PDA

Zobacz pełną wersję : UKŁADANIE GRESU I COKOŁÓW



mikiszu
20-06-2007, 20:47
Mam do was pytanie
sam zamierzam polozyc gres i glazure kiedys to robilem mniej wiecej wiem co i jak ale jak czytam te rozne posty to juz sam zglupialem i mam pare pytan:

A mianowicie jaka odleglosc powinienem zachowac na podlodze miedzy plytka a sciana ( ukladam gres wewnatrz budynku ) ?? czy wystarczy zwykla 3 mm fuga


Drugie pytanie poniewaz wszedzie cokoliki przy podlodze ukladane sa na scianie i nieladnie odstaja i na nich zbiera sie kurz : poniewaz nie spieszy mi sie mam troszke czasu chcialbym te cokoliki wpuscic w sciane podkuc troszke tak zeby zrownaly sie ze sciana ale wtedy automatycznie musze glebiej wpuscic plytke ktora bedzie na podlodze ( poniewaz cokolik stoji na tej plytce ) czyli musze wykuc wiecej miejsca na plytke podlogowa zeby miala tam luz do sciany ???

troche zakrecone ale mam nadzieje ze mi pomozecie

S***el
20-06-2007, 20:54
Proponuję zamiast cokołu listwę przypodłogową - wybór takich jest tak duży że na pewno coś zgra się z płytkami - , a to co chcesz zrobić to współczuję ogromu pracy. Płytka przy zastosowaniu listwy może być odsunięta nawet ( w zależności od listwy) o 2 cm .

mikiszu
20-06-2007, 21:17
listwa chyba odpada

pracy jest sporo to fakt ale efekt bedzie tego wart :)

odnosnie odleglosci plytki na podlodze od sciany chodzilo mi bardziej o odleglosc minimalna lub fakt czy moze stykac sie ze sciana czy musi miec jakas fuge ???

S***el
21-06-2007, 19:16
odległość niewielka bo niewielka (płytki nie mają takich ruchów jak panele podłogowe a przy nich zalecane jest conajmnie 7 mm odległosci) więc bedziesz musiał podkuć troszkę aby płytka miała miejce tak aby ją pokrył cokuł

mikiszu
21-06-2007, 21:11
dzieki za pomoc

jak zrobie cokoly to pochwale sie zdjatkami

pzodrawiam

S***el
24-06-2007, 18:36
Zdjątka z moich prac na mojej stronie !!