07-2003, 19:43
No to jak jest z tą izolacją. Przeg ociepleniem czyli na stropie, czy na wylewce przed glazurą. Czy ktoś to robił??
Jeżeli nie stosujesz styropianu extrudowanego (kilkukrotnie droższego), to izolacja przeciwwodna powinna być umieszczona na ociepleniu.
W swoim poście z izolacjami IZOHANU podałem przykładowy układ warstw, ale równie dobrze można zastosować izolacje innych firm.
Ważne jest, żeby izolacja zachodziła na ściany, a uzyskanie tego tradycyjnymi środkami typu papa na lepiku jest trudne, ponieważ dochodzi problem mocowania glazury.
Stąd też, jeżeli przecieki nie maja być później problemem lepiej posłuzyć się gotowym systemem.

Szadam
13-07-2003, 21:04
Serdeczne dzięki.
O to mi chodziło. To jest dobra odpowiedź. Wygrał Pan ....... moją wdzięczność :D . Technologię IZOHAN już poznałem. Strony poczytałem. Ba juz wiem, że w pobliżu (Prudnika) tego nie kupię.
Pa lecę izolować.