PDA

Zobacz pełną wersję : Wiertarka akumulatorowa



Mareko
06-07-2003, 00:02
Widzialem takie cudo w Makro za 60 zl. Powiedzcie czy to cos warte? W sumie fajnie jest jak sie kabel nie plata pod nogami ale czy to ma jakas moc z akumulatorka ?

HenoK
06-07-2003, 06:40
Takie tanie narzędzia mają zwykle bardzo małą trwałość.
Prawdopodobnie w szybkim tempie wysiądzie akumulator, części miechaniczne.
Ale jeżeli to ma służyć tylko jako "zabawka" do drobnych napraw w domu, to może nie warto wydawać kilka razy więcej na profesjonalne narzędzia.

Wowka
07-07-2003, 09:26
Oglądałem podobną zabawkę w Praktikerze. Podobne pytanie zadałem "facetowi" nadzorującemu dział elektronarzędzi. Ten, po obejrzeniu się czy ktoś z przełozonych nie jest w poblizu powiedział, że i owszem komputer to mógłbym sobie tym skręcić, ale nic ponadto :cry:

Jako pewny polecił zdecydowanie droższy sprzęt.

Zbyszek_S
07-07-2003, 09:48
Ja kupiłem taka wkrętarkę ze Skila. Jeden z tańszych modeli za 230 pln, bateria na 14V. Jestem zdegustowany - jak bym miał kupowac teraz to wybrał bym coś droższego - np. Bosha lub Makitę. To co wg mnie jest ważne to precyzja mocowania wiertła/wkretaka - tak, żeby nie boło bić na boki, koniecznie dwie baterie - po rozładowaniu nie trzeba czekac aż ci się naładuje, waga wiertarki z baterią, precyzja "przycisku" - zwiększanie obrotów musi byc na prawdę płynne, nawet na maksymalnie naładowanej baterii (moja ma z tym problemy).
Takie tanie modele za 60 pln to odradzałbym każdemu.

Pozdr.
ZS

pirat
07-07-2003, 10:07
MARECO ...zalezy co chcesz tym robić ...takie aku nie nadaje sie do wiercenia w betonie stali itd ale jako wkrętarka do np mocowania płyt GK sprawdzi się na pewno ...czy za cenę 60 zł co jest dobre ...napewno nie tylko z drugiej strony jak np ktoś wierci z 5 razy w ciagu roku to nie potrzebuje odrazu młota profesjonalnego ... tak jak pisałem zalezy co chcesz robić jesli narzędzie na całą budowe to proponuję cos bardziej profesjonalnego MAKITA, BOSH

Wowka
07-07-2003, 10:25
Kochani. Jest jednak pewien powód by kupować te tanie narzędzia.
Jak uświadomił mnie jeden z moich wykonawców gdy spytałem się go dlaczego ma tak mało profesjonalna wiertarkę z firmy TOPEX :P , oświadczył mi, że jest to najlepsza wiertarka na świecie gdyż po kilku tygodniach użytkowania gdy się spali to oddaje ją do hipermarketu w ramach rocznej gwarancji i od ręki otrzymuje nową. Jak twierdzi ta wiertarka która u niego widziałem to już była 3 w tym roku i za każdym razem ma nową roczna gwarancję.

Ze swojej strony mogę potwierdzić to, że bez żadnych ceregieli dostałem w markecie w zamian za uszkodzone, nową ręczną heblarkę i pilarkę tarczową.

07-07-2003, 11:00
Mnie też przekonało do Topex'a to, że obsługa marketu używa tego do skręcania swoich regałów - poprosiłem ich o zademonstrowanie swojego sprzętu :lol: :lol: :lol: .
Ok. 70PLN za 14,4V - amatorsko wystarcza, rzeczywiście dobrze jest mieć drugi akumulator.

Pzdr.

tczarek
07-07-2003, 13:59
Można kupić takie ustrojstwo. Najważniejsze jest napięcie zasilania. Nieopłaca się kupować urządzeń poniżej 10V gdyż moc takiego urządzenia jest zbyt mała. Polecam urzadzenia na napięcie 14.4 V najlepiej z zapasowym akumulatorem.
Pozdr,

M@M
08-07-2003, 06:49
Ja kupiłem w Nomi jakiś akumulatorowy wynalazek za 150 zł z drugim akumulatorem. Co ciekawe ma 2 lata ( ! ) gwarancji, a więc pomyślałem, że jak ją styram na budowie i coś się stanie to zawsze mogę wymienić na nową.